1

Téma: chlamydia trachomatis

Dobry vecer, mojej 6-rocnej dcere zistili z vyteru chlamydiu trachomatis v oku. Nema ziadny hnisavy vytok ani



2

Re: chlamydia trachomatis

Nuz bezne sa tato chlamidia lieci kvapkami do oci, ci uz atb, alebo koloidne striebro.



3

Re: chlamydia trachomatis

RNG napísal(a):

Nuz bezne sa tato chlamidia lieci kvapkami do oci, ci uz atb, alebo koloidne striebro.

Aha, teraz pozeram, ze sa nezobrazil cely prispevok. Pisala som este, ze nema ziadny hnisavy vytok z oci, len ju oci svrbia. Dr nam uz predpisala ATB Azitromycin a kvapky Vigamox. Mna zaujima, ci bez ATB to nejde preliecit, nakolko vsade citam, ze na chlamydie ATB nezaberaju, prip. zaberu po pol roku. Tak dlho ich brat... sad  Ja by som radsej nieco alternativne, prip. to koloidne by nestacilo? Vit. C a D davam.

Naposledy upravil: janulik (2015-01-15 20:43:49)



4

Re: chlamydia trachomatis

Chlamidia trachomis sa obvykle prenasa pri porode, alebo je sexualne prenosna, pre to kvapkaju novorodencom do oci kvapky. A tie kvapky su alebo roztok dusicnanu strieborneho, alebo rozne atb.Viac nna to z hladiska beznej mediciny pozri
http://en.wikipedia.org/wiki/Chlamydia_trachomatis
http://www.drugs.com/vigamox.html
Inac aj roztok citricidalu(4 kvapky citricidal, profesional do 50 az 100 ml vody)tak isto potlaci chlamidiu trachomis, pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/citricidal



5

Re: chlamydia trachomatis

RNG napísal(a):

Chlamidia trachomis sa obvykle prenasa pri porode, alebo je sexualne prenosna, pre to kvapkaju novorodencom do oci kvapky. A tie kvapky su alebo roztok dusicnanu strieborneho, alebo rozne atb.Viac nna to z hladiska beznej mediciny pozri
http://en.wikipedia.org/wiki/Chlamydia_trachomatis
http://www.drugs.com/vigamox.html
Inac aj roztok citricidalu(4 kvapky citricidal, profesional do 50 az 100 ml vody)tak isto potlaci chlamidiu trachomis, pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/citricidal

Ano viem, ze sa prenasa pri porode, moja dcera ma uz 6 rokov, takze to schytala inde. Beznu medicinu na chlamydie som pozerala, ale to je posledna volba. Tiez som pozerala vela prispevkov, co sa tu popisalo, tento citricidal objednam http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm. Tam by som mala potom dat to davkovanie ako si tu odporucil : do oci roztok citricidalu vo vode, tj 1 kvapka do 10 ml vody? A ako casto za den kvapkat? Este ma zaujima, ci mam podavat zaroven aj odhlienovac NAC. Dakujem za rady.



6

Re: chlamydia trachomatis

1 kvapka toho citricidalu do 10 ml je dost silny roztok, Obvykle odporucam 4 kvapky do 100 ml vody. Kvapkaj 3 krat denne.
NAC odporucam vzdy na odhlienovanie a odmaskovanie roznych infekcii v tele. Neboj sa toho, je to len forma aminokyseliny.

Decka sa casto hraju vo velmi blizkom kontakte, mohla to dostat teda aj z masivneho prenosu napr zo slz alebo inych telesnych tekutin vo si nahodne naniesla za cerstva do oci.

Naposledy upravil: RNG (2015-01-17 00:51:32)



7

Re: chlamydia trachomatis

RNG napísal(a):

1 kvapka toho citricidalu do 10 ml je dost silny roztok, Obvykle odporucam 4 kvapky do 100 ml vody. Kvapkaj 3 krat denne.
NAC odporucam vzdy na odhlienovanie a odmaskovanie roznych infekcii v tele. Neboj sa toho, je to len forma aminokyseliny.

Decka sa casto hraju vo velmi blizkom kontakte, mohla to dostat teda aj z masivneho prenosu napr zo slz alebo inych telesnych tekutin vo si nahodne naniesla za cerstva do oci.

