1

Téma: nekonecna gastritida

Dobry den RNG, viem, ze tu je plno otazok na gastritidu. Ospravedlnujem sa, ze zakladam novu. Zakladne info: 40 rocny muz, stresujuce povolanie, gastritida 4 roky, podvaha. Napriek doslednemu dodrziavaniu zivotospravy (t.j. strava s co najvyssim obsahom cholinov) sa problem zhorsuje a zhorsuje. Absolvoval mnoho vysetreni, ktore iba potvrdili zakladnu dg: chronicka gastritida. Uziva lactium, pepsinovy roztok s HCL 4 percentny s kazdym jedlom, momentalne vylucil zo stravy lepok, soju, mliecne vyrobky - pokus, ci nejde o intoleranciu. Potiaze su: pocit tazoby, neznesitelna nevolnost, napinanie (bez vracania), pocit, ze jedlo nie je stravene. Studujem tu vase rady o digestivnych enzymoch. Uvazujem, ze objednam NOW Super Enzymes, ale nie som si ista, ci to bude stacit. Momentalne je pred antiparazit. kurou (Endiaron plus mega davky probiotik) - na parazity poukazuje zvysena hladina kortizolu vo dne v noci - laboratorne neboli potvrdene. Mierne ale naozaj iba mierne mu niekedy pomoze rozzutie feniklovych semienok, vacsinou pri akutnych a neznesitelnych problemoch nepomoze nic, ani tradicne farmaka. Prilezitostne si daval Degan, ktory jediny mu pomohol, daval si ho obozretne, maximalne 1 krat za mesiac, teraz nepomaha ani on. Zacal uzivat Kreon Dakujem pekne


este doplnenie
podla toho, co tu citam, mohol byt scenar nasledovny: liecil sa na helicobaktera. po pokuse vyriesit to alternativne (aloe vera a neem) nakoniec skoncil na ATB. to mu znicilo mikrofloru. zacal uzivat ten pepsinovy roztok s hcl, co mu mohlo znicit mikrofloru este raz (vystelku zaludka), teraz akokeby zbiera ovocie tohoto chybneho kroku? ma teda vysadit hcl, nasadit enzymy, probiotika, mikrovlakninu (ktore konkretne produkty by sme teda mali prosim vas kupit?) a az potom pokracovat s hcl? a co ten endiaron s doplnenim probiotik? moze uskodit v tejto faze?
dakujem za trpezlivost

Naposledy upravil: lotika (2014-01-22 15:51:02)



2

Re: nekonecna gastritida

Nuz gastritida je zapal zaludka sposobeny niecim, moze to byt zamorenie, mozu to byt rozne mikroby a dokonca aj parazity.A moze to byt len duodendalny reflux, kde kvasne plyny z criev vytlacia obsah dvanastornika spolu so zlcou do zaludka, kde zlc lepta zaludocne steny.

Mikroby v zaludku sa mozu nudrzat len pri nedostatku kyselin az na vynimky ako kyselinovovzdorny helikobakter pilori. Na to tu uz boplo voacero tem aj na doplnananie kyselin, aj na meranie(heidelbergova kapsula, betain HCl, pepsin HCl...) tvrdis, ze beries doplnok pepsin HCl, len neviem kolko a teda stale je nejasne, co mas v zaludku dostatok kyselin.Jednoduchy test na mikroby v zaludku je pit 3 x do dna 1/4 deci koloidnej striebornej vody, ktora je podstatne viac antimikrobialna ako fenelove semiacka A ked bol problem mikroby, tak po par snoch ten zapal musi prestat.
Zialbohu ale to nie je celkove riesenie, lebo ked mas malo kyselin, tak kazdy mikrob na surovom jedle sa ti v zaludku bude rozmnozovat, kvasenie a hnitie pokracuje do criev, vyvyjaju sa tam plyny, ktore ti mozu sposobit aj spomenuty reflux zlce do zaludka
Na reflux zlce do zaludka staci pred spanim zjest jedno jablko, alebo este lepsie , co radim kazdemu, brat extra mikrovlakniny , 15 az 20 gramov pocas dna, ktore tu zlc do seba nasiaknu a vynesu z tela spravnym smerom von.
Vystelok zaludka je chraneny velmi dobre zaludocnym mazom proti kyselinam, nech su akokolvek silne.
Tj palenie zaludka z prebytku kyselin je mytus, ale bolest zaludka z nedostatku kyselin a preto sa v nom rozmnozujucich mikrobov vylucujucich toxicke latky je viac ako casta dnes.
Staci jednodenna zaludocna chripka ake dnes obiehaju celym svetom a mas v kybli produkciu kyselin na dlhy cas,mozno aj na vzdy. Ja uz napr bez doplnkov kyselin nemozem existovat a ked si tak spominam tie paly a bolesti zaludka som mal uz v 35 rokoch a marne som sa ich snazil potlacit na radu lekara neutralizaciou kyselin. Teraz uz viem, ze pravy opak je potreby dodanie kyselin. Alebo si aspon davat pozor a jest mensie porcie, nepit s jedlom ale az 3 hodiny neskor, aby sa jedlo mohlo nerozriedenymi kyselinami strerilizovat aj natravit a rozhodne si nedavat za masom nic sladke, lebo to je okamzite patalia, maso zostava v zaludku dlho a ked tam mas aj cukor a nedostatok kyselin tak ti to tam kvasi a hnije zaroven.

