1

Téma: kombinacia doplnkov

ahoj rng, momentalne uzivam cinske gulicky

you gui wan a bu zhong yi qi wan. mozem k tym cinskym bylinkam pridat aj lubovnik 3x300mg denne?

denna davka cinskych bylin cca dokopy 6gramov a sklada sa z tohoto:
Rehmanie lepkavá modif.
Jam čínský
Dřín lékařský
Děhel čínský
Gumojilm jilmový
Kustovnice čínská
Kuskuta čínská
Skořicovník čínský
Kozinec blanitý
Lékořice uralská modif.
Atraktylis velkohlavý
Pazvonek chloupkatý
Prorostlík čínský
Mandarinka obecná
Ploštičník
Jujuba čínská
Zázvor obecný



2

Re: kombinacia doplnkov

Ja nie som velmi na bylinky vseobecne, ale na ucinne vytazky z nich.



3

Re: kombinacia doplnkov

no sak ja ti rozumiem, ale uz som zufaly s mojou unavou. presiel som si vela lekarskych specializacii vseliake vysetrenia a vsade mi povedali ze som v poriadku.

skusal som rozne adaptogeny ashwagandhu, mumio, schizandru, zensen aj ich kombinacie a nic. nepomohlo

okrem toho trpim depresiami a jedine co mi pomaha je ten lubovnik, len neviem ci ho mozem brat ked berem aj cinske gulicky co mi dali v klinike TCM. podla nich a cinske terminolgie mam nedostatok yangu obliciek, slzeziny a nedostatok krvi v peceni.



4

Re: kombinacia doplnkov

Co tak zle travenie a absorbcia? To co nedostanes pri zlom traveni z potravin, sa neda nijak vydoplnkovat. Neviem , aka je koncentracia ucinnych latok v tych gulickach, ale kedze je tam tak vela zloziek a ani nie koncentrovanych vytazkov z tych roznych bylin, tak tonu nedavam vela ucinnosti, rozhodne nie klinickej.
Skus vytazok zo st johns wort, teda ten ucinny, z firmy paradise herbs, v case ked mas depresiu alebo ju ocakavas.



5

Re: kombinacia doplnkov

ano mas pravdu mam problem s travenim. musim si davat pancreatin 4X 500mg aby mi travilo. co ine mi este pomoze?



6

Re: kombinacia doplnkov

Tracheus, nerád tu miešam medicínu,
ale mal si testované pľúcne Chlamýdie a Boreliózu?
Všetky príznaky, únava , depresie, dezorientácia, zlé trávenie všetko toto som mal a niečo ešte pretrváva
pri borelióze. Samozrejme to môže byť aj len pokazené trávenie ako také, len ma napadlo ti dať aj túto možnosť.
Pokiaľ pociťuješ ešte iné príznaky, ako bolesti, praskanie kĺbov a pod. tak by som určite zvážil aj tento smer...

Každopádne to naozaj môže byť len trávením a v tom prípade je náprava pomerne rýchla a jednoduchšia.



7

Re: kombinacia doplnkov

Nuz ked ma clovek problemy samozrejme je dobre sa dat skontrolovat, zialbohu borelioza a chlamidie pneumoniale su  coraz castejsie. A tie prekliate viralne!

Ale v prvom rade si treba napravit travenie, tj kyseliny enzymy mikrovlakniny a probiotika. To ti totiz doda hromadu obrannych materialov a celkove posilni telo
.A pomoze brat aj latky, co si v normalnej potrave slabo zastupene, vid jod, selen zinok ,bor, vitaminy C  E  D-3  K-2
Az to nepomoze, tak musi clovek pozerat na ine priciny, ako rozne infekcie, parazity a podobne.
Samozrejme tam pomoze si dat uriobit minimalne rozbor krvi s ohladom na rozne mozne infekcie.



8

Re: kombinacia doplnkov

Tracheus
teoreticky može byt unava aj z potravin. intolerancií- ja som to mala z lepku,
akonáhle zjem niečo s lepkom tak som  zas unavená ani doplnky nepomožu
a v tomto prípade- iba nejest lepok



9

Re: kombinacia doplnkov

Lepok uz podla mena lepi, tj zanesie /zamori ti nielen telo, ale aj ulepi steny criev, takze sa ti nemozu poriadne ziviny absorbovat.