Veru 1 kvapka na 10 ml je brutal. Tak som to ale skopirovala a potom pozeram, ze to asi nebude OK :-)

Inak citala som pribalovy letak k tomu citricidalu a je tam vyslovene uvedene: Rozhodne neodporúčame užívať kvapky do očí, dokonca ani vo veľmi zriedenej forme.
To ma trocha vyplasilo, dufam, ze to je len nejaka obhajoba vyrobcu.........



8

Re: chlamydia trachomatis

Tie upozornenia na doplnkoch su v podstate natlak FDA a farmacie na doplnkovy priemysel. Jednoducho povedane je to nariadenie FDA, a taketo rozne upozornenie su castokrat nezmyselne bez ziadnych faktov a vyskumov co by ich potvrdili.

Ja som si napriklad urobil roztok z citricidalu professional, ze som dal 4 kvapky do fyziologickeho roztoku (100 ml), a ten si kvapkam do nosa aj do oci. Ja si obcas aj nakvapkam aj 3 kvapky do obidvoch oci takto nariedeneho roztoku a vsetko bolo v pohode. Takze nicoho sa nemusis bat smile

Naposledy upravil: Pietro (2015-01-18 14:42:01)



9

Re: chlamydia trachomatis

Pietro napísal(a):

Tie upozornenia na doplnkoch su v podstate natlak FDA a farmacie na doplnkovy priemysel. Jednoducho povedane je to nariadenie FDA, a taketo rozne upozornenie su castokrat nezmyselne bez ziadnych faktov a vyskumov co by ich potvrdili.

Ja som si napriklad urobil roztok z citricidalu professional, ze som dal 4 kvapky do fyziologickeho roztoku (100 ml), a ten si kvapkam do nosa aj do oci. Ja si obcas aj nakvapkam aj 3 kvapky do obidvoch oci takto nariedeneho roztoku a vsetko bolo v pohode. Takze nicoho sa nemusis bat smile

OK dakujem velmi pekne za vsetky rady



10

Re: chlamydia trachomatis

OK



11

Re: chlamydia trachomatis

RNG napísal(a):

OK

Predsa len mam este dotaz: cely cas v podstate hladam tu na fore i celkovo na nete info o tych chlamydiach. Je tu pre mna vela novych info, kedze doteraz sme ziadny vazny zdravotny problem neriesili. Takze objavila som okrem ineho aj koloidne striebro a CDS. Co to som o tom pocula, ale neriesila som. Su tieto pripravky vhodne na ocne chlamydie, alebo mam zostat pri tom citricidale? Prip. keby sa tieto pripravky uzivali len oralne, daju sa nimi znicit ocne chlamydie? Je vlastne medzi koloidnym, CDS a citricidalom nejaky podstatny rozdiel? Pride mi to, ze vsetky su vhodne na bakterie, parazity ......



12

Re: chlamydia trachomatis

CDS je oxidator, tj nici mikroby  oxidaciou. Citricidal zasahuje nejak rozmnozovanci cyklus, a koloidne striebro zabija dotykom. Osobne do oci uprednostnujem najskor koloidne striebro.



13

Re: chlamydia trachomatis

RNG napísal(a):

CDS je oxidator, tj nici mikroby  oxidaciou. Citricidal zasahuje nejak rozmnozovanci cyklus, a koloidne striebro zabija dotykom. Osobne do oci uprednostnujem najskor koloidne striebro.

A v akom riedeni treba to koloidne? Mozem kupit i v lekarni http://www.pilulka24.sk/vyhladavanie?te … o&fs=1 ?



14

Re: chlamydia trachomatis

Koloidne striebro sa nesmie nicim riedit, lebo ho znicis. Tie vyrobky sice nepoznam, ale akekolvek koloidne striebro je lepsie,. ako ziadne.



15

Re: chlamydia trachomatis

RNG napísal(a):

Koloidne striebro sa nesmie nicim riedit, lebo ho znicis. Tie vyrobky sice nepoznam, ale akekolvek koloidne striebro je lepsie,. ako ziadne.

tak asi som sa zle spytala. kolko ppm ma mat a kolko kvapiek denne treba davat?



16

Re: chlamydia trachomatis

Na tych ppm hodnotach velmi nezalezi, ako najma na velkosti castic. Ale kaazde koloidne striebro ci uz 5 ppm alebo 50 ppm zabija rozne mikroby. do oci odporucam, 3 x 1-2 kvapky.



17

Re: chlamydia trachomatis

RNG napísal(a):

Na tych ppm hodnotach velmi nezalezi, ako najma na velkosti castic. Ale kaazde koloidne striebro ci uz 5 ppm alebo 50 ppm zabija rozne mikroby. do oci odporucam, 3 x 1-2 kvapky.

