1

Téma: oreganovy olej

Dobry vecer,
chcel by som sa opytat akoje to s branim oreganoveho oleja dlhodobo ako prevecie?
dakujem



2

Re: oreganovy olej

Neviem. Ja ho beriem, casto aj mesiac dlho, v case epidemii, ked su vsetci naokolo chori alebo ked sa mi zapal dostane do stredneho ucha cez Eustachovu trubicu.



3

Re: oreganovy olej

dakujem



4

Re: oreganovy olej

Dobrý večer, prosím Vás je možné, aby niekto z oreganoveho oleja hnačkoval? Môže ísť o nejakú alergiu? Alebo to je niečo inšie? Ďakujem



5

Re: oreganovy olej

Alergia to asi nebude, ale moze to byt reakcia na odrazu privela zabitych candid, ktorych toxicky obsah sposobi podrazdenie a hnacku tj je to uhynova/Herxheimerova reakcia. Len ked po case neprejde , tak je to alergia na oregano.



6

Re: oreganovy olej

je mozne, aby sa entericka kapsula s oreg. olejom rozpusila v zaludku? ak ano, co s tym?



7

Re: oreganovy olej

Ked sa ti entericky obal rozpustil  uz v zaludku znamena ze mas uplne nekysly zaludok tj mas pokazeny cely traviaci proces a nemas zaludocnu kyselinovu barieru voci mikrobom na jedle alebo vo vzduchu, ktore sa tiez dostanu s hlienami casto do zaludka. A to ti po case znici aj probioticku floru v crevach, a dokonca moze napadnut aj zaludok a pankreas



8

Re: oreganovy olej

Zaujala ma tá otázka od ovekysky, lebo tiež má s tým jedna známa problém. Stále cítila to oregano, keď ho zjedla, akoby ho mala na žalúdku. Keďže sa ent. pokryté oregano rozpúšťa až v črevách, nemalo by sa po ňom grgať, jedine že sa rozpustí už v žalúdku, však? Známa bola pred 2 rokmi na gastro a zistili, že má polovicu žalúdka podskočeného krvou, ale lekári to žiadno neriešili (kedysi v minulosti bola liečená na vredy). Až teraz jej začalo robiť problém to oregano, asi po týždni užívania ju páli celý žalúdok a tak ho vysadila, ale zle jej je na žalúdok po hocijakom jedle. Hovorí, že ju všetko čo zje páli na žalúdku. Neviete, čo s tým? Ako liečiť žalúdok podskočený krvou, čo lekári ignorujú?



9

Re: oreganovy olej

RNG napísal(a):

Ked sa ti entericky obal rozpustil  uz v zaludku znamena ze mas uplne nekysly zaludok tj mas pokazeny cely traviaci proces a nemas zaludocnu kyselinovu barieru voci mikrobom na jedle alebo vo vzduchu, ktore sa tiez dostanu s hlienami casto do zaludka. A to ti po case znici aj probioticku floru v crevach, a dokonca moze napadnut aj zaludok a pankreas

pravda je taka, ze ho necitim vzdy, HCL k jedlu beriem okrem zeleninovych stiav, vtedy si ho nedavam, lebo si odstavujem aj hodne zazvor do toho a prave vtedy som ten oreg. olej citila.
dnes som si vsimala, ako je to pri beznom jedle a nemala som dojem, ze ho citim.



10

Re: oreganovy olej

monikamon napísal(a):

Zaujala ma tá otázka od ovekysky, lebo tiež má s tým jedna známa problém. Stále cítila to oregano, keď ho zjedla, akoby ho mala na žalúdku. Keďže sa ent. pokryté oregano rozpúšťa až v črevách, nemalo by sa po ňom grgať, jedine že sa rozpustí už v žalúdku, však? Známa bola pred 2 rokmi na gastro a zistili, že má polovicu žalúdka podskočeného krvou, ale lekári to žiadno neriešili (kedysi v minulosti bola liečená na vredy). Až teraz jej začalo robiť problém to oregano, asi po týždni užívania ju páli celý žalúdok a tak ho vysadila, ale zle jej je na žalúdok po hocijakom jedle. Hovorí, že ju všetko čo zje páli na žalúdku. Neviete, čo s tým? Ako liečiť žalúdok podskočený krvou, čo lekári ignorujú?

prave preto som kladla otazku, lebo sa mi marilo, ze som nieco take pocula, ze ent. kapsula je odolna voci kyseline, ale nie pri jej nedostatku, vasa znama mi  to potvrdzuje, jej palenie po kazdom jedle a hlavne helikobakter, ktory prave sa mnozi v zaludku pri nepritomnosti kyseliny, ktora by ho inac znicila.



