1

Téma: Chronická tonzilitída

Dobrý deň.

Chcela by som Vás poprosiť o radu, odporúčanie na prípravky, ktoré by zlepšili stav chronickej tonzilitídy - zrelej na tonzilektómiu, ale zatiaľ sa tomu bránim.
Mandle sú zapálené viac krát do roka, stačí menší pokles teploty vonku, alebo väčšia fyzická aktivita a je to tu zase,potrebné je každodenné vytláčanie tvrdých čapov.
Stav viac krát preliečený ATB.
Spolu s tým mám chronický zápal PND.



2

Re: Chronická tonzilitída

Pozri na temu infekcie, tam je vysvetlene, preco atb nie su casto riesenie na zapaly hornych dychacich ciest a preco napr roztok citricidalu
(citricidal profesional z firmy BioChem Research)
kvapkany do nosa  v leze s hlavou sklonenou co najciac dozadu, aby sa to dostalo aj do celnych dutin,
a obnovenie si crevnej probiotickej flory na to su ucinne.

Chronicke je len nevyliecene beznymi liekmi, ktore su na to nespravne zvolene.Pozri
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie



3

Re: Chronická tonzilitída

Ďakujem za odpoveď



4

Re: Chronická tonzilitída

OK



5

Re: Chronická tonzilitída

RNG poradíš mi prosím ako mám vyliečiť chronicky zväčšené mandle? Sú stále veľmi veľké asi 4 mesiace a mám problém s prehĺtaním. Nie sú zapálené ani nehnisajú. Mandle ostali veľké po prekonaní angíny, liečenej antibiotikami. Beriem citricidal, oreganový olej, serrapeptázu.



6

Re: Chronická tonzilitída

Infekciu treba hlavne znicit v dutinach co je vlastne zdroj nakazy. Ak mas ten citricidal professional, tak si z neho sprav kvapky, do 100 ml vody daj 4 az 8 kvapiek, alebo aby ta to nahodou nestipalo, tak do daj do kokosoveho oleja a ten zaroven hydratuje nosovu sliznicu, musis si to davat v leze co najviac zaklonenou hlavou, aby sa to dostalo hlboko do dutin. Mozes si este kupit koloidne striebo aj to mozes kvapkat do nosa a tak budes mat vacsi zaber proti mikrobom. Mozes ich cez den striedat, alebo jeden den budes pouzivat koloidne striebro a druhy den citricidal, tak ako ti to bude vyhovovat. Obidva pouzivaj aspon 3 denne 1 kvapku do kazdej nosnej dierky, ale mozes aj podla potreby.

Oreganovy olej je vyborny, pretoze ten je aromaticky a prchavy, takze sa v podstate dostane vsade, t.j. aj do dutin. Davka je 3x2 tobolky denne z toho od firmy NOW Foods.

Pripadne mozes este pridat NAC, ktory tiez odhlienuje a zaroven odmaskuje mikroby, ktore sa vedia maskovat a tak sa daju lahsie vyhubit.

Naposledy upravil: Pietro (2014-10-29 12:23:29)



7

Re: Chronická tonzilitída

Ďakujem Pietro za cennú radu. Citricidal mám Nutribiotic, užívam ho vnútorne. Budem si ho kvapkať spolu s kokosovým olejom  do nosa a zaobstarám si N-acetylcysteín.



8

Re: Chronická tonzilitída

A este aby som nezabudol, treba si aj nasadzat silne probiotika, pretoze nam vytvaraju az 70% protilatok do celeho tela a zaroven treba uzivat denne zmes mikrovlaknin ako su psyllium, inulin, ovsena vlaknina, arabinogalaktany, modifikovane citrusive pektiny, glucomannan, pretoze probiotika nestaci len nasadzat, ale treba ich aj podporovat a krmit mikrovlakninami, aby sa rozmnozovali a zaroven udrziavali zdravu crevnu floru.



9

Re: Chronická tonzilitída

Pietro budem brať všetko čo si napísal. Ďakujem.



10

Re: Chronická tonzilitída

Rng za aky cas sa da vyliecit hronicky zapal mandli ked su tam aj hnisave capiky a zaujma ma ze ci z krvy test ASLO ukaze ci mam zapal v celom tele alebo len v hrdle ? 3ja doktori ma strasili ze mi to poskodzuje srdce a klby , ale pokial bude ASLO nizke tak zapal je len v hrdle nie  ?

Doplnky budem brat
Olive leaf extra strong ,
oreganovy olej
citricidal
boswellia
betaglukanat
NAC
Curcumin do firmy best of best ten silny .

takze mam doplnky zabezpecene dostatocne dobre si myslim , ale dam tomu max mesiac , pisal si raz do tyzdna to musi byt ok takze mesiac je uz aj vela .

ked si za mesiac mandle nedam dokopy asi pojdem na ich vyber , moze byt pricina niekde inde ak si ich nedokazem vyliecit za mesiac ?



11

Re: Chronická tonzilitída

Aslo je len na streptokoky, nie na ine mikroby.
Len do toho, cim viac roznych animikrobialnych , tym skorej to porazis.



12

Re: Chronická tonzilitída

ZlatyStaf. napísal(a):

Rng za aky cas sa da vyliecit hronicky zapal mandli ked su tam aj hnisave capiky a zaujma ma ze ci z krvy test ASLO ukaze ci mam zapal v celom tele alebo len v hrdle ? 3ja doktori ma strasili ze mi to poskodzuje srdce a klby , ale pokial bude ASLO nizke tak zapal je len v hrdle nie  ?

