1

Téma: ZLE TRAVENIE s naslednou slabostou a zavratmi?

Dobry den, obraciam sa na Vas s prosbou o radu. Pred cca 7 mesiacmi som mala tazkosti s travenim a dychanim, mala som hnacky, bolo mi stale na odpadnutie. Nasadila som dietu - teda, nejedla som temer nic, postupne som zacala opat jest. Pred asi 3 mesiacmi mi zacalo strasne grganie (aj 80krat za den), slabosti pretrvavali spolu s dychanim. Bola so na gastre, tam mi robili len sono a vzali krv - z tej budem mat vysledky zaciatkom aprila. Lekar mi vsak povedal, ze je to z krcnej. Vcera som skoncila na pohotovosti, bolo mi velmi zle, potila som sa, triaska po rannej stolici (predtym som ranajkovala), strasne busenie srdca. Tam mi povedali podozrenie na zlcnik. Dnes po jedle opat zle, preslo to po cca hodine a uzila som jednu tabletku Febichol, kt. mi dnes odporucili v lekarni.
Neviem, co robit, trapit sa takto tazko a nikto nic nezisti? Budem vdacna za kazdu radu, dakujem.



2

Re: ZLE TRAVENIE s naslednou slabostou a zavratmi?

Lekari nemeraju ani kyseliny, ani enzymi, ani dostatok mikrovlaknin ani probiotika.
Takze si musis pomoct sama doplnkami kyselin enzymov, mikrovlaknin a probiotik.
Zle travenie vedie k stovkam roznych zdravotnych problemov

Vec je uplne jasna, grganie znamena kvasenie a hnitie v zaludku, tj nemas dost kyselin. A obvykle vtedy clovek nema ani dost enzymov. A v nasej potrave nie je dostatok mikrovlaknin ani probiotik, takze si ich treba dodavat pravidelne, lebo telo ich potrebuje.

Samozrejme nemozem vylucit ani problemy so zlcnikom, nechaj si urobit ultrazvuk, ci v nom nemas kamene. Podozrenie nestaci, treba sa na to pozriet ultrazvukom minimalne a ked tam nieco zistia, treba urobit CT na presne potvrdenie.



3

Re: ZLE TRAVENIE s naslednou slabostou a zavratmi?

Dakujem za odpoved aj radu,
na sone som uz bola, zlcnik lekar pozeral, povedal len, ze ho mam trosku inak otoceny, nic ine, tak neviem... Niekedy ma picha na pravej strane, ked som mala zavraty teraz v piatok, bola som na reflexnej masazi, kde mi povedali, ze mam zablokovany zlcnik, pankreas a hrube crevo a opuchy na krcnej chrbtici, ktoru mam aj vykrivenu, ako zistila neurologicka, ktora ma posiela aj na magneticku rezonanciu. Z toho vsetkeho uz mam strach, namyslam si kadejake choroby, lebo sa bojim tych zavratov, slabosti, nevolnosti...
Co sa tyka enzymov a probiotik, mikrovlaknin, prosim Vas, co by bolo pre mna najlepsie? Prosim Vas o radu, prip. aj o odporucania, ako dalej, aby som opat normalne fungovala. Mam 28 rokov, zda sa mi, ze som este primlada na to, aby som chodievala kade tade po lekaroch a zberala diagnozy.
Velmi pekne dakujem...



4

Re: ZLE TRAVENIE s naslednou slabostou a zavratmi?

Opuchy vedla chrbtice su z mikroprasklin na stavcoch, kde miesna tekutina prenika do okoliteho svalstva, ktore sa zapali. Je to dosledok osteopenie alebo osteoporozy, tj nedostatku mineralov a vitaminov D-3 a K-2.
Na kyseliny a podporu ich tvorby
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Beta … &ic=10
Davka 1 az 3 s jedlom, podla [potreby.
Na enzymiyskus toto, 2 s vacsim jedlom
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=1
Probiotika odporucam napr tieto na noc s jablkom
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=1
Mikrovlakniny dostanes aj doma, napr z firmy Vemica, odporucam inulin psylium a ovsennu vlakninu, zmes si urob sama.



5

Re: ZLE TRAVENIE s naslednou slabostou a zavratmi?

Dobry vecer, dakujem za rady,
dnes som skoncila opat na pohotovosti, diagnostikovali mi tetaniu. Mam brat MagneB6.
ZAcalo sa to strasne slabymi nohami, ktore pretrvavaju doteraz. MAm pocit, akoby sa ten tlak prejavil najskor na dychani, potom na traveni a teraz tetania. Bola som aj na CT, vsetko bolo OK. Mam ist este ny vysetrenia EEG, EMG, EP a magneticku rezonanciu krcnej chrbtice. Strasne sa bojim, ze mi tam este nieco najdu. Nevladzem uz takto, neviete mi poradit, povedat, co ma na tych vysetreniach este caka? Snazim sa uz obmedzovat stres, ale dnesok bol pre mna zabijak...



6

Re: ZLE TRAVENIE s naslednou slabostou a zavratmi?

Tetania je nedostatok roznych mineralov, nielen magnezia/horcika, ale aj kalcia/vapnika , sodika , draslika dokonca aj zinku.
Takze odporucam ti aspon docasne brat mineraly na kostio s vitaminom D-3 a K-2, inac sa ti to poriadne neabsorbuje.
A naprav si travenie, lebo clovek ma dostavat tieto latky z potravy a nie z piluliek. Ale aj z piluliek docasne je to lepsie ako nic.



7

Re: ZLE TRAVENIE s naslednou slabostou a zavratmi?

RNG na CT sa da zistit aj nejake poranenie vo vnutri tela ?
Lebo mna napadlo ze to pichanie na solaris plexus zacalo ked som sa zhlboka nadychol do branice po sediacky , ako keby mi tam nieco pichlo do niecoho , daju sa aj taketo poranenia zistit na CT ? alebo je nato ine vysetrenie ?



8

Re: ZLE TRAVENIE s naslednou slabostou a zavratmi?

Obvykle sa daju vidiet, ale zapaly sa nedaju vidiet,, na to treba protizapalove alebo najst priciny zapalov.