Este raz, dobre travenie potrebuje dostatok kyselin, enzymov , mikrovlaknin a nasadit si kvalitne probiotika.



3

Re: nekonecna gastritida

Dakujem za rychlu odpoved. Test na kyselinu si robil formou tzv. grgacieho testu, t.j. tri dni po sebe vypit vodu so soda bikarbonou... vysledok bol, ze hcl chyba uplne. Betain hcl tablety sa u nas neda kupit, preto sme vami popisovany test nerobili. Pepsinovy roztok s hcl je 4 percentny a uziva pred kazdym jedlom (4-5 krat denne) cajovu az polievkovu lyzicu. vdaka tomu sa zbavil palenia zahy.
Urobime teda nasledovne:
- kupime slnecnicovy lecitin (choliny), mikrovlakniny (inulin a psylium), enzymy NOW Super enzymes a pepsinovy roztok s hcl (uz uziva) a uvidime co sa zmeni.

Len este par konkretnych otazok:
1. enzymy, ktore objedname su ok? Alebo radsej lepsie? cakame na vydanie embosovanej karty, cas na zmenu objednavky teda este je
2. probiotika bude uzivat v obrovskych mnozstvach spolu s endiaronom (10-dnova kura, o ktorej som pisala v otazke) a s probiotikami bude pokracovat aj po kúre - v mensom davkovani.

- problematiku koloidneho striebra a to, ktory produkt je vhodny si este nastudujem

Naposledy upravil: lotika (2014-01-23 12:15:16)



4

Re: nekonecna gastritida

Este stale neviem, kolko ma ten roztok vlastne kyseliny, lebo tie 4% su pepsin HCl alebo dokonca samotne HCl.
Nuz ale ked to pomaha tak je dobre, nech je to cokolvek.
Super enzymi maju trosku betainu HCl, neviem ci to bude stacit. Mozes kupit aj osobitne betain HCl s Pepsinom, v kapsuliach.
Ked si vyrabas kysly roztok, pozor na zuby, najlepsie je to pit cez slamku, aby sa ti HCl nedostalo na zuby, lebo ich to moze poskodit, tj odleptat sklovinu.

Naposledy upravil: RNG (2014-01-23 15:49:40)



5

Re: nekonecna gastritida

Aha, tak to neviem ani ja, je sa tie 4 percenta tykaju pepsinu alebo hcl. Az doteraz som myslela, ze hcl. Musim sa opytat v lekarni. Inak, praveze to az tak nepomaha. Proti paleniu zahy urcite ano, na travenie akokeby velmi nie. Pozriem tie betain hcl kapsule na iherb. K ostatnemu ste sa nevyjadrili, beriem to tak, ze ste postup odsuhlasili :-). Vdaka



6

Re: nekonecna gastritida

Odsuhlasene, samozrejme.
Znova tu pripominam, probiotika co aj z najlepsich zdrojov a najvyssich kvantitach sa v crevach musia rozmnozit aspon tisicnasobne, lebo plne osadenie criev ma az 1 kg vahy probiotik a to sa musi rozmnozit z tych malickych kapsuliek a to je mozne len ked tie probiotika dokladne krmis zmesou mikrovlaknin a udrzujes extra doplnok mikrovlaknin cely zivot, inac sa ta uzitocna flora v crevach velmi lahko pokazi.
Mikroby co poskodia vyrobu kyselin(najma dnes virusy zaludocnycyh chripiek) casto poskodia aj vyrobu enzymov, takze pri traviacich problemoch akychkolvek odporucam skusit pouzivat aj doplnok enzymov. Podla reakcie tela uvidis, co ti to pomoze, alebo nie. Tj ked zoberies spravne enzymy v dostatocnej davke.Nie hocico, co tlacia dileri a distributori.
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Beta … &ic=14
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Pa … l&ic=2
alebo tento slabsi, ale s pridavkom alpha galactosidazy proti naduvaniu zo zelenin a strukovin
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=1



7

Re: nekonecna gastritida

A este dve otazky:
1. tie betain HCL kapsule nahradia roztok miesany v lekarni? alebo sa to moze kombinovat?
2. a enzymy, ktorych linky posielate este doplnit k tym NOW super enzymom? alebo namiesto nich?