Doplnky budem brat
Olive leaf extra strong ,
oreganovy olej
citricidal
boswellia
betaglukanat
NAC
Curcumin do firmy best of best ten silny .

takze mam doplnky zabezpecene dostatocne dobre si myslim , ale dam tomu max mesiac , pisal si raz do tyzdna to musi byt ok takze mesiac je uz aj vela .

ked si za mesiac mandle nedam dokopy asi pojdem na ich vyber , moze byt pricina niekde inde ak si ich nedokazem vyliecit za mesiac ?

rng , mozu sa tieto doplnky brat aj nalacno ? ak nie tak ktore sa musia s jedlom , oreganovy olej ten viem .
je  to pre cloveka ktory ma prerusovany post , takze jedava 6-8 hodin denne . neviem ci je dobre dat vsetky doplnky v tom case alebo lepsie dat niektore aj nalacno . dakujem



13

Re: Chronická tonzilitída

Po9zri napr, vcera a prevcera som mal neprijemne sucho v hrdle, viac hlienov ako obvykle a rano som aj kaslal. Dokonca som mal aj jemne zapalene jedno oko.
Tak som zobral rano aj vecer monolaurin, oreganovy olej v kapsuliach a samozrejme som si nakvapkal do nosa roztok citricidalu. A zobral som aj preventivne extrakt z olivovych listov.
Co mi pomohlo z toho  neviem ale dnes uz nemam hlieny v nose a hrdle, , len trochu este vykasliavam rano, ved to nejde okamzite vycistit pluca a priedusky A iste zajtra po tom nebude ani stopy. A to pri tom pijem "zahlienujuce" mlieko.
Ziadne posty nedodrziavam, aj cirkevne pre mna stareho uz neplatia.



14

Re: Chronická tonzilitída

RNG napísal(a):

Po9zri napr, vcera a prevcera som mal neprijemne sucho v hrdle, viac hlienov ako obvykle a rano som aj kaslal. Dokonca som mal aj jemne zapalene jedno oko.
Tak som zobral rano aj vecer monolaurin, oreganovy olej v kapsuliach a samozrejme som si nakvapkal do nosa roztok citricidalu. A zobral som aj preventivne extrakt z olivovych listov.
Co mi pomohlo z toho  neviem ale dnes uz nemam hlieny v nose a hrdle, , len trochu este vykasliavam rano, ved to nejde okamzite vycistit pluca a priedusky A iste zajtra po tom nebude ani stopy. A to pri tom pijem "zahlienujuce" mlieko.
Ziadne posty nedodrziavam, aj cirkevne pre mna stareho uz neplatia.

teraz nechapem ci tam je niekde odpoved ci sa mozu brat nalacno big_smile



15

Re: Chronická tonzilitída

Jedine oreganovy olej neodporucam na lacno, ostatne sa mozu brat aj bez jedla.



16

Re: Chronická tonzilitída

http://www.funtube.sk/video-toto-mozno- … n=Fridrich

dalo by sa toto vyliecit doplnkami protizapalovimi ?
ked je ten hnis vo vnutri mandli ( loziska v mandliach ) da sa to liecit aj tak ?
citricidal , olive leaf silny , oregano , bowsvelia , curcumin ten silny , nac, serrapeptaza atd atd



17

Re: Chronická tonzilitída

Protizapalove velmi nepomozu na miroby, len na zapal samotny. Na take rozne hrudky a hnisanie na mandliach treba najprv zlikvidovat sazobaren infekcii v prinosnych dutinach a potom, alebo este lepsie sucasne znicit kvasne a plesnove kultury oreganovym olejom tiez odmaskovacami ako NAC a serrapaptaza.
Samozrejme to ide, ja som to mal od mladosti casto a vzdy sa mi to podarilo zlikvidovat, najma teraz, ked pouzivam silne antimikrobialne doplnky.
Aj teraz asi pred pol roko, som par takych hrciek pri cisteni hrdla dostal von, samozrejme som okamzite nasadil menovane,  vcitane monolaurinu a za par dni po tom nebolo ani stopy.
Totiz som zabudol na cas objednat oralne probiotika, co toto tiez pri pravidelnom kazdodennom pouzivani potlacia.



18

Re: Chronická tonzilitída

RNG napísal(a):

Protizapalove velmi nepomozu na miroby, len na zapal samotny. Na take rozne hrudky a hnisanie na mandliach treba najprv zlikvidovat sazobaren infekcii v prinosnych dutinach a potom, alebo este lepsie sucasne znicit kvasne a plesnove kultury oreganovym olejom tiez odmaskovacami ako NAC a serrapaptaza.
Samozrejme to ide, ja som to mal od mladosti casto a vzdy sa mi to podarilo zlikvidovat, najma teraz, ked pouzivam silne antimikrobialne doplnky.
Aj teraz asi pred pol roko, som par takych hrciek pri cisteni hrdla dostal von, samozrejme som okamzite nasadil menovane,  vcitane monolaurinu a za par dni po tom nebolo ani stopy.
Totiz som zabudol na cas objednat oralne probiotika, co toto tiez pri pravidelnom kazdodennom pouzivani potlacia.

dakujem , co je monolaurin a ktore probiotika ustne beres ?



19

Re: Chronická tonzilitída

Monolaurin je forma tuku, kde je viazana  jedna lauricka kyselina(kokosovy olej) na jednu molekulu glycerinu, nie na tri=triglyceridy, ako su velka vacsina tukov. Je to potravina viacmenej a je ucinna ako antioiralny a antimikrobialny vseobecne prostriedok. Ustne probiotika beriem momentalne tieto, co maju prijemnu jahodovu chut a vonu
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … -30-chwbls