1

Téma: Tras ruk, arytmia...

Dobry den prelustroval som toto forum, ale neviem najst ziadne spolocne znaky s problemom, ktory ma trapi. Mam 25 r a pomerne ukazkovu zivotospravu az na par excesov, ktore mi mozno navodili problemy...
Zacal som uzivat kreatin a proteinove doplnky po urcitcitom case asi 4 tyzdne som si vsimol ze sa mi zacali triast ruky, prsty najma pri cielenych pohyboch (napr ovladanie telefonu dotykom....) Nevenoval som tomu zvlastnu pozornost nakolko som myslel ze to casom odznie.
Raz rano som vsak prezil... myslel som ze to bol infarkt... zacal ma oblievat studeny pot, nevedel som dychat, tlak na hrudi.... Prestal som uzivat kreatin aj proteiny a problemy trosicka odzneli ale stale niesom v poriadku... Stale pretrvava jemny tras prstov a stale sa mi vracia tlak na hrudi a pocity vynechania srdcoveho ztahu... Mam pocit ze mi malinko pomohol Q10 ale stale to neriesi problem.... Obcas je tyzden klud, potom sa to opat vrati... Prehlbuje sa to najme pri nejakej forme stresu... Zacnem citit neistotu v rukach a zacne sa mi tazko dychat a silno bubnovat srdce... Po case to odznie....
Skusal som do seba ladovat obrovske davky horcika az do hnacky a nasledne davku drzat na hrane aby mi nesposobovala prehanky, ale ani takto sa mi problem nepodarilo odstranit.... Nemyslim si ze je to psychickeho charakteru aj ked stres moje problemy prehlbuje.... Pokojove EKG a echo srdca bolo v poriadku, nakolko mam pocit ze ten tras ruk a problemy so srdcom nejak suvisia myslim ze mi cosi chyba, alebo je vo mne nejaky parazit, ktoreho sa neviem zbavit.... Skusal som aj kratkodobe hladovky (5 dni) ale taktiez som mal pocit ze sa moje problemy prehlbuju.... Neviem si rady, stravujem sa prevazne surovou veganskou stravou ( od kedy nastali problemy... cca 7 mesiacov) ale stale neviem problem odstranit a neviem na koho sa dalej obratit nakolko ani v krvi mi nebolo zistene nic co by to vysvetlovalo.... Dakujem za rady



2

Re: Tras ruk, arytmia...

Tetania nie je len nedostatok horcika, ale aj vapnika, draslika a inych mineralov.
A je dosledok obvykle zleho travenia, tj najma nedostatku kyselin, ale mozno aj enzymov
Ked dostanes krc niekde, tak ta to znervozni a zacnes prudsie dychat, co znamena ze mas v krvi menej CO2, a tak sa k tetanii pripoji hyperventipacna=stresova tetania. A to sa da riesit len ukludnenim, pomahaju tam vitaminy B, ako napr zmes stress B a L-theanine, 2 x 400 mg
Trasenie ruk je obvykle sposobene pretazenim svalov alebo nedostatok vitaminu B-12. Ten sa da doplnit minitabletkami pod jazyk/sublingual B-12.
Ked jes hodne surovych zelenin, odporucam ti najma enzym s obsahom alpha galactosidazy, ako napr tieto
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=1