151

Re: Forma jódu - amonium iodine

a niaka ina substitucia namiesto chloru nie je? napr peroxid alebo neico co by sa dalo pouzit?



152

Re: Forma jódu - amonium iodine

Ca(ClO)2 nie je podstatny zdroj atomarneho chloru, ale skor zdroj atomarneho kyslika
Po rozpade totiz Ca(ClO)2= CaCL2 + 2 x 0
kde CaCl 2 je pevne viazuce chlor  (ionicka vazba) ,
podobne ako NaCl, takze sa chlor nemoze z nich uvolnovat
Ina moznost je peroxid vodika ale ten je tiez drahsi a nestabilnejsi, nez chlorove vapno(chlornan vapenaty, calcium hypochlorite shock, tiez popularne dnes znamy ako MMS2

Naposledy upravil: RNG (2011-03-30 23:19:35)



153

Re: Forma jódu - amonium iodine

no este ma napadli ine alternativy,co takto z niakej chemickej spolocnosti napriklad kupit stvrt kila jodidu draselneho  za par korun. oni tma pisu sice ze nebezpecne napriklad na cetralchem sk,ale to ej jasne ked sa to nerozriede ze to je nebezpecne tak mozno len preto to maju takto ozancene a aj  tak asi horsie ako chlor nie je nic.
alebo napriklad niake veterinarske potreby kde maju rozne formy jodu vo velkych baleniach,len tie formy mi nic nehovoria ,nie je tam niaka vhodna forma na tento ucel?
http://www.petsfirst.biz/q/liquid-iodine-gallon



154

Re: Forma jódu - amonium iodine

Jodid draselny zialbohu nesterilizuje, tam je jod viazany.
Napr ten trijodine obsahuje 2% jodu a ostatok KJ a povidon jodu, kde povidon ma slabo viazany jod na polymer, tj nakoniec sa cast z neho uvolni.
Nevybabres s tym nijak, casy, ked predavali krystalicky(supinkovy) jod su uz prec, dovoleme su len tinktury s 2.4% jodu maximalne a led maju viac jodu, tak len vo forme KJ(neucinne)  alebo povidone iodine(10% roZtok povidonu da len 1% jodu, postupne uvolni.
Inac Ca(ClO)2 nie je chlor ale okyslicovadlo
KJ nie je nebezpecne, ved sa bezne pridava do soli ako zdroj jodu a robia z neho aj radiacne pilulky, kde beries 130 mg denne pri radiacnom zamoreni. Alebo pijes roztok(zname ak ssri)tak ako to, pili v Polsku ked dostaly zavany z Chernobylu, a to iste na Ukraine.



155

Re: Forma jódu - amonium iodine

a tie tablety do bazenu co sa davaju to je calcium hypochlorite nie chlor? teraz som popleteny lebo na nich pisu 54percentny aktivny chlor a neutralne ph. a co si myslis ze by sa stalo keby som zalkalizoval bazenovu vodu myslis ze by sa tam riasi a bakterii mnozili lepsie alebo by to nevadilo keby som tam pridal niaky kalinat. nepokazil by sa po  3-4 mesiacoch kebyze bol vo vode?



156

Re: Forma jódu - amonium iodine

SHOCK je hypochorite(chlornan vapenaty) a v nom je kyslik aktivny a nie chlor. Z neho sa chlor nemoze uvolnovat, len kyslik.
Ca(ClO)2= CaCl  + 2 x O



157

Re: Forma jódu - amonium iodine

Tu sa zrazu uvádza denná spotreba jódu až 150-200 mg jódu.
http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showspc/ … i-spc.html

RNG, píšeš: "Jodid draselny zialbohu nesterilizuje, tam je jod viazany."

Teda že nemá antibakteriálne, protiplesňové účinky? Teda ani Lugol?