11

Re: oreganovy olej

Monikamon, nerozumiem vyrazu "zaludok podskoceny krvou", ale pri malo kyselin sa v zaludku mozu rozmnozovat rozne mikeoby a poskodit zaludocne steny, podobne aj dalej v dvanastorniku a crevach
Co sa casto stava, ze kvasenie pokracuje aj do dvanastornika a casto odtial kvasne plyny vytlacia obsah opacne, spat dop zaludka, ktory je porom zlcou poskodeny. Prreto tak zdoraznujem mikrovakniny, a kyseliny, kyseliny nedovolia sa mikrovom v zaludku rozmnozovat a mikrovlakniny do seba nasiaknu zlc a vynesu spravnym smerom a nie naopak. Mnohi spominali ze 1-2 jablka tesne pred spanim im reflux zlce napravili. Ja osobne odporucam  aj viac mikrovlaknin, a roznych ,  ako mas v 2 jablkach asi 3 gramy pektinov v jablku)
Helikobakter samotny je velmi odolny proti kyselinam, tj len zvysenie hladiny kyselin na normalnu v zaludku ho nemusi znicit, hoci ho znacne potlaci. Takze na H.P odporucam skor pit koloidnu striebornu vodu(4 x 1/4 az 1/2 deci( aspon 3 tyzdene, alebo brat zdroj zinkovych ionov ako ma carnosine zinku(PepZin GI). No hojenie zaludocnych stien je dobre aloe vera a najma adaptogen DGL,,pozut 2 tabletky dokladne 15 minut pted jedlom.



12

Re: oreganovy olej

Lekár jej povedal, že má časť žalúdka nasiaknutú krvou, neviem, čo to môže znamenať, ale predstavujeme si to tak, že je tam nejaký krvavý fľak. Čudné sa mi zdá, že to nijak neriešia, ani len žiadne rady ohľadom stravovania, vôbec nič, ani podrobnejšie info a pritom na gastro išla, preto lebo mala problémy, myslela si však, že sa jej znova vrátili vredy.  Myslíte, že to môže spôsobovať hel. pir.? Môže byť aj nejaká iná príčina? V každom prípade vyskúšame vaše rady. Veľmi si vážim vašu ochotu a čas venovaný cudzím ľuďom, ktorým dokážete lepšie pomôcť ako lekári. Ďakujem.



13

Re: oreganovy olej

RNG napísal(a):

Monikamon, nerozumiem vyrazu "zaludok podskoceny krvou", ale pri malo kyselin sa v zaludku mozu rozmnozovat rozne mikeoby a poskodit zaludocne steny, podobne aj dalej v dvanastorniku a crevach
Co sa casto stava, ze kvasenie pokracuje aj do dvanastornika a casto odtial kvasne plyny vytlacia obsah opacne, spat dop zaludka, ktory je porom zlcou poskodeny. Prreto tak zdoraznujem mikrovakniny, a kyseliny, kyseliny nedovolia sa mikrovom v zaludku rozmnozovat a mikrovlakniny do seba nasiaknu zlc a vynesu spravnym smerom a nie naopak. Mnohi spominali ze 1-2 jablka tesne pred spanim im reflux zlce napravili. Ja osobne odporucam  aj viac mikrovlaknin, a roznych ,  ako mas v 2 jablkach asi 3 gramy pektinov v jablku)
Helikobakter samotny je velmi odolny proti kyselinam, tj len zvysenie hladiny kyselin na normalnu v zaludku ho nemusi znicit, hoci ho znacne potlaci. Takze na H.P odporucam skor pit koloidnu striebornu vodu(4 x 1/4 az 1/2 deci( aspon 3 tyzdene, alebo brat zdroj zinkovych ionov ako ma carnosine zinku(PepZin GI). No hojenie zaludocnych stien je dobre aloe vera a najma adaptogen DGL,,pozut 2 tabletky dokladne 15 minut pted jedlom.

Dobrý večer pán RNG, známa si dnes robila 2 testy na HP z krvi, ale vyšli negatívne. Čo môže robiť ťažobu na žalúdku a takú nervozitu po jedle? Prečo sa jej oregano s ent. pokrytím rozpúšťalo na žalúdku a pálilo?  Myslíte, že by sa mala preliečiť koloidným striebrom aj napriek negatívnym testom na HP?



14

Re: oreganovy olej

Entericke kapsule sa mozu rozpustit len v zasaditom prostredi. Tj ked sa jej rozpustili v zaludku, tak ten nemoze obsahovat ziadne kyseliny
Preto ked si chce napravit traviaci proces, musi brat doplnok kyselin. Bez kyselin ani enzymi nepracuju potriadne a naviac sa v zaludku mozu nehatene rozmnozovat vsetky mikroby, co sa tam dostanu s jedlom s hlienam,i zo vzduchu a podobne.A to po case uplne zivi nielen zaludocne steny, ale aj celu crevnu floru a steny criev.
Nasleduje IBS, Crohn, ulcerativna kolitioda a priskora smrt.  To nie je strasenie, to je holy fakt.
Travenie si clovek musi za kazdu cenu napravit, to sa neda vydoplnkovat ani nahradit chemickymi   predpisovymi liekmi.



15

Re: oreganovy olej

musim potvrdit, vysledovala som si to, oregano citim iba ak nedam k jedlu betain hcl, vcetne odstavenej zeleniny, len ma zaujima, hoci to nepatri k teme, ked pijem tak asi 5-6dl stavy zo zeleniny, ako sa sprava v takom mnozstve tekutiny betain hcl?



