51

Re: oreganovy olej

Samozrejme ze jej mozes davat citricidal, co najskor. ked clovek potlaci infekciu este len v prinosnych dutinach, nemoze sa dostat na mandle, do hrdla, priedusiek a pluc a v spanku v leze pri kaslani aj cez Eustachovu trubicu do stredneho ucha.
NAC a serrapaptaza, plus oreganovy olej je co to zo stredneho ucha dostane , ale to trva nejaky cas. Velmi pri tom pomoze dobra probioticka crevna flora, co si treba nasadzat pravidelne a kazdodenne podporovat doplnkom mikrovlaknin(psylium, pektiny, inulin, arabinogalactany, glucomannan... a rozner stavy z krikov a stromov pod menom Gums)
Pomozu aj protizapalove ako curcuminoidy, vitamin C, boswelin a dumbier/ginger. Boswelin je vytazok z kadidla, tj zivice pod menom frankinscence.

Naposledy upravil: RNG (2014-11-02 02:48:38)



52

Re: oreganovy olej

Dobry den, dakujem za odpoved. Hned sme nasadili citricidal do usi a na druhy den uz sa nestazovala ani na svrbenie ani na bolest. Zaujimave je, ze to svrbenie mala v oboch uskach, vcera zvysena teplota, ale aj ta klesla. Moze to byt vsetko sposobene hlienmi? Zaujimalo by ma ako dlho jej mam kvapkat ten citricidal do usiek. Kvapkame aj do nosteka, pijeme colostrum a oreganovy olej stale este pocut, ze su tam hlieny, kasel je uz len ojedinele aj to vlhky, vacsinou vnoci tie hlieny vyzvracia. Myslite, ze nie je potrebne nejake vysetrenie napr. kultivacia, ked jej to tak koluje alebo je to vlastne dosledok toho zahlienenia? A co ten oreganovy olej, mozme pouzivat aj dlhodobo to iste aj ACC? Dnes som objednala aj serrapeptazu a zacali sme papat aj probiotika plus vitaminy a este nam prisiel aj tento doplnok, co na neho poviete? http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Ep … ules/22373
Dakujem smile



53

Re: oreganovy olej

Este sa chcem opytat, na internete som nasla, ze ak citricidal pouzivame ako kvapky do usi, musia byt riedene s glycerolom alebo alkoholom. Ja som jej to riedila s vodou nemoze to byt problem?Dakujem.



54

Re: oreganovy olej

Ziadny problem. Citricidal je rozptyleny v glycerine/glycerol a tak sa rozpusta/rozptyli  vo vode aj alkohole aj v kokosovom a olivovom oleji.



55

Re: oreganovy olej

Dakujem velmi pekne, striedame to aj s koloidnym striebrom. Uz som ten virus chytila aj ja, ale musim povedat ze po uzivani oreganoveho oleja a citricidalu je mi uz fajn, akurat obe neustale fukame nos. Chcela by som sa opytat ako dlho doporucujete kvpakat do do uska, kvapkame od soboty. Plus este by ma zaujimalo, ako dlho jej  mozem davat ten oreganovy olej a acc, este stale je zahlienena sad Vcera prisla aj serrapeptaza mozem tu kapsulu otvorit a zamisat do vody? Este by ma zaujimalo na tych 19 kil staci obsaj jednej kapsule alebo je to vela? Nemoze to mat aj nejake vedlajsie ucinky? Zatial, som sa nestretla s nijakym clankom, kde by spominali uzivanie detickami, tak sa trosku obavam:|
Dakujem velmi pekne za odpoved.

RNG napísal(a):

Ziadny problem. Citricidal je rozptyleny v glycerine/glycerol a tak sa rozpusta/rozptyli  vo vode aj alkohole aj v kokosovom a olivovom oleji.



56

Re: oreganovy olej

Lubif, keby to bol virus, tak na to by som odporucil skor chaparal.
Na doplnky az na male vynimky nie su ziadne casove obmedzenia, tj beries ich dovtedy, dokial ti ich treba.
Otvaranie kapsul sa niekedy neodporuca, ale tu nemas na vyber. Naviac serrapaptaza je mikropokryta, tj nie samotna kapsula ale male zhluky su ochranene proti zaludocnym kyselinam.
Na 19 kil ti staci okolo 40 000 jednotiek 3 krat denne.
V literature sa siri hromada lzi ma potravinove doplnky a vyrobcovia su casto nuteni pisat nezmyselne varovania na flasky.
Ale pri serrapaptaze nie je mozne ziadne skodlive ucinky, ved to bolo schvalene komisiou lekarov ako neskodne pre ludi a deti su predsa tiez ludia.