Naposledy upravil: Svetlana (2011-04-05 11:11:47)



158

Re: Forma jódu - amonium iodine

tych "150 az 200 mg" je tlacova chyba. Aspon vidis, aki su neopatrni a aka je blbost, ze denna spotreba je 150 az 200 mikrogramov, ked v pripade radioakrivity odporucaju 4 x 65 miligramov ako neskodnu davku
Lugol obsahuje aj volny jod aj KJ.
Sterilizacia KJ je zanedbatelna, jod, atomarny=cisty ale sterilizuje ucinne uz v davkach 9 ppm.



159

Re: Forma jódu - amonium iodine

Pečiem deťom chleby z pohánkovej múky, ktorú kupujeme vo vreciach, vo väčšom množstve  kvôli ťažšej dostupnosti. Táto múka nie je ničím ošetrovaná a až keď si spomenul brómovanie múky ma napadlo, že sa v tej našej múke môžu tvoriť plesne. V dome máme vyššie vlhkosť vzduchu. Vnukol si mi myšlienku pridávať jód do cesta a tak ho dezinfikovať. Koľko kvapiek 5 % lugolu by som mala použiť na 1,5 kg múky, aby bol účinok dostatočný? Momentálne dávam 3 kvapky a rozdelí sa to medzi 3 deti na deň, takže množstvom jódu by to nemalo byť veľa. Len či je to dostatočné množstvo na sterilizáciu.

Naposledy upravil: Svetlana (2011-04-07 16:43:12)



160

Re: Forma jódu - amonium iodine

Jod sterilizuje od 9 ppm, tj 9 mg na kg muky. Plesne na obili mozu byt aj take, co produkuju aflatociny a to su nervove jedy.



161

Re: Forma jódu - amonium iodine

Ďakujem za vysvetlenie. A ako je to s jódom a črevnou flórou? Nevymetie aj prospešné baktérie?



162

Re: Forma jódu - amonium iodine

Svetlana, na jod a jeho ucinnost na rozne mikroby je na nete primalo informacii.
Je na to zrejme dovod, aby to tam nebolo a aby tam boli len informacie proti jodu.
Jedno je ale jasne, ze jod je reaktivny a tj okamzite sa zlucuje ked dojde do tela, tj volny jod sa do criev nedostava. A zluceniny jodu uz nie su sterilizacne, hoci este stale ciastocne potlacaju nejako plesne



163

Re: Forma jódu - amonium iodine

Našla som mikrobiologickú účinnosť jódu:
Tabuľka 4: Mikrobiologická Účinnosť Aktivita PVP-jódu versus baktérie, kvasinky a plesne, aktinomycét a Rickettsia

http://www.health-science-spirit.com/iodine.html



164

Re: Forma jódu - amonium iodine

Vies, ze mi to bolo zname a nasiel som to aj ja v mojich zaznamoch, co som poslal Ivanovi, a zrejme sa to nedostalo do temy jod a niekde stratilo. Vdaka za pripomenutie, dufam to Ivan da aj na titulnu stranu rng nazory.eu pod jod

Zialbohu tam tie tabulky ukazuju koncentracie jodu pomerne vysoke(stovky az tisice ppm) a to sa sice da urobit v petriho miske,tiez  na povrchu tela
ale tolko volneho jodu nemoze clovek zniest v celom tele lebo 1000 ppm znamena 1 gram jodu(1000 mg) na kazdy kilogram vahy. Na stastie aj ovela mensie hodnoty inhibuju(zastavia rast) mikrobov a to povacsine staci.



165

Re: Forma jódu - amonium iodine

Štúdie o jóde:
http://www.optimox.com/pics/Iodine/opt_Research_I.shtml

Som fascinovaná!



166

Re: Forma jódu - amonium iodine

Vdaka za uvedenie jednotlivych studii o jode.



167

Re: Forma jódu - amonium iodine

Chcem brat jod vo forme kelp..bude dobry tento doplnok?
Now Foods, Kelp Caps, 325 mcg, 250 Vcaps (NOW-02675)

.Kolko denne by som mala brat aby mi to vyliecilo myom na maternici?