16

Re: oreganovy olej

RNG chcem sa spytat,citam rozne nazory na uzivanie vit. E a  v spojitosti s jeho uzivanim aj spravy,ze moze sposobovat niektore rakovinove ochorenia..My doma uzivamie tento vit, E 400 IU jednu cps. denne http://www.iherb.com/Nature-s-Bounty-E- … l&ic=8 mal by to byt prirodny  d-Alpha Tocopherol .... je to v poriadku a ta davka moze byt tych 400 IU ?



17

Re: oreganovy olej

Nikto nikde nedokazal, ze by prirodny vitamin E sposobil rakovinne ochorenia. Ale v desiatkach tisicoch literatury je dokazane jazne, ze podstatne znizuje pravdepodobnost poraziek a smrti na ne. Napr velka studia robena v Canade na 40 000 sestrickach po dobu 3 roky dokazala, ze bola znizena pravdepodobnost smrti az o 40% . A na porazky a infarkty zpomiera az 50% ludi . Voci tomu napr "kardioaspirin"(mala davka ,  99 mg aspirinu denne zachrani pred smrtou 5% ludi s porazkou, samozrejme porazke nezabrani, ako vitamin E. Naviac asspirin odburava v tele mucosacharidy, tj zhorsduje problemy s klbami a slachami, aj ked zmiernuje zapaly a je dovod pre 120 000 ludi rocne pre pohotovost, z vnutorneho krvacania(zaludok, creva) a az 17 000 smrti na vykrvacanie. A ten lekari vrelo odporucvaju, ved zachrani pred smrtou  vyse 50 000 ludi rocne a sposobi len 17 000 smrti.
Ziadny dokument o skodlivosti vitaminu E, tj studia, kde by dokazali smrt z brania vitaminu E neexistuje.
Klucove slova ako "moze" su hlavna zbran ociernovania, pouzivane miesto neexistujucich statistik na dokaz  neexistujucej skodlivosti potravinovych doplnkov.
Ak sa im aj nieco podari dokazat, vzdy je to v spojitosti s farmaceutickymi vyrobkami, syntetickymi a nie bioidentickymi, a naviac plnymi roznych pochybnych e-ciek, co farmacia pouziva ale potravinove doplnky uz davno vylucili. Ale o tom sa v literature a na TV samozrejme mlci.
Na stastie ja odoberam hromadu periodik od roznych alternativnych lekarov, ktory taketo po celom svete okamzite vytlacene spravy  velmi rychlo odhalia ako lzive.



18

Re: oreganovy olej

RNG napísal(a):

Entericke kapsule sa mozu rozpustit len v zasaditom prostredi. Tj ked sa jej rozpustili v zaludku, tak ten nemoze obsahovat ziadne kyseliny
Preto ked si chce napravit traviaci proces, musi brat doplnok kyselin. Bez kyselin ani enzymi nepracuju potriadne a naviac sa v zaludku mozu nehatene rozmnozovat vsetky mikroby, co sa tam dostanu s jedlom s hlienam,i zo vzduchu a podobne.A to po case uplne zivi nielen zaludocne steny, ale aj celu crevnu floru a steny criev.
Nasleduje IBS, Crohn, ulcerativna kolitioda a priskora smrt.  To nie je strasenie, to je holy fakt.
Travenie si clovek musi za kazdu cenu napravit, to sa neda vydoplnkovat ani nahradit chemickymi   predpisovymi liekmi.

Keďže mala negatívne dva testy na Hel. pir, nie je tada potrebné preliečenie koloidným striebrom? Stačí doplniť betain HCL?Alebo radšej preliečiť pre prípad, že testy ho nemuseli odhaliť?



19

Re: oreganovy olej

Nuz ked nemas poskodene zaludocne steny, tak samozrejme si mozes pridavat kyseliny, o to ti bude lepsie travit. Inac poskodene zaludocne steny sa nedaju necitit, na to netreba ziadne testy, staci bolest zaludka.
Koloidne striebro sa pouziva pri pokazenom zaludku alebo na znicenie helikobaktera.
A netreba si mylit bolest pazeraku s bolestou zaludka alebo bolestou zo zlcnika.



20

Re: oreganovy olej

Ahoj, mam taku netradicnu otazku. Kedze uz zacina byt leto, tak aj zacinaju komare otravovat. Tak ma napadlo, ze ak sa bude uzivat oreganovy olej vnutorne od firmy NOW Foods, ta davka 3x2 kapsule denne a kdeze je prchavy a aromaticky a vylucuje sa aj kozou von, mohol by ten olej dostatocne odpudzovat komare?



21

Re: oreganovy olej

Neviem. nevidel som ziadnu studiu na oreganovy olej ako odpudzovac komarov.
Citral. citrusove oleje, niektore B-vitaminy a najma permetrin znacne odpudzuju komare, z prirodnych latok.  Permetrin , hoci je prirodny, nepatri medzi neskodne potravcinove doplnky, ale pouzivany najma na satstvo je vyborny proti komarom aj kliestom. Na satach sa drzio az 2 tyzdne. Viac pozri na
http://en.wikipedia.org/wiki/Insect_repellent
Osobne pouzivam B-1 vitamin vo forme Benfothiamine vo vacsich davkach spolu s vitaminom B-3  proti periferalnej neuropathii, a pozorujem ze na mna nechodia komare ako chodili kedysi v rojoch.



