1

Téma: Samovolny potrat zeny

Dobry den. RNG, prosim, co pomaha pri cisteni maternice zeny od zvyskov plodoveho vajca, po prekonani samovolneho potratu zeny? Je nejaky doplnok alebo blizsia starostlivost, co moze zena pre seba urobit, v obdobi, ked nastava cistenie maternice? Dakujem za odpoved.



2

Re: Samovolny potrat zeny

Nuz obvykle lekari robia na to vyskrab, ja odporucam aj  adaptogen Dong quai,



3

Re: Samovolny potrat zeny

Dakujem Vam za odpoved.



4

Re: Samovolny potrat zeny

OK. Vyskrab/kyretaz je dost bezna dnes, urychluje proces  regeneracie tym, ze odstrani nepotrebne tkaniva. Ale to by mala robit podla mna priroda, keby sme boli este prirodni ludia a nie odprirodneni a zamoreni.



5

Re: Samovolny potrat zeny

Dobry den. RNG! Prave toto si myslim aj ja. Mam nazor, ze niektore lekarske zasahy, do tela zeny nie su potrebne. Narusuje sa prirodzeny proces regeneracie organizmu. Aj v pripade kyretaze mozu nastat zapaly a ine komplikacie.



6

Re: Samovolny potrat zeny

Nuz tazko povedat co je lepsie. Kyretaz je obvykle velmi bezpecny zasah, hoci osobne si myslim, ze nie pre kazdeho. Najma nie, ked mas znizenu imunitu alebo krvacavost.



7

Re: Samovolny potrat zeny

Trochu mam strach z lekarov a ich zasahov. Uz je to siedmy den po potrate. sad Krvacam stale a vcera som mala krce v podbrusku. Komunikujem s osetrujucou sestrou, ktora pracuje v rakuskej nemocnici. Na 7-10 den mi odporucila ist na vysetrenie k lekarovi, ci v maternici nezostali zvysky, ktore treba docistit. Ak teda nechcem ist skor. Pijem caj z Alchelmilky a dnes si objednavam tinkturu z Angeliky cinskej ako ste mi odporucili.



8

Re: Samovolny potrat zeny

Ta sestra ma pravdu, niekedy sa kyretazi neda vyhnut. Ludia su natolko dnes odprirodneni, ze niekedy proste treba lekarske zasahy



9

Re: Samovolny potrat zeny

Dobry podvecer,
navstevujem vasu stranku uz isty cas, pomohlo mi to pri lieceni candidy..
Teraz by som chcela poradit: myslite si, ze je aspirin zazracny liek ako sa o nom pise? A je vhodny aj proti potratu ci liecbe neplodnosti?
Ja som prisla o vytuzene tehotenstvo v 7tyzdni a zacinam patrat, ze preco..po otehotneni som v 5.tyzdni zacala mierne krvacat a ostala doma na PN, brala lieky na udrzanie plodu a proti krvacaniu. Doma som len lezala a nakoniec mi to aj tak nepomohlo. Cakam na vysledky z histologie. Od detsva mam problemy s imunitou. Poradte prosim. Dakujem. s pozdravom A.



10

Re: Samovolny potrat zeny

Samovolny potrat moze bytr z roznycy dovodov, napr s vysokej hladiny prolaktinu, nizkej hladiny progesteronu a podobne, kde moze pomoct yam, tj Diosgenin co yam obsahuje.
Progesteron,  tj tym myslim pravy, nie chemicke nahrazky co su schvalene ako lieky (progestiny gestageny atd) mozno dostat do tela aj cez kozu, vo forme progesteronoveho kremu.
Ale niekedy je nieco zle s plodom a telo ho prirodzene vypudi, takze niekedy je to prirodna cesta, sposob , aby sa chybne plody nezmenili po case na poskodene deti.
Takze nie vzdy je to neziaduce a tak to aj treba brat.



11

Re: Samovolny potrat zeny

Dakujem za odpoved,
ozvem sa po vysledkoch, som zvedava..
Zelam pekny vikend. A.



12

Re: Samovolny potrat zeny

OK



13

Re: Samovolny potrat zeny

Ahoj RNG, prosim Ta, potrebovala by som radu pre kamosku, ma dlhu dobu problem otehotniet (4r.), resp. nasledne potom plod udrzat. Ma viac zdravotnych problemov - inzulinova rezistencia, anovulacne cykly/nepravidelny menzes, vysoke protilatky proti spermiam, navyse problemy so zrazanlivostou krvi. Vedel by si, prosim, nieco odporucit ako sa z toho dostat? Dakujem.



14

Re: Samovolny potrat zeny

Yam a nattokinaza. Neskor pouzivat aj progesteronovy krem miesto yamu,  na udrzanie plodu, miesto lekarskych chemikalii