57

Re: oreganovy olej

Dakujem smile tak dnes sme boli u lekarky, vraj ma sice dychanie ciste, ale je velmi zahlienena, to som si aj myslela, kedze ma ten vlhky kasel. Nos - zahlieneny, hrdlo taktiez a uska vraj tiez. Tak uz neviem hmm napisala nam atb Klaricid keby sa to zhorsilo opat sad pretoze o tyzden nac caka cesta ideme na 4 tyzdne prec, tak aby vraj sme mali so sebou pre kazdy pripad. Ked som sa ju pytala na vytery povedala, ze to nema zmysel. Donedavna hovorila, ze nemaju zmysel ani atb pretoze to je urcite virusove ochorenie, naco potom tie atb? Ako vlastne moze vediet, ci je to virusove alebo bakterialne ochorenie bez krvneho alebo ineho vysetrenia? Ako to vlastne je, moze ten hlien, ktory nevykasle sposobit nejaku infekciu dolnych dychacich ciest alebo sa ta infekcia prenasa z hornych dychacich ciest dolu? Moze sa nejake virusove ochorenie nejakym sposobom zmenit na bakterialnu infekciu? A dalsia vec, kedze sa ten hlien stale tvori znamena to ze tam nejaky infekt je ci? Prepacte, ze sa tolko vypytujem, ale chcem si to trosku v hlave usporiadat smile Co myslite, nasadim najskor tu serrapeptazu a pockam ci to pomoze k tomu odhlieneniu alebo mam hladat aj ten chaparal? A myslite ze mam este kvapkat ten citricidal aj do usiek alebo nie je, popripade davat je ten citricidal aj pit?
Velmi som Vam vdacna za odpoved smile



58

Re: oreganovy olej

Tvoja lekarka len hada, co je znacne nezodpovedne od nej. Ale nic zvlastne medzi lekarmi, co si trufaju sa hrat na Boha.

Ja ti osobne radim brat viacero antimikrobialnych , aby si zasiahla co najviac moznych mikrobov, tj chaparal na virusy, oreganovy olej na plesne a kvasne infekcie v hlienoch, NAC a serrapaptazu na odmaskovanie zamaskovanyc infekcii a citricidal na rozne bakterie, roztok pit a najma si kvapkat do nosa, lebo maloco ustne zobrane sa moze dostat do prinosnych dutin
Mikroby su neustale okolo nas a dokonca mnohe virusy v nas cely zivot, staci oslabit obranu a tie pliagy sa rozmnozia. A mozes mat naraz viacero, kedze oslabene telo sa nevie branit dostatocne ani proti infekciam, co by posilnene vedelo zvladnut.
Pri velkom oslabeni odporucam brat niekolko dni  colostrum, davka na dospeleho je najmenej 2 x 10 gramov prasku.  Neda sa nijak predavkovat. Detom sa to da lahko zamiesat do napojov a jedla, dost prijemne to chuti.



59

Re: oreganovy olej

Dobry vecer, hlasim sa po tyzdni. Takze diky za odpoved, ano to som pochopila, ze len hada hmm tu som si na to zvykla, mam pocit ze aspon lekarka, ktoru mame na SLovensku je trochu preciznejsia. Rozmyslam ze dam malej na SLovensku vysetrit aspon krv, ten pretrvavajuci a casty kasell sa mi nepaci hmm Teraz sme na tom asi tak, ze cez den trosku pokaslieva, ale uplne v norme, horsie je to vecer vzdy ju chyti taky zachavat chuda, ze kasle aj hodinu, pocut ze jej to tam v hrdielku chrapci ten hlien, ale kasle neprestava ani ked si odkasle. Nie je to uplne produktivny kasel. Proste je to taky dusivy, drazdivy kasel. Nestazuje sa na ziadnu bolest, teploty nema, v podstate vsetko je fajn az na tieto zachvaty hmm neviem moze to byt stale z toho ze by bola zahlienena? Serrapeptazu pije uz tyzden plus stla oreganovy olej davam teraz 4 kvapky denne, probiotika, vitaminy, NAC davam 400 mg denne, colostrum a stale striekame do nosa citricidal. Moze byt ze to este stale su dozvuky toho zahlienenia? Zajtra nas caka trojdnova cesta, tak dufam ze to v pohode zvladneme hmm Chcela som sa este opytat, od zajtra zmenim aj to colostrum z tekuteho na to praskove, pisal ste ze pre dospeleho 2x 10 mg denne takze mozem jej dat povedzme 2x 5 mg alebo 1x10 mg? Dakujem vopred za odpovede.


RNG napísal(a):

Tvoja lekarka len hada, co je znacne nezodpovedne od nej. Ale nic zvlastne medzi lekarmi, co si trufaju sa hrat na Boha.

Ja ti osobne radim brat viacero antimikrobialnych , aby si zasiahla co najviac moznych mikrobov, tj chaparal na virusy, oreganovy olej na plesne a kvasne infekcie v hlienoch, NAC a serrapaptazu na odmaskovanie zamaskovanyc infekcii a citricidal na rozne bakterie, roztok pit a najma si kvapkat do nosa, lebo maloco ustne zobrane sa moze dostat do prinosnych dutin
Mikroby su neustale okolo nas a dokonca mnohe virusy v nas cely zivot, staci oslabit obranu a tie pliagy sa rozmnozia. A mozes mat naraz viacero, kedze oslabene telo sa nevie branit dostatocne ani proti infekciam, co by posilnene vedelo zvladnut.
Pri velkom oslabeni odporucam brat niekolko dni  colostrum, davka na dospeleho je najmenej 2 x 10 gramov prasku.  Neda sa nijak predavkovat. Detom sa to da lahko zamiesat do napojov a jedla, dost prijemne to chuti.



