1

Téma: streptococcus pneumoniae

Dobry den,

snazil som sa najst na fore postup na zbavenie tohto druhu streptokoka, no nenasiel som. Neviem ci je liecba rovnaka ako pri inych formach streptokoka, preto by som poprosil o radu ako na to...

Len pre info, tohto streptokoka mam uz 3 roky. Po diagnostikovani som bral asi 3 mesiace rozne antibiotika, no neuspesne. Potom som odmietol brat dalsie a zijem takto 3 roky. Problemy nemam ziadne, len mam zvacsenu lavu krcnu mandlu cez pol hrdla.
Teraz som bol na preventivnej prehliadke a doktor mi spravil znova vyter z mandle a povedal ze toho streptokoka stale mam. Ze urcite to musim liecit, lebo to moze sposobit v buducnosti velke komplikacie. No antibiotika nechcem brat, tak som sa dopatral k tejto stranke, kde sa riesi pomoc alternativne...

Co som citanim ziskal informacie na tejto stranke, pomoct by mohlo nejaky NAC, Oreganovy olej, Citricidal... Vobec neviem co to je, ani ako sa to davkuje. Prosim o nejaku blizsiu radu...

Dakujem

Andrej



2

Re: streptococcus pneumoniae

NAC, 2 x 600 az 1200 mg (forma aminokyseliny, odhlienovac/odmaskovac maskovanych infekcii
Oreganovy olej, 3 x 200 mg carvacrolu, co tento olej obsahuje, najlepsie vo forme enterickych kapsul ako ma napr firma NOW, kde v kazdej kapsulke je 100 mg carvacrolu, zarucene.
Citricidal, profesional, vyrobok firmy BioChem research , co je zialbohu uz na trhu jediny ucinny vyrobok z grapefruitovych semien, kde vytazok je chemicky zmeneny a vysoky obsah Quaternialnyck zlucenin, prichadza ako 60% koncentat , kde roztok 35 kvapiek do litra vody je davka na pitie, ten isty roztok sa pouziva aj do nosa, usi, oci a na rozne vyplachy.

Inac tema GSE sa zaobera z citricidalom, lebo donedavna GSE bol dobry zdroj citricidalu, Zialbohu uz dnes nie je.



3

Re: streptococcus pneumoniae

Dakujem za odpoved...

Takze mam to chapat tak, ze v podstate ak nemam pravy Citricidal, tak sa nedokazem vyliecit?

NAC a Oreganovy olej nebude stacit na boj so streptokokom?



4

Re: streptococcus pneumoniae

Nuz extrqkt z grapefruitovyj jadierok je velmi slabo ucinny,,len zlomok citricidalu. Takze ho musis nahradit niecim inym antimikrobialnym, alebo si zohnat ten pravy citricidal profesional od BioChem research.
Ine antimikrobialne su napr extrakt z olivovych listov, collostum vo vacsich davkach, extrakty z uncarie tometosy(cats claw, una de gato) a hropmada roznych inych.  NAC a serrapeptaza su pomocne, odmaskovace, lebo mnohe mikrovy sa zdruzuju a spolocne maskuju proti prieniku antimikrobialnych latok, takze ked ich neodmaskujes, nevies ich znicit.
Oreganovy olej tj ucinna latka v nom , carvacrol, je prchava, takze sa casto vie prebojovat cez maskovanie a preto je tak mnohokrat ucinna, hlavne na nakazy spojene so zahlienenim.

Ja som si za dlhe roky na ten citricidal zvykol lebo bol lacny a velmi sirokospektralny a ucinny.
A na stastie, aj ked tazsie, este stale sa da kupit cez internet(hladaj cez www.google.com  zadanim slov citricidal profesional, Biochem research)



5

Re: streptococcus pneumoniae

Bohuzial Citricidal od BioChem research sa neda kupit ani na zahranicnych strankach...
Ono sice maju na urcitych strankach napisane "Citricidal BioChem research", ale ked som ich poprosil aby mi realne odfotili flasku, tak mi ju ozaj odfotili a samozrejme bolo na flaske "Citricidal by Nutribiotic". Ked som im odpisal ze to nieje pravy a ucinny Citricidal, tak mi odpisali ze to je pravy Citricidal, ze len sa zmenil nazov firmy. Ale ako som cital tu na fore, tak ten od Nutribiotic nieje dobry...
Takze asi pojdem ozaj na tie antibiotika... :-(