Dakujem, viete, snazim sa v tom zorientovat, ale niektore temy (enzymy) su skratka prilis komplikovane



8

Re: nekonecna gastritida

1. kedze neviem co ti miesaju v lekarni neviem ti na to odpovedat.
Ale tabletky betain a pepsin HCl dobre nahradia zaludocnu kyselinu, to mam aj na sebe uz davno vyskusane.
Naviac odporucany betain co som tam uviedol ma aj vytazok z horca/gentiana, horky, ktory podporuje ako digestivum vylucovanie kyselin, udajne. Tie druhe enzymy som tam spomenul, lebo su na pouzitie/davky lacnejsie. Pozri na obsahy a ceny, porovnaj.



9

Re: nekonecna gastritida

Ok, Doctor Best Betain Hcl, Pepsin a Gentian... urcite objednam.

Pri tych zvysnych dvoch je neprijemne to, ze maju lepsiu cenu a aj obsah niektorych enzymov je neporovnatelny s NOW Super Enzymes, ALE neobsahuju bromelain a papain, ktory je zase v Super Enzymes. Alebo tieto nie su dolezite?



10

Re: nekonecna gastritida

Nuz nas pankreatin, co nam vylucuje nas vlastny  pankreas tiez neobsahuje ani papain ani bromelain.
A v Super enzymes je ich aj tak len malicko. Na ich klinicku ucinnost ich treba brat podstatne viac, nez ma Super Enzymes.

Naposledy upravil: RNG (2014-01-24 19:29:04)



11

Re: nekonecna gastritida

No vyborne, velmi pekne dakujem. Velmi si cenim vasu ochotu aj cas, co ste mi venovali. Vsetko dobre.



12

Re: nekonecna gastritida

OK



13

Re: nekonecna gastritida

Prosim o radu, tie enzymy by mali fungovat hned prvy den uzivania, alebo to chce cas? Uziva z kazdeho pripravku jednu kapsulu a zatial bohuzial nic. Zvysit na dve kapsule z kazdeho, alebo sa moze aj viac?

http://www.iherb.com/Source-Naturals-Pa … l&ic=2
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Beta … &ic=14

Naposledy upravil: lotika (2014-02-19 11:42:26)



14

Re: nekonecna gastritida

Doplnky treba brat v kvantite, ktora pomaha a to ti povie telo, kolko je na to treba. Ja pouzuivam 1 az 2 tabletky Betainu  s kazdym vacsim jedlom a s jedlom samozrejme nepijem, aby som si kyseliny nerozriedil. maximum, co odporucam su 3 x 650 mg tabletky, lebo tie obsahuju tolko kyseliny, co asi priemerny zdravy zaludok maximalne produkuje za 2 hodiny.



15

Re: nekonecna gastritida

nemali by ste návod ako stanoviť množstvo kyselín, ktoré doplniť - hm, telo napovie, ale čo nám sledovať - záhu som nejako nemávala, takže to pre mňa nie je ukazovateľ, ale nedostatok kyselín bol/je u mňa určite, nepriamy dôkaz je to, že som mala gastritídu a helikobaktera, len teda neviem, ako zistiť koľko kyselín doplniť, niekde tu spomínajú návod, že nalačno zobrať kyseliny a sledovať pri akom počte tabliet začne človeka bolieť žalúdok...čo sa mi zdá byť ale blbosť, užívať kyseliny nalačno, tak neviem, mám sa spoľahnúť len na svoj subjektívny dojem, že si budem dávať toľko tabliet s jedlom, až budem mať pocit, že mi trávi????
a ak by som to predsa len s počtom tabliet prehnala, čo sa bude diať, budem mať bolesť v bruchu , alebo kŕče...???



