1

Téma: Zmnozenie krvnych dosticiek

Moja otazka smeruje smerom k uzivaniu niektorych vyzivovych doplnkov. Mam zmnozenie krvnych dosticiek EsencialnaTrombocytemia (mnozstvo krvych dosticiek je v hodnote 700-1,100 mil. - niekedy viac niekedy menej, brala som Tromboreductin, v/po tehotenstve a v ku koncu kojenia som nahradila Clexane anopyrinom). Momentalne uzivam anopyrin lebo este kojim. Mam aj ine tazkostie, ktore smeruju k zlatemu stafylokokovi (v tehotestve som mala kvoli nemu velke abcesy na kozi riesene chirurgickou cestou), plesne, kvasinky, atd a rada by som kvoli tymto tazkostiam uzivala GSE alebo oreganovy olej. Na anglickych strankach som sa docitala kontraindikacie warfarin versus GSE a oreganovy olej. Warfarin sice neberiem ale uzivam podobny anopyrin. Je tu mozna kointraindikacia, ktorami by mi zabranila uzivat tieto vyzvivove doplnky? Podobna kontraindikacia je aj s uzivanim chia semiacok. Dakujem za objasnenie, ak je to mozne.



2

Re: Zmnozenie krvnych dosticiek

Nevidim dovod na branie anopyrinu.
Krv sa da riedit ovela ucinnejsie  a zrazeniny ropustat bezpecne branim fibrinolytickych enzymov, ako serrapaptaza, nattokinaza a lumbrokinaza. To je ovela lepsie, ako riedenie liekmi ako anopyrin alebo silnejsi warfarin, ktore maju plno skodlivych ucinkov a kontraindikacii.
Hoci silne  pochybujem ze chia, GSE alebo oreganovy olej maju s nimi kontraindikaciu.
Plesne na kozi nasvedcuju moznosti plesni aj vo vnutri, tj v prvom rade si naprav probioticku floru a jedz menej cukrov.
Dalej pozri na temu candida
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida
Ak mas plesne aj v tele, mozu ti infikovat aj kostnu dren, a to je casto dovod na rozne problemy s krvou, vcitane tvorby platniciek.

Internetu sa neda verit, lebo tam pisu dnes ovela viac falosnych sprav proti potravinovym doplnkom, nez je tam pozitivnych.
Tak sa medicky monopol/ brani proti konkurencii doplnkov a toho ze im to berie pacientov a odbyt farmaceutickych liekov. Nestitia sa ani lzi.
Ja sa osobne spolieham len na spravy od mojich lekarskych zdrojov, co odoberam vo forme periodik , pripadne knih a tito alternativni lekari ako by som ich nazval sa dlhodobo uspesne zaoberaju liecenim pouzitim najma stravy a potravinovych doplnkov, ked v svojej praxi zistili, ze to co ich naucili na medickych fakultach nie je ani zdaleka najlepsi sposob liecenia a udrzby zdravia.



3

Re: Zmnozenie krvnych dosticiek

Dakujem za radu. Nejake lieky vsak asi musim brat, aj moj hematolog mi to neustale radi lebo problem mojej choroby nie je len ze sa mozu vytvorit krvne zrazeniny, ale ze krvne dosticky uz neplnia svoju funkciu a mozem bud silno krvacat pri banalnom poraneni co sa mi uz neraz stalo alebo sa mi mozu vytvorit tromby atd. BEz liecby mam tiez ine symtony, ktore mi sposobuju aj nedokrvovanie koncatit, strata citlivosti na prstoch, prechodne zhorsenie zraku, atd. Podstatou tejto choroby, ktora ovplivnuje krvne dosticky je mutacia genu JAK2 v kostnej dreni :-(. Ja by som len chcela precitit moje telo, lebo nieco mi neustale sposobuje problemy, moja imunita je na bode mrazu co dokazuju aj kozne abcesy so zlatym stafilokokom. Len by som potrebovala skombinovat liek - anopyrin ktory by som mohla uzivat s nejakym vitaminovym doplnkom napr. GSE, prip. ak mi vies poradit aspon nejaku ucinnu kratkodobu liecbu prip. dietu vynechanim lieku napr. na 1-2 tyzdne. Isla by som do rizika. Dakujem.



4

Re: Zmnozenie krvnych dosticiek

Warfarin a anopyrin len riedia krv a mozu sposobit krvacanie. Rozhodne ho ale nezastavia, ani nerozbiju krvne zrazeniny.
Niekedy pomoze , ked chces mat vyssiu zrazanlivost brat vitamin K-1.
Totiz funkcia warfarinu je znizit ucinnost vitaminu K v tele, cim sa znizi zrazanlivost krvi.

V kazdom pripade nemozes mat aj vysoku zrazanlivost aj krvacavost=nizsiu zrazanlivost odrazu

Co ti tu radim nie su vitaminove doplnky, ale alternativne prirodne nahrady liekov, co v tomto pripade aj ovela lepsie ucinkuju. Lebo nesposobuia krvacavost, riedia krv na lesiu cirkulaciu a rozbijaju bezpecne krvne zrazeniny, ktore su pravdepodobnejsie pri vyssom pocte krvnych , aspon tak to hovori literatura. To sa samozrejme musi prejavit aj pri skuske na zrazanie krvi=koagulacny test, najma na cisle INR

Ak nechces anopyrin vynechat, nemusis sa obavat o ziadne skodlive reakcie , ked to budes kombinovat s GSE a oreganovym olejom v enterickycy kapsuliach. Len tie, co samotny anopyrin robi, tj poskodzuje zaludocnu sliznicu a moze vyvolat krvacanie do zaludka.
Do toho ani GSE ani entericky pokryty oreganovy olej nijak nezasiahnu

Naposledy upravil: RNG (2014-07-17 00:49:20)