1

Téma: Chanca piedra

Pekny den prajem.

Pred 4 rokmi som mal v lavej oblicke pomerne velky hviezdovity kamen. Vybrali mi ho respektive rozdrvili zavedenim pristroja cez mocovu ruru az do mocovodu. Po 4 rokoch sa mi spravil znova kamen, zacali problemy ako nutkanie na mocenie, tlak, nedokonale vymocenie sa. Kamen je vraj malicky a stale v kalichu v strede. Ale kedze som pocul o chance piedra tak by som chcel skusit ci by nepomohla. Pred pol rokom som ju zacal preventivne uzivat. po 2 mesiacoch som prestal , ale ked teraz nastali problemy kupil som si znova, cca pred 3 tyzdnami s pitim chanci. Lenze kupil som si jedno balenie chanci piedri od firmy oroverde 50gr , varil som cca 30m na miernom ohni vsetko v poriadku, ale ako som kupil dalsie dva sacky chanci tak hned ako zacala voda vriet a dlhsie som ju nechal varit, tak sa uplne zmutila, bola takmer cierna co predtym nebolo. Je to normalne taketo sfarbenie respektive to ze je caj uplne mutny ako kakao? nemoze byt nieco ine primiesane v baliku?!

Dakujem za odpoved wink

Naposledy upravil: Jaro7 (2014-07-16 09:30:45)



2

Re: Chanca piedra

Nuz na to ti odpoved neviem dat.
Viem len ze mocove kamene su obvykle stavelany vapenate,a teda   vodo prakticky nerozpustne a ze stavelan horecnaty(magnesium oxalate) je az 500 krat viac vodorozpustny, takze doplnok horcika/magnesium, pripadne aj vitaminov D-3 a K-2 je napomocny  proti tvoreniu novych kamenov.

Firmu oro verde nepoznam tj ake maju kvalitne a spolahlive kvality produktov neviem, ale chanca piedra je pomerne lacna  bylina, ktora by sa nemala dat pomylit. Caj z chance piedra je dost zmuteny, hnedy s nadychom trosticku do zelena.
Odkedy ale zavreli firmu Rain-tree som kupoval len kapsule Chanca piedra, zo Swansonvitamins.com a odporucena davka je 3 x 4 kapsule, co sa rovna 6 gramom byliny
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … =374146651



3

Re: Chanca piedra

Dakujem za odpoved, mne hlavne slo o to sfarbenie vody. Pravdepodobne kaslem nato a objednam tie tabletky . Diki este raz za radu smile



4

Re: Chanca piedra

OK. Nezabudaj na doplnok horcika, napr tento je dobry
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-300-caps



5

Re: Chanca piedra

Cauko. Prosim ta ako presne varis chancu piedru. Ja to robim tak ze Chancu nasypem do studen vody cca 0,6 0,7 a dam vody pomalicky zovriet , ked zacne vriet dam na mensi ohen a necham varit cca 20 spolu od zaciatku dokopy cca pol hodka. Robim to vecer a bylinky necham po odstaveni luhovat az do rana. Pozeral som tvoj postup pripravi chanci na internete, tak dufam ze som to pochopil spravne wink



6

Re: Chanca piedra

OK Mas to spravne. Tak sa vyluhuje asi maximum z byliny.
Ja som to ale skratil, ze som bylinu nasypal rovno do vriacej vody a stisil plamen.



7

Re: Chanca piedra

Chcem Ta poprosit, da sa urobit tinktura z caju chanca piedra?



8

Re: Chanca piedra

Samorejme ze sa da, ale neviem co je vlastne ucinne v byline , zda sa mi ze su to vodorozpustne latky takze alkohol na luhovanie nie je potrebny.



9

Re: Chanca piedra

Vdaka za upresnenie smile



10

Re: Chanca piedra

OK



11

Re: Chanca piedra

Dobrý deň,môže užívať diabetik,ktorý si pichá inzulín a má poškodené obličky a žalúdok, piť chandru piedru a doplnok výživy l lysin. Ďakujem



12

Re: Chanca piedra

Samozrejme ze moze. naviac vitamin C a L=lysin posilnuju vyrobu kolagenov co pomoze akekolvek skruktury v tele regenerovat.
Naviac diabetici celkove potrebuju viac horcika, tj to zaroven pomaha aj proti ladvinovym kamenom.

Naposledy upravil: RNG (2014-12-15 14:47:48)



13

Re: Chanca piedra

Zabudla som chancu piedru na sporaku celu noc..na uplne slabom plameni..a rano som zistila ze je tam este dost tekutiny..je to uz znehodnotene alebo to mozem pouzit??dakujem...



14

Re: Chanca piedra

To je OK. Ziadny problem.



15

Re: Chanca piedra

RNG, uzivame preventivne chancu piedru. varime podla popisu vid. hore. do 700ml vody dam 6g a 20 min. varim. odstavim a rano pijeme. ale ten caj je slaby. ako cista voda. necitit chut, iba farba je taka tmava zlta. do zelena. chcem sa ta opytat, ta chanca je roznej kvality, alebo je vzdy ta ista? ja man take male kusy byliniek. nie je to ani ako prasok, nic. proste klasicky sypany bylinkovy caj to je. tak neviem, ci je to ok, alebo mam kupit nejaku lepsiu kvalitu ak je na trhu?
dakujem.



16

Re: Chanca piedra

Caj za chancy piedry sa vari asi z dvoch polievkovych lyzic byliny a je ich plno druhov.
Pozri
http://www.rain-tree.com/chanca.htm#.Vqvf5lJ8Xh4



17

Re: Chanca piedra

dakujem. a su vsetky rovnako ucinne? je jedno, ktoru clovek pije? lebo na prevenciu je jedno, ktoru pijem, ale az by som mala kamene a potrebujem ich rozbit, su nie vsetky ucinne na liecebne ucely.



18

Re: Chanca piedra

Ked hovoria obvykle v lekarstve "chanca piedra", hovoria o amazonskej rastline phyllanthus niruri, pozri napr na
http://www.globalhealingcenter.com/natu … ca-piedra/
kde ju menuju na rozne problemy.
Ja osobne ju radim ako uspesnu az na 94% rozbijania mocovych kamenov.
To mam od urologa, co sa s tym zaoberal v stovkach pripadov



19

Re: Chanca piedra

Dobrý deň RNG
používam krém na tvár podľa tvojej receptury, všetko z jedlých produktov.
Prosím ťa môže do kremu pridať hyaluronic acid tekuty od fy NOW?

Ďakujem.



20

Re: Chanca piedra

Samozrejme