16

Re: nekonecna gastritida

selinka napísal(a):

nemali by ste návod ako stanoviť množstvo kyselín, ktoré doplniť - hm, telo napovie, ale čo nám sledovať - záhu som nejako nemávala, takže to pre mňa nie je ukazovateľ, ale nedostatok kyselín bol/je u mňa určite, nepriamy dôkaz je to, že som mala gastritídu a helikobaktera, len teda neviem, ako zistiť koľko kyselín doplniť, niekde tu spomínajú návod, že nalačno zobrať kyseliny a sledovať pri akom počte tabliet začne človeka bolieť žalúdok...čo sa mi zdá byť ale blbosť, užívať kyseliny nalačno, tak neviem, mám sa spoľahnúť len na svoj subjektívny dojem, že si budem dávať toľko tabliet s jedlom, až budem mať pocit, že mi trávi????
a ak by som to predsa len s počtom tabliet prehnala, čo sa bude diať, budem mať bolesť v bruchu , alebo kŕče...???

Nedostatok kyselin spozorujes, tak ze po jedle ta pali zaha, alebo ta naduva, nafukuje v zaludku. Ale mozes spozorovat aj tazobu po jedle.



17

Re: nekonecna gastritida

Ja ti neviem povedat, kolko do[plnkov tvoje telo potrebuje, to ti musi povedat tvoje telo samotne. Ten test na kyseliny na lacny zaludok nie je dobry. Riad sa podla naduvania a hnaciek. Ked nemas naduvanie ani hnacky, tak mas v poriadku travenie.

Tazoba moze byt aj z nedostatku enzymov na niektore necerstve alebo  kvasene jedla, to je nazyvane tiez histaminova intolerancia, da sa zistit meranim z krvi, a na to je doplnok Daosin, specialny enzym, ktory sa o tie drazdive bielkoviny vyvolavajuce histaminovu reakciu v tele postara.
Ja ju mam skoro vzdy po piti sampanskeho(kvasny produkt)



18

Re: nekonecna gastritida

Ak sa môžem zapojiť, tak na testovanie dostatku HCL v žalúdku je ešte aj tzv. "grgací test":

http://www.iris-diagnostika.sk/Vsetko-p … ahy-Pyroza

Do akej miery je tento test smerodajný, to neviem posúdiť...možno RNG bude reagovať. smile

Každopádne, v danom článku sa dokonca hovorí jasne o problémoch s NEDOSTATKOM a nie PREBYTKOM HCL...takže konečne sa to dostáva do povedomia ľudí a takýchto publikácií nachádzam na internete posledný rok stále viac a viac, pričom doteraz bolo všade písané vždy len o PREBYTKU HCL, ako o spúšťači problémov s trávením!

smile

Naposledy upravil: radim (2014-06-25 14:21:55)



19

Re: nekonecna gastritida

Nuz ked mas kyselinu v zaludku a napijes sa roztoku sody bikarbony alebo draselnej bikarbony, okamzite asa ti musi zacat grgat a to dost.Moze to byt az pol litra plynov z pol lyzicky sody bikarbony. ked nemas take intenzivne grganie, mas nedostatok kyseliny v zaludku.
Ale tento test je nepresny, jediny presny test na kyslost zaludka a tiez tvorenie kyseliny po neutralizacii bikarbonou je Heidelbergova kapsula
http://www.phcapsule.com/
a pokial sa tento test nebude pouzivat viac, ine "odborne" reci okolo  klinicky presnej hodoty  kyslosti/nekyslosti zaludka su len domnienky a velmi casto nespravne.



20

Re: nekonecna gastritida

ja som mal tri roky rozne gastro problemy, pobolievanie, reflux, atd. nic mi nikdu nenasli, co sa tyka gastra. uzavreli to ako psychosomaticke. niekedy bolo lepsie, niekedy horsie. zhorsovalo sa to. reflux napr. nikdy nezavysel od toho, co som zjedol. nakoniec mi pre dpar mesiacmi prisli na chlamdidie. tie sice priamo v zaludku nie su, ale mozu byt rozne v bunkach a mozu robit sarapatu s nervami. su to nervy, ktore ovladavju napr. pazerakovy zvierac.

odporucam teda nechat sa otesotvat na vsetky mozne bakterialne infekty. borelie, chlamdie, mykoplazmy (vsetky vedia narobit podobnu sarapatu v tele) a nielen testy elisa, t.j. zakladne testy, ale aj western blot. tie su ovela presnejsie. mne vsekty testy vysli negativne, azwestern blot na chlamdie vysiel pozitivne.  nedat sa odbit u lekarky, pretoze ani na gastre ani obvodavk nebude spajat gastritidu z boreliami ci chlamidiami.

