1

Téma: dávkovanie ester c

Dobrý den, ospravedlnujem sa, ak sa opakujem, ale nepodarilo sa mi to nikde nájst. Chcem sa opýtat na dávkovanie ester c - teda kolko mg  môže dieta dostat. Dcéra má 9 a pol roka, cca 33 kíl. Doteraz som jej dávala 1 ester 500 mg na deň, ráno po ranajkách. Stačí to ako prevencia? Teraz na ňu niečo lezie, začína mat sople, tak sa chcem opýtať, či jej môžem dávku zvýšiť. ďakujem za odpoved.



2

Re: dávkovanie ester c

Ja beriem esteru C v case viralnej nakazy az 1.5 gramu za hodinu. Preventivne odporucma, 3 gramy na dospelu vahu
Na hlieny je odhlienovac NAC serrapaptaza a antimikrobialnu oregasniovy olej.
Tiez odporucam kvapky roztoku citricidalu do nosa.



3

Re: dávkovanie ester c

Vdaka za odpoved. Ale ako mam davkovat detom? Tak isto ako dospelym? Kolko mg davat detom na kilo vahy?



4

Re: dávkovanie ester c

3 gramy=3000 mg na 60kg znamena 50 mg na kg vahy, zhruba. Vitamin C trweba davat vo viacerycy davkach denne, lebo sa zdrzi v tele kratko. Kyselina askorbova a askorbaty maju polcas rozpadu/vylucenia od 1/2 az do jednej hodiny, Ester C asi 5 krat tolko, tj az 5 hodin.



5

Re: dávkovanie ester c

RNG napísal(a):

Kyselina askorbova a askorbaty maju polcas rozpadu/vylucenia od 1/2 az do jednej hodiny, Ester C asi 5 krat tolko, tj az 5 hodin.

Ked hovoris o polcase rozpadu 5 hodin, myslis tym aj ester c calcium ascorbate, alebo len ester c ascorbyl palmitate?
vdaka



6

Re: dávkovanie ester c

Oba, a ten cas je len zhrubas.
Ked sa askorbyl palmitate napr dostane transdermalne do podkozneho tukoveho vaziva, tak tam sa moze zdrzovat aj tyzdne-mesiace. Zialbohu len mala cast ascorbyl palmitatu sa neznici zaludocnymi kyselinami .



7

Re: dávkovanie ester c

a calcium ascorbate alebo ine askorbaty, ktore nie su oznacene ako ester C nemaju taky dlhy polcas rozpadu okolo 5 hodin, ale kratky, okolo 1 hodiny podobne ako kyselina askorbova?



8

Re: dávkovanie ester c

Presne tak. Vlastne sa nejedna o polcas rozpadu, ale polcas vylucenia cez ladviny ako malicka  slabo polarna molekula



9

Re: dávkovanie ester c

Rng, ďakujem za odpoved. Chcem sa este nieco opytat. Mozu deti ester c rozhryzt? Mame dost velky problem s prehltanim akychkovek tabliet. Uz som skusala aj prerezat na 4 casti, ale ani tak to neprehltli. Znizuje sa ucinok rozhryzenim alebo nie? Dakujem za odpoved



10

Re: dávkovanie ester c

Pouzivaj ester C v prasku. Ja si ho davam do vody na pitie
Rozhryzenim/rozdrvenim  tabliet esteru C alebo otvorenim kapsul sa ich uzinok neznizuje.



11

Re: dávkovanie ester c

Ahoj RNG.

Mám aktuálne tento ester - C: http://www.iherb.com/American-Health-Es … l&ic=4

Chcem sa uistiť v dávkovaní:

1 - Pri preventívnom užívaní odporúčaš 3g denne - sú to 3g pre dospelú osobu o váhe 65-70 kg?
2 - ja mám 110 kg, bude moja denná preventívna dávka cca 4,5g? - teda 9 tabliet po 500 mg postupne počas dňa? Lebo sa mi to zdá naozaj veľa...
3 - pre syna, cca 25kg, to teda bude cca 1g denne, OK?
4 - pri virálnej nákaze si ty osobne dávaš 1,5 g každú hodinu - je to dávka osobne na teba, podľa tvojich kg alebo je to brané na toho 65-70 kg človeka? Aby som si to vedel správne prerátať...
5 - ester C je "non acidic" produkt, OK? - nemusím riešiť teda žiadnou formou "odkysľovanie" kvôli tomuto produktu...?

Ďakujem.

Naposledy upravil: radim (2015-04-28 19:15:03)



12

Re: dávkovanie ester c

1.2. Radim, mozno sa ti to zda vela, ale tolko odporucaju rozni lekari.
3. to je OK
4. ja som tiez "nadcent"  a pre to potrebujem davku vyssiu, samozrejme
5. ester C je naopak  mierne odkyslujuci, lebo obsahuje az 10% vapnika na vahu, Tj je to zaroven zdroj vapnika



13

Re: dávkovanie ester c

Ahoj RNG.

Ešte k bodu 4: Píšeš o dávke 1,5 g Vit.C každú hodinu pri virálnej nákaze pre cca 110 kg vážiaceho človeka. Pre dospelého (cca 70 kg) človeka je to teda cca 1 g / hodina, OK?

Ty a ja sme cca rovnaká váha - ak budem brať každú hodinu od rána do večera 1,5 g Vit C, tak je to u mňa 1,5 x 16 (prvá dávka o 07:00 a posledná o 22:00)...čo je 24 gramov Vit C za deň.

Nie je to trocha moc? Toto asi ale nerobíš dlhodobo - ak som to správne pochopil, tak je to dávkovanie len na potlačenie nejakých akútnych príznakov choroby na povedzme 2-3 dni, a potom dávkovanie znížiš, nie?

Ďakujem.



14

Re: dávkovanie ester c

Nuz to branie vitaminu C musi byt najmenej 48 hodin, kazdu hodinu. V noci tro treba tak isto brat, samozrejme ja som to mal nastavene tak, ze kazde 3 hodiny(2 spankove cyklly ) som bral 3 gramy, aby mi hladina v krvi za cely cas nepoklesla, lebo to by virusy okamzite vyuzili. Virusy sa totiz rozmnozuju velmi rychle a akakolvek paua v utoku na ne je neziaduca.



15

Re: dávkovanie ester c

OK, takže je to ešte viac, než som rátal ja - cez deň by to bolo 16 x 1,5 gramu = 24 gramov, a k tomu ešte dajme tomu 2 x v noci po 3 gramy = 6 gramov...čo robí spolu 30 gramov Vitamínu C za 24 hodín!

Ako dlho to zvykneš takto brať - lebo je to vysoká dávka určite aj z ekonomického hľadiska, čiže predpokladám, že je to naozaj len na pár dní v takomto množstve...či?

Ďakujem.



16

Re: dávkovanie ester c

Ako som povedal, 2-3 dni  tych masivnych daviek vitaminu C staci na vacsinu virusov.
  Na ine mas aj ine antiviralne, ako  chaga, chaparal, monolaurin colostrum a ine.

Naposledy upravil: RNG (2015-05-05 22:57:46)



17

Re: dávkovanie ester c

Dobrý večer pán RNG, dnes som sa dopočula, že branie askorbátu vápenatého dlhodobo môže viesť k rastu nádorov. Dopočuli ste sa niekde o takejto informácií? Môže byť na tom niečo pravdy? Ďakujem

Naposledy upravil: monikamon (2015-05-26 21:03:16)



18

Re: dávkovanie ester c

Bohapusta loz.