168

Re: Forma jódu - amonium iodine

podla vyskumnikov s jodom  kazdy si ma doplnovat jod od 2 do 6 mg denne a v pripade smetisk v tele aj ovela viac., spolu so silnymi enzymami a alebo yamom alebo progesteronovy kremom, lebo myomy su tiez hormonalne zavisle "smetiska".
Tj z tychto kapsul je to 6 minimum na 2 mg jodu. A nejedna sa o vyliecenie, ale reabsorbciu myomu do tela



169

Re: Forma jódu - amonium iodine

Takze jenoduchsie bude ak si dam 3-4 kv 5%Lugolu denne?



170

Re: Forma jódu - amonium iodine

aj jednoduchsie ale hlavne lacnejsie big_smile



171

Re: Forma jódu - amonium iodine

Uz chapete, pre co tlacim lugol a najma staru ucinnu jodovu tinkturu, ktoru sa snazia vytlacit z trhu v prospech ovela drahsich produktov?



172

Re: Forma jódu - amonium iodine

Ak si dam 4kvapky lugolu do kavy a popijam ju cely den nezmeni sa nieco na ucinku tohto jodu?Dakujem...:-)



173

Re: Forma jódu - amonium iodine

Nie.Cast jodu sa odpari(sublimuje) ale prakticky cele KJ tam zostane.



174

Re: Forma jódu - amonium iodine

Ten Lugol roztok alebo nieco podobne sa da kupit bezne aj v lekarni v BA ?  Cital som, ze niekto tu nieco kupoval v lekarni na Zahradnickej ul....   Tam to dostanem? dakujem...



175

Re: Forma jódu - amonium iodine

To nie je adresovane na mna ,dufam, ja zijem v USA a podmienky na Slovensku poznam najma len z tejto korespondencie.
Teoreticky kazda farmacia ti to moze zamiesaty, ale bububu o skodlivostim jodu  a strach z prenasledovania organizovanou medicinou, a samozrejme tiez lenivost ich od toho vacsinu odradi.
FDA v USA si nasla dalsiu zbran proti jodu, kedze sa tento pouzival na prei vyrobe amfetaminu(zakazana droga), tak obmedzuje aspon papierovo distribuciu jodu, a nedovoli nikomu miesat niz nad 2.4% jodu. Zneprijemnovanie takouto byrokraciou obmedzi samozrejme zdroje jodu na trhu, ale v poslednom case je coraz vacsi dopyt po starej jodovej tinkture a ponuka ju hromada obchodov.
Peniaze nakoniec zvitazia, v spolocnosti riadenej peniazmi, a trhovym principom ponuky a dopytu, a kde  sa nepodarilo este vsetky zdroje informacii kontrolovat.

Naposledy upravil: RNG (2011-06-15 19:31:33)



176

Re: Forma jódu - amonium iodine

jhaaj...To je v p....... S tymto farm. priemyslom big_smile ach... skorumpovany cely svet !
Radsej si teda objednam nieco z iHerbu... co sa z tade oplati uzivat ako forma Jodu? Kelp tablety, alebo Iosol kvapalny (ten si tusim spominal niekde v diskusii ze neni tak vhodny pouzivat cez kozu), je na iHerbe nieco co sa da pouzivat aj transdermalne, kedze si tusim spominal ze to je najefektivnejsie ? dakujem..



