1

Téma: Cysta na krku

Ahoj RNG,

budem veľmi rada, ak si prečítaš a možno poradíš, alebo povieš svoj názor. Moja dcéra má 6,5 r. a má na krku - ľavej strane - cystu. MuDr vylúčili - štítnu žľazu, lymfon. Nemáme žiadnu diétu, liečbu, vraj to same buď zmizne alebo ešte narastie. Zdureninu som objavila asi po 1.roku dieťaťa ale naraz sa zväčšila až teraz v januári. /dcéra má intol. laktozy,bola relatívne zdravá do min.roka - očkovanie nám rozhodilo imunitu/

Chcela by som vedieť aké doplnky stravy by sme mali užívať, a ako pôsobí v tomto prípade aloe vera, chlorella.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

TinaR



2

Re: Cysta na krku

Na cysty su enzymi a jod. Pripadne hormonalne, ale nie v jej pripade este.(ale clovek nevie....)
S intoleranciou na laktozu tam bude treba enzym na mlieko specificky, ale cysta moze byt plna aj inych materialov, takze odporucam silne enzymaticke zmesy brat na p[razdny zaludok  a samozrejme jod, ktory sa podiela na vyrobe enzymov, hormonov a pod.
Pozri si na plrislusnych temach, enzymi, cistenie/odmorenie, jod
Chlorella a aloe sa pouziva v pripadoch znicenej imunity, zlej absorbcii pripadne odmorovania tazkych kovov.
Pozri si aj temu imunita.



3

Re: Cysta na krku

Inac niekedy su utvary podobne cystam vlastne zacystovane parazity, co treba adresovat protiparazitickymi



4

Re: Cysta na krku

V podstate mám  iba teoreticku otázku - ak sa enzym zmieša s DMSO a rozotrie sa na cyste, v takom prípade by sa enzym mohol skor dostat ku cyste a rozpustit ju a este by sa usetrilo na enzymoch. Bol by to cieleny útok na konkrétne miesto.  Alebo to je hlúpa úvaha?



5

Re: Cysta na krku

na upresnenie - mohol by sa urobit obklad z enzymu a DMSO.



6

Re: Cysta na krku

Neviem, sam som o tom spekuloval, ale enzymi, napr proteolyticke maju povacsine privelke molekuly na priestup kozou a samozrejmem by napadli najprv kozu. Ale pri spravnych davkach  a malomolekularnych enzymoch by to mozno prichadzalo do uvahy?? O tom je vseobecne este primalo informacii.
Ale napr nie pri bromelaine, kde atomarna vaha je 28 000 plus
(   http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1168426/  )
co je privelke na priestup kozou. Na priestup kozou aj s DMSO molekuly nad 500-1000 Dalton su privelke.