60

Re: oreganovy olej

Lubif, davka colostra je 2 x 10 az 15 GRAMOV, nie miligramov. Colostrum je mledzivo co vydava v prve dni kazdy cicavec, ale krava ho ma podstatne bohatsie na liecive latky v prve dva dni, a tela ho vypije aj pol litra!!!
4 kvapky oreganoveho oleja su taktiez primalo, neviem aky oreganovy olej pouzivas, ale ucinna latka v oreganovom oleji je carvacrol, a toho musi byt na ucinok na dospelu vahu 3 x 200 mg
1 kvapka oleja vazi asi 30 mg a" oreganove oleje" mozu obsahovat  ciste od 55 do 85% carvacrolu a bezne su obvylke riedene 3:1 olivovym olejom, tj kvapka takeho ma okolo 6 mg carvacrolu a menej.



61

Re: oreganovy olej

RNG, dakujem, pomylila som sa smile zatial sme pouzivali to tekute, len este raz sa opytam to je teda davka pre dospeleho cloveka teda pre dieta znova polovicnu davku alebo u colostra to neplati? Ako je to s jedlom, znovu sa berie na lacno a potom aspon 20 min nejest?
Oreganovy olej mam tento - http://greekoregano.blogspot.gr/p/blog-page.html je to tam sice v grectine, ale pise 81% carvacrol a teda mne pride poriadne silny hmm ja ho malej davam na lyzicu s oliv. olejom, myslim ze riedene nie je aspon teda pisu ze je to ciste s 81% carvacrolu, takze aj tak myslite ze jej mam zvysit davku? Myslite teda ze to este stale mozu vyvolavat tie pozatekane hlieny? Nechapem ale preco vnoci v pohode, cely den taktiez a vecer ju to proste na tu hodinu chyti sad vsimla som si ze jej rano dost zapacha z pusinky akoby hnis, takze to by nasvadcovalo tomu, ze tam tie hlieny stale su nie?



62

Re: oreganovy olej

Vseobecne dospele davky sa prepocitavaju na detske v pomere vah. Ale to plati aj pre dospelych predsa 120 kg clovek potrebuje napr ovela viac nez 50 kg.
Neviem po grecky dostatocne na to, aby som tomu napisanemu rozumel, ale ked je tam len oreganovuy olej a nie ziadny olivovy na riedenie, tak mas v kvapke asi 24 mg carvacrolu. Zapach z ust moze byt zo zleho travenia, hnisu na mandliach, rozkladajucich sa hlienov  alebo zo zlej ustnej flory.
Odporucam pouzivat ustne probiotika/oral probiotics v prvom rade a ked je to z nedostatku zaludocnycy kyselin, tj spojene s palami a naduvanim v zaludku, treba jej aspon s vacsim jedlom dodat doplnok kyselin. A zasadne nepit s jedlom aby sa nerozriedili zaludocne kyseliny ale az 3 hodiny neskor a to najma cistu codu a hojne.



63

Re: oreganovy olej

Dobry den RNG, dakujem za vsetky odpovede, dlhsie sa nam darilo, tak som Vas nemusela otravovat smile ale teraz by som sa rada popytala na niektore veci. Dcerka ma tie problemy s tym zahlienenim, navstevuje skolku, takze to aj chapem, ale skor by ma zaujimalo, ci je mozne, ze sa predsa len uplne nevylieci a tie hlieny zostavaju v dychacich cestach a z casu na cas sa "ozyvaju" Problem je totizto ten, ze mame povedzme tyzden pokoj, bez hlienov a kaslu, potom sa proste znova rozkasle, kasle niekolko dni, kasel je produktivny, zvykne to vyzvracat, potom je opat nejaky ten cas pokoj a tak dookola. Teploty nema, ani nejake nachladenie nepozorujem, proste mam pocit, ze ten hlien je stale "usadeny dolu" a to ju z casu na cas drazdi. Je to teda mozne? Berieme s prestavkami ten oreganovy olej, taktiez NAC, Colostrum, nostek kazdy den cistime morskou vodou, co by ste nam mohol poradit? To by bola taka hlavna otazka.
Este by som sa chcela opytat, mame probiotika Symbiotics v kapsuliach, dcera to prehltava, nema s tym problem, len by ma zaujimalo, ci aj tam plati ta polovicna davka pre jej vahu, ci je teda postacujuce podavat 2 kapsule denne.
Vopred dakujem za odpovede :-)



64

Re: oreganovy olej

Hlieny telo vylucije na odtlacanie nakaz zo sliznic. Tj zahlienenie znamena ze je dieta stale nakazene, najma z kvapockovej nakazy zo vzduchu, co sa usadi v prinosnycy dutinach a odtial nakazuje cely horny dychaci trakt.
Morska voda nestaci na potlacenie nakaz v prinosnycy dutinach, zozen si z Hoogle citricidal profesional a urob roztok 2 kvapky do deci vody a to kvapkaj dcerke do nosa, v leze s hlavou zaklonenou co najviac dozadu. 2 kvapky do kazdej nosnej dierky stacia ale treba to opakovat najmenej 2 krat  denne, lepsie 3 krat.
Priobiotika v kapsuliach maju len malicky zlomok toho, co telo potrebuje, aj tie najsilnejsie sa musia rozmnozit az 10 tisic krat na osadenie criev. A na to treba brat zmes roznych mikrovlaknin, co je potrava pre probiotika.