177

Re: Forma jódu - amonium iodine

Iosol je dobra forma ale trochu lacnejsia na jod nez najlacnejsi kelp.
Jediny problem s nou je, ze je to roztok v glycerine a ten sa neodpari z koze, tj flak zostane dlho mokry a moze sa zotriet na pradlo. Je navrhnuta na oralne pouzitie, na co je vyborna.tam mas za 12 dolarov  610 x 1.83 mg jodu= 1, 16 gramu jodu.(tj za dolar je to 97 mg jodu)
Kelp, zhruba 0.1 percenta jodu plus, stoji najlacnejsie 5 dolarov za 454 gramov, co ma 454 mg jodu, tj za dolar mas asi 91 mg jodu. To je ale za predpokladu, ze ten kelp ma 0.1% jodu, ale moze mat az 0.8% podla druhu a kde je zbierany.Jedine standardizovane byliny maju presny obsah, tu sa mozeme len domnievat.

Ja som odporucal casto staru povodnu jodovu tinkturu ako najlacnejsi zdroj, lebo tu mozno dostat aj pod 2 dolare a v jednej kvapke je asi 3 mg jodu, zhruba 600 kvapiek na uncovu(30 ml) flasticku, pozri napr tu
http://www.google.com/products/catalog? … CDoQ8wIwAQ
alebo
http://www.iodine-resource.com/tincture-of-iodine.html.
V USA ju dostanes vo vacsine supermartov, medzi dezinfekciou, pekne pomalovany smrtkami na odstrasenie.

Naposledy upravil: RNG (2011-06-15 22:34:39)



178

Re: Forma jódu - amonium iodine

dakujem... tu tinkturu by som kupil, ale odtial asi neposielaju na SVK..

nasiel som niaku na ebayi, z UK...odtial mi to poslu v pohode...ale nepoznam ten zdroj niaka firm "CARE"
Iodine BP 2.5%w/v , potassium iodide BP 2.5% w/v,ethanol BP v/v,purified  water BP to 100%.

http://cgi.ebay.com/Care-Iodine-Tinctur … 760d0#shId

aj to by mohlo byt ? snad to neni niaky fake... heh..



179

Re: Forma jódu - amonium iodine

To vyzera velmi dobre a celkom cenove pristupne, pod 2 dolare za flasku.
Neboj sa, nie je to ziadny "fake" To by sa im neoplatilo falsovat a inac je to britsky vyrobok, To ti hovori aj BP pri hodnotach, tj British Pharmacy kvalita/cistota Najdes to aj inde
napr http://www.expresschemist.co.uk/care-io … -25ml.html
atd.



180

Re: Forma jódu - amonium iodine

Tak fajn...objednam ten Care teda... Kolko moze mat obsah jodu (mg) v 1 kvapke? aby som vedel ako to davkovat cca. dik



181

Re: Forma jódu - amonium iodine

toto maju v bioobchodoch, dokonca aj v lekarnach, uvedene su 2 lekarne na zahradnickej. www.iodis.sk
zatial som nemala cas prepocitavat obsah jodu v koncentrate, hodnoty pisu na 1 l a ma sa vraj riedit... takze neviem posudit ucinnost. stoji okolo 13 eur, podla miesta predaja...

Naposledy upravil: zuzinka (2011-06-16 11:40:17)



182

Re: Forma jódu - amonium iodine

neviem, ci dobre pocitam, ale vychadza mi, ze pol litra koncentratu jodis obsahuje cca 10 mg jodu. takze mozem vypit aj celu flasku koncentratu naraz a nic sa mi nestane? nie zeby som to chcela robit, len sa mi nechce verit, ze je ten "koncentrat" taky slaby...



183

Re: Forma jódu - amonium iodine

Ja somto uz davnejsie povedal, ze ten jodis je navrhnuty vzhladom na stare odporucene davky jodu, 150 mikrogramov na den. Mozno niekomu pomoze, ale je to daleko od novsich odporucenych daviek alebo toho, co dostavaju do tela Japonci.



184

Re: Forma jódu - amonium iodine

tak nic. sory, ked uz ste o tom hovorili... mala som si to nechat vyhladat.