Re: streptococcus pneumoniae

andrej.p napísal(a):

Bohuzial Citricidal od BioChem research sa neda kupit ani na zahranicnych strankach...
Ono sice maju na urcitych strankach napisane "Citricidal BioChem research", ale ked som ich poprosil aby mi realne odfotili flasku, tak mi ju ozaj odfotili a samozrejme bolo na flaske "Citricidal by Nutribiotic". Ked som im odpisal ze to nieje pravy a ucinny Citricidal, tak mi odpisali ze to je pravy Citricidal, ze len sa zmenil nazov firmy. Ale ako som cital tu na fore, tak ten od Nutribiotic nieje dobry...
Takze asi pojdem ozaj na tie antibiotika... :-(

Andrej, a kontaktoval si pls aj tohto predajcu, ten ma flasku biochem.. dakujem za odpoved, nakolko som prave chcela objednavat u nich citricidal a ak mas o tomto citricidale info, budem vdacna, aby som nekupila ten "nepravy". dakujem
http://www.healingedge.net/store/more_b … idall.html

Naposledy upravil: Lubica Trnava (2013-12-03 23:08:33)



7

Re: streptococcus pneumoniae

Zrejme NutriBiotic roznymi trikmi oklamal aj viacero distributorov.
Ale mozno nie vsetkych, co tak tento
http://www.healingedge.net/store/more_b … idall.html
Ze by uz aj ine produkty z BioChem research , co tu uvadzaju boli nie povodne citricidaly?
http://www.healingedge.net/store/biochem_research.html
Ak je to tak, tak sa farmaceutickym monopolom podarilo odkupit aj BioChem aj NutriBiotic.....

Naposledy upravil: RNG (2013-12-04 06:40:17)



8

Re: streptococcus pneumoniae

Do "healingedge" som pisal tiez, aby mi realne odfotili flasku, no odtial som nedostal odpoved ani po druhej urgencii. Uz su to skoro dva tyzdne, takze ani nedufam ze odpisu.
Bol som celkom milo prekvapeny ze dalsi traja predajcovia boli ochotni ist realne do skladu, odfotit to a poslat mi fotky. Vsetko vsak boli Nutribiotic...
Oni to nejak nevedia pochopit ked som im napisal ze to nieje dobre, resp. to prave. S predajcom "Taostar" som si dokonca vymenil cez 10 mailov. Ich to velmi zaujimalo preco to povazujem za nepravy Citricidal. Ich vysvetlenie bolo, ze oni uz dlhe roky objednavaju Citricidal od jedneho distributora a nikdy ich ani nezaujalo ze tam nieje BioChem research. Ze ked si pozru faktury z pred 3 rokov, tak tam maju stale to iste co teraz. Na zaklade komunikacie so mnou to upravili aj na svojej stranke. Cize uz tam nemaju Citricidal BioChem research ale CItricidal Nutribiotic. Zmenili aj fotku...



9

Re: streptococcus pneumoniae

Citricidal je patentovany vyrobok a bol donedavna aj registrovany, tj to meno nemohli na ine vyrobky pouzit. Ale NutriBiotic to nejak trikom obislo, hoci nemozu uz tvrdit, ze sa jedna o ChEMICKY ZMENENY  vytazok z grapefruitovych semien,kde su povodne polyfenoly CHEMICKY ZMENENE na zmes quaternialnych zlucenin.
Tam bol ten podvod firmy NutriBiotic, ze neupozornili distributorov, ze sa nejedna uz o citricidal, tak ako bol povodne patentovany a ti si to nwevsimli ani po case, ked uz davno NutriBiotic pisal na flaskach, ze sa jedna len o vytazok z grapefruitovych semienok a na oklamanie tam dali slovo citricidal, kedze povodna registracia nazvu citricidal vyprsala.