ta antiprazaitalna kura, to bola prirodna ći chemicka? trojcatok huldy clarkovej ci chemia (albedanzol, praziquantel, ivermectin) na parazity neexistuju spolahlive testy, bohuzial. podobne ako u bakterii, aj tu je pri silnom zamoreni asi lepsie a lacnejsie ist chemickou cestou, aj ked antiparazitalne lieky su teda poriadne dryaky. 

lotika napísal(a):

Dobry den RNG, viem, ze tu je plno otazok na gastritidu. Ospravedlnujem sa, ze zakladam novu. Zakladne info: 40 rocny muz, stresujuce povolanie, gastritida 4 roky, podvaha. Napriek doslednemu dodrziavaniu zivotospravy (t.j. strava s co najvyssim obsahom cholinov) sa problem zhorsuje a zhorsuje. Absolvoval mnoho vysetreni, ktore iba potvrdili zakladnu dg: chronicka gastritida. Uziva lactium, pepsinovy roztok s HCL 4 percentny s kazdym jedlom, momentalne vylucil zo stravy lepok, soju, mliecne vyrobky - pokus, ci nejde o intoleranciu. Potiaze su: pocit tazoby, neznesitelna nevolnost, napinanie (bez vracania), pocit, ze jedlo nie je stravene. Studujem tu vase rady o digestivnych enzymoch. Uvazujem, ze objednam NOW Super Enzymes, ale nie som si ista, ci to bude stacit. Momentalne je pred antiparazit. kurou (Endiaron plus mega davky probiotik) - na parazity poukazuje zvysena hladina kortizolu vo dne v noci - laboratorne neboli potvrdene. Mierne ale naozaj iba mierne mu niekedy pomoze rozzutie feniklovych semienok, vacsinou pri akutnych a neznesitelnych problemoch nepomoze nic, ani tradicne farmaka. Prilezitostne si daval Degan, ktory jediny mu pomohol, daval si ho obozretne, maximalne 1 krat za mesiac, teraz nepomaha ani on. Zacal uzivat Kreon Dakujem pekne


este doplnenie
podla toho, co tu citam, mohol byt scenar nasledovny: liecil sa na helicobaktera. po pokuse vyriesit to alternativne (aloe vera a neem) nakoniec skoncil na ATB. to mu znicilo mikrofloru. zacal uzivat ten pepsinovy roztok s hcl, co mu mohlo znicit mikrofloru este raz (vystelku zaludka), teraz akokeby zbiera ovocie tohoto chybneho kroku? ma teda vysadit hcl, nasadit enzymy, probiotika, mikrovlakninu (ktore konkretne produkty by sme teda mali prosim vas kupit?) a az potom pokracovat s hcl? a co ten endiaron s doplnenim probiotik? moze uskodit v tejto faze?
dakujem za trpezlivost



21

Re: nekonecna gastritida

Nuz na gastritide sa mozu podielat rozne mikroby aj parazity, nielen nedostatok kyselin. Preto sa treba nechat dokladne vysetrit a ked lekari nic nenajdu(to este neznamena, ze ziadnu nakazu v tele nemas) tak je to velmi pravdepodobne len nedostatok kyselin, enzymov mikrovlaknin a probiotik, co sa zialbohu zatial nediagnozuje presne(alebo vobec) a potrebne si musis doplnit na vlastnu past

Na regeneraciu zaludocnych stien treba brat adaptogen DGL, pozut 2 tabletky dokladne 15 minut pred kazdym jedlom.

Co sa tyka infekcii ako boreliozy, chlamidie a podobne, tie mozu skodit priamo ale ovela castejsie nepriamo, tym ze znizia telesnu imunitu znacne a potom aj niektore mikroby, co lekari ani nepovazuju za nebezpecne  a bezne ich vie zdrave telo zlikvidovat, nas mozu poskodit



22

Re: nekonecna gastritida

ono je to dost tazke. moje gastro proboemy nezmizli, ani ked som siel raw stravu.travenie sa zlepsilo, to hej, lahsia strava, aj som dost schudol, ale zazraky s refluxom ci gastritídou sa neudiali.

skusal som vsetko mozne, t.j. aj traviace enzymy, ci nase (kreon, pankreloalan) ci z vonku (now super enzymes) ale nebol rozdiel. skusal som aj ine veci, lieky na motilitu criev, lieky ktre zlepsuju pazerakovy uzaver, nic.