185

Re: Forma jódu - amonium iodine

este raz sa opytam pre istotu.. smile Kolko moze mat obsah jodu (mg) v 1 kvapke? aby som vedel ako to davkovat cca. Aby som sa nepredavkoval.. dik

tento Jod: http://www.expresschemist.co.uk/care-io … -25ml.html



186

Re: Forma jódu - amonium iodine

Neboj sa, ze sa predavkujes. Japonci maju V PRIEMERE prijem na dospeleho 13.5 mg denne!!
A niektori, co jedia ovela viac mortskej zeleniny az 100 mg denne.
Jedna kvapka jodovej tinktury(2 az 2.4% J    2 az 4% KJ) obsahuje asi 1,2 az 1.5  mg podla rozneho obsahu. Silna tinktura obsahuje az 7% jodu a 5% KJ, ale  tu asi tazko dostanes, pouzivali ju len veterinari na kone napr.
Lugol(vodny roztok) ma o nieco vacsie kvapky  tj aj viac jodu na vacsiu kvapku.

Ale vsetko je to nic, kedze odporucam povedzme 15 kvapiek za tyzden, co je vydelene na den 3 mg jodu, tj menej nez stvrtina japonskeho priemeru, hoci je to 20 krat tolko, kolko stare tabulky odporucenych dennych davok mylne uvadzaju.
Tak ked zoberies aj dvojnasobok este si len  v polovici japonskeho proemeru. A stvornasobok by ti dal len tolko, ako priemernemu japoncov.
Moje odporucene davky odzrkadluju moj konzervativizmus nie ako lekari ktori davaju az 50 mg KI pacientom denne alebo FDA, ktora povolina pouzivat pri nebezpeci oziarenia az 130 mg KI denne, podla nich je to bezpecna davka na nejaky cas.
Takze take je rozpatie medzi moznymi davkami.
Pod 30 mikrogramov je nebezpecie kretenizmu, pos 100 mikrogramov je problem so stitnou zl;azou a ine hormona;lne a enzymaticke nedostatky v tele, lekari z vyskumu jodu odporucaju aspon polovicu japonskej spotreby a FDA prehlasi 130 mg, destnasobok japonskej a vyse 850 nasobok odporucenej za bezpecnu davku, hoci len docasne.
Pritom na jodovu tinkturu maluju smrtky a aj oficialne rozsiruju lzi, ze jod je skodlivy.



187

Re: Forma jódu - amonium iodine

fajn, dakujem za info.. smile  Len kukam ze ten Jod CARE...tusim nema kvapatko... cim by som to nakvapkal ?  Asi kupim z iHerbu este IOSOL a pouzijem to kvapatko z toho?



188

Re: Forma jódu - amonium iodine

Ja napr vobec nepouzivam kvapatko, ale urobim si flak pod pazuchou Q typom asi velkost dlane, povodne som si to odkvapkaval a zistil som, ze tak velky flak urobi asi 15-20 kvapiek. Takze sa uz s tym zbytocne nezdrzujem.
Keby so bol ale poriadnejsi, ale v chvate prace a roznych povinnosti sa casto zanedbam a obcas nezoberiem ani to najzakladnejsie potrebne
Najhorsie je, ze nemam casu na zivotne potrebne kazdodenne prechadzky, kde ako cukrovkar DM2 mozem spalit hromady cukru v krvi.



189

Re: Forma jódu - amonium iodine

heh... No obdivujem Vas celkovo... Dneska sa najde malokto v dnesnej dobe co vie takto dobre poradit a este bez zisku... Myslel som ze dobro uz davno vymrelo, ale este sa predsa sem tam niekde najde smile Dufam ze vam to zivot niako inak vynahradi, lebo obycajne slova su velmi mala odmena za tieto cenne rady !!!