22

Re: oreganovy olej

Dakujem za tvoje rady.



23

Re: oreganovy olej

OK



24

Re: oreganovy olej

Dobry den, prosim Vas potrebovala by som poradit. Dcerka (4roky) je uz okolo mesiaca zahlienena, nostek sice prazdny, ale vnoci jej to stale steka a trapi nas nocny kasel, spociatku suchy, neskor sa meni na vlhky. Vyter bol v poriadku, teploty nema, citi sa dobre len ten nocny kasel neda pokoj. Kedze som trosku citala Vase rady zaobstarala som si citricidal, nariedeny kvapkame do nosteka a teraz mi prisiel aj oreganovy olej ( 81% carvacrol) akurat si nie som ista davkovanim pre dcerku. Kolko kvapiek denne by som jej mohla davat a ci je mozne zmiesat ich napriklad s medom alebo cajom. Popripade vas poprosim este o nejake rady. Dakujem vopred za odpoved.



25

Re: oreganovy olej

Dospela davka carvacrolu je 3 x 200 mg. Co sa ti podari do dcerky dostat nemam ani sajnu ale iste nie dost, lebo sa jedna o stiplavu koreninu. Ale iste nie dost.
NAC, odhlienovac sa da dat do caju, je to kyselkave, takze sa da zamaskovat akoze citronova voda.
Deti znesu napr collostrum zamiesane do jedla. Collostrum obsahuje obranne latky ako imunoglobuliny a lactoferrin.
Mozno jej dat aj betaglukany, lebo tie su viacmenej bez chuti a daju sa zamiesat do jedla.

Naposledy upravil: RNG (2014-07-21 18:03:55)



26

Re: oreganovy olej

Dakujem za odpoved,
zacali sme pit aj aloe gel, mam aj nieco s hlivou ustricovou len zas neviem, ci to uz nebude vela roll skusim este najst niekde ten NAC a Collostrum, snad budu mat nieco obdobne lebo sme v Grecku. Ja som vyskusala s olivovym olejom ten oreganovy a dalo sa to zniest tak skusim jej to podat takto. Dakujem za vsetky rady, ozvem sa ako sme dopadli, dufam ze sa uz toho zbavime smile



27

Re: oreganovy olej

RNG napísal(a):

Dospela davka carvacrolu je 3 x 200 mg. Co sa ti podari do dcerky dostat nemam ani sajnu ale iste nie dost, lebo sa jedna o stiplavu koreninu. Ale iste nie dost.
NAC, odhlienovac sa da dat do caju, je to kyselkave, takze sa da zamaskovat akoze citronova voda.
Deti znesu napr collostrum zamiesane do jedla. Collostrum obsahuje obranne latky ako imunoglobuliny a lactoferrin.
Mozno jej dat aj betaglukany, lebo tie su viacmenej bez chuti a daju sa zamiesat do jedla.


Dobry den, tak sa hlasim opat. Dcerke som teda nasadila ten oreganovy olej, 3x1kvapku, davala som do olivoveho oleja, potom hned zapit a chvalabohu, pila to smile nasadili sme aj ACC sirup a da sa povedat ze po par dnoch to bolo stale lepsie a lepsie. Myslim ze po takom tyzdni, uz zakaslala len rano po prebudeni. Olej som jej podavala po dobu 2 tyzdnov, potom som prestala. Chcela by som sa ale opytat, mozem ho znova podavat ako prevenciu, kedze za par dni zaciname skolku. Ked ano, tak aku dlhu dobu, popripade su nutne aj nejake prestavky?
Dalsia vec, kotru by som sa Vas chcela opytat je ohladom Colostra, mame ho zakupene, na obale je uvedene ze jedno balenie vychadza na 14 dni, tiez by ma zaujimalo ako je to z podavanim colostra pri prevencii a akutnom ochoreni, ako dlho je dobre poberat ho. Vopred Vam velmi  pekne dakujem za odpovede smile



28

Re: oreganovy olej

Doplnky potravin a z na male vynimky nepotrebuju ziadne prestavky. Mnohe antimikrobialne moze v mensich davkach pouzivat ako prevenciu, najma v case epidemii a ked sa dieta nachadza v blizkom kontakte s mnohymi detmi, ktore mozu nosit rozne nakazy.
Bez ohladu na velkost deti, kvapockova infekcia pri vzdialenosti menej ako meter je  velmi opravdepodobne dostatocna na nakazy v uzavretych priestoroch.
A v skolach male deti nalisuju do malych priestorov bezne.
Navody vyrobcov nie su velmi smerodajne, ja sa drzim skor odporuceni lekarov co sa s tym zaoberaju. Vyrbci su ovplyvneni financnymi zaujmami, tiez nuteni kontrolnymi organmi, tu v USA je to nasa "ochranna" FDA ktora diktuje cast doplnkovemu priemyslu, abu predstavoval co najmensiu konkurenciu farmacii.
Kostrum sa da pouzuivat aj prevencne, vc mensich davkach, ale je hlavne dolezite ako superpotravina a zdroj obrannych latok pri tazkych chorobach na nastartovanie obrany a travenia.A tam treba pouzit ovela vacsie davky, odporucam 2 x 15 az 25 gramov denne niekolko dni. To je davka na dospelu asi 70 kg osobu na ine vahy to treba preratat podla pometu vah. Tekuteho kolostra, ktore ma len asi 1/2 koncentraciu teda treba 2 x tolko.

