1

Téma: Vapnik v tehotenstve

Prosim o radu. Nevedel by si mi doporucit nejaky konkretny prirodny doplnok vyzivy cisto vapnik? Existuje take nieco v iherbe alebo swansone?
som teraz v 6.mes.teh. a mam uz teraz priserne bolesti klbov, kosti.. Snazila sa v strave zvysit prijem mliecnych vyrobkov, aj nemliecnych obsahujucich vapnik, ale vobec mi to nepomaha.. vdaka!!



2

Re: Vapnik v tehotenstve

Vapnik samotny na kosti nestaci, musi tam byt zaroven aj horcik, draslik, zinok, bor a ine stopove. A samozrejme vitaminy D-3 a K-2, inac sa ro nemoze ani absorbovat, ani zabudovat.
Pozri napr na toto najmenej
http://www.iherb.com/Now-Foods-Bone-Str … l&ic=1
pripadne si objednaj aj extra D-3(5000IU) a K-2(2 x 100 mikrogramov  MK7)



3

Re: Vapnik v tehotenstve

Dakujem velmi pekne za odpoved. Len mam teraz dilemu.. kvoli horciku, ktory si pisal, ze je potrebny na vstrebavanie vapnika..
Ja totiz musim uzivat magnezium 4tbl.denne kvoli tvrdnutiu brucha, zacala som sa uz aj otvarat... Cize aby sa mi nespustil predcasne porod...
Pri vstrebavani vapnika sa anuluje ucinnost magnezia?
(Lebo na magneziu v prib.letaku pisu, ze sa nesmie s vapnikom, resp. S casovym odstupom 2h pred uzitim, 2 h po uziti magnezia.. tak teraz neviem, ako to mam vlastne uzivat.. a ci mozem nadalej uzivat tie 4tbl.denne magnezia).



4

Re: Vapnik v tehotenstve

Vapnik a horcik sa vzajomne CIASTOCNE vyluciju, len ked su v takej istej zlucenine a v tom istom case.
Ale  napr organicky viazany vapnik a horcik, ako napr chelaty aminokyselin sa vzajomne nevylucuju.



5

Re: Vapnik v tehotenstve

rng MK7 je potrebne uzivat kazdy den 100mg ? pre zdraveho cloveka , alebo staci kazdy druhy ?



6

Re: Vapnik v tehotenstve

Nemam sajnu, ako dlho v tele posobi(polcas rozpadu) vitamin K-2, ale pozitivne vysledky boli s davkami uz od 50 mikrogramov denne
Zdavy clovek podla toho, co je moze zit aj bez doplnania vitaminu K-2, ked si vie vytvorit z zeleninoveho K-1 dostatok K-2. Ale ja osobne by som to neriskoval, a preto beriem obcas K-2, pre istotu,j ked mi nediagnozovali ziadny ubytok kostnej hmoty s vekom., zatial



7

Re: Vapnik v tehotenstve

RNG napísal(a):

Nemam sajnu, ako dlho v tele posobi(polcas rozpadu) vitamin K-2, ale pozitivne vysledky boli s davkami uz od 50 mikrogramov denne
Zdavy clovek podla toho, co je moze zit aj bez doplnania vitaminu K-2, ked si vie vytvorit z zeleninoveho K-1 dostatok K-2. Ale ja osobne by som to neriskoval, a preto beriem obcas K-2, pre istotu,j ked mi nediagnozovali ziadny ubytok kostnej hmoty s vekom., zatial

a ako casto beries ty MK7 ? je to dost drahy vitamin cca 18 dolarov za 60 tabliet tak ma to zaujma lebo ho veriem uz 2 mesiace kazdy den 100mg ci ake su to tabletky , ale chcem to obmedzit na kazdy druhy asi ...



8

Re: Vapnik v tehotenstve

Pokial nemas osteoporozu, nie si tehotny ani kojaci alebo znacne stary,ako ja,  tak by si nemal doplnky vitaminu K-2 pravdepodobne vobec potrebovat,lebo tvoje telo si vyrobi dostatok K-2 z vitaminu K-1 v zeleninach Ale mozno niektori ludia si ho vyrobit nevedia v dostatku, zatial okolo vitaminu K-2 je dost malo informacii



9

Re: Vapnik v tehotenstve

RNG napísal(a):

Pokial nemas osteoporozu, nie si tehotny ani kojaci alebo znacne stary,ako ja,  tak by si nemal doplnky vitaminu K-2 pravdepodobne vobec potrebovat,lebo tvoje telo si vyrobi dostatok K-2 z vitaminu K-1 v zeleninach Ale mozno niektori ludia si ho vyrobit nevedia v dostatku, zatial okolo vitaminu K-2 je dost malo informacii

tak si ho budem davat ked ma napadne cca kazdy druhy den . dakujem za odpoved



10

Re: Vapnik v tehotenstve

OK. Tak to robim aj ja, ked ma to napadne.