190

Re: Forma jódu - amonium iodine

rng, mozem len suhlasit s pochvalnym romanovym vyjadrenim. mnozstvo cennych rad pre kohokolvek, kto je ochotny si ich precitat. dakujem a klobuk dole!

ja ako zakladny zdroj jodu pouzivam morske riasy (najma kombu=kelp a arame) a doplnkovo pouzivam jodovou tinkturou na kozu podla rad rng.

tinkturu som kupila v lekarni vitamin, ako tu niektori ludia radili. az doteraz som si vlastne neuvedomila, ako sa tinktura vytratila z mojho zivota i zo spolocnosti. a v detstve na mna rodicia snad ani inu dezinfekciu nepouzivali... ironiou je, ze dnes vo vnutrozemi lahsie zozenieme morske riasy nez jodovu tinkturu.

tabulka zlozenia zakladnych morskych rias sa da najst u petra planietu, ktory je uz dlhe roky propagatorom zdraveho zivotneho stylu a hlavne zdravej stravy. kombu (=kelp) ma spolu s arame rovnako vysoky obsah jodu - az 300 mg na 100 g, t. j. 3 mg na 1 g. neviem, ci ta tabulka je spravna, ale planietovi vcelku verim a este sa mi to nechcelo googlit. tiez si nie som uplne ista, ci su gramaze uvadzane v suchom alebo mokrom stave, aj ked predpokladam, ze to bude uvadzane na suseny produkt. kazdopadne obsah jodu je dost vysoky, takze ma to az tak netrapi wink

riasy jem najcastejsie na ranajky - uz par rokov je to jednoducha zeleninovo-strukovinova polievka, do ktorej dam podla chuti rozne riasy, obcas aj celu hrst. teraz po novom primiesam bud lecitin, alebo niektory zo zdravych olejov (oliva, sezam, tekvica, lan, konope, sibirska jedla... kokosovy som este neskusala). riasy milujem, takze problemy so zaclenovanim do jedalnicka poznam len z rozpravania. obcas zjem aj hotovy salat z morskych rias (vyraba cesky ekoprodukt), ktory z 200 g obsahuje az 42 % kombu (v mokrom stave). ale nie kazdy je taky riasovy nadsenec ako ja smile



191

Re: Forma jódu - amonium iodine

Ja kombu(kelp) vseobecne nenavidim pre tu jodovu chut.Hltam ho len v kapsuliach.
Podla tabuliek moze obsahovat od 0.1% az do 0.8% jodu, tj 300 mg na 100 gramov je niekde v strede a dobre je to vediet, lebo niektore kelpy na trhu maju len 0.1% tj 100 mg na 100 gramov susiny.
Vyborne, ze sa zacinaju zjavovat aj cerstve morske rastliny na trhu, problem ich bude chutove zaradit do jedalnicka nas vnutrozemcanov.
Postupujes velmi spravne so stravou. Pozor na oleje, musia byt vzdy oznacene, ako panenske. Inac su tepelne a chemicky znicene. Dobre je ich jest v prirodnom stave, ako olejnate semena, neprazene a rozne orechy.
Nezabudaj na rybacie, vlastne ovela lepsie krill oleje, kde netreba brat viac, nez 2 gramy co je ovela ucinnejsie ako vyse 10 gramov lososoveho oleja.V nasej strave je hlavne nedostatok omega 3 olejov, najma EPA a DHA a to si takto jednoducho mozes doplnit, naviac tam mas v kvalitnejsich krill olejoch aj super karotenoid, astaxanthin



192

Re: Forma jódu - amonium iodine

praveze cerstve riasy to asi nebudu. podla mna vyrobca (ekprodukt) vezme susene velkobalenie a nalozi z toho salat, ktory potom napoharikuje. ale to fakt len hadam. maloobchodne som este nikde cerstve riasy nevidela, vzdy len susene. ten salat sa da spravit aj doma, ale nikdy sa mi ho tak dobre nepodarilo nachutit.

ano, oleje len panenske a len z prveho lisovania. obcas mam problem s orechmi a semenami, tak to nahradzam prave olejmi. semienka a oriesky sa vsak snazim zaradovat co najcastejsie.

na krill olej sa chystam, bude to asi dalsia polozka do kosika okrem jogurtoveho startera. zatial beriem kapsulovany rybi olej z drogerie DM (das gesunde plus). zdroj olejov nie je znamy, ale s doplnkami z DM-ky mam velmi dobre skusenosti. obcas cmajznem psovi z jeho lososoveho oleja. kupili sme jej litrove balenie, ale povod oleja sa tam nikde neuvadza.