Este posledna vec: Mozem to skombinovat tak, ze koloidne dam do obidvoch oci a citricital bude uzivat vnutorne?  Aby som jej zas nemiesala vsetko nakopu a nespravila viac skody ako uzitku.



18

Re: chlamydia trachomatis

Ako som tu zdoraznil uz mnohokrat, potravinove doplnky  v odporucenych davkach su neskodne.
Ucinok koloidneho striebra je len par minut, citricidal ale trva aj hodiny. Odporucam  striedat.



19

Re: chlamydia trachomatis

RNG napísal(a):

Ako som tu zdoraznil uz mnohokrat, potravinove doplnky  v odporucenych davkach su neskodne.
Ucinok koloidneho striebra je len par minut, citricidal ale trva aj hodiny. Odporucam  striedat.

Uzivanie citricidalu je pre 70 kg dospeleho cloveka 35 kvapiek/liter. Pre 20 kg dieta je teda 10 kvapiek/liter. Tuto davku 1 liter by teda mala vypit za den. Ako dlho moze citricidal uzivat? Vykynozenie tych chlamydii ako som bola poucena u pani dr.  trva aj jeden rok..........Dakujem.



20

Re: chlamydia trachomatis

Chlamidia trachomis sa da citricidalom vyhubit pomerne rychlo.
Co je problem a na co citricidal samotny nestaci je chlamidia pneumoniae.
Pani dr si to zrejme jemne myli...

Naposledy upravil: RNG (2015-01-28 09:59:40)



21

Re: chlamydia trachomatis

RNG napísal(a):

Chlamidia trachomis sa da citricidalom vyhubit pomerne rychlo.
Co je problem a na co citricidal samotny nestaci je chlamidia pneumoniae.
Pani dr si to zrejme jemne myli...

Dakujem za vsetky info a mozem napisat ako sme dopadli, mozno to niekomu pomoze. Zelam vseko dobre



22

Re: chlamydia trachomatis

OK



23

Re: chlamydia trachomatis

RNG napísal(a):

OK

DObry vecer, davam dietatu to koloidne striebro 20 ppm do oci. nechce to, ze ju to stipe. dala som si aj ja a fakt to je neprijemny taky rezavy pocit, ktory vsak po case ustupi. ale aj tak ma zaujima, je to v poriadku?



24

Re: chlamydia trachomatis

Koloidne striebro je vlastne ultracista demineralizovana voda s trochou striebra, tj 20 mg na liter v tvojom pripade.
Kedze telesne tekutiny maju az 9 gramov soli na liter, tak je tam na mieste kvapnutia silny osmoticky tlak co sa prejavi ako docasne stipanie.
Rozhodne to nie je ale skodlive



25

Re: chlamydia trachomatis

Dobry den, po case sa znova ozyvam. Kvapkali sme 3 tyzdne koloidne a vysledky z vyteru ukazali, ze chlamydie su stale pritomne. Oci dieta vsak uz nepalia,nesvrbia, nema ich vobec cervene. Takze vizualne to vyzera dobre. Co by ste poradili ako dalej liecit? Doktorka odporuca dalsie ATB do oka. Ja som jej ani nedavala tie ATB do oka, co nam predpisala, myslela som, ze koloidne bude stacit.

Naposledy upravil: janulik (2015-04-02 10:53:58)



26

Re: chlamydia trachomatis

Nuz ja som osobne mal viac dovery na roztok citricidalu, ako na koloidne striebro. Ale zase koloidne striebro je ucinne na mnohe virusy a ine mikroby, na co citricidal velmi nezabera. Takze radim oboje, najma ked lekari vedia zistovat len malicke mnozstvo infekcii, vacsinu zistit vobec nevedia.
Na syndrom sucheho oka, co je sposobeny nasimi vlastnymi herpetickymi virusami, co uzavru slzne kanaliky a tak sa oci nemozu prirodzene  a najma v noci slzami cistit a osetrovat ja sam pouzivam s uspechom koloidne strieborne kvapky.  Takze  mam oci osetrene prirodzene slzami a nemam ich ani svrbive ani cervene ako kralik.
Ale divim sa, ze prave chlamidie trachomis striebro nevynicilo, lebo dlhy cas sa prave striebro pouzivalo na ich znicenie pri porode.
Pevne dufam, ze sa nejedna o chlmidie pneumoniae, lebo tie vynicit je podstatne tazsie a ani atb na ne su nie obzvlast ucinne.



