1

Téma: Seborea

Mam Seboreu uz vyse 20 rokov a rad by som sa spytal na spravny nazov pripravkov pri protikvasinkovej ci protiplesnovej diete.

Spominas Citricidal alebo GSE Nutribiotic? Aky je to presny obchodny nazov, pretoze na Swanson som to nenasiel.

A potom Oreganovy olej, moze byt aj v kvapkach? Je pri Oreganovom oleji tiez dana nejako ucinnost? Napriklad v mg. A ktora je dostatocna?

A takisto aj Olive leaf extract som nasiel v tekutej forme a to tento "BAR012" alebo pod nazvom Oleopein s ich cislom "NAT068"
Je to to iste ako kapsule? Lebo ja mam stale pocit, ze tie obalove materialy nie su az take uzitocne, ci zdrave. Co povies?



2

Re: Seborea

Swanson nepredava citricidal ani GSE.Ale mozes ho napr najst na stranke www.vitaminlife.com alebo na mnozstve inych, zadaj si to do www.google.com
Na Slovensku to ma napr
http://www.biozdravie.sk/index1.html 
http://www.regeneracetabor.cz/obchod/in … d=desjflsm
Oreganovy olej sa oznacuje niekedy cez aktivnu latku, carvacrol, percentami.
Povacsine sa ale jedna o znacne rozriedeny oreganovy olej, aj 10 ku 1 a vyrobcovia sa to snazia vsemozne zamaskovat.
Napr kapsule z Swansonu obsahuju 10 % oreganoveho oleja tj 150 mg kapsula ma 15 mg oreganoveho oleja
z coho je medzi 55 az 80% carvacrol. To samozrejme neuvadzaju....
Ale maju napr  http://www.swansonvitamins.com/NW630/ItemDetail?n=0  kde jasne uvadzaju mnozstvo carvacrolu. Kvapky oreganoveho oleja su velmi stiplave a aj zriedene s vodou sa nalepia na hrdlo a velmi palia.
Ja si riedim 50% oreganovy olej 9:1 vodkou alebo cistym alkoholom, dobre pretrepem a potom dam okolo 10 kvapiek do pohara vody, na infekcie v hrdle
Da sa to aj inhalovat, ked das niekolko kvapiek na papierovu trubku(z toaletneho papiera) a cez nu dychas ustami a nosom striedavo.
Na extrakt z olivovych listov je dobry vyrobok
http://www.swansonvitamins.com/SWH139/ItemDetail?n=0
Obaly na kapsule su alebo modifikovana celuloza alebo zelatina. Obe su nielenze neskodne, ale dokonca uzitocne pre telo.
To o roznych e-ckach, hlavne v tabletach povedat nemozem.

Naposledy upravil: RNG (2010-02-21 23:31:52)



3

Re: Seborea

A je to vhodne brat tieto tri doplnky naraz? Nebude to vadit? A co koloidne striebro, bolo by dobre este aj to pocas ocistnej kury?



4

Re: Seborea

Potravinove doplnky sa az na male vynimky daju brat vsetky dokopy, len niekedy je treba medzi nimi pauza niekolko hodin. Napr medzi zinkom a zelezom a medou.Alebo medzi antimikrobialnymi a probiotikami.
Striebro v malych davkach je sice antimikrobialne, ale inac neprispieva k ociste tela.



5

Re: Seborea

OK, a este prosim ta, ta protikvasinkova dieta musi vylucit aj mliecne vrobky? Nesmiem jest ani mlieko ani syry, ci jogurty?



6

Re: Seborea

Je lepsie ich vynechat na cas, lebo ked sa telo snazi zbavit kvasnych kultut a plesni, nie je rozumne brat ich produkty zaroven.



7

Re: Seborea

a prosim ta, strukoviny je tiez potrebne vylucit pri tejto protikvasinkovej diete?



8

Re: Seborea

Na dva tyzdne pri intenzivnej diete je dobre vylucit aj sacharidy zo strukovin
Inac strukoviny su slaby zdroj sachariov pouzitelnych pre candidu. ale predsa su zdroj.



9

Re: Seborea

Takze aby som si to zhrnul, kedze som vegetarian, tak mozem len ryby, vajicka, zeleninu a orechy? Je to vsetko?



10

Re: Seborea

Dva tyzdne sa da na tej diete vydrzat, potom mozes pridat strukoviny, nesladke ovocie s mierou, neskor huby a trochu naozaj celozrnnych vyrobkov. K vyrobkom z jemnej bielej muky a cukrom by som sa nevratil dlhsi cas, lebo tie boli hlavny dovod pre co sa kvasne infekcie rpremnozili v traviacom trakte.
Nezabudaj na kokosovy olej, palmovy olej, a pripadne ine za studena tlacene, tie su znacne kaloricky bohate, takze telo netrpi nizkokalorickou dietou.
Naviac kokosak je vyborny zdroj energie pri nedostatku sacharidov a zaroven potlaca candidu.



11

Re: Seborea

Fain, dam sa na to, len co sa tu trosku otepli a bude v zahradke nejaka zelenina.



