1

Téma: Bolestive a opuchnute klbiky na rukach

RNG, prosim ta, otec ma na klbiku prstu na ruke uz viac rokov opuchnuty a bolestivy klb. Dost jedava udeniny a soli. Myslis, ze by to mohla byt gangrena? Vraj krystaliky soli to vedia robit. Obrusuju klby na ohyboch a sposobuju bolest, ale gangrena je zasa odumieranie kosti. Tak to asi nebude to iste. Co by na toto prosim ta mohlo zabrat?

Mam doma Resveratrol, ale neviem, ci je to na tuto diagnozu ucinne.



2

Re: Bolestive a opuchnute klbiky na rukach

Gangrena to rozhodne nie je , ale reumaricka artritida to rozhodne je.
( Gangrena je rychly rozpad tkaniva, doslova hnitie)
Reumatologovia to oznacuju ako "autoimunnu" chorobu, tj geneticku nedokonalost tela, ktore "napada samo seba",
ja ale sa nazdavam, ze to je skor dosledok roznych pomalych infekcii, najma velmi pomalych mykoplazmickych(vnutrobunecne parazity) , ktore lekari organizovanej mediciny zatial vobec nesleduju, cest vynimkam.
Mikrobiologovia, zaoberajuci sa mykoplazmami su o tom dnes uz presveceni, tj boj proti tymto roznym "autoimunnym" je zrejme adresovanie a potlacanie mykoplazmickych infekcii v tele.
Nuz kedze sa jedna o zapalove choroby, da sa to zmiernit roznymi protizapalovymi, ako napr curcumin, dumbier, vitamin C, boswelin a samozrejme cistiacimi enzymami.

Samozrejme niektore jedla podporuju zapaly, niektore ich zase potlacaju(podla obsahu histaminov a enzymov), ale pricina je , ako som naznacil, inde.

Najnovsie viaceri lekari sa snazia dosledky zapalov a ukladanie vapnika a inych mineralov v makkych tkanivach riesit vitaminmi D-3 a K-2, ktorem presmeruju ukladanie vapnika do kosti, nie do makkych tkaniv.
Najlepsia forma vitaminu K-2 na to je menoquinone-7, ktory prakticky vobec nezvysuje zrazanlivost krvi, a je ovela aktivny pri tvorbe kosti



3

Re: Bolestive a opuchnute klbiky na rukach

Dakujem, tak to skusim a co su to presne cistiace enzymy, ktore?

A ako sa po anglicky povie dumbier?



4

Re: Bolestive a opuchnute klbiky na rukach

Dumbier=zazvor=ingwer=ginger=zingiber officinale
Pakoren podobny kurkume.
Osobne davam prednost curcuminu, lebo dochadza ako vysokointenzivny extrakt, dokonca v Swansonvitamins ho maju kombinovany s vytazkom z cierneho korenia(bioperine) pre ovela lepsiu absorbciu.Vsetky traviace enzymi maju schopnost rozkladat rozne latky a pre to ked sa absorbuju do krvneho obehu, ciatia aj telo.
Takze traviace enzymi pouzite na prazdny zaludok cistia telo, s jedlom pomozu stravit jedlo.



5

Re: Bolestive a opuchnute klbiky na rukach

A ktore su podla teba najkvalitnejsie traviace enzymy?



6

Re: Bolestive a opuchnute klbiky na rukach

Zalezi co s nimi chces dosiahnut. Na zlepsenie travenia su najlepsie zmesi ktore maju aj betain HCl, tj kyselinu, na mlieko treba mliecne enzymaticke zmesy, na skroby vela amylaz, na tuky, hlavne pri redukcnych dietach hovorime zase o lipaze.
Pri hustej krvi su specificke enzymi s jednotkami FU ako nattokinaza, nattozyme, serrapeptaza.
Serrapeptaza sa tiez odporuca pri roznych reumatickych bolestiach sposobenych zhlukmi bielkovin v tele, ktore vyvolavaju zapalove procesy.
Takze hovorit jednoznacne, ktora enzymaticka zmes je najlepsia sa neda.
Samozrejme podla cisiel, cim vyssi obsah jednotiek, tym ucinnejsi je ten enzym.

Naposledy upravil: RNG (2010-07-14 16:59:29)



7

Re: Bolestive a opuchnute klbiky na rukach

Mam teraz doma ten Papain na cumlanie. Je to velmi chutne a vonave ako prave ovocie, ale myslim, ze oba Papain aj Bromelain su hlavne na proteiny, vsak? A ja som vegetarian, takze neviem, co by pre mna bolo uzitocnejsie.