Naposledy upravil: RNG (2014-08-28 16:58:43)



29

Re: oreganovy olej

RNG napísal(a):

Doplnky potravin a z na male vynimky nepotrebuju ziadne prestavky. Mnohe antimikrobialne moze v mensich davkach pouzivat ako prevenciu, najma v case epidemii a ked sa dieta nachadza v blizkom kontakte s mnohymi detmi, ktore mozu nosit rozne nakazy.
Bez ohladu na velkost deti, kvapockova infekcia pri vzdialenosti menej ako meter je  velmi opravdepodobne dostatocna na nakazy v uzavretych priestoroch.
A v skolach male deti nalisuju do malych priestorov bezne.
Navody vyrobcov nie su velmi smerodajne, ja sa drzim skor odporuceni lekarov co sa s tym zaoberaju. Vyrbci su ovplyvneni financnymi zaujmami, tiez nuteni kontrolnymi organmi, tu v USA je to nasa "ochranna" FDA ktora diktuje cast doplnkovemu priemyslu, abu predstavoval co najmensiu konkurenciu farmacii.
Kostrum sa da pouzuivat aj prevencne, vc mensich davkach, ale je hlavne dolezite ako superpotravina a zdroj obrannych latok pri tazkych chorobach na nastartovanie obrany a travenia.A tam treba pouzit ovela vacsie davky, odporucam 2 x 15 az 25 gramov denne niekolko dni. To je davka na dospelu asi 70 kg osobu na ine vahy to treba preratat podla pometu vah. Tekuteho kolostra, ktore ma len asi 1/2 koncentraciu teda treba 2 x tolko.

Dakujem velmi pekne za obsiahlu odpoved. Zaujimalo by ma to kolostrum vo forme prasku, viete mi prosim napisat niektoreho spolahliveho vyrobcu? Je v takejto forme vhodny aj pre deti? Ten co mame je tekuty od firmy Biocol, cena bola okolo 35 eur a jedno balenie vychadza na 2 tyzdne, co je dost drahe, ak to beriem ako formu prevencie.
Co sa tyka toho oreganoveho oleja, myslite ze pre dieta ako prevencia su postacujuce dve kvapky denne.
A posledna otazocka, co by ste preferovali Vy na podporu imunity, dakujem opat.



30

Re: oreganovy olej

Inunita nie je jedna, na kazdy mikrob trweba ine protilatky tj na to aby ho clovek nedostal treba urcitu specificku iminitu. Vseobecne na imunitu je najlepsia dobra probioticka crevna flora, dobra hygiena a pripadne rozne doplnky ako tu uvadza, tj selen zinok jod, vitaminy C E D-3 K-2 a samozrejme probiotika a mikrovlakniny na ich podporu.
Ja pouzivam toto kolostrum, kde je plno davok na dlhy cas
http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … l&ic=2
tj je to podstatne lacnejsioe a naviac vhodne na zamiesanie do roznych napojov, co je pre deti lepsie, ako branie kapsul.
Tekute kolostrum je len 1/2 tak koncentrovane ako praskove.



31

Re: oreganovy olej

Dobry den, dakujem velmi pekne za odpoved, prezerala som si stranky iherb, no je tam tolko doplnkov, ze si z toho neviem vybrat... Mozem sa vas teda este opytat, ktore probiotika odporucate a taktiez nejaky vyzivovy doplnok, v ktorom su obsiahnute vami spominane vitaminy?
Este by ma prosim vas zaujimala jedna vec, jedna sa o mna, mam kozne problemy uz nejaky ten mesiac, ekzem na rukach (na ktory mi donedavna pomahala akupunktura, no bohuzial posledne tyzdne nepomaha) a tvar mam posiatu malymi vyrazkami, nie je to acne, s tym som problemy nikdy nemala, su to akoby drobne pluzgieriky. Mala som nedavno aj afty a herpes na tele. Neviem ci tie vyrazky mozu byt z nedostatku nejakych vitaminov, mineralov alebo zaneseny organizmus alebo skor je to nejaka hormonalna chyba. Co by ste mi prosim vas poradili? Bolo by dobre spravit aj krvne vysetrenia? Dakujem opat.



RNG napísal(a):

Inunita nie je jedna, na kazdy mikrob trweba ine protilatky tj na to aby ho clovek nedostal treba urcitu specificku iminitu. Vseobecne na imunitu je najlepsia dobra probioticka crevna flora, dobra hygiena a pripadne rozne doplnky ako tu uvadza, tj selen zinok jod, vitaminy C E D-3 K-2 a samozrejme probiotika a mikrovlakniny na ich podporu.
Ja pouzivam toto kolostrum, kde je plno davok na dlhy cas
http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … l&ic=2
tj je to podstatne lacnejsioe a naviac vhodne na zamiesanie do roznych napojov, co je pre deti lepsie, ako branie kapsul.
Tekute kolostrum je len 1/2 tak koncentrovane ako praskove.



