1

Téma: zapal v tele

Viac ako rok chodim na vysetrenia a po dlhom case si lekari myslia,lepsie povedane ani sami nevedia co,ale ze asi mam urcity druh artritidy,ale vseobecne autoimunitne ochorenie,najprv som mala asi 3 roky palenie zahy,brala som antacida,potom mi dali dalsie,ale kedze som nevidela zmenu tak som zacala citat a dozvedela som sa ze dovod moze byt prave malo kyseliny.Stale si myslim,ze tie antacida mi narusili creva,mala som aj dlhodobe zapchy,potom som rok nemohla hybat s ramenom,iba som dostavala lieky na bolesti,tie som nebrala,vlastne som nikdy nebrala lieky,vzdy davam na prirodu,ale akosi sa to nazberalo a potom mi nasli zapal v ramene,zapesti,na chodidlach.Ja som presvedcena ze to ma suvislost s crevami a to prekyslenie.Stravujem sa celkom zdravo,ale k tomu sa dostavam do menopauzy,bolesti hlavy a klby raz je lepsie,raz horsie.Kupila som si vitaminC,acidophilus,pivovar.kvasnice,vit.E,Betain hydrochloride,zinok,magnezium,vit.D3,melasu,sodu bikarbonu,ashwagandhu,zeleny jacmen,ale je toho vela a neviem ci to mozem pouzivat naraz.A ako by som mohla doplnit estrogen,objednala som si aj Yam,sodu bikarbonu som brala casto,teraz sa snazim menej,neviem ci ju mozem pouzivat aj do caju a este pouzivam solanku.A vazne uvazujem nad MMS,ale este sa neviem rozhodnut.Lekari mi chcu nasadit sulfasalazine,alebo methotrexate,koncom oktobra mam ist na vysetrenie tu v anglicku,ale ja to brat nechcem



2

Re: zapal v tele

Zasadne v menopauze musis pouzivat yam v prvom rade, inac mas zle hospodarenie s mineralmi a rozne neprijemne stavy.
Palenie zahy znamena kvasenie v zaludku, tj NEDOSTATOK kyseliny. Ak si brala antiacida, tak si si uplne odzbrojila zaludok a tak sa ti do tela mohli dostavat bez znicenia akekolvek mikroby na jedle.
Takze naprac si travenie(kyseliny, enzymy, mikrovlakniny probiotika) a potom uvidis, co ti este treba.
Reumaticke bolesti su na vyse 50% z mykoplaziem, na co treba brat NAC, extrakt z olivovych listov a Samento.
Druhych 50% je zo zamorenia, na co potrebujes enzymaticke precistenie tela(entericky ochranene enzymy, najma pancreatin a serrapaptaza)
ale bolesti mozu byt aj z nervov napadnutych virusami, ktore nosime cely cas v tele a ktore sa prejavia zakazdym, ked je telo oslabene, tj aj v tvojom pripade to moze byt, ked mas narusene travenie. Ako proti nim pozri na temu herpes, kde dnes uz vlastne kazdemu odporucam si zvysovat viralnu imunitu, pre istotu
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes



3

Re: zapal v tele

a este som si kupila Nutricology/ Allergy Research Group Prima Una De Gato, 1 Fl Oz,macaci pazur,ale neviem ci ten mix vsetkeho mozem pouzivat naraz,lebo v tom nemam ziadny system



4

Re: zapal v tele

a este sa chcem opytat co je NAC,o samente som nieco citala,ale neviem ktore je dobre a naco sa pouziva



5

Re: zapal v tele

NA=N acetyl cystein, forma aminokyseliny, ktora odhlienuje a odmaskuva rozne zamaskovane infekcie v tele.
Samento je specialny vytazok z uncarie tometosy/vilcacora/una de gato/cats claw, ucinny napr na zastarale pripady boreliozy a ine vnutrobunecne parazity.