10

Re: streptococcus pneumoniae

Vela ludi vyuziva toto forum na cerpanie informacii ohladne alternativnej liecby, rovnako ako aj ja...
No niekedy precitam desiatky az stovky prispevkov a neziskam uceleny zaver, ze co je vlastne dobre pre danu chorobu, aky prípravok, ake davkovanie, ako dlho uzivat a podobne...
Nechcem sa nijak dotknut pana RNG, no ma svojske odpovede, ktorym niekedy nerozumiem. Hlavne co sa tyka vyberu pripravku a jeho davkovania. Odpoved je zvycajne formou ako v tomto vlakne, odpoved c.2. To je pre neznaleho cloveka dost neprehladne a musi prestudovat X dalsich vlakien aby pochopil co je trebars carvacrol.

No nebudem kritizovat, ale prave naopak, dakovat...

Dana liecba mi pomohla a zbavil som sa Streptokoka ktorého som mal 3 roky, bez pouzitia antibiotik... Tak za to vam pan RNG velmi dakujem...

Pre ostatnych s touto nebezpecnou bakteriou davam laicky navod, resp. ako som to ja uzival a pomohlo:

- NOW Oreganovy olej, kapsule, 3xdenne po 2 kapsule, vzdy cca. 1hodinu po jedle
- NOW NAC, kapsule, 2xdenne po 1 kapsulu, po ranajkach a po veceri
- Citricidal Nutribiotic, 5xdenne, 20 kvapiek do 3dcl pitnej vody z vodovodu
- Probiotikum, tesne pred spanim, odporucanu dennu davku daného probiotika

Takto som to uzival presne 14 dni a nasledne som isiel k lekarovi na vyter z hrdla. Výsledok "bez nalezu". Dokonca zmizol aj nejaky Stafilokok, ktorému lekar nekladol dolezitost.

Nezohnal som tzv. "pravy" Citricidal od BioChem research, takze som skusil ten od Nutribiotic. Zjavne to pomohlo...

Takze taka je moja skusenost. Odporucam kazdemu uzivatelovi, co na tomto fore cerpa informacie a nasledne skusa liecbu, aby v prislusnom vlakne napisal svoj zaver, ci dana liecba pomohla, alebo nie... Potom bude radost liecit sa, bez komercnej a skodlivej medicíny...

Andrej

Naposledy upravil: andrej.p (2013-12-20 19:27:40)



11

Re: streptococcus pneumoniae

OK



12

Re: streptococcus pneumoniae

dobry den, prosim mam podobny problem, mam vsetko potrebne, akurat nemam oreganovy olej od firmy NOW. Viem si kupit len ten od spol. Swanson. Prosim Vas, poradte, ako ho uzivat, ked je tam koncentracia 1:10, aby som dosiahla rovnake mnozstvo ako pri uzivani oleja od NOW v mnozstve 3x200 mg, cize 3x2 kapsle? Velmi pekne dakujem.



13

Re: streptococcus pneumoniae

Ten si nekupuj, raz som sa to uz pytal a RNG mi odpovedal, ze to nie je oreganovy olej, ale len extrakt a nie je tam dokonca ani uvedene presne mnozstvo ucinnej latky karvakrol. V tejto teme mi odpovedal: http://rng.uforum.sk/post/32114/#p32114 , pozri prispevok c. 116 (v tomto momente je to zatial posledny prispevok v tej teme).

Kup si jedine ten od firmy NOW Foods.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=2

alebo ak nechces odtial objednat, tak to kupis aj na Slovensku: http://biocare.sk/eshop/produkt/oregano-olej len tam je uz o nieco drahsi.

Naposledy upravil: Pietro (2014-03-12 20:27:15)



14

Re: streptococcus pneumoniae

Zasadne nekupujem doplnky, kde nie su ucinne latky presne stanovene.
Robim to len vtedy, ked nemam inu moznost.



15

Re: streptococcus pneumoniae

Rozumiem. K streptokokom pneumonia je tu zalozena tato tema, ale kedze sa neviem spojit so zakladatelom, chcem sa poradit, ci NAC mozem v pokoji nahradit ACC, aj ked sa lisia mg. ACC ma 800 a NAC 600 mg ucinnej latky. Ak si vezmem 1, 5 tablety 2x denne ACC bude to ok? Ake probiotikum si mozem kupit? Niekde ste spominalii, ze Ultimate probiotic od Swanson by mohlo byt ok- suhlasite? A prosim posledna otazka- mna uz velmi bolia klby- vsetky, Aslo mam 1200. Mozem zacat brat GSE a ACC bez probiotika a oregan. oleja- kym dorazi objednavka, alebo pockat a zacat uzivat az vsetko spolu? Velmi pekne dakujem za odpoved.