12

Re: Seborea

Nezabudni sadit aj petrzlen a koriander, ich zelene vnate su velmi dobre detoxifikatory a zdroje chlorofylu, co robi dobre nielen kozi, ale celemu telu.
Vyborny je aj stonkovy celer, hoci nie tak silne detoxifikujuci. V poslednom case pridavame aj take zelene, co sme kedysi zahadzovali, ako mlade listky kalerabu, zeruchu,mrkvovu vnat, listky cvikle a repy a samozrejme rozne kapustove(krizokvete) ako spargla, kel,ruzickovy kel,  kapusta,listky horcice to vsetko v surovom stave.
Najuzitocnejsie su ale klicky z nich, ktore maju 10 az 30 krat tolko protirakovinnych latok, ako dospele rastliny. Clovek si ich moze pestovat sam cely rok, klicky totiz narastu za par dni do dlzok 3-6 cm
Varenim sa  hodne z ich kvality strati, najma ich protirakovinny efekt(DIM, I3C, sulforaphane)sa podstatne znizi a vitamin C a enzymi su tiez prakticky znicene.

Naposledy upravil: RNG (2010-03-19 00:37:03)



13

Re: Seborea

Fain. Existuje vraj specialny odstavovac na listy alebo mlady jacmen. Znacka je HealthyJuicer. Je aj rucny a aj elektricky. Nepoznas ich nahodou? Chcel som sa spytat, ci staci potom tieto listy odstavovat alebo to treba jest cele? Viem, ze sa robi stava zo zeleneho jacmena, ale neviem kolko dobreho odide v tej vytlacenej celuloze. Ten juicer je snekovy (masticating)  takze ma male otacky a nezahrieva stavu a tym setri vitamin C a aj enzymy a je z plastu az na hrot, ktory je predsa z nerezovej ocele. Ale vsetky ostatne odstavovace su z ocele a maju aj ocelove sitka, cez ktore ta stava preteka a maju vysoke obratky a teda stavu zahrievaju a poskodzuju.  Nemas skusenosti, ktore odstavovace su na tieto ucely dobre a co je to vobec dobre odstavovat tieto listy na ocistne kury?



14

Re: Seborea

Celuloza samotna je  vlaknina, ktora absorbuje rozne toxiny v crevach. Je pravda, ze vytlacena stava je koncentrovanejsia zivina a viac z nej sa absorbuje, ale nemozno zanedbat cistiacu a absorbcnu ulohu vlaknin.
Odstavovacov je hromada, samozrejme tie, co su navrhnute na odstavovanie mladych trav maju ine konstrukcie a pomaly, co sa nezahrieva je definitivne menej poskodzujuci enzymi a vitaminy.
Pozrel som si reklamu na ten spomenuty
http://www.healthyjuicer.com/
Tu ich mas hromadu na porovnanie
http://www.fernsnutrition.com/wheatgrass.html
Osobne nie som velmi nadseny polykarbonatmi lebo uvolnuju bisphenol A, ktory je silne zamorenie pre telo.
Polykarbonaty sa v USA postupne vyraduju.

Je pravda, ze nehrdzavejuca ocel ma katalyticky vplyv na rozklad roznych vitaminov a inych zivin. Ale nie je to okamzite a odohrava sa to hlavne za zvysenych teplot.QA dobre odstavovace pracuju pomaly a v chladnom cykle.
Stava sa dotyka kovu len niekolko sekund.
Ja nemam taky odstavovac, len taky so struhadlom a centrifugalnou akciou, hlavne na zeleniny a ovocia. Ten nie je ucinny na listky prakticky vobec.
Ak chcem listky, tak si ich rozslaham v obycajnom mixeri.
Zena napr robi pesto s vnate koriandra(cilantro), ktore ma velmi silne chelacne ucinky.
Zlozky su vnat koriandra(cilantro) kokosovy olej, cesnak , tekvicove semiacka alebo piniove jadierka, sol a trochu cierneho korenia.

Naposledy upravil: RNG (2010-03-20 03:30:50)



15

Re: Seborea

Mam seboreu, tvoria sa mi male vriedky ktore su suche na cele, vo vlasoch, mam ich aj na chrbte, stehnach, bruchu, za usami.... prosim o radu......ako sa mam stravovat, ake lieky su najucinnejsie.....pomaha pobyt pri mori???? dakujem



16

Re: Seborea

Kazdy sme individualny a u kazdeho je zamorenie tela ine a to je casto zdrojom koznych problemov. Takze z vnutra treba kozne problemy adresovat najma cistenim tela enzymami, jedenim hodne zelenych(mlada jacmenna stava je casto uvadzana ako velmi dobra na kozu, predava sa pod menom barley grass juice, ale aj ine stavy z mladych trav su ucinne, ako napr psenicna(wheat grass) alfalfa,razna(ray grass) a tiez rozne zelene ako spirulina, chlorella a podobne. Dobru zmes tychto vsetkych najdes napr na
http://www.puritan.com/green-food-057/l … ?NewPage=1

Niekedy su kozne problemy z roznych infekcii a ich toxinov, napr helikobacter pilori alebo candida, nuz tie treba z tela odstranit, na to tu bolo viacero tem. Ku koznym problemom mozu prispievat aj parazity a ich vnutorne bakterialne zamorenie(demodex foliculorum) alebo plesne, nuz a tie treba tiez adresovat  prislusne, to tu bolo uz popisovane viackrat.

