1

Téma: zachripnutie

Dobry den, moja 6 rocna dcera je zachripnuta uz asi 3 tyzdne. Hrdlo ju neboli, iba na jednej manli ma 2 male bodky. Davam jej kloktat koloidne striebro 2xdenne, oregano 2x denne, C-cko 3g denne, D-cko, a do vody s C-kom jej rozpustam aj NAC tabletku. Vacsinou je 2 dni dobre a potom zase v skolke krici a pride zachripnuta. Mam jej kupit Calciovy sirup? Alebo co by jej mohlo pomoct?



2

Re: zachripnutie

Mechanicky presilene hlasivky vypovedaju po case, to je vlastne akoby unava.
Ak ma na mandliach zapal, ten pochadza z kvapockovej infekcie, co sa jej usadila v prinosnych dutinach a tam ju treba kvapkami roztoku citricidalu vynicit.
Pre deti je najlepie roztok citricidalu pripravit napr zo 100 ml kokosoveho oleja a don zamiesat 6 kvapiek citricidalu., Kvapkat zohriate v teplrej vode.

Naposledy upravil: RNG (2014-06-18 21:57:31)



3

Re: zachripnutie

No ved to je najhorsie ze ten ucinny citricidal sa neda nikde zohnat. sad Takze Oregano a koloidne striebro nepomoze?



4

Re: zachripnutie

Inak ak su tie hlasivky presilene, tak aj pitie aloe vera (pripadne aj kloktanie) by mohlo pomoct. A myslim si, ze ak je to z nejakej infekcie, tak urcite oreganovy olej by mohlo tiez byt urcite uzitocny.



5

Re: zachripnutie

Super, tak budem davat to oregano nejaky cas a uvidim. Uskodit by jej to nemalo. Aj ked sopliky nema vobec, takze sa mi nezda ze by mala nejaku infekciu v prinosovych dutinach.



6

Re: zachripnutie

Este by som chcel spomenut take cukriky na cmulanie, GOLDEN - Zlate pastilky. Tie su dobre aj pri zachripnuti.

http://www.magister.sk/produkt/detail/p … ilky-20ks/



7

Re: zachripnutie

Super, vyskusame. Dakujem za radu.



8

Re: zachripnutie

Infekcie v prinosnych dutinach nevidiet navonok, niekedy sa ale prejavia farebnymi hlienami.
Vsetrok vzduch, co dychame ide cez prinosne dutiny a preto sa tam dostanu najskor kvapockove nakazy zo vzduchu. Ustne brane prostriedky ich tam nedosiahnu, preto treba kvapkat do nosa antimikrobialne.
Na nakazy v hrsdle a hlasivky je dobre cmulat cukriky s obsahom zinku. Dobre su aj bylinne, ako svajciarska Ricola.



9

Re: zachripnutie

Takze v podstate robim dobre ked jej do nosa kvapkam koloidne striebro? Viem ze citricidal je lepsi, ale pokial nie je dostupny, tak dufam ze postaci aj toto. Dokonca som niekde pocula ze dobre je kvapkat aj vodu so sodou bikarbonou. Ale netusim aky to moze mat ucinok.



10

Re: zachripnutie

Soda bikarbona je nepatrne antimikrobialna, viacmenej je to len pasivny vyplach . Ae aj menej ucinny vytazok z grapefruitovych semien, je lepsi, ako nic. Samozrejme koloidne striebro adresuje ucinne kopu nakaz.

NEZABUDAJ KVAPKAT ANTIMIKROBIALNE DO NOSA V LEZE, S HLAVOU ZAKLONENOU CO NAJVIAC DOZADU, ABY TO NATIEKLO AJ DO CELNYCH DUTIN.
Inac tam nakaza zostava aj dlhe mesiace.

Naposledy upravil: RNG (2014-06-23 19:00:18)



11

Re: zachripnutie

Ano presne tak jej to robim...lahne si na postel, hlavu zvesi cez okraj postele a ked jej kvapnem do kazdej dierky tak rata do 10 smile Ale obcas ked jej to zatecie do dutin tak ju z toho stipe az v hlave.



12

Re: zachripnutie

To stipanie je dokaz, ze sa to dostalo az do celnych dutin. Mozes to zmiernit tym, ze miesto vody urobis roztok s kokosovym olejom. Kokosak aj menej stipe, aj namasti sliznice aj je mierne protiplesnovy . Problem je len, ze treba kokosak s citricidalom zohriat v teplej vode, aby bol tekuty, lebo pod 26 stupnov Celzia stuhne a neda sa teda kvapkat.