1

Téma: obdobie štátnic: tlak, stres

dobrý den, prosím Vás čo by ste odporučili v období pred štátnicami na stres a aj v den štátnic...mávam trému a aj dosť problém s väčším počtom ľudí, chýba mi sebavedomie a mám problém sa prejaviť.. Ďakujem.



2

Re: obdobie štátnic: tlak, stres

L theanin ukludnije ale neuspava.

Vytazok z lubovnika, davka 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu je dobra na neurotransmitery, lebo posobi ako SSRI na serotonin, SNRI na norepinephrine a tiez na Dopamin a GABA v mozgu. Zacne posobit asi 2 hodiny po zobrati a ucinokl trva cely den.
Nie je navykove a obcasne pouzuivasnie, najma v davovych a stresovych situaciach napr pomaha mojej zene sa s nimi vyrovnat. Inac tiez by spanikarcila az do stavu nefunkcnosti.
Uvedena davka sa nachadza v troch kapsuliach tohoto doplnku
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … l&ic=1
ale zialbohu nie je vo velkej vacsine inych vytazkov z lubovnika
Stress spotrebuva extra aj rozne vitaminy B, preto je dobre si dodat extra tieto vitaminy, napr vo forme doplnku Stress B plus C, kde uz  samotny nazov nasvedcuje, na co je to urcene.



3

Re: obdobie štátnic: tlak, stres

dakujem velmi pekne za odpoved, môžem St Johns 3 kapsule zobrať naraz? postačí dávka na celý den? dakujem.



4

Re: obdobie štátnic: tlak, stres

Nuz moja zena to berie obcas podla potreby dlhe roky a je s tym velmi spokojna.
Ja som to parkrat tiez skusil, ked som mal nervozitu, ze "by som vyskocil z koze" a zabralo to aj u mna.
Polcas rozpadu hypericinu ke asi 8 hodin , polcas rozpadu hyperforinu je az 26 hodin, tj to definitivne staci na cely den.
Upozornujem, vyssie davky a pravidelne branire viac ako 3 kapsule denne moze viest k serotoninovemu syndromu, co je tiez velmi neprijemny.

Je len malo potravinovych doplnkov co sa da lahko predavkovat, tento zialbohu patri k nim, podobne ako zinok a zelezo.



5

Re: obdobie štátnic: tlak, stres

dakujem smile



6

Re: obdobie štátnic: tlak, stres

dobrý den, chcela by som sa spýtať na dennú dávku L.theanin pri väčšom strese. dakujem.



7

Re: obdobie štátnic: tlak, stres

a užíva sa pred jedlom, alebo po? vdaka?

santhal napísal(a):

dobrý den, chcela by som sa spýtať na dennú dávku L.theanin pri väčšom strese. dakujem.



8

Re: obdobie štátnic: tlak, stres

Odporucam 2 x 400 mg L- theaninu, kedykolvek, a tiez stress B plus C, kedze v strese sa tieto vitaminy spotrebuvaju ovela intenzivnejsie.



9

Re: obdobie štátnic: tlak, stres

dakujem smile

RNG napísal(a):

Odporucam 2 x 400 mg L- theaninu, kedykolvek, a tiez stress B plus C, kedze v strese sa tieto vitaminy spotrebuvaju ovela intenzivnejsie.



10

Re: obdobie štátnic: tlak, stres

ešte sa spýtam či je lepšie po jedle, alebo pred jedlom?

RNG napísal(a):

Odporucam 2 x 400 mg L- theaninu, kedykolvek, a tiez stress B plus C, kedze v strese sa tieto vitaminy spotrebuvaju ovela intenzivnejsie.



11

Re: obdobie štátnic: tlak, stres

To je jedno. Na zaludok je lahsie s jedlom, ale niektore doplnky(nie tieto) sa beru na prazdny zaludok.



12

Re: obdobie štátnic: tlak, stres

vdaka.

RNG napísal(a):

To je jedno. Na zaludok je lahsie s jedlom, ale niektore doplnky(nie tieto) sa beru na prazdny zaludok.



13

Re: obdobie štátnic: tlak, stres

OK