16

Re: streptococcus pneumoniae

Samozrejme ze to mozes nahradit, jedna sa o tu istu latku, len na Slovensku ju volaju liecivo acetyl cystein a v USA u doplnkarov   potravinovy doplnok N-acetyl cystein. Ako potravinovy doplnok to ma menej e-ciek, ako dop toho dava farmacia a obvykle to ma aj nizsiu cenu.
Bran sa , aj menej doplnkov je lepsie ako nic. NAC odhlienuje a odmaskuje, a potom aj normalna telesna obrana je ucinnejsie proti nakazam, nielen lieky alebo doplnky.
ASLO 1200 je poriadne vysoke, tj mas poriadnu streptokokovu a mozna aj ine infekcie v tele.
Ja byt tebou beriem aj betaglukanym, aj extrakt z olivovych listov, mozno aj monolaurin, pre istotu. nakazy totiz casto byvaju rozne, nie len jedna, dalsie sa popri nich zvezu ako sekundarne infekcie, alebo to das moznost premnozit sa nasim vlastnym telesnym virusom, ktorych ma dnes kazdy v tele viacero.
Aj vojak v tme zo zakopu striela kdekade, aj ked nevidi nepriatela a obcas sa mu podari ho aj trafit. To je aj moja teoria obrany a zatial, tj vyse 20 rokov, som tak odstanil hromadu nakaz bez toho, aby som zistil, co to vlastne bolo a adresovane vcas/okamzite po akomkolvek naznaku som z toho vyliezol bez horuciek a za plneho pracovneho nasadenia.



17

Re: streptococcus pneumoniae

dobry den rng, este sa chcem spytat, ci mozem uzivat spolu antibiotika, oreganovy olej aj GSE? Dost ma boli aj ucho, podla CT mam ucho ciste, ale v dutinach mam hnis- hlavne lice, ale aj celo. Myslite, ze ma toho hnisu zbavi GSE a oreg.olej?Co by som este mohla spravit, aby to pominulo?



18

Re: streptococcus pneumoniae

Nuz na zapaly hornych dychacich ciest neodporucam atb .Dovody su jasne pozri na temu
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie
kde ustne brane atb len znicia crevnu probioticku floru, ale do dutin sa nedostanu. Tam sa moze dostat len nieco tam kvapkane alebo aromaticky prchavy olej, ako napr oreganovy, ktory odhlienuje a zabija hromady mikrobov, vcitane hnilobnych a plesnovych, na ktore atb je aj tak neucinne.
Odporucam brat aj odhlienujuce NAC a serrapeptazu, lebo tieto rozne maskovane infekcia a biofilmy odmaskuju cim umoznia telu vlastnymi protilatkami, alebo protilatkami od nasich probiotik alebo antimikrobialnymi doplnkami ich znicit.



19

Re: streptococcus pneumoniae

Dobry den, prosim este o jednu radu, totiz prisla som na to, ze mam doma pravy GSE roztok - kupila som naraz asi 5 fl. v roku 2011(zatial mam otvorenu jednu). A ten pravy GSE s obsahom 33%citricidal (balenie ma 59ml), cize stary povodny GSE si kvapkam 60 kvapiek do litra vody a to iste aj do nosa. Cize ja to mam znizit na polovicu? Inak mne ta horkost neprekaza, tak sa len pytam, ci si
1. nejako neskodim touto koncentraciou?
2. za ako dlho by som sa mohla zbavit toho streptokoka pneumoniae pri uzivani Vami doporucenych davok oreg. oleja, gse a NAC, plus probiotika a serapeptazy?Aky je Vas odhad?
3. Kedze mam hnis v dutinach- celovych a licnych spojeny s bolestami hlavy, zubov a ucha, dokumentovany po CT, tak by som sa Vas chcela spytat, ci mi uvedena kombinacia pomoze aj znicit ten hnis?
Velmi pekne dakujem za pomoc a odpovede.