hcl som brat nemohol, okazmite ma palilo v hrudi. gragci test s bikarbónou, grgal som okamzite. t.j. vela kyseliny. otestovat, ci je to naozaj tak, holt nie je kde.

ja mam zatial teoriu, ze za to mozu chlamidie. akonahle sa objavili gastroproboemy, mal som aj nocne ataky triasky, paniky, zoslabenia svalov. aj teraz, na atb, roze symptomy sa vracaju. ak mi chlamidie robia proboemy s nervami, tak nielen kostrove ale aj hladke svalstvo moze tancovat tak, ako oni piskaju. preto si myslim, ze bez ohladu na to co som jedol, reflux bud bol alebo nebol, bolesti boli alebo neboli - bez ohladu na jedlo.


RNG napísal(a):

Nuz na gastritide sa mozu podielat rozne mikroby aj parazity, nielen nedostatok kyselin. Preto sa treba nechat dokladne vysetrit a ked lekari nic nenajdu(to este neznamena, ze ziadnu nakazu v tele nemas) tak je to velmi pravdepodobne len nedostatok kyselin, enzymov mikrovlaknin a probiotik, co sa zialbohu zatial nediagnozuje presne(alebo vobec) a potrebne si musis doplnit na vlastnu past

Na regeneraciu zaludocnych stien treba brat adaptogen DGL, pozut 2 tabletky dokladne 15 minut pred kazdym jedlom.

Co sa tyka infekcii ako boreliozy, chlamidie a podobne, tie mozu skodit priamo ale ovela castejsie nepriamo, tym ze znizia telesnu imunitu znacne a potom aj niektore mikroby, co lekari ani nepovazuju za nebezpecne  a bezne ich vie zdrave telo zlikvidovat, nas mozu poskodit



23

Re: nekonecna gastritida

OK



24

Re: nekonecna gastritida

Zdravím. Enzymi, ktoré ste odporučili (sú v otázke 13) celkom zaberajú ale vyzerá to tak, že najväčším problémom je tuk. Pri domácej strave ( výlučne bez tuku alebo extra virgin olivovy) je všetko v poriadku, pri restauracnej (pri najlepšej snahe sa tomu občas nevyhne) vždy problém. Myslím, že problém je v množstve a v kvalite tuku. Preto sa chcem opýtať, či by mohlo pomôcť prejsť na enzymi s vyšším zastúpením lipazy http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … l&ic=1

Naposledy upravil: lotika (2014-08-24 21:46:13)



25

Re: nekonecna gastritida

Zialbohu ten entericky pokryty enzym sa rozpusta az v crevach, tj nepomoze zaludocnemu traveniu, ale traveniu tukov , ktore sa odohrava za pomoci zlci az v dvanastorniku a crevach definitivne pomoze. To, co sa nespotrebuje sa do znacnej casti absorbuje do tela a cisti telo.
Na ilustraciu, kolko co rozlozi si treba ucedomit mnozstvo jednotiek.
1000 jednotiek medzinarodnych rozpusti 1 gram danej latky v idelanom pripade.



26

Re: nekonecna gastritida

DObry vecer, pridam sa do tejto diskusie. Moj manzel bol dnes na  gastrovystreni a zistili mu akutnu hemoragicku gastritidu spojenu s duodenogastzrickym refluxom. Viete mi poradit nejaku liecbu na to?
dakujem



27

Re: nekonecna gastritida

Hemoragicky=krvacanie, gastritida=zapal. Na krvacajuci zaludok neodporucam doplnanie kyselin urcity cas, treba si Ten zaludok najskor vyhojit na co odporucam brat 4 x 1/4 deci koloidnej striebornej vody, pred kazdym jedlom pozut 2 tablety DGL, brat hojive aloe vera  a jest hromady mikrovlaknin a probiotik.
Ked sa zaludok vyhoji(asi mesiac az 6 tyzdnov)) mozes zacat pridavat kyseliny na spravne travenie, a najma na zaludocnu antimikrobialnu barieru, lebo povodny zapal zaludka bol z mikrobov, co nedostatok kyselin nevedel potlacit.

Vlastne to som uz v tejto teme aj inych napisal mnohokrat.
Duodenalny reflux je z plynov vytvarajucicj sa v crevach z nespravnych mikrobov, co potom vytlacia zlc do zaludka. Zaludocny maz vyborne chrani zaludok proti kyselinam, a pokial ne nje naruseny, tak nie je ziadny propblem Zlc ale rozpusta zaludocny maz a tak kyseliny mozu napadnut zaludocne steny.
Lekari napr odporucaju na noc 2 jablka, z ktorych pektin zabrani duodenalnenu refluxu a nasiakne do seba zlc a odnesie ju spravnym smerom von.