193

Re: Forma jódu - amonium iodine

Problem z rybacimi olejmi je zamorenie. Losos je od rias az stvrta trieda zamorenia, krill druha(draze ryby jedia mensie, mensie este mensie a najmensie sa zivia krillom a riasami.Takze zamorenie sa stupnuje radove a najvyssie je samozrejme u zralokov.
Aj miesto  vytazovania velmi ovplyvnuije kvalitu, najlepsie kvality su samozrejme v najmenej zamorenych vodach teda v severnych polarnych(arkticke)  a juznych polarnych(antarkticke)
Aj rychlost spracovania je dolezita pre kvalitu, casto sa jedna o minuty, nie hodiny alebo dni  pri cerstvosti.



194

Re: Forma jódu - amonium iodine

ved prave, ale niekedy mi neostava nic ine, len predpokladat, ze to nie je az take zle. dlho som sa liecila vyhradne zdravou stravou a teraz, dva-tri mesiace dozadu, som nadabila na info o vysokych davkach vitaminu C a uz som sa viezla. kym sa ale zorientujem uplne a hlavne pri objednavani zo zahranicia, tak to chvilu potrva. takze zatial volim mensie zlo a navyse viem, ze moho potravin, ktore jem, zaroven prirodzene detoxikuju telo. je to sice trochu skrabanie sa lavou rukou na pravom uchu, ale ucinky citim a je to lepsie ako nic.



195

Re: Forma jódu - amonium iodine

Zialbohu ani najzdravsia nasa strava neobsahuje dost selenu, zinku, jodu, vitaminov C, E a D-3 a samozrejme probiotik. Takze ked chceme byt zdravsi si tieto musime doplnit. Pripadne aj ine, ktore nam v tele individualne chybaju.
A pri dnesnom zamoreni prostredia sa zidu aj rozne odmorovace, ci uz enzymi, absorbenty, chelatory a tiez doplnky na cistenie a regeneraciu  jednotlivych organov.

Naposledy upravil: RNG (2011-06-17 16:16:48)



196

Re: Forma jódu - amonium iodine

jo, teraz uz to viem, aj vdaka tvojej neunavnej osvete



197

Re: Forma jódu - amonium iodine

Tie rozne nedostatky su spojene aj s dlhodobou ludskou "civilizacnou" cinnostou, ako napr  intenzivnym polnohospodarstvom, ktore vycerpali pody od roznych stopovych prvkov. Napr zemiaky pestovane na cerstvo rozoranje prerii/celina obsahuju 4 x toko draslika, ako prienerne z dlho pouzivanych poli. Preto trpime napr nedostatkom draslika.
Dalsia velmi zavazna chyba, co sa ludia dopustili, ze kvoli chuti yynosu a dakedy trvanlivosti a vzhladu sa vyslachtili nove druhy plodin, bez ohladu na zmenu ich biologickych hodnot. A to zacali uz pred tisicrociami.
Dnes z povodnych divokych plodin na trhu nie je skoro nic.
Umele hnojiva nicia podutym ze nicia rozne podne bakterie,zdroj nasich probiotik.
Zavlazovanie nici tiez strukturu pody, lebo vyschnuta zvlazovacia voda necha po sebe soli, tj poda postupne straca humus
Nehovoriac o zamoreniach, ktore si vyzaduju na odstranenie ine zlozky v strave, alebo rozne doplnky na odmorenie.
Vobec, tvrdenie, ze sa da vsetko dostat zo stravy a doplnky netreba je neustale rozsirovany mytus , namiereny farmaceutickym priemyslom proti doplnkovemu. A drviva vacsina lekarov tomu este stale veri, hoci skupina, co z toho ustupila dost prudko rastie, a doplnaju si vselico sukomne, potajomky ale pacientom predpisuju len schvalene chemicke patentovane lieky.