20

Re: streptococcus pneumoniae

1. vyssou koncentaciou si nijak neuskodis, len to drazdi na kychanie. Ja som raz pouzil 6 kvapiek GSE do 30 ml vody, co je ekvivalent skoro 200 kvapiek do litra a okrem toho, ze som kychal ako slon skoro 1/2 hodiny a nos mi tiekol  to po pol hodine preslo.
Ale ked som si to urobil 3 kvapky do 30 ml kokosoveho oleja, tak som to prakticky vobec necitil  a naviac som si namastil znutra sliznicu, ktora mi v zime pri velmi suchom vzduchu casto praska.
Hnisanie je z mikrobov, ked znicis mikroby, tak prestane aj hnisanie.



21

Re: streptococcus pneumoniae

Dobrý deň prajem,
prosím o radu...som už zúfalá, moj malý 10 mesačný synček má už po 3x zápal stredného ucha, z výterov nos a hnis v ušku mu vyšiel polyrezistentný streptococcus pneumoniae, tento pneumokok (vždy rovnaký kmeň) mu bol zistený pri každom zápale...užívali sme už veľa antibiotík dokonca mu bol nasadený aj Ciphín!, kontrolné výtery vždy negat., celá rodina je negatívna a preto nechápem kde sa mu to v tom malom telíčku skrýva! Prosím, tento krát je to asi najhoršie, už 2x mu za týždeň prepichovali bubienky, a preto hľadám iné formy pomoci nie len ATB ktoré mu aj tak nepomáhajú. Čítala som o koloidnom striebre, GSE a oreganovom oleji, ale nikde som nenašla ako by som to mohla použiť na takto malé dieťatko..prosím Vás preto o radu! Vopred ďakujem!!!



22

Re: streptococcus pneumoniae

Citricidal, tj nie GSE , najdes ho na Hoogle sa pouziva ako roztok 35 kvapiek na liter vody, co je dospela davka na pitie. Ten isty roztok mozno davat na vyplachy, do nosa , oci a usi., bez ohladu na vek.
Streptokoky a ine bakterie a ine mikroby sa stavaju casto atb rezistentne, pretoze sa zdruzuju do velkych  a  skupin a spolocne sa ochranuju maskovanim. Maskovanie ako aj hlieny sa daju odstranit napr NAC a serrapaptazou, dospela davka (tj na 70 kg zhruba) je
2 x 600 az 1200 mg NAC,, co treba prepocitat na vahu dietata, kapsule sa daju roztvorit a urobit z nich roztok, ala "citronova voda" a prichutit medom
serrapeptazy treba dospela davka  3 x 120 000 IU, zialbohu pokilal nie je mikropokryta entericky tak sa kapsule nemaju otvarat.
Oreganovy olej je tiez vyborny, najma ak sa nakaza dostane aj do usi, zialbohu neviem ako ho do malych deti dostat, kedze je to paliva korenina a tak ju odporucam najma v entericky pokrytych kapsuliach.
Koloidne striebro je samozrejme tiez ucinne, zialbohu viacmenej len povrchovo, a nanajvys v hrdle a zaludku, totiz v zaludku ho znicia kyseliny velmi rychle.

Inac take nakazy sa skryvaju najma v prinosnycy ditinach kam sa [prakticky nuc ustne brane aj tak nedostane, tj odporucam najma kvapky roztoku citricidalu vo vode alebo aj v kokosovom oleji, rovnaka koncentracia.



23

Re: streptococcus pneumoniae

Ďakujem Vám veľmi pekne za rýchlu odpoveď!