28

Re: nekonecna gastritida

Dakujem za radu. chcem sa spytat ,uzivanie tej koloidnej striebornej vody nie je skodne? co su tabletky DGL? Ktore probiotika odporucate? Momentalne berie acidophilus star. su postacujuce tieto probiotika? Momentalne dostal od lekara Helicid a Ganaton. Bohuzial pri zobrani prvej tabletky sa objavili neziaduce ucinky ktore popisuju v prib. letaku. Mozno blba otazka, ale je mozne kombitovat tuto prirodnu liecbu s liekmi od lekara? ci sa ubrat len jednou cestou?
Manzel uz nema zlnick, ani slepe crevo a zistili ze pylorus je nefunkcny. Pri gastro vysetreni mu zobrali vzorku na histologiu, ci tam nie je pritomny helicobacter. Este jedna otazka, kde v cechach alebo na slovensku sa daju kupit kvalitne tieto prirodne lieky? niekde som to tu videla a neviem to najst.
Dakujem za rady a za ochotu.

RNG napísal(a):

Hemoragicky=krvacanie, gastritida=zapal. Na krvacajuci zaludok neodporucam doplnanie kyselin urcity cas, treba si Ten zaludok najskor vyhojit na co odporucam brat 4 x 1/4 deci koloidnej striebornej vody, pred kazdym jedlom pozut 2 tablety DGL, brat hojive aloe vera  a jest hromady mikrovlaknin a probiotik.
Ked sa zaludok vyhoji(asi mesiac az 6 tyzdnov)) mozes zacat pridavat kyseliny na spravne travenie, a najma na zaludocnu antimikrobialnu barieru, lebo povodny zapal zaludka bol z mikrobov, co nedostatok kyselin nevedel potlacit.

Vlastne to som uz v tejto teme aj inych napisal mnohokrat.
Duodenalny reflux je z plynov vytvarajucicj sa v crevach z nespravnych mikrobov, co potom vytlacia zlc do zaludka. Zaludocny maz vyborne chrani zaludok proti kyselinam, a pokial ne nje naruseny, tak nie je ziadny propblem Zlc ale rozpusta zaludocny maz a tak kyseliny mozu napadnut zaludocne steny.
Lekari napr odporucaju na noc 2 jablka, z ktorych pektin zabrani duodenalnenu refluxu a nasiakne do seba zlc a odnesie ju spravnym smerom von.



29

Re: nekonecna gastritida

Ziadne doplnky potravin nemozu byt skodlive, ionac by neboli schvalene na volny trh.
DGL je vytazok zo sladovky hladkoplodej/licorice/ glycerhyzza glabra
Ja exttra nedoverujem starr produktom, lebo su vyrobene v Europe, kde nie su tak prisne kontroly kvality, ako v USA naviac aj ceny su tam vysoke a kvalita, najma co sa tyka probiotik nieje az svetova.
Ked mas malo kyselin aj tak, nevidim ziadny dovod si ich este znizovat.
Koloidnu striebornu vodu dostanes v lekarnach alebo ovela lacnejsie z mojich byvalych predajni.
http://rng.nazory.eu/rubriky/k/koloidne-striebro
Na ine odporucam objednavat z dovozu, naopr z firiem, ako iherb.com , Swansonvitamins.com alebo puritan.com
A hovorime o potravinovych doplnkoch, nie liekoch, hoci mnohe maju rozne liecive ucinky.



30

Re: nekonecna gastritida

Dakujem za odpoved. Tu liecbu co ste doporucili, koloidne stirebro, DGL a aloe vera. Po aku dobru brat?Odporucali ste este mikrovlakniny. ktore najlepsie odporucate?
Este som citala, ak sa potvrdi helicobakter, je mozne pouzit mastichu? Mate s tym skusenosti?
Dakujem


RNG napísal(a):

Ziadne doplnky potravin nemozu byt skodlive, ionac by neboli schvalene na volny trh.
DGL je vytazok zo sladovky hladkoplodej/licorice/ glycerhyzza glabra
Ja exttra nedoverujem starr produktom, lebo su vyrobene v Europe, kde nie su tak prisne kontroly kvality, ako v USA naviac aj ceny su tam vysoke a kvalita, najma co sa tyka probiotik nieje az svetova.
Ked mas malo kyselin aj tak, nevidim ziadny dovod si ich este znizovat.
Koloidnu striebornu vodu dostanes v lekarnach alebo ovela lacnejsie z mojich byvalych predajni.
http://rng.nazory.eu/rubriky/k/koloidne-striebro
Na ine odporucam objednavat z dovozu, naopr z firiem, ako iherb.com , Swansonvitamins.com alebo puritan.com
A hovorime o potravinovych doplnkoch, nie liekoch, hoci mnohe maju rozne liecive ucinky.