Serrapeptaza na hustu krv, to by potom malo mat podobny ucinok ako rybi olej, alebo lecitin? Mozno toto by otcovi na tie klbiky pomohlo.



8

Re: Bolestive a opuchnute klbiky na rukach

Pokial nie je na enzymatickych doplnkoch uvedene, kolko enzymatickych jednotiek obsahuju, tak su zvacsa len velmi malo ucinne.
Proteiny su aj v zeleninach, bez nich neexistuje zivot.
Dlhodobe vegetarianstvo sa zialbohu mnohym nevyplatilo, mam plno prikladov medzi znamymi a rodinou. Su urcite latky, ktore zialbohu sa nachadzaju len v mase, syre a vajciach, telo sa bez nich teoreticky vie obist, ale dlhodobe maju mnohi nakoniec nedostatky v tele. Hlavne po patdesiatke sa to zacina objavovat, ked telo nevie vyrobit dostatok urcitych materialov a potrebuje "polotovary"
Serrapeptaza je enzym, cisti telo a pomaha proti zapalom, okrem riedenia krvi.
Rybacie oleje su tiez ciastocne protizapalove, riedia krv, ale nerozbijaju zrazeniny a fibriny. Dodavaju ale vitaminy A, D-3 a pre nervy najma potrebne omega 3 kyseliny.
Lecitin len rozpusta=emulzifikuje usadene tuky

Naposledy upravil: RNG (2010-07-15 00:11:26)



9

Re: Bolestive a opuchnute klbiky na rukach

Vdaka za rady. Ja som vegetarian, ale nie vegan a tym padom jem vajicka aj syry.

Inak aku davku Serrapeptazy by mal brat? Je nejaky konkretny dobry produkt?



10

Re: Bolestive a opuchnute klbiky na rukach

Serrapeptaza musi byt v kapsuliach, ktore sa rozpustaju az v crevach, lebo je citliva na zaludocnu kyselinu. Ja pouzivam tieto
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … 12714?at=0



11

Re: Bolestive a opuchnute klbiky na rukach

aha, ja som na Swanson nasiel toto, je to lacnejsie, mohlo by byt?

http://www.swansonvitamins.com/SN167/ItemDetail?n=0

A este prosim ta aky je rozdiel medzi Serrapeptase a Serazymes? Nemalo by to pre otca ten isty efekt na opuchnute klbiky na ruke?



12

Re: Bolestive a opuchnute klbiky na rukach

Ceny su porovnatelne, lebo tie Swansonove maju 60 000 jednotiek na kapsulu a hoci Swanson neuvadza, ze sa jedna o entericky pokryte kapsule(tj rozpustajuce sa az v crevach) podla zlozenia je tam uvedena hydroxymetyl propylcelulose phtalate, co je entericky agent.

Serrazymy su enzymaticke zmesy z inych zdrojov(hlavne hubove a bakterialne) ktore maju podobne a porovnatelne ucinky, nie vsak uplne identicke.

Ja osobne pouzivam nattozime miesto nattokinazy, napriklad.



13

Re: Bolestive a opuchnute klbiky na rukach

Mas pravdu, daju tam dve kapsule a z toho je potom 120 000 units. Trochu sa mi to vzdy zda zavadzajuce. Nechapem, preco to nepisu na 1 kapsulu.

Dobre tak to skusim objednat. Len netusim, ci z toho tvojho iHerb sa to bude dat do zahranicia. Este som od nich nic neobjednaval.

Naposledy upravil: vlado (2010-07-16 08:14:00)



14

Re: Bolestive a opuchnute klbiky na rukach

Z iherb.com objednavaju mnohi zo Slovenska, dokonca mali akciu, kde pri urcitom mnozstve tovaru neplatis postovne.

Musis si uvedomit, ze aj vyrobcovia doplnkov, tak ako aj ine podniky sa snazia ludi oblaznit roznymi trikmi. Preto je dolezite pozerat pozorne na obsahy.
Na stastie, era klamania na obsahoch v USA uz pominula, lebo na nich slapol nas "velky strazny pes" federalna organizacia FDA (nadrza silne farmaceutikam a teda je exteremne prisny na doplnky, ktore su priama konkurencia farmaceutikam, aj ked to nie je oficialne dovolene tvrdit). Samozrejme doplnkovy a potravinarsky priemysel ma svoju velku organizaciu, povodne nnfa, dnes Natural Products Association, ktora ma vyse 10 000 clenov, vyrobcov a velkopredaj, kde sa uz od roku 1936 snazia o regulaciu (autoregulaciu) svojho priemyslu a kontroly kvality, takze nimi povodne zavedene prisne  GMP kriteria kvality a presnosti obsahu su dnes FDA vyzadovane od kazdeho vyrobcu v USA.
Tym sa skoncila era, kde tvrdenie vyrobcov v USA o obsahu a skutocny obsah casto nesedeli.
NNFA ma hromady nezavislych laboratorii, skolenia pre vyrobcov a najnovsiu technologiu, takze sa aj FDA na ich kontrolu viacmenej spolieha.