6

Re: zapal v tele

Chcela by som sa spytat ako je to so zemiakmi pri artritide,vraj ju zhorsuju,je to pravda?Ja ich mam velmi rada



7

Re: zapal v tele

Okyslujuce potraviny zhorsuju artriticke bolesti.
Ale ja napr bojujem proti artritide branim NAC, serrapaptazy, boswelinu  a extraktu z olivovych listov, tiez samento, lebo artritida je casto sposobena vnutrobunecnymi parazitmi, mykoplazmami, ktore sa velmi pomaly rozmnozuju, maju tak nizku aktivitu, ze si ich nase telo prakticky nevsima, ale ked nakazia privela buniek, tak vyrabaju zapalove latky, z coho su tie artritidy. osteoartritidy a ine reumaticke bolesti a degeneracie.
Ja som dostal extremne silne artriticke bolesti asi 6-8 tyzdnov po pobyte v nemocnici, kde mi atb znicili crevnu probioticku floru , takze sa tieto pliagy postupne v tele rozmnozili a teraz bude dlhy cas trvat, aj ked som si obnovil crevnu probioticku floru tieto maskovane infekcie v bunkach preriedit, inac mi zdegeneruju klby, nervove obaly a podobne.
Tym by ma vlastne poslali do penzie, co si zatial nemozem dovolit pri mojom 60 hodinovom pracovnom tyzdni.
Uz sa mi to zlepsuje, viem udrzat v ruke uz dost velke vahy, pred 2 tyzdnami som nevedel udrzat ani prazdny pohar. Natieram si ruku/dlan aj DMSO, co je tiez odmaskovac a to velmi ucinny.

Naposledy upravil: RNG (2013-10-07 05:39:58)



8

Re: zapal v tele

Nuz na zemiaky nemam komentar, sice obsahuju skroby co okysluje telo, ale preco ich neodporucaju pri artritide, neviem. Ja ich veru jem, kedy sa len da, ale zialbohu ako cukrovkar sa musim velmi krotit.
Surove zemiaky maju skroby malo stravitelne a tak u nich prevladne alkalizujuci efekt.



9

Re: zapal v tele

Dakujem,este mi vies povedat ako je to s  tym Yam,ci je to dobre pouzivat pri artritide a ako je to so sodou bikarbonou,ked beriem HCL,ale ak ma velmi pali zaha,dam si sodu



10

Re: zapal v tele

Yam je hormonalne upravujuci doplnok, pri tazkycyh periodach, zvysenom prolaktine a pri prechode je velmi dobre ucinny.
Zaha je vysledok nedostatku kyselin v zaludku a kvaseniu, ktore kvasnymi plynmi nasilne otvori uzaver medzi zaludkom a pazerakom, kam sa dostrane s plynmi aj cast kvasnych  pien a dokonca niekedy aj jedlo. Samozrejme, kedze pazerak nie je chraneny proti kyselinam, aj celkom slabe kyseliny zo zaludka ho popalia. A neutralizovanim kyselin sodou bikarbonou ten pocit palenie zmizne na kratky cas.
Ale to nie je riesenie, lebo potlacenim kyselin sa znici travenie v zaludku a tiez zaludocna kyselinova bariera, kde sa maju znicit kyselinami mikroby na jedle, aby sa nerozmnozovali a nedostali do criev.
Zvysenim kyselin alebo nerozriedenim kyselin prilis, ked s jedlom nepijes vodu uzavrie uzaver medzi zaludkom a pazerakom pevne, v zaludku nie je kvasenie ani hnitie, jedlo sa dobre natravi a po 3 hodinach ho dostatocnym mnozstvom vody splachnes do criev.