65

Re: oreganovy olej

Citricidal mam doma, uz sme ho aj prestali pouzivat, kedze som nebadala ziadne zatekanie, ale tak asi znovu zacneme teda. Takze myslite, ze este stale tam je nejaka nakaza? Mne nejde do hlavy to, ze niekolko dni nezakasle, potom dva dni kasle a tak znovu dookola, citim jej aj na dychu po ranu, ze je zahlienena.
V tej druhej otazke som sa pomylila, mala som na mysli Colostrum v kapsuliach, jej sa praveze nechce pit rozpustene. Mame tieto kapsule http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … l&ic=3
plus uziva aj probiotika tieto http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=3 tu by som sa taktiez chcela opytat, je dobre uzivat aj probiotika bez prestavky alebo by sa mala dodrzat nejaka prestavka aj u probiotik?
Dakujem.

RNG napísal(a):

Hlieny telo vylucije na odtlacanie nakaz zo sliznic. Tj zahlienenie znamena ze je dieta stale nakazene, najma z kvapockovej nakazy zo vzduchu, co sa usadi v prinosnycy dutinach a odtial nakazuje cely horny dychaci trakt.
Morska voda nestaci na potlacenie nakaz v prinosnycy dutinach, zozen si z Hoogle citricidal profesional a urob roztok 2 kvapky do deci vody a to kvapkaj dcerke do nosa, v leze s hlavou zaklonenou co najviac dozadu. 2 kvapky do kazdej nosnej dierky stacia ale treba to opakovat najmenej 2 krat  denne, lepsie 3 krat.
Priobiotika v kapsuliach maju len malicky zlomok toho, co telo potrebuje, aj tie najsilnejsie sa musia rozmnozit az 10 tisic krat na osadenie criev. A na to treba brat zmes roznych mikrovlaknin, co je potrava pre probiotika.



66

Re: oreganovy olej

To kolostrum treba na ucinnost niekolko gramov denne, cize tie dve kapsule je takmer nic. Kludne moze uzivat minimalne aj 6-10 kapsul denne.
Ale to praskove, ak ho nevie vypit kvoli tej chuti, tak jej to kludne nejako ochut, napriklad daj do toho trosku medu, alebo rozmixujes do toho nejake bobuloviny a hned to bude lepsie chutit smile

Probiotika moze uzivat neobmedzene dlho, hoci aj kazdy den cely zivot. Ale ovela dolezitejsie je ich krmit a podporovat mikrovlakninami, pretoze ak si clovek da do poriadku crevnu floru, tak si takymto sposobom musi ju udrziavat. Cize potom probiotika nie je nutne nasadzat pravidelne kazdy den, ale len v urcitych pripadoch ako su hnacky atd.



67

Re: oreganovy olej

Dakujem velmi pekne za odpoved smile no ona nema problem s tymi velkymi kapsulami, co sa divim, pretoze to by som asi ani ja nevypila roll ale ked jej nieco nechuti sad tak ale doberieme tieto kapsule a kupim opat to praskove a skusim to nejakzamaskovat, a to praskove sme davali 5gramov tusim, to je postacujuce? Este by som sa chcela opytat, je nutne brat colostrum na lacny zaludok? A este po vypiti sa moze hned jest alebo je tak znova nejaka nutna pauza, pretoze popise sa toho vsade vela, tak si nie som ista.
Este by som sa chcela opytat, staci prijimat mikrovlakniny zo stravy alebo by bolo dobre este cosi k tej strave?
A este jedna otazka k tej teme o zahlieneni, dcerka dlhsie uzivala nac, oreganovy olej, striekali sme kokosovy olej s citricidalom do nosteka a teda tie hlieny tam aj tak stale su, vlastne vsetky tieto pripravky berie od jesene s mensimi prestavkami a aj tak sa toho neviem uplne zbavit, nemyslite, ze by bolo dobre spravit nejake vysetrenia, ci sa nejedna napriklad o chlamydie alebo nejake streptokoky? Nejde mi totiz do hlavy, ze to tak pretrvava a vracia sa to.
A posledna vec, ktora by ma zaujimala, v lete nas caka ockovanie, nie som velky zastanca ockovania, aj ked teda niektore sme predsa len dali, chcela by som sa ale opytat, ci neviete poradit nejaky pripravok, ktory by telo po ockovani "ocistil" predsa len tolko chemie na tak male telicko je podla mna velky zaberak sad
Dakujem opat obom za odpovede smile

Pietro napísal(a):

To kolostrum treba na ucinnost niekolko gramov denne, cize tie dve kapsule je takmer nic. Kludne moze uzivat minimalne aj 6-10 kapsul denne.
Ale to praskove, ak ho nevie vypit kvoli tej chuti, tak jej to kludne nejako ochut, napriklad daj do toho trosku medu, alebo rozmixujes do toho nejake bobuloviny a hned to bude lepsie chutit smile

Probiotika moze uzivat neobmedzene dlho, hoci aj kazdy den cely zivot. Ale ovela dolezitejsie je ich krmit a podporovat mikrovlakninami, pretoze ak si clovek da do poriadku crevnu floru, tak si takymto sposobom musi ju udrziavat. Cize potom probiotika nie je nutne nasadzat pravidelne kazdy den, ale len v urcitych pripadoch ako su hnacky atd.