15

Re: Bolestive a opuchnute klbiky na rukach

Dakujem, to ma uspokojilo. A malo by to presvedcit hlavne aj skeptickych lekarov. U nas som mal rozhovor s nasim psychiatrom, kvoli starej mame a jej diagnoze Alzheimera. A tiez mi tvrdil, ze "a bohvie, ci to, co tam udavaju tam aj daju a v akej kvalite" a tak. Ale doktori su velmi systemovo stereotypni. Bohuzial. System je tak nastaveny. Veria len farmacii aj ked o nej nevedia takisto absolutne nic.



16

Re: Bolestive a opuchnute klbiky na rukach

Presne tak, silna organizovana medicina je systematicky potlacajuca slabu  "spinavu konkurenciu" prirodnych potravinovych doplnkov , hlavne rozsirovanim roznych bajek a vyslovenych lzi o doplnkoch.
Pouzivaju ucinnu techniku prevzatu od advokatov a politikov, masove nieco oplut, bez dokazov a dufat ze sa verejnost nedozvie rovnako masove pravdu, takze ich tvrdenia zostanu v drvivej vacsine  nazorov, ako "platne" a to aj bez dokazov akehokolvek druhu.
A jednotlivi lekari v nej su len figurky, tak isto manipulovane, ako masy. Takze sa stanu nevdojaky ucinnym nastrojom masinerie (cest vynimkam).

Naposledy upravil: RNG (2010-07-16 21:51:39)



17

Re: Bolestive a opuchnute klbiky na rukach

Prepac, ze tymto trochu odbocim od temy, ale ked hovorime o priekopnictve a osvietenectve, ktorym si aj ty velkym siritelom rad by som sa ta spytal, ake su to publikacie, z ktorych cerpac? Vychadza to pravidelne? Dalo by sa to odoberat aj tu na Slovensku? A je to viac titulov? Rad by som sa vzdelaval a mozno by som z toho nieco aj prelozil, ak by mal o to niekto zaujem, ale na to by som asi potreboval suhlas vydavatela. Ale hlavne by som si rad nieco precital, ale neviem, ci to nebude financne narocne.



18

Re: Bolestive a opuchnute klbiky na rukach

Kedze zijeme v svete riadenom peniazmi, samozrejme aj vedomosti nie su zadarmo.
Moje vyplyvaju hlavne zo studovania periodik mnohych znamych alternativnych lekarov. Tie periodika si predplacam poslednych 16 rokov a v nich su postupne uvadzane rozne prostriedky a metody tychto lekarov. Okrem toho aj oni, aj ini obcas vydavaju suhrnne knihy, ktore si podla uvazenia tiez objednavam pravidelne.
Takze na otazku, nakolko je to financne narocne, len samotne predplatne ma stoja vyse patsto dolarov rocne, keby som chcel brat ich kurzy, ktore obcas ponukaJU, islo by to do mnoho tisicov.
Nuz informacie su moc a moc nie je zadarmo.
Zoznam niektorych lekarov, ktorych sledujem a ktori maju obcas aj nieco na internete zadarmo som dal na
http://rng.uforum.sk/forum/94/alternativni-lekari/



19

Re: Bolestive a opuchnute klbiky na rukach

Dakujem. Myslis, ze by sa nieco dalo objednavat az sem na Slovensko? Myslim, aby mi to posielali sem. Ake su nazvy tych periodik?

A este som ta chcel poprosit, ked spominas knizne vydanie. Mas nejake konkretne nazvy a autorov, ktore by sa dali objednat napriklad cez Amazon?



20

Re: Bolestive a opuchnute klbiky na rukach

Pozri najprv na nete pod tymito menami
http://rng.nazory.eu/lekari-vedeckej-alternativnej
Tiez tu je hore cela kolonka na alterrnativnych lekarov
http://rng.uforum.sk/forum/94/alternativni-lekari/
Periodika a knihy od nich musis objednavat od nich priamo, len zriedka idu cez Amazon
Ci su to ochotni posielat aj do zahranicia, neviem, zrejme je to na individualnej baze.
Ale co je volne, tj na nete si mozes pozriet kedykolvek.