1

Téma: Wegenerova granulomatoza

Zdravim RNG a spol.
Nestretli ste sa niekto s tymto ochorenim ? RNG nevies poradit nahodou co je vhodne brat ake doplnky popri tomto ochoreni? Dakujem za info... roll



2

Re: Wegenerova granulomatoza

Ale ano, sym mojej sesternice to ma uz od mlada a ja na to odporucam samozrejme silne cistiace enzymy, kedze sa to prejavuje v tele vytvaranim granul a cyst, tj telo zamorene niecim co nevie spracovat vytvara "smetne kose"
S tym chlapcom nemam velmi dobru komunikaciu, asi ale neberie tie enzymy stale, ako to jeho telo vyzaduje, takze sa obcas dostane do nemocnice, kde pod prisnou dietou/hladovkou sa jeho telo vycisti vlastnymi enzymami, ktore sa nespotrebuju na jedlo.
Rad by som vedel, co tie granuly a cysty obsahuju v jeho pripade,aby som, mu vedel poradit, ktore enzymy specificky by na to boli dobre,  ale za skoro 15 rokov som sa to este stale nedozvedel-ako som povedal, nemame komunikaciu priamu a on a jeho rodicia sa skor obracaju na lekarov.
Na stastie zrejme berie obcas tie silne enzymy, takze este stale zije, studuje na vysokej skole, na rozdiel od viacerych pacientov s ktorymi v nemocnici za mlada zacal, ktori nebrali silne enzymy  a ktori su dnes uz vsetci pochovani.
Samozrejme odporucam nielen rozne enzymy, najma entericky pokryty pancreatin, ale aj ine,rastlinne ,  fungalne a bakterialne(pes vie, co za latky telo hadze do tych "smetnych kosov"), ale aj extra jod a selen, lebo tieto mame v nedostatku a su nevyhnutne potrebne na tvorenie roznych enzymov, vcitane cistiacich

Naposledy upravil: RNG (2014-01-29 11:00:33)



3

Re: Wegenerova granulomatoza

Dakujem pekne za info.. Ma to moja znama.. Aku davku enzymov na lacno jej mozem odporucit ? Napr. tieto 2x tab na lacno pred spanim, ci rano? http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … l&ic=3

+ Jodovu tinkturu pod pazu a Selen 200-400mcg denne?



4

Re: Wegenerova granulomatoza

Entericky pokryte enzymy mozes brat kedykolvek, aj s jedlom , lebo sa rozpustia az v crevach, nie v kyslom zaludku, Tj za predpokladu ze ma dostatok kyselin....
Na intenzivne cistenie tela odporucam az 2 x 2  z uvedenych enzymov.
To iste plati pre selen a jod staci obden alebo  aspon raz tyzdenne