68

Re: oreganovy olej

Nuz je vzdy dobre vediet, proti comu sa mas branit, teda ked to lekari vobec vedia zistit, alebo su ochotni vobec sa s tym zaoberat....
Ale dnes je tych nakaz v skolkach tolko, ze tam dieta moze dostat nejaku novu alebo tu istu
kazdy den Pri roztoku citricidalu(pravy citricidal profesional) tgreba kvapkat v leze, s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby to natieklo aj do celnych dutin. Inac sa to tam moze zdrzovat aj mesiace dlho, lebo praktickuy nic brane ustne, az na prchave oleje ako oreganovy sa tam dostat do tej dutiny nemoze.



69

Re: oreganovy olej

http://www.slobodavockovani.sk/

lubif napísal(a):

Dakujem velmi pekne za odpoved smile no ona nema problem s tymi velkymi kapsulami, co sa divim, pretoze to by som asi ani ja nevypila roll ale ked jej nieco nechuti sad tak ale doberieme tieto kapsule a kupim opat to praskove a skusim to nejakzamaskovat, a to praskove sme davali 5gramov tusim, to je postacujuce? Este by som sa chcela opytat, je nutne brat colostrum na lacny zaludok? A este po vypiti sa moze hned jest alebo je tak znova nejaka nutna pauza, pretoze popise sa toho vsade vela, tak si nie som ista.
Este by som sa chcela opytat, staci prijimat mikrovlakniny zo stravy alebo by bolo dobre este cosi k tej strave?
A este jedna otazka k tej teme o zahlieneni, dcerka dlhsie uzivala nac, oreganovy olej, striekali sme kokosovy olej s citricidalom do nosteka a teda tie hlieny tam aj tak stale su, vlastne vsetky tieto pripravky berie od jesene s mensimi prestavkami a aj tak sa toho neviem uplne zbavit, nemyslite, ze by bolo dobre spravit nejake vysetrenia, ci sa nejedna napriklad o chlamydie alebo nejake streptokoky? Nejde mi totiz do hlavy, ze to tak pretrvava a vracia sa to.
A posledna vec, ktora by ma zaujimala, v lete nas caka ockovanie, nie som velky zastanca ockovania, aj ked teda niektore sme predsa len dali, chcela by som sa ale opytat, ci neviete poradit nejaky pripravok, ktory by telo po ockovani "ocistil" predsa len tolko chemie na tak male telicko je podla mna velky zaberak sad
Dakujem opat obom za odpovede smile

Pietro napísal(a):

To kolostrum treba na ucinnost niekolko gramov denne, cize tie dve kapsule je takmer nic. Kludne moze uzivat minimalne aj 6-10 kapsul denne.
Ale to praskove, ak ho nevie vypit kvoli tej chuti, tak jej to kludne nejako ochut, napriklad daj do toho trosku medu, alebo rozmixujes do toho nejake bobuloviny a hned to bude lepsie chutit smile

Probiotika moze uzivat neobmedzene dlho, hoci aj kazdy den cely zivot. Ale ovela dolezitejsie je ich krmit a podporovat mikrovlakninami, pretoze ak si clovek da do poriadku crevnu floru, tak si takymto sposobom musi ju udrziavat. Cize potom probiotika nie je nutne nasadzat pravidelne kazdy den, ale len v urcitych pripadoch ako su hnacky atd.



70

Re: oreganovy olej

Osobne, pokial sa nevyriesi kontraverzia okolo ockovanioa, tj naozajstna ucinnost, naozajstna skodlivost a nie len platena propaganda na predaj,ktoru vtlkaju do lekarov na medickych fakultach,  do mna nikto neda ziadne vakciny, ani do mojich najblizsich.
Ja a moja zena berieme obcas collostrum, ja na obranu, ked su okolo mna sami chori,  ona proti pasovemu herpesu, co mala pred par mesiacni a co sa nam podarilo kompletne vyhojit za 12 dni, bez horuciek alebo inych nasledkov, len pouzitim collostra do chaga caju, monolaurinu a chaparalu

Probiotika a mikrovlakniny je najlepsi sposob ako udrzat vysoku imunitu a treba ich brat stale, najma mikrovlakniny, lebo crevna flora sa moze dost prudko zmenit, ked si nenasadzas probiotika a nepodporujes ich



71

Re: oreganovy olej

Zdravim, prosim Vas, akej farby maju byt tieto kapsule?  http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731
Predtym som mala zlte priesvitne z puritanu a tieto su take tmavofialove, ale ciastocne priehladne. Z tych predoslych som hrozne grgala, ale po tychto nic. Tak neviem, ktore boli horsie. Dakujem.



72

Re: oreganovy olej

frenky17 napísal(a):

Zdravim, prosim Vas, akej farby maju byt tieto kapsule?  http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731
Predtym som mala zlte priesvitne z puritanu a tieto su take tmavofialove, ale ciastocne priehladne. Z tych predoslych som hrozne grgala, ale po tychto nic. Tak neviem, ktore boli horsie. Dakujem.