32

Re: oreganovy olej

lubif napísal(a):

Dobry den, dakujem velmi pekne za odpoved, prezerala som si stranky iherb, no je tam tolko doplnkov, ze si z toho neviem vybrat... Mozem sa vas teda este opytat, ktore probiotika odporucate a taktiez nejaky vyzivovy doplnok, v ktorom su obsiahnute vami spominane vitaminy?

Selen (nekvasinkovy): http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Selen … l&ic=3 ak nemas problemy s kvasnincami (alergia a pod.), tak je aj kvasnicovy: http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Se … l&ic=6
Zinok: http://www.iherb.com/Now-Foods-Zinc-Gly … &ic=14
Jod: dobry zdroj je kelp, alebo jodova tinktura
Vitamin C: http://www.iherb.com/American-Health-Es … &ic=20
Vitamin E: http://www.iherb.com/Now-Foods-E-400-10 … amp;ic=101 alebo http://www.iherb.com/Solgar-Vitamin-E-4 … l&ic=2
Vitamin D3: http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitamin- … l&ic=1 alebo http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Vi … &ic=17
Vitamin K2: http://www.iherb.com/Now-Foods-MK-7-Vit … &ic=29

A aby som este nezabudol, tak tie probiotika: http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=3
pripadne tieto: http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … &ic=23



33

Re: oreganovy olej

Drobne pluzgieriky mozu byt z prekysleneho tela. Alkalizacia zeleninovymi stavami alebo Kalinatom tam mozu pomoct.



34

Re: oreganovy olej

Dobry den,
dakujem opat za odpoved. Mozem sa opytat, existuje nejaky pripravok, ktory by mal obsiahnute dostatocne mnozstvo vami uvedenych mineralov a vitaminov? Alebo aspon niektore z nich? Beriem akurat zinok 50 mg.
Mozete mi este prosim napisat nejake probiotika vhoden pre 4 rocne dieta?
A este nieco s cim mate dobru skusenost na detoxikaciu organizmu, co sa tyka stravy tak v podstate mam vyvazenu stravu, zijem na Krete, takze mam dostatocny prisun ovocia a zeleniny, samozrejme pouzivam len olivovy olej, ale [paradoxne vsetky tieto problemy mi zacali prave tu :-(
Velmi peken dakujem za Vase odpovede.

Pietro napísal(a):
lubif napísal(a):

Dobry den, dakujem velmi pekne za odpoved, prezerala som si stranky iherb, no je tam tolko doplnkov, ze si z toho neviem vybrat... Mozem sa vas teda este opytat, ktore probiotika odporucate a taktiez nejaky vyzivovy doplnok, v ktorom su obsiahnute vami spominane vitaminy?

Selen (nekvasinkovy): http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Selen … l&ic=3 ak nemas problemy s kvasnincami (alergia a pod.), tak je aj kvasnicovy: http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Se … l&ic=6
Zinok: http://www.iherb.com/Now-Foods-Zinc-Gly … &ic=14
Jod: dobry zdroj je kelp, alebo jodova tinktura
Vitamin C: http://www.iherb.com/American-Health-Es … &ic=20
Vitamin E: http://www.iherb.com/Now-Foods-E-400-10 … amp;ic=101 alebo http://www.iherb.com/Solgar-Vitamin-E-4 … l&ic=2
Vitamin D3: http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitamin- … l&ic=1 alebo http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Vi … &ic=17
Vitamin K2: http://www.iherb.com/Now-Foods-MK-7-Vit … &ic=29

A aby som este nezabudol, tak tie probiotika: http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=3
pripadne tieto: http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … &ic=23



35

Re: oreganovy olej

Urcite su, tzv. multivitaminy, ale tie su vascinou slabe na obsah. Probiotika mozu deti take ako dospely, napriklad tieto: http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=3 alebo pripadne tieto: http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … &ic=23

Na detoxikaciu su vhodne rozne absorbenty ako mikrovlakniny a to najma modifikovane citrusove pektiny, ktore su tak male, ze sa dokazu absorbovat do krvneho obehu a tak cistit cele telo a este toto dokazu ciastocne arabinogalaktany, kde sa cast z ich molekul dokaze absorbovat do krvneho obehu a odmorovat cele telo. Samozrejme je tu este enzymaticke cistenie roznymi enzymami, chelacia a napriklad na precistenie pecene je klinicky ucinny protokol dr. Berksona.
A kedze detoxikacia ma minimalny vplyv na mikroby a parazity, tak na to su urcene antimikrobialne a protiparaziticke prostriedky a tym sa stava detoxikacia ovela ucinnejsou.

Naposledy upravil: Pietro (2014-09-29 08:39:17)



36

Re: oreganovy olej

Kreta je velmi tepla, takze to mozu byt dokonca aj potnicky. Tiez alkalizacia moze pomoct aj na to a pit viac vody.