11

Re: zapal v tele

Dakujem.Dnes som bola u lekara lebo 2 dni mam neznesitelnu bolest na hrudi,EKG mam v poriadku,tlak tiez,iba pulz mam 80,som objednana na krv,ale tie tlaky na hrudi su dost caste,mam sa objednat na rentgen,ked ma dovtedy netrafi slak a okrem tych vitaminov co som pisala nemam nic,nevies mi poradit co by som mala robit?Okrem toho bolesti v krizoch,chcela som aj zatazovy test,ale vraj nie je dovod,vcera a predvcerom som mala dokonca pocit na vracanie



12

Re: zapal v tele

Bolest v hrudi je velmi siroky pojem.
Moze to byt v tvojom pripade zapal pazeraka alebo sa ti pri pale v spanku dostalo trochu z obsahu zaludka fo pluc
moze to byt krvna zrazenina v plucach alebo zapchate cievy na srdci
moze to byt tetanicky zachvat
zapaly mozu byt sposobene roznymi mikrobami v tele, na roznych miestach odrazu atd.
Treba na to aspon krvny test, mineraly, zapalove faktory, koagulacne testy, sytenie krvi kyslikom a podobne.
Ak nenajdu nic, tak su to pravdepodobne nase vlastne virusy alebo premnozene mykoplazmy.
Ja mam s nimi momentalne problemy, mne sa premnozili po nemocnicnom pobyte, kde mi atb znicili probioticku floru, ktora ich drzala v sachu aspon ciastocne. Obnovenie probiotickej crevnej flory zialbohu nezredukuje pocet mykoplazmami nakazenych buniek, na to treba velke davky oleuropeinu, NAC, serrapeptazu a Samento. PO vyse 10 dnoch  brania velkyvch davok spomenutych uz viem dvihat v oboch rukach aj tazke predmety, zatial co pred asi 10 dnami som neudrzal ani sialku v ruke.Aj chrbat ma uz boli menej, kolena sa neozyvaju natolko aj bedrovy klb(coxarthorsis) ma uz neboli pri chodzi.



13

Re: zapal v tele

A este by ma zaujimalo ci staci brat ten macaci pazur,alebo aj serrapeptazu



14

Re: zapal v tele

ci lecitin je lepsie v kapsuliach alebo ako tinktura,napr.tentohttp://www.amazon.co.uk/Now-Liquid-Lecithin-16-473/dp/B000I4C57O/ref=sr_1_sc_10?ie=UTF8&qid=1381610146&sr=8-10-spell&keywords=lecitin



15

Re: zapal v tele

Samento, tj vytazok z macacieho pazura je dobry proti roznym mykoplazmickym formam, ktore su zodpovedne za vyse 50% reumatickych bolesti. Teda aj mykoplazmicka forma borelii a pripadne aj L-formy inych bakterii.Podobne je na ne ucinny aj oleuropein, vytazok z olivovych listov. Ten mam aj na boreliozu s uspechom pouzity na 3 pribuzne, uz davnejsie, ked sa nevedeli boreliozy zbavit liekmi.
Samozrejme, kedze farmacia zaraba na nekonecnych reumatickych bolestiach na liekoch, nenecha naozaj ucinne doplnky proti nim bez toho, aby na ne nezautocila. A ma taku silu, ze sa vyrobcovia doplnkov ani neodvaziq napisat plnu pravdu o ucinkoch doplnkov, ani vacsie ucinne davky. V USA dokonca podla zakona nesmu vyrobcovia pisat na doplnky, ze su liecive, lebo za lieky moze prehlasit nieco len FDA a aj to len po 10 rocnom vyskume, ktory stoji vyse 850 milion dolarov. Tak sa samozrejme megafirmy brania proti konkurencii malych vyrobcov a samozrejme proti konkurencii prirodnych potravinovych doplnkov. Spinava praca.Trest za neuposluchnutie je zaprecatenie firmy a vazenie a zhabanie majetku vlastnikov.

Cim viac spravnych doplnkov beries, tym  lepsia je sanca , ze sa z o zdravotnych problemov dostanes.
Tekuty lecitin je rozpusteny v olejoch, tj nema sancu rozpustat tuky v cievach a inde v tele. Na to treba cisty lecitin, praskovy alebo granulat a vo vacsom mnozstve naraz, napr 1 az 2 krat tyzdenne polievkova lyzica s jedlom neobsahujucim vela tuku.



