1

Téma: Tukovy vyrastok

Pan RNG,chcem vas poprosit o radu...Mojmu 18nast rocnemu synovi sa na vnutornej strane stehna vytvoril vyrastok,ktory je mekky,mam pocit ze je to akysi tukovy vyrastok.Hanbi sa ist s tym k lekarovi,aj ma strach(uz od detstva)z lekarov.Prosim vas mozete mi povedat ako ho ucinne odstranime pomocou potravinovych doplnkov alebo by bol vhodny aj klincekovy olej na potieranie?Da sa to bez vedlajsich ucinkov a bez chirurgie?Dakujem za vasu odpoved!



2

Re: Tukovy vyrastok

Klincekovy olej je korozivny a da sa nim vypalit(doslova) rozne kozne problemy a predkarcinomne utvary.
Ale na tukovu hrcku staci enzym lipaza a lecitin, ked ich beries vnutorne.
Vsetky nefunkcne utvary sa v tele tvoria pre nedostatok niektorych enzymov, ktore by ich rozlozili. Preto ma zmysel si ich doplnat.
Pozri napr na tento
http://www.healthsuperstore.com/p-jarro … s-plus.htm
kde najdes 10 000 jednotiek USP lipazy(tj kazda kapsulka vie rozpustit 10 gramov tuku v tele)



3

Re: Tukovy vyrastok

Dakujem velmi pekne za odpoved...A ten lecitin staci ta polievkova lyzica tyzdenne?Myslim ze mu to budem zaroven potierat aj klin. olejom,on je netrpezlivy najradsej by to uz nemal "hned"...



4

Re: Tukovy vyrastok

Mozes brat aj viac lecitinu, ta lyzica za tyzden je hlavne zamerana na preventivne cistenie ciev od usadenych tukov a tukovobielkovinnych latok(cholesterolov)
Nuz , bude sa musiet naucit trpezlivosti.
Ale odporucal by som aj pouzitie enzymov, nielen lecitinu, lebo zrejme ma s tymi tukmi nejaky problem v traveni a transporte.
Klincekovy olej na tom mieste vytvori otvorenu ranu, takze ho prilis neodporucam.
Ja ho pouzivam obcas na odstranenie keratinozy a squamoznych buniek(tzv. "predrakovinne" utvary na kozi, hlavne u starsich ludi), ktore sa nedaju odstranit enzymaticky.



5

Re: Tukovy vyrastok

Dakujem vam...za vasu ochotu odpovedat na vsetky otazky...ked mu dam tri krat do tyzdna pol.lyzicu lecitinu,bude to stacit...enzymy mu uz davam...



6

Re: Tukovy vyrastok

Vyrobca Swanson napr odporuca brat lyzicu kazdy den, takze   ja odporucam podstatne menej, nez vyrobca..
Lecitin je emulzifikator tukov a je potrebny aj na cinnost mozgu ako neurotransmiter.



7

Re: Tukovy vyrastok

Este sa chcem spytat,objavila som kokosove mlieko v prasku ,je to lepsie ako pit kravske mlieko?



8

Re: Tukovy vyrastok

Nemam ani sajnu, o aky vyrobok sa vlastne jedna, co pod tym "susenym kokosovym mliekom" je.
V kokosovom orechu je voda, ktora nie je mlieko ale velmi cisty elektrolyt pre telo, dokonca ju pouzivali na infuzie.
Mleta dren vytlacena vyzera ako mlieko(coconut milk), ale ta je plna oleja, takze z nej nemoze byt prasok.
Samotna vytlacena a vysusena dren sa melie na kokosovu mucku.
Struhana dren bez vytlacenia a vysusenia sa tiez predava a to je pravdepodobne najznamejsia forma na Slovensku, lebo sa pouziva na pecenie. Je to vlastne potravinarska forma stuhanej kopry.
Kokosovy orech je cely velmi zdravy pre nas ako vyziva, lebo obsahuje stredne dlhe mastne kyseliny a tie sa vstrebavaju vyborne a na rozdiel od inych olejov sa vedia v bunkach menit na mechanicku energiu, podobne ako cukry.
Pozri na temu
http://rng.nazory.eu/kokos



9

Re: Tukovy vyrastok

Ja som bola tiez zmetena pretoze viem ze kokosovy orech obsahuje ciru tekutinu..a este k tomu vyrobca tohto suseneho kokosoveho mlieka je Magi,ktorych vyrobky nemusim..zobrala som to na skusku,na baleni je ze sa to pouziva do varenia,kolacov a pod. na ochutenie.Ja to zarobim s vodou ,pridam kakao a trochu posladim a je to velmi chutne...obsahuje to:coconut milk solids,maltodextrin,milk protein(sodium caseinate),sodium phospate(mineral saltstabilisant E339...



10

Re: Tukovy vyrastok

Coconut milk solids= kokosova mucka
Maltodextrin=pravdepodobne priemyselne pripravena forma cukru
Milk protein, sodium caseinate=priemyselne zmenena forma mliecnej bielkoviny na vodorozpustnu....
Priemysel adresuje atraktivnost produktov najma vyrobou chutnych, ale to so zdravim zialbohu nema nic spolocne.



11

Re: Tukovy vyrastok

Myslite si ze je to nezdrave?V porovnani s kravskym mliekom...



12

Re: Tukovy vyrastok

Problem s priemyselnymi vyrobkami je ze znicia mnohe prirodne hodnoty a pridaju casto rozne chemikalie, ktore neuvadzaju na obsahu.
Ja osobne pijem kravske mlieko, hoci cerstve uz nemozem, musi byt minimalne skvasene, joghurt a kysle mlieko si robim doma sam , kultury(kvasinky) na to dostat vyborne a podla moznosti kupujeme len mlieko z volne pasucich sa krav neosetrovanych hormonami na zvysenie dojivosti a antibiotikami. Pri tom samozrejme beriem aj rozne enzymi na zlepsenie travenia, tj aj travenia mlieka.
Takze otazka ci pit alebo nepit mlieko je dost individualna a zalezi hodne aj od kvality samotneho mlieka.



13

Re: Tukovy vyrastok

Zatial som nenasla na v obchodoch mlieko od volne pasucich sa krav..a uz vonkoncom neviem ktore mlieka nie su od krav krmenych hormonami, ATB a pod svinstvom...takze mam len velmi maly vyber...:-(



14

Re: Tukovy vyrastok

Zialbohu ponuka a dopyt pracuju ruka v ruke. Ked bude vacsi dopyt po takychto produktoch, zacne aj polnohospodarstvo produkovat tieto produkty. Samozrejme budu mozno 2 x tak drahe, ako ine, tak je to so vsetkymi tzv BIO produktami.