37

Re: oreganovy olej

Chcela by som sa spýtať,či niekto si vyrábal orgánový olej sám .... Ak áno , aké má s tým skúsenosti pripadne vlastné dojmy. Už dosť dlho každoročne zbierame pamajoran a robíme z neho čaj,ale až teraz som sa dozvedela,že je to oregano.....sranda,co sa všetko človek nedozvie.....ďakujem za odpoveď



38

Re: oreganovy olej

Caje su fajn, ale ocakavat klinicku ucinnost z niecoho, co ma neisty obsah ucinnych latok  je dost nepravdepodobne. Ale iste je to lepsie, ako nic.



39

Re: oreganovy olej

Dobrý večer. Prosim Vás je tento oreganovy oej dobry http://www.hoogle.sk/Oregano-100-tabl-d384.htm ? Alebo ktory odporucate a ako davkovat pre 3 rocne dieta. Moze to vobec 3 rocne dieta uzivat? Dakujem



40

Re: oreganovy olej

[/quote=RNG] Dobrý večer. Prosim Vás je tento oreganovy oej dobry http://www.hoogle.sk/Oregano-100-tabl-d384.htm ? Alebo ktory odporucate a ako davkovat pre 3 rocne dieta. Moze to vobec 3 rocne dieta uzivat? Dakujem



41

Re: oreganovy olej

[/quote=RNG] tento som myslela http://www.hoogle.sk/Oreganovy-olej-90-tabl-d208.htm



42

Re: oreganovy olej

Nuz aj male deti mozu pouzivat oreganovy olej, ked sa ti ho do nich podari dostat.  Na trojrocne je to 1 az 2 kapsulky denne. nesmia sa rozpucit, lebo obsah je velmi palivy aj pre dospeleho, nieto pre dieta.



43

Re: oreganovy olej

Dobry vecer, dakujem velmi pekne za odpovede, cakam uz na balik z iherb. Pisem Vam ale znova, pretoze dcerku trapi bronchitida sad aj napriek uzivaniu colostra, oreganoveho oleja ( 3 kvapky denne v lyzici oliv. oleja) a pouzivania roztoku citricidalu, sme sa nevedeli zbavit hlienov sad Cez noc stale vlhky kasel, vykasliavala hlieny. Od piatku suchy kasel a vcera sme skoncili u dr. Vraj zaciatocna bronchitida. Predpisala nam kvapky Soldesanil ( dexamethasone sodium phosphate) mali sme vziat len jedenkrat. Dnes doobeda v pohode, sopliky sa pustili aj z nosa, kasel ale stale suchy, potom sa ale rozkaslala tak ze zvracala ( hlieny) asi 2 hodiny neutisitelny kasel, skusali sme naparovanie a nic ,tak nam dr predpisala aerolin sprej, pocas jednej hodiny sme na odporucenie lekarky striekli 3x bohuzial ziadne zlepsenie, znova kvapky soldesanil, tak sa trosku utisila ale kasel moc neustupil az chudatko zaspala. Chcela by som sa opytat, ci mam nadalej pozivat ten oreganovy olej alebo co by ste nam poradili, uz si neviem rady :-(
Velmi pekne dakujem za radu.



44

Re: oreganovy olej

Mozno tam ma nejake mikroby co sa vedia maskovat a tak nevedia potrebne antimikrobialne latky do nich preniknut a ucinne znicit. Skus este pridat NAC pripadne serrapeptazu, ktore okrem ineho odmaskuju rozne maskovane nakazy a zaroven aj odhlienuju.



45

Re: oreganovy olej

Lubif, na kvapky do nosa pouzite kokosovy nolej, 30 ml s dvoma kvapkami citricidalu, ptofesional. Kvapkat v leze, s hlavou zaklonenou co najcviac dozadu, aby sa to dostalo aj do celnych dutin.
3 kvapky oreganoveho oleja nie su dost. Pouzivajte kapsulky/softgels ako napr tieto
http://www.hoogle.sk/Oreganovy-olej-90-tabl-d208.htm
kde dospela davka tj na 70 kg vahy je 3 x 2 kapsule.
Ani dvojnasobna davka este nie je nijak skodliva, ja som zobral raz aj trojnasobok, tj nebojte sa predavkovania.
Serrapeptaza sa pouziva  v davke 3 x 120 000 IU,
NAC sa pouziva 2 x 600 az 1200 mg  a rozpusta sa dobre vo vode, takze sa da pit akoze "citronova voda", pripadne ochutena a osladena medom na pre deti.

Naposledy upravil: RNG (2014-10-28 21:23:43)



46

Re: oreganovy olej

Dakujem velmi pekne za prispevky. Skusim najst tu v grecku tu serrapeptazu, to davkovanie, co ste uviedol je predpokladam pre dospeleho cloveka.
NAC bohuzial nemam ale mame ACC zo Slovenska, je tam uvedene na jej vek 200-300 mg acetylcysteinu denne, mam to teda zvysit?
Kapsule s oreganovym olejom tu neviem zohnat, jedine ten oreganovy olej, co pouzivame, kollko kvapiek myslite ze by mala pocas dna dostat? V tom olivovom oleji nema problem to vypit, len dufam ze to ma nejaky ucinok. Do nosa pouzivame presne toto riedenie 30 ml kokos. oleja a 2 kvapky citricidalu. Kvapkame pocas dna a striedame s vincentkou a koloidnym striebrom. Pred dvoma tyzdnami mala virus coxsackie a dnes som pocula, ze aj vela inych deti po nom dostalo bronchitidu sad teploty nemame, dycha tiez zda sa mi v pohode akurat tie zachvaty kasla, dnes sme dali zase masku, ale zda sa mi ze bez nejakeho efektu sad co si o tom myslite? Este jednu vec neviem pochopit, pred par dnami bol kasel vlhky a aj teraz ma plno hlienov, ako ej to mozne ze je ten kasel zrazu suchy, miestami pocut ked kasel ze su tam hlieny hlavne rano, ale nejde to vykaslat. No a ked spi tak kasle minimalne.