24

Re: streptococcus pneumoniae

OK



25

Re: streptococcus pneumoniae

Dobry den,
Chcela by som vas poprosit o radu. Moj 18 mes syn z vyteru zisteneho pneumokoka a hemofila. Mava vysoke horucky, potom mu na par dni utichnu a opat. Pediater mi predpisal pre neho atb ale odporucil mi ist na to najskor alternativne a len v pripade opatovnych horuciek nasadit atb. Co by som mu mala dat a v akych davkach? Mam doma citricidal, NAC, serapeptazu, oreganovy olej. Dakujem pekne



26

Re: streptococcus pneumoniae

Dospela davka roztoku citricidalu je 35 kvapiek do litra vody. Dolezite je takyto roztok kvapkat dietatu 3 krat denne do nosa.tak aby sa dostal aj do celnych dutin. Lebo tam najviac nakaz zo vzduchu prebyva a odtial sa dostavaju na mandle do hrsdla, priedusiek pluc a dokonca aj do stredneho ucha. Takze tam ich treba v prvom rade vyhubit.
Ja som to riesil s vnucatami tak, ze som ich zavesil za nohy a rychlo kvapol 2 kvapky toho roztoku do kazdej nosnej dierky, aj napriek protestom, 3 krat denne.
NAC  je 2 x 600 az 1200 mg, kapsula sa da otvorit a rozpustit vo vode a dat dietatu pit po troche, chuti ako citronova voda, da sa samozrejme aj prichutit
Oreganovy olej je samopzrejme najlepsi len neviem , ako ho do dietata dostanes. Dospela davka je 3 x 200 mg carvacrolu. Now ma kapsulky s enterickym pokrytim , co sa teoreticky lahko hltaju, kde v kazdej kapsulke je zarucene  Samozrejme sa kapsulky nemozu rozpucit, lebo oreganovy olej je silna a paliva korenina. Preto je aj to entericke pokrytie, aby sa rozpustil az v crevach a nepalil hrdlo a zaludok.

Davky na ine vahy ako dospela(70 kg) sa prepocitavaju v pomere vah, aspon priblizne.

Najlepsia obrana proti roznym nakazam je ale udrzovanie dobrej probiotickej crevnej flory, ktoru zialbohu atb znicia a tym telo oslabia v boji proti nakazam. Takze zmes mikrovlasknin a nasadzat kvalitne probiotika je prva zalezitost, okrem kvapiek roztoku citricidalu do nosa.

Naposledy upravil: RNG (2015-03-19 20:56:18)



27

Re: streptococcus pneumoniae

Dakujem. Citricidal kvapkam do nosa Rozpusteny v kokosovom oleji a striedam to aj s koloidnym striebrom-neviem ci je to ok. Oregano mam od now a to dokaze pekne spolknut. Nemam davat aj serapeptazu? Davam mu probiotika 30billions od healthy origins s pomedzi to mu davam este take slabsie 3 miliardy Laktobacilov. Citala som ze aj koloidne striebro je vhodne pit lyzicku denne. Tapam v tom ale chcem sa vyhnut atb.
Netreba teda doplnit serapeptazu a mozno aj to koloidne striebro? Alebo este cosi ine? Vdaka

Naposledy upravil: Timi06 (2015-03-19 23:08:23)



28

Re: streptococcus pneumoniae

Velmi dolezita je ta poloha zvisla pri kvapkani do nosa, inac sa to nedostane do celmych dutin a tam sa teda moze nakaza zdrzovat lubovolne dlho. Aj koloidne striebro aj citricidal nicia rozne nakazy v nose. KS je dobre na zaludocne nakazy, ale v zaludku sa kyselinami za par sekund jeho ucinnost drasticky znizi, takze hovorit o ucinku na cele telo je dost problematicke.
Mozes mu davat aj serrapaptazu, je mikroenkapsulovana, tj teoreticky ta, co vyraba Dr Best sa da aj otvorit kapsula a dat do jedla.
Probioptika nestaci len nasadit, ale treba ich aj zivit mikrovlakninami, aby sa rozmnozili aspon 10 000 krat a tak obsadili cele creva. Az vtedy sa ukaze ich naozajstny uzitok v tele.



29

Re: streptococcus pneumoniae

Dobry vecer, syn 4,5r (18 kg) ma nalez



30

Re: streptococcus pneumoniae

Pozri na predosle prispevky.