Zvonka je dobre pouzivat zmes kokosoveho oleja s par kvapkami citricidalu, ale najucinnejsi prostriedok z vonku su Oregon Grapes=mahonia equifolia vo forme roznych kremov. a tabletiek aj zvnutra.

Ja lieky neradim,, lebo v sucastnosti su skoro vsetky lieky patentovane, tj musia byt synteticke a neprirodzene, lebo inac vynalezca nemoze dostat patent. (musi dokazat, ze ta latka predtym nikde neexistovala a on ju prvy vytvoril). Teda su pre telo cudzie latky=zamorenie.

More a slnklo su na kozu liecive, slnko sterilizuje mikroby, morska voda odplavuje skodliviny a dodava do tela cez kozu male mnozstva stopovych materialov. Pri mori(dovolenka) clovek relaxuje a telo bez stresu pracuje podstatne lepsie a regeneruje sa.

Naposledy upravil: RNG (2010-09-12 06:15:30)



17

Re: Seborea

V lete som si urobil tu protikvasinkovu kuru. Konkretne este v juli. Hlava ma ale svrbela este dalsie 3 mesiace. Daval som si sampon s Mahoniou. Velmi mi padali cele leto vlasy a aj na jesen. Je to zvlastne, ale teraz akoby mi vlasy prestavali padat a mozem si uz dat hocijaky sampon. Hlava akosi nesvrbi. Je to v takom stadiu utlmu. Je mozne, ze ak to sposobovali kvasinky, ktore som urcite v krvi mal, pretoze mi to zistili pod mikrospkopom, je mozne, ze ta pokozka hlavy este 3 mesiace svrbela ako keby to sposobovali tie parazity? Koza sa asi lieci dlho. Vraj ju choroba napada ako poslednu a ako posledna sa aj lieci, alebo nieco take ak si to dobre pamatam. Jednoducho som mal pocit, ze kvasinky tomu neboli pricinou, ale teraz si nie som isty, pretoze je to celkom fain. A mozno tomu pomohlo aj to preriedenie vlasov, pretoze som maval velmi huste vlasy a na tvari, ked si neoholim dlhsiu dobu bradu, sa mi tiez urobia take cervene flaky.



18

Re: Seborea

Neviem ako ucinne si si kvasinky vybil a ci svrbenie koze bolo vobec sposobene kvasinkami a nie niecim inym.Su aj plesne, ktore prenikaju cez popraskanu odmastenu kozu, tiez kozne parazity ako demodex foliculorum a podobne , tiez rozne potravinove alergie sa prejavuju na kozi.



19

Re: Seborea

Preco, ked sa kvasinky alebo aj bakterie mnozia uvolnuju do nasho tela vela toxinov? Moj svagor nedavno prudko schudol a zacal mat enormne problemy so seboreou - ma lupiny na hlave, co nikdy pred tym nemal. Pre toto je zrejme extremne rychle chudnutie nebezpecne, kedze tuk, kde boli toxicke latky ulozene sa rozpustil a tieto sa dostavaju do krvi. Daju sa nejako tieto toxicke latky z tela efektivne odstranit?



20

Re: Seborea

Na tuky su enzymi lipazy a lecitin. Na to aby sa odstranili z pecene treba brat protokol dr Berksona, calcium D Glucarate a samozrejme hodne absorbentov, najma vlakniny ako psylium, pektiny a arabinogalaktany, aby tu zamorenu zlc do seba nasiakli a vyniesli z tela von, inac sa reabsorbuje bv crevach spat do krvi a odmorovanie sa nekona.



21

Re: Seborea

Calcium D Glucarate? A je na to nejaky konkretky doplnok?



22

Re: Seborea

To je konkretny doplnok na pecen, hlavne pouzivany pri odtucnovani pretucnelej pecene, ale aj pri rakovinach a celkove odmorovani pecene.Pozri na
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Ca … /1090?at=0



23

Re: Seborea

Dakujem a ak pecen nie je pretucnena a budem to brat, nemoze ju to poskodit?



24

Re: Seborea

Cele, co to robi je zvysuje vylucovanie zlce, cim sa vynesie von aj tuk aj tukorozpustne toxicke zamorenie pecene. Jedna sa o potravinovy doplnok, nie chemicky liek, takze podla pravidiel na doplnky nesmie mat ziadne skodlive postranne ucinky.
Neviem kedy konecne ludom prerazi v hlave zakladny princip schvalovania potravinovych doplnkov na volny trh lekarskymi komisiami, podmienka je ZIADNE SKODLIVE POSTRANNE UCINKY !!!