Presne maju taku farbu ako opisujes. Su to vlastne take tobolky. Ale kezde su entericky pokryte (odolne voci kyselinam, t.j. nerozpustia sa v zaludku, ale az v crevach, za predpokladu, ze mas dostatok kyselin v zaludku) a tak nedrazdia zaludok, pazerak a ani hrdlo. Ale treba ho davat najmä s jedlom.



73

Re: oreganovy olej

Dakujem za rychlu odpoved. Papam ich s jedlom. Len sa mi nezdala farba, tak si to overujem. Beriem ich kratko na posudenie ucinnosti. Ale viac sa mi paci, ked negrgam. smile



74

Re: oreganovy olej

Dakujem za odpoved smile no voci tomu ockovaniu som dost skepticka, stale sa hovori len o tom ake su ucinne, ale nikdy sa nehovori o tom ake maju nasledky sad Bohuzial priklanam sa k nazoru, ze peniaze hybu svetom... Su ale vakciny, u ktorych nie som s urcitostou rozhodnuta, caka nas vlastne preockovanie na detsku obrnu, preto ma zaujimalo ci je nieco, co by pomohlo telu nejakym sposobom sa "ocistit" po tomto ockovani, ak by sme ho absolvovali.
Este by som sa chcela opytat na oralne probiotika, kedze ma mala casto tie infekcie hornych dychacich ciest, ci by nebolo dobre uzivat nejake, ak ano poprosila by som o link smile a posledna vec v akej forme prijimat dostatok mikrovlaknin, staci v strave?
Dakujem opat smile


RNG napísal(a):

Osobne, pokial sa nevyriesi kontraverzia okolo ockovanioa, tj naozajstna ucinnost, naozajstna skodlivost a nie len platena propaganda na predaj,ktoru vtlkaju do lekarov na medickych fakultach,  do mna nikto neda ziadne vakciny, ani do mojich najblizsich.
Ja a moja zena berieme obcas collostrum, ja na obranu, ked su okolo mna sami chori,  ona proti pasovemu herpesu, co mala pred par mesiacni a co sa nam podarilo kompletne vyhojit za 12 dni, bez horuciek alebo inych nasledkov, len pouzitim collostra do chaga caju, monolaurinu a chaparalu

Probiotika a mikrovlakniny je najlepsi sposob ako udrzat vysoku imunitu a treba ich brat stale, najma mikrovlakniny, lebo crevna flora sa moze dost prudko zmenit, ked si nenasadzas probiotika a nepodporujes ich



75

Re: oreganovy olej

V strave nemozes dostat dostatok mikrovlaknin, preto ich odporucujem doplnat kazdodenne. Tak isto pri nasej cistote a sterilizacii nedostaneme dost probiotik takze ich odporucam obcas  doplnat. Ja pouzivam tieto probiotika
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=1
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=1
a oralne napr tieto s jahodovou prichutou a vonou,m,takze mi to aj vnuci zoberu ako "cukrik"
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … -30-chwbls



76

Re: oreganovy olej

ahoj,aky je rozdiel medzi http://www.hoogle.sk/Oregano-100-tabl-d384.htm a http://www.hoogle.sk/Oreganovy-olej-90-tabl-d208.htm ? ten prvy ma tiez carvacrol?



77

Re: oreganovy olej

Ten prvy je len susena bylina a obsah oleja v tom je dost maly.



78

Re: oreganovy olej

Dobry den
asi pred mesiacom ste mi radili ako na  pl mykoplazmy. Kupila som potravinove doplnky ako NAC, oreganovy olej .... (vsetko co ste doporucili)
Teraz sa uz mesiac trapime so zvysenymi teplotami okolo 37,2-37,5 - tie trvali asi 3 tyzdne a ich zaciatok bol spojeny so zdurenou LU na krku. Tak sa zmensila,ORL vytery boli neg.]CRP bolo min. Od soboty teplota vystupila na 38,2-38,3, zatial som ziadne lieky na teplotu nedavala, len som davala viac vitaminu C a vela cajov (bylinkove a Lapacho) Lekarka si nevie rady, nakolko CRP znova min., KO a biochemia mocu tiez v poriadku. Zajtra by mali prist kontrolne vyset. na mykoplazmy.(dieta zakasle max 2x denne) Co mam pri takychto zvysenych teplotach dietatu podavat? Dieta uz zobralo za 6 mesiacov 8 ATB, co ked jej bude chciet dat lekarka znova ATB? Je to pri dlhodobej teplote spravna liecba? POcula som vraj je CRP v poriadku a leukocyty tiez, vraj by nemalo ist o zapal. Mohlo byt to byt zacinajúce autoimunne ochorenie? Je zvysena teplota v puberte v  poriadku?



79

Re: oreganovy olej

Ja neverim na ziadne autoimunne.
Ale moze to byt niektora z L-foriem,borelioza, chlamidie pneumoniae,  tiez viralna nakaza Pozri na prislusne temy, ako chlamidie a herpes.
ATB su na menovane neucinne, dokonca ich podporia znicenim probiotickej flory v crevach



80

Re: oreganovy olej

DObry den, dakujem za radym, bohuzial tie oralne probiotika Swanson, uz nie su v ponuke sad vedeli by ste mi doporucit nejake ine, najlepsie priamo z iherb, kedze budem objednavat aj ine veci, dakujem.