47

Re: oreganovy olej

Davkovanie je vzdy prepocitane na vahu, nie na vek.
Ja tu uvadzam zasadne davky na 70 kg vahu na ine vahy to treba prepocitat.
V Grecku by mali mat aj extrakt z olivovych listov, ved odtial to kupuju( a zo Spanielska) aj mnohe nase doplnkove spolocnosti.
Virusy napadnu zxliznice, ktore zacnu vytvarat hromady hlienov a do hlienov sa nastahuju rozne mikroby, co ziju z hlienov. Tj ak ked su virusy uz davno potlacene, tie mikroby v hlienoch vyrabaju rozne drazdive/zapalove latky, na co sa tvori este viac hlienov a paralyzuju drobne chlpky v prieduskach co maju tieto hlieny svojim pohybom vyniest von.
NAC riedi hlieny a oreganovy olej(z divokeho oregana), tj carvacrol v nom potlaci tie mikroby v hlienoch a pomoze tym chlpkom znovu vynasat hlien von. Kasel samotny na to nestaci.
Mozstvo carvacrolu musi byt na 70 kg osobu 3 x 200 mg . Aky oreganovy olej mate a kolko je v nom karvacrolu neviem, preto nemozem vypocitat z neho dospelu davku, z coho by ste mohli vyratat davku na vase dieta.



48

Re: oreganovy olej

Dakujem za odpoved a vysvetlenie. Dnes uz je to omnoho lepsie. Oreganovy olej mame odtialto z Grecka (81% carvacrol a.  3,7% thymol) dcera ma 19 kg davame 3 kvapky denne. Chcem sa taktiez opytat ako dlho moze brat oreganovy olej a acc? Dnes nam prisiel aj balicek z iherb, ale dostanem sa k nemu az v pondelok, potom vam urcite este napisem.
Este jednu otazku k tomu enzymu, o ktorom ste pisal. Nemoze to mat aj nejake vedlajsie ucinky, mozu ho teda brat aj deticky, samozrejme v mensej davke mam na mysli a tiez ako dlho sa moze brat?
Urcite sa pozriem aj na ten extrakt z olivovych listov, ale mozu sa vlastne vsetky tieto pripravky kombinovat alebo sa mame niecomu vyhnut a ako je to s mliecnymi vyrobkami mala by sa im dcerka teraz radsej vyhybat?
Prepacte za tolko otazok len by som v tom chcela mat poriadok smile
DAKUJEM:)



49

Re: oreganovy olej

Doplnky sa daju kombinovat pre obvykle lepsie ucinky, len male vynimky su v tom, ako napr branie spolu antimikrobialnych a probiotik. Tam musi byt aspon 3 hodiny pauza.
ACC/NAC musis brat s mnohymi antimikrobialnymi, lebo rozne mikroby sa rozne maskuju a NAC a serrapeptaza ich odmaskuju a len potom su antimikrobialne ucinne, lebo do nich vedia preniknut.
Pozor na ten oreganovy olej, obvykle prichdzaju rozriedene olivovym olejom, tj tych 81% plati len pre oreganovy olej v tej zmesi.
Ale aj tak 3 kvapky cisteho oreganoveho oleja su zhruba len 80 mg carvacrolu a ja odporucam pre dospeleho najmenej 3 x 200 mg carvacrolu

Naposledy upravil: RNG (2014-10-31 23:39:41)



50

Re: oreganovy olej

Dakujem velmi pekne, bohuzial sa nam k tomu vsetkemu pridruzil zapal uska, dnes sa stazovala na svrbenie a upchate usko, neskor plac. Mozem jej davat ten citricidal v kokosovom oleji?

RNG napísal(a):

Doplnky sa daju kombinovat pre obvykle lepsie ucinky, len male vynimky su v tom, ako napr branie spolu antimikrobialnych a probiotik. Tam musi byt aspon 3 hodiny pauza.
ACC/NAC musis brat s mnohymi antimikrobialnymi, lebo rozne mikroby sa rozne maskuju a NAC a serrapeptaza ich odmaskuju a len potom su antimikrobialne ucinne, lebo do nich vedia preniknut.
Pozor na ten oreganovy olej, obvykle prichdzaju rozriedene olivovym olejom, tj tych 81% plati len pre oreganovy olej v tej zmesi.
Ale aj tak 3 kvapky cisteho oreganoveho oleja su zhruba len 80 mg carvacrolu a ja odporucam pre dospeleho najmenej 3 x 200 mg carvacrolu