31

Re: nekonecna gastritida

Predpokladam ze za 4 az 6 tyzdnov sa ti podari ten H.p. znicit a mozes zacat brat kyselinove doplnky. A samozrejme DGL na obnovenie zaludocneho mazu.
Masticha tiez pomaha. Takisto ja zinkova zlucenina carnosine zinku, predavana pod menom PepZin GI
Z mikrovlaknin spomeniem najma psylium, inulin, arabinogalactans, glucomannan a modified citrus pectines. Prve dva dostanes aj na Slovensku z firmy Vemica, na ostatne odporucam najma www.swansonvitamins.com
Najlepsie je pouzivat zmes vsetkych, lebo probiotika potrebuju tak isto ako my pestru stravu.



32

Re: nekonecna gastritida

Dobrý deň,
čo je podľa Vás lepšie? Masticha alebo DGL? Tiež sa pasujem z gastritídou, reflux, pálenie, uživam mastich uz 12 dní, zlepšenie nepociťujem,  mám pokračovať, alebo prejsť radšej na DGL?
Ďakujem



33

Re: nekonecna gastritida

Gastritida je sposobena mikrobami, co sa v zaludku mozu udrzat len pri nedostatku kyselin. Tj potrebujes si doplnovat kyselinym, aby si mala dobre travenie a zaroven aby kyseliny nedovolovali sa roznym mikrobom rozmnozovat v zaludku a tak sposobovat zapaly a palu.

Naposledy upravil: RNG (2015-05-07 16:56:01)



34

Re: nekonecna gastritida

Už dlhsie čitam tieto Vaše rady, snažim sa nimi riadiť, uživam beatin hcl, enzymi, aloe, vit. atď. Začala som aj mastichu na vyhojenie, no palenie, bolesť žaludka a naduvanie pretrvava.
Tieto probl. mam už cca 20 r., na gastre mi dali Helicid, neskôr som uživala aloe, keď som prestala, probl. boli späť.

V poslednych rokoch mám ale velke bolesti, palu. Pred 2,5 rokom som mala škaredy mokvajuci ekzem, zistili mi tam premnoženu Klebsiellu, liečili ma len mastičkami a antihistaminik.
Teraz rozmyšlam, či tu klebsielu nemam vnutorne a preto tie velke bolesti a pálenie. Čo si o tom myslite? Je to možné?
Objednala som si aj citricidal.  Mam skusiť aj to DGL?
Ďakujem za Vaše neocenitelne rady.



35

Re: nekonecna gastritida

Maja, helicid ti potlaci vyrobu kyselin a nekysly zaludok nemoze palit. A
le zaroven to dovoli sa rozmnozovat roznym mikrobom v zaludku a samozrejme nemas spravne natravene jedlo, co sa prejavi postupnre na stovkach roznyh zdravotnych problemoch.
No a tie rozmnozene mikroby a ich splodiny vytvoria zapal zaludka a criev. Klebsiela je bezna bakteria, ktopru vie kyselina v zaludku znicit bez propblemov, podobne aj mnohe probiotika ju  vedia potlacit. Dnes patri medzi nemocnicne infekcie, kde antoibiotikami potlacia jej opoziciu, probiotika a casto sa nachadza teda v crevach aj v urinarnom systeme
http://en.wikipedia.org/wiki/Klebsiella
Ked sa pozriwes na tabulky ucinnosti citricidalu(myslim praveho, co obsahuje quaternialne zluceniny, pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/citricidal
tak tam je jasne vidiet, za na klebsielu staci aj celkom mala koncentracia citricidalu na znicenie(6 ppm).



36

Re: nekonecna gastritida

RNG,

chcem sa poýtať pri plúcnych chlamydyach stačí brať extrakt olivových listov 1 - 2 mesiace 3 x 2 tbl (3 x 300 mg) aktívna dávka a potom dlhodobo prejsť na 3 x1 tbl- alebo ako toje ???

Ď.



37

Re: nekonecna gastritida

Presne tak. A trpezlivost, pripadne brat aj kvapky samento coumanda a banderol.