RNG napísal(a):

V strave nemozes dostat dostatok mikrovlaknin, preto ich odporucujem doplnat kazdodenne. Tak isto pri nasej cistote a sterilizacii nedostaneme dost probiotik takze ich odporucam obcas  doplnat. Ja pouzivam tieto probiotika
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=1
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=1
a oralne napr tieto s jahodovou prichutou a vonou,m,takze mi to aj vnuci zoberu ako "cukrik"
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … -30-chwbls



81

Re: oreganovy olej

lubif, pozri na tieto: http://www.iherb.com/Life-Extension-Adv … l&ic=3

Tie sa tu uz spominali na fore, aj RNG ich tiez odporucal.



82

Re: oreganovy olej

Ae ved tie spomenute od Swansona , jahodove, su este stale v ponuke , objednaval som ich pred tyzdnom a aj teraz ich stale maju

Naposledy upravil: RNG (2015-04-23 22:17:37)



83

Re: oreganovy olej

Tak ja teda neviem, ale ked kliknem na odkaz, vypisuje unavailable hmm tak neviem ci robim niekde chybu alebo mi to nejak nepali roll tak ale ak su dobre aj tie, co pisal Pietro, tak objednam. Mozem jej podavat jednu denne? Ostatne plati to, co pri ostatnych probiotikach?
Pred tyzdnom jej robili vyter, hrdlo, nos, vysledky negativne, sopliky stale a o kasli ani nehovorim, par dni pokoj a teraz znova prekasle aj celu noc hmm stale kvapkame riedeny citricidal, acc, oreganovy olej, colostrum, ale vzdy je to ako zacarovany kruh, teploty nie su, pred tyzdnom sme boli pre istotu aj u lekarky, dychanie ciste, ale je vraj stale zahlienena. V hrdielku mala cervene male pluzgieriky, ale vobec ju hrdielko neboli, tak ja uz neviem co dalej sad



84

Re: oreganovy olej

lubif, nerobis nic zle, aj ja som pozeral vcera doobeda a neboli dostupne, potom som ich pozrel vecer a mali ich na sklade. A dnes ked som pozrel, znovu ich maju nedostupne.

Ale tie druhe budu tiez v pohode, RNG ich uz niekedy pouzival, pozri jeho prispevok: http://rng.jecool.net/viewtopic.php?pid=38603#p38603

Naposledy upravil: Pietro (2015-04-24 09:52:19)



85

Re: oreganovy olej

Aj mne ich Swanson sice prevcera prijal, ale dnes mi napisali, ze mi ich vyskrtli z objednavky, lebo ich nemaju. Ale maju napr
http://www.swansonvitamins.com/natures- … 0-lozenges
alebo dost silne , hoci drahe
http://www.swansonvitamins.com/probium- … 4b-30-tabs

Samozrejme tieto mentolove su ovela lacnejsie
http://www.iherb.com/Life-Extension-Adv … l&ic=3



86

Re: oreganovy olej

Dakujem obom za odpoved, este ak sa mozem opytat, tie mentolove su v pohode aj pre dieta? Dcerka totiz mentol moc nemusi sad a davkovanie, moze byt jedna denne aj pre 20 kilove dieta?

http://www.iherb.com/Nature-s-Plus-Sour … l&ic=6
a co tieto detske?
dakujem vopred smile



87

Re: oreganovy olej

Tie detske su OK, len su dost citlive na teplotu, tj treba ich drzat v ladnicke.
Samozrejme staci jedna denne, co je ovela lepsie, ako nic, ale na zaciatku by som jej daval par dni aj rano aj vecer jednu.
Tie mentolove nie su prilis mentolove.To nie je TicTac.



88

Re: oreganovy olej

Dakujem za odpoved. Objednala som teda tie mentolove, ale budem musiet objednat aj nejake ine, pretoze sme zmenili pediatricku a skusame k tomu homeopaticku liecbu a bohuzial ta sa nesmie uzivat spolu s mentolovymi preparatmi sad vedeli by ste mi teda pomoct a doporucit nejake, ktore neobsahuju mentol a nie su moc citlive na teplotu, pretoze nas caka cestovanie hmm inak by som bola zobrala tie detske. Tie od swanson, tie silne alebo tie druhe, ktore ste navrhovali ake by bolo davkovanie pre dieta?
Vcera ju lekarka pocuvala, tak stale je velmi zahlienena, zacali sme teda aj homeo liecbou, davam jej uz nejaku tu dobu aj ten oreganovy olej a nac a samozrejme citricidal,  ale nevieme sa toho zbavit sad Myslite, ze by som mala pokracovat v ich podavani?
Dakujem opat za odpoved.

RNG napísal(a):

Tie detske su OK, len su dost citlive na teplotu, tj treba ich drzat v ladnicke.
Samozrejme staci jedna denne, co je ovela lepsie, ako nic, ale na zaciatku by som jej daval par dni aj rano aj vecer jednu.
Tie mentolove nie su prilis mentolove.To nie je TicTac.