27

Re: chlamydia trachomatis

RNG napísal(a):

Nuz ja som osobne mal viac dovery na roztok citricidalu, ako na koloidne striebro. Ale zase koloidne striebro je ucinne na mnohe virusy a ine mikroby, na co citricidal velmi nezabera. Takze radim oboje, najma ked lekari vedia zistovat len malicke mnozstvo infekcii, vacsinu zistit vobec nevedia.
Na syndrom sucheho oka, co je sposobeny nasimi vlastnymi herpetickymi virusami, co uzavru slzne kanaliky a tak sa oci nemozu prirodzene  a najma v noci slzami cistit a osetrovat ja sam pouzivam s uspechom koloidne strieborne kvapky.  Takze  mam oci osetrene prirodzene slzami a nemam ich ani svrbive ani cervene ako kralik.
Ale divim sa, ze prave chlamidie trachomis striebro nevynicilo, lebo dlhy cas sa prave striebro pouzivalo na ich znicenie pri porode.
Pevne dufam, ze sa nejedna o chlmidie pneumoniae, lebo tie vynicit je podstatne tazsie a ani atb na ne su nie obzvlast ucinne.

Urcite su to trachomatis, ma to potvrdene :-( Tiez som trocha sklamana, ze striebro nezabralo, uzivala ho asi 3 tyzdne. Je to kratka doba? ALe striebro ucinkuje (zabija virusy a mikroby) okamzite, takze.........? Ma vyznam kvapkat striebro dalej?



28

Re: chlamydia trachomatis

Nuz asi nemas dost ucinne koloidne striebro, lebo to by malo zabrat, a to okamzite.
Alebo sa to zazralo hlboko a koloidne striebro pracuje len povrchovo a len sekundy.



29

Re: chlamydia trachomatis

Dobry den,

prosim Vas o radu pre moju tehotnu dceru, môze uzivat astaxanthin 4mg: http://www.iherb.com/Healthy-Origins-As … gels/30693, ked upzornuju na konzultaciu s lekarom v tehotenste a dojceni, tiez ide o betakatoen, ktory uziva aj v prenatalnom doplnku: http://www.iherb.com/Nature-s-Bounty-Yo … gels/32484

Objednala som jej to hlavne preto, lebo ma velke problemy s ocami, uz viac ako rok ma stale opuchy, cervene oci, rezanie a traja ocni lekari tvrdia, ze je to v poriadku, dokonca jej robili komplexne ocne vysetrenie, imunolog, ze to nie je alergia (ma aj atopicky ekzem a pelovu alergiu). Robili jej uz konecne vyter, ale urcite nie na chlamydie a ten vysledok je vraj negativny. Teraz v tehotenstve sa jej to este zhorsilo.
Takze som zacala patrat, kde je asi problem a vychadza mi z toho nakaza chlamydiou trachomatis - dava si koloidne striebro a kvapky z GSE, zatial neuspesne...preto ten astaxantin na ocne zdravie a imunitu... Citala som, ze chlamydie sa môzu preniest na dieta. Inak  ma operovanu stitnu zlazu - lavy lalok jej odobrali, ona je ten pripad, kedy nemôze uzivat jod - uz sme to skusali, vzdy mala jodove akne a ked prestala s jodom - akne zmizlo, aj testom s jodom na kozi, vôbec sa jej nevstrebal po 24 hodinach...Mam obavy, ak je to chlamydia, hrozi prenos aj na dieta...

Dakujem pekne za odpoved



30

Re: chlamydia trachomatis

Chlamidie nie su len v ociach, ale v celom tele. Tj kvapky do oci na to nestacia.
http://rng.nazory.eu/rubriky/ch/chlamydie
Na vzdusne alergie odporucam najma quercitin, 3 x 600 mg a samozrejme cistiace enzymy a vitamin C.
Jod je v tele potrebny na rozne funkcie, nie len na stitnu zlazu. A musis k nemu brat aj selen.
A acne znamenaju, ze sa telo snazi vyhodit nejake zamorenie, obvykle znicene rastlinne tuky.Tj jod je tam len dovod na zvysenie vylucovania zamorenia, nie zamorenie tela.
Karotenoidmi sa neda predavkovat, lebo telo vyluci prebytocne bez problemov.

Naposledy upravil: RNG (2015-09-09 19:06:23)