31

Re: streptococcus pneumoniae

Dobrý deň, môj syn 4 roky ma už vyše 8 mesiacov tohto streptococca, užívali sme striebro do nosa, no zbavilo nas iba stafylococa, co mal. teraz som nakupila všetko, čo radíte Citricidal, NAC, oreganovy olej atd, avsak radíte aj probiotika. S tym vsak mame problem, nakoko syn ma intoleranciu laktozy a doteraz mal aj alergiu na kravske mlieko ( to uz nema ) a skoro vsetky obsahuju laktozu ( podla Mgr. v lekarni), tie co neobsahuju su velmi slabe, viete mi prosim poradit ake, pripadne alternativu ? ďakujem



32

Re: streptococcus pneumoniae

Nuz hromada probiotik neobsahuje ziadnu laktozu, tu obsahuju len jogurtove kultury,
Inac lekarne su na lieky a farmaceuti poznaju len lieky a nie potravinove doplnky, lebo to nie je cast ich vzdelania zo skol.
Dufam ze mas  pravy citricidal, co obsahuje quaternialne zluceniny, lebo ine su velmi slabe a casto aj vyslovene podfuk.
Pozri na
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=1
co su tepelne aj kyselinov stabilne a samozrejme bez laktozy a inych moznych alergenov.



33

Re: streptococcus pneumoniae

Dakujem, urcite popozeram. No citricidal som kupila tento
http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm
no ako som citala diskusiu ohladne citricidalu na tvojej stranke, tak neviem, ci som kupila dobre, nakolko sa vyjadruju, ze uz to nie je to prave :-(.



34

Re: streptococcus pneumoniae

Brblinka napísal(a):

Dakujem, urcite popozeram. No citricidal som kupila tento
http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm
no ako som citala diskusiu ohladne citricidalu na tvojej stranke, tak neviem, ci som kupila dobre, nakolko sa vyjadruju, ze uz to nie je to prave :-(.

Tento co si objednala je dobry ten mam aj ja smile



35

Re: streptococcus pneumoniae

.



36

Re: streptococcus pneumoniae

Dobrý, mam ešte otázku, pokúšala som sa do malého ( 4 roky- streptococcus pneumonie) dostať tie kapsule oreganového oleja, no neúspešne :-(, ako alternatívu môžem dávať olej v kvapkách ? napr. tento ? http://www.hoogle.sk/Oreganovy-olej-29-6ml-d693.htm. Zaroveň sa chcem opýtať, keď kojím, môžem tie kapsuly uživať ja ? ďakujem za odpoved



37

Re: streptococcus pneumoniae

Brblinka napísal(a):

Dobrý deň, môj syn 4 roky ma už vyše 8 mesiacov tohto streptococca, užívali sme striebro do nosa, no zbavilo nas iba stafylococa, co mal. teraz som nakupila všetko, čo radíte Citricidal, NAC, oreganovy olej atd, avsak radíte aj probiotika. S tym vsak mame problem, nakoko syn ma intoleranciu laktozy a doteraz mal aj alergiu na kravske mlieko ( to uz nema ) a skoro vsetky obsahuju laktozu ( podla Mgr. v lekarni), tie co neobsahuju su velmi slabe, viete mi prosim poradit ake, pripadne alternativu ? ďakujem

este sa chcem k liecbe opytat, maly chodi plavat ( 1 krat do tyzdna ), ci je to ok a tiez nie vzdy vieme dodržat pravidelnost uzivania ( chodi aj cvicit ), napr pitie NAC 2 x denne, bude to účinné ? Velmi pekne dakujem



38

Re: streptococcus pneumoniae

Nuz nieco je lepsie , ako nic, hoci tak stiplavy olej dostat v tekutom stave do dietata je prakticky nemozne. Najmenej stiplava je tato verzia, myvcelizovana
http://www.iherb.com/North-American-Her … &ic=34



39

Re: streptococcus pneumoniae

RNG napísal(a):

Nuz nieco je lepsie , ako nic, hoci tak stiplavy olej dostat v tekutom stave do dietata je prakticky nemozne. Najmenej stiplava je tato verzia, myvcelizovana
http://www.iherb.com/North-American-Her … &ic=34

Dakujem, vyskusam :-). Tie kapsule by som mohla, ked kojim ?