89

Re: oreganovy olej

Vlastne teraz citam, ze v oboch je ta pepermintova prichut sad takze ani tie nie.



90

Re: oreganovy olej

Neviem o tom, ze by vytazok z maty piepornej mal nejake zle reakcie s homeopatickymi prostriedkami.
Vobec, cela homeopatia je vec vytiahnuta zo smeti dejin, kam patri, lebo je to vec viery a nie dokazane modernymi porovnavacimi metodami(double blind)
Lekarsky monopol to dovoluje, lebo to nepredsatavuje vaznu konkurenciu chemickym patentovanym liekom.
Zahienenie moze byt sposopbene aj roznymi alergiami.



91

Re: oreganovy olej

ahoj RNG, priatelka uz niekolko dni dietuje spolu s citricidalom a oreg. olejom - Softgels
+psylium
avecer probiotika s jablkom
to ze citi oreg. olej z ust-zaludka teda nie je dobre?
mala by zacat brat nejake kyseliny?
toto je vhodne? http://www.iherb.com/Source-Naturals-L- … /1250?at=0
na SK to nenajdem? kedze uz je v procese diety?

dik

Naposledy upravil: mapo (2015-04-30 21:46:36)



92

Re: oreganovy olej

Pokryvanie oreganoveho oleja enterickym, obalom je na to, aby nepalil tento korenisty olej v ustach, hrdle ani v zaludku Ked sa jej ta kapsula rozpusti uz v zaludku, je to jasny dokaz, ze nema dost kysrelin a ked si nechce postupne znicit zdravie, musi si teda kyseliny doplnat. L-lysin HCl je tiez zdroj kyselin, ale ovela slabsi ako betain HCl s Pepsinom HCl.
Ale odporucam aj to, lebo L-lysin sa podiela aj na tvoreni dlhych kolagenovycy vlakien, co su vlastne nosna konstrukcia vsetkych organov



93

Re: oreganovy olej

ok dakujem, objednal som z hoogle Betain HCI s pepsínom 648mg od NOW a L-Lyzín HCL prášok - 435mg nech je to doma cim skor

RNG napísal(a):

musi si teda kyseliny doplnat.

- myslis nejak dlhodobo?

pravda je ze priatelka sa tieto prve dni citi velmi nafuknuta /co je snad iba docasne/ a neprijemny pocit  v zaludku /od obeda asi ked sa rozpusti ranna davka/ co zjavne sposobuje ten oreg. olej..

otazka znie, ci nie je lepsie dovtedy vysadit oreg. kapsule alebo aj vsetky ostatne doplnky a brat radsej vsetko spolu neskor nech to ma poriadny ucinok?

Naposledy upravil: mapo (2015-04-30 22:44:29)



94

Re: oreganovy olej

Na travenie aj zaludocnu kyselinovu barieru proti mikrobom potrebujes kyseliny, cely zivot.
Tak ked ti ich, kyselin, parietalne bunky v zaludku nevyrobia dpst , tak si ich musis doplnat. Alebo trpet a cakat, nez dostanes pre to rozne ine vazne zdravotne problemy.



95

Re: oreganovy olej

Ahoj Rng
Prisiel mi z hoogle
Betain HCI s pepsínom 648mg - 120 caps. od NOW
A
L-Lyzín HCL prášok - 435mg

Ake odporucas davkovanie?



96

Re: oreganovy olej

Nuz ked mas malo kyselin(tj mas paly a bolesti zaludka)potrebujes si s jedlom kyseliny doplnit,  podla osobnej potreby.
Ja beriem dnes az 3 kapsule, ale kedysi mi stacila len jedna, hlavne ked som s jedlom alebo pred jedlom nepil,. To si musis vyskusat sam, kolko  potrebujes, tj aky mas nedostatrok kyselin.
L lysin si davam do mojej vody na pitie, asi  kavovu lyzicku(2 gramy) a to pijem postupne cely den,
Tj nie je to pre mna zdroj kyselin natolko, ako zdroj aminokyseliny- l-lysinu, ktory je dobry na budovanie dlhych a pevnych kolagenovych vlakien v tele



97

Re: oreganovy olej

ahoj, moze Betain HCI  alebo L-Lyzín prehanat-sposobit hnacku?
dava si este Citricidal kazdy den /tyzden/ ale zacalo to az od dnes s Betainom a s L-Lyzínom
oreg. olej sme nateraz vysadili kym sa neupravia kyseliny...

Naposledy upravil: mapo (2015-05-07 18:04:35)



98

Re: oreganovy olej

Okyslene creva mozu prehnat. Ale ja som nic take nepozoroval aj pri 3 kapsuliach betainu HCl



99

Re: oreganovy olej

mozme uz zacat zase brat oreganovy olej spolu s Betainom a s L-Lyzínom? alebo radsej pockat kym sa upravy vytvori dostatocne mnozstvo kyselin  v zaludku?
uzivanie citricidalu a dieta + probiotika.. prebieha uz vyse tyzden

Naposledy upravil: mapo (2015-05-08 22:39:15)



100

Re: oreganovy olej

Betain HCl a Lysin HCl ti daju do zaludka tolko kyselin, ze sa ti tam oreganovy olej nerozpusti, ale az v crevach.