198

Re: Forma jódu - amonium iodine

RNG napísal(a):

tvrdenie, ze sa da vsetko dostat zo stravy a doplnky netreba je neustale rozsirovany mytus , namiereny farmaceutickym priemyslom proti doplnkovemu

zaujimava suvislost, ma to pre mna logiku.

plno lekarov stale tvrdi, ze potrava nema vyznamny vplyv na zdravotny stav cloveka. cize netreba riesit stravu (a toboz) doplnky. proste v zasade staci, co zjeme, nech je to cokolvek. ved organizmus vydrzi. a na choroby staci absolutna viera v lekara, chemicke lieky a menej stresu big_smile

s lekarsko-farmaceutickou lobby som si uzila od narodenia - ako pacient. neustale ma liecili, no stav sa stale zhorsoval. ich predstava o kvalite mojho zivota: v 15 rokoch s 8 dozivotnymi liekmi, ktorych pocet sa mal zvysovat a davky zosilnovat. takze ti ma nepresvedcili. v sucasnosti neberiem ziadne lieky, na velke prekvapenie lekarov. a som rada, ze uz v tom kolotoci nie som. a budem rada, ked sa donho do konca zivota zapojim uz len minimalne - aj to prinajvacsom eutanaziou smile



199

Re: Forma jódu - amonium iodine

Ja tiez pevne dufam, ze uz nikdy nebudem musiet pouzivat neprirodzene patentovane chemicke lieky s hromadou skodlivych postrannych ucinkov a ze si nejak poradim stravou roznymi a doplnkami potravin a kedze nemam ziadneho lewkara na blizku, co by pracoval len s tymito prostriedkami, musim nejak vydrzat aj bez lekarov . Dufam, ze tym, ze sa pocet alternativnych lekarov zvysuje aj ja si budem moct nejakeho najst blizsie, nez na hodinu autom a konecne po dlhych rokoch ma niekto aj poriadne prezrie, lebo inac dosial som casto len hadal co mi je a adresoval to, na stastie vzdy sa mi to podarilo porazit, a to ovela skorej, nez s pomocou beznych lekarov.
Dalsi problem je, ze poistovne odmietaju platit za alternativne zakroky, potravinove doplnky atd. Takze hoci si platim slusnu poistku, asi (dufam...) ju nikdy nebudem moct vyuzit, pokial. nebudem mat nejaky uraz, kde by som si sam nepomohol a predsa by som potreboval chirurgov, hoci aj organizovanej mediciny a nie moj vyber alternativnych.

Na eutanaziu rozhodne neplanujem, moje heslo je "dum spiro, spero" tj pokial dycham . dufam.
Nakoniec je to aj proti krestanskej moralke a hoci nevymetam kostoly, predsa sa snazim aspon to minimum 10 prikazani dodrzovat.Tak som bol vychovany a verim na urcitu moralku a pravidla.
Nakoniec sa tam jedna vlastne o zasady civilizacie a spolocensky zakonnik, ktory sa dnes snazia globalne sily za oponou rozvratit.

Naposledy upravil: RNG (2011-06-17 21:33:49)



200

Re: Forma jódu - amonium iodine

ked raz pride moj cas, tak by som chcela zomriet pokojne v spanku. eutanaziu som myslela ironicky, preto aj smajlik. v zmysle, ze svoj koniec by som lekarom zverit vedela, ale "liecit sa" od nich radsej nenecham, okrem urgentnych stavov, na ktore su fakt dobri. proste ma napadla taka paralela, ze spoliehanie sa na farmaceuticku medicinu by sa s velkou nadsazkou dalo povazovat za dlhotrvajucu eutanaziu.