40

Re: streptococcus pneumoniae

Samozrejme ze mozes pri kojeni.
Ale pre istotu ich neodporucam v tehotenstve, lebo ako silna korenina prekrvuju extra placentu co moze zvysit pravdepodobnost spontanneho potratu udajne. Ani na to som ale nevidel dokaz, len ako konzervativny clovek sa radsej drzim opatrnosti.



41

Re: streptococcus pneumoniae

Rng je mozne, aby maly syncek mal zvysenu teplotu ako reakciu na tuto liecbu ? ( citricidal do nosa, NAC 2x denne, probiotika a kvapky oregana...). Nemal ziadne priznaky pred tym ( streptococusa nemal v aktivnej forme ) teraz ma drazdivy kasel a zvysenu teplotu po 3 dnoch uzivania :-( moze to byt z cistenia alebo to jeho telo nezvlada ? Dakujem



42

Re: streptococcus pneumoniae

Odkila vies , ze je to reakcia na tuto liecbu. Kvapockove infekcie su stale okolo nas, takze ked sme oslabeni ale aj inac mozeme cokolvek nachytat.
Samozrejme aj ked clovek je navonok zdravy, moze mat v tele hrpmady rozntych skodlivyc mikrobov a tak moze mat pri zobrani silnycantimikropbilalnych uhynovu/Herxheimerovu reakci, co sa prejavuje podbne ako slaba chripka(bolesti tela, tecuci nos a nizke horucky)
Na stastie to trva len par dni, pokial telo nevyluci tie toxiny.



43

Re: streptococcus pneumoniae

Neviem, len sa snazim najst pricinu, bojim sa, aby som neublizila miesto pomoci. Ten kasel je proste tak drazdivy, ako ked ti nieco nerobi dobre. Sopel nema a nestazuje sa na ziadnu bolest. Takze radis vydrzat :-) dakujem



44

Re: streptococcus pneumoniae

Kasel moze byt aj z roznych alergii(pel, chemikalie, plesnove vytrusy, prach, roztoce...)
S doplnkami , ked ich beries v normalnych davkach nemozes nikomu ublizit. Lekari, co su na to urceni totiz musia vsetko, co je dane na volny trh ako potravinove doplnky schvalit ako neskodne. To iste plati pre hygienikov a mikrobiologov.



45

Re: streptococcus pneumoniae

Zdravím, ozývam sa po dlhšej dobe, v prvom rade sa ti chcem RNG veľmi poďakovať, synček ( 5 rokov ) sa streptococussa zbavil, aj keď nám to trvalo dlhšie. Stále má však kašel, ktorý je niekedy dusivý a inokedy odkašle hlien, chcem sa opýtať, je možné, že ten streptococus pneumonia prešiel do pľúc ? Výtery ma negatívne, krv- CRP, ASLO, anti-DN-áza B negatívne, chlamýdie a mykoplazmy negatívne, no na RTG mu našli ložisko bronchopneumon. Nemá teplotu, sopel, len kašle dlhodobo, nič ho nebolí, vládze športovať. Alergiu tvrdia, že nemá, no testy mu maju robit az v decembri. Samozrejme, že na základe RTG mu chcú nasadiť sirokospektrálne antibiotika, nakolko nevedia, co to sposobilo, lebo vytery ma negativne. Je možné, že je to ten streptococuss  a ak ano, pomože NAC a oregano ? Kupila som aj extract z olivových listov http://www.hoogle.sk/Extrakt-z-olivovyc … -d1750.htm  Ako mu ho môžem dávkovať ?  má 16 kg.


ďakujem veľmi pekne

Naposledy upravil: Brblinka (2015-11-19 20:08:08)



46

Re: streptococcus pneumoniae

Mikrobov je hromada, su take co ziju z hlienov a v hlienoch a take lekari obvykle vobec nediagnozuju. Na to je dovre brat NAC a serrapaptazu na odhlienenie a oreganovy olej na potlacenie takych infekcii.
Atb na take infekcie skor skodia, lebo potlacia probiotika, co vyrabaju protilatky aj proti hlienovym infekciam. Nezabudajte na bezne ako zinok selen jod vitaminy C E D-3, K-2 mikrovlakniny a probiotika roznych druhov. Aj ustne/oral probiotics mozu pomoct na horne dychacie cesty.

Naposledy upravil: RNG (2015-11-19 23:54:03)