16

Re: zapal v tele

Dakujem za odpoved a za tvoj cas.Takze tento by bol dobry? http://www.amazon.co.uk/Lecigran-Lecith … ds=lecitin



17

Re: zapal v tele

nevies mi poradit ktora serapeptaza je lepsia?   http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00B … 1C5MJ1X0BT     alebo    http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004 … HD6IC0NYN5



18

Re: zapal v tele

To je jedno, hoci osobne mam radsej entericke kapsule, nez tabletky.



19

Re: zapal v tele

Dnes som volala pre vysledky krvy,vraj v norme.Rentgen pluc este neviem,bolest na hrudi neprestava,sem tam sa mi zvysil tlak,zjedla som cesnak,horku cokoladu a magnezium a tlak sa znizil.Ale bolesti neprestavaju,tak neviem ci je to z chrbtice alebo vsetko spojene s tymi mojimi zapalmi.Objednala som si serrapeptazu aj nattokinazu a teraz neviem ci to mam striedat,alebo asi brat serrapeptazu koli zapalom a nattokinazu iba obcas.Casto ma bolia nohy,akoby zily,uz som sa bala ci nemam emboliu pluc,ale to by ma uz sai trafilo,ze.A krv by musela nieco ukazat.No a teraz uz mam toho viac,neviem kedy to mam vsetko uzivat.Zinok a magnezium beriem rano na lacno aj enzym bromelain&papain,potom s jedlom HCL,vit.c,pivovarske kvasnice,vit.e,D3,probiotika,len neviem ci to mam pouzivat s kazdym jedlom,mam este ten Yam,neviem kedy ho mam pouzivat a ako casto,potom macaci pazur una de gato,tiez neviem kedy a ako a tu serrapeptazu a nattokinaze a co by som este po pripade mala doplnit a ako.A este jedna vec,vsade sa hovori,ze pred jedlom a po jedle sa nema pit,tak ako sa maju zapit tie doplnky,ked kazdy je pri jedle alebo pred alebo po.Dakujem



20

Re: zapal v tele

http://www.amazon.co.uk/Lecigran-Lecith … s=lecithin
http://www.amazon.co.uk/Health-Plus-Lec … s=lecithin
Este rozmyslam nad lecitinom,asi je lepsi granulovany,neviem a samozrejme tiez neviem ako casto by som ho mala pouzit,raz za tyzden?



21

Re: zapal v tele

Zapi len minimalne to co treba zapit. Probiotika ber na noc s jablkom.
Nattokinazu a serrapaptazu mozes brat aj dokopy.  Divim sa, ze ti v krvi nic nenasli, ani ASLO, ani CRP=zapalove faktory, ani prilis zrazanlivu krv. Alebo na to nerobili testy???
Moja zena dava lecitin do zeleninovych polievok, niekolko lyzic pre nas dvoch raz do tyzdna.

Zaduch je zalezitost viacerych zapalov z minulosti , pritomnych infekcii alebo sucasnej alergie.
To treba aj tak adresovat.
Na regeneraciu pluc pomaha adaptogen cordyceps sinensis, 2 gramy denne.
Nuz co mozes kedy brat, to si musis nejak zadelit sama. To casto zalezi aj od tolerancie zaludka.

Naposledy upravil: RNG (2013-10-17 02:51:44)



22

Re: zapal v tele

a tu serrapeptazu rano nalacno?a ako ten macaci pazur



23

Re: zapal v tele

To je viacmenej  jedno, lebo ma entericky obal, tj sa rozpusti az v crevach



24

Re: zapal v tele

Vies mi prosim ta poradit.Moja dcera prekonala zapal oblicky,brala antibiotika,to sa vyliecilo,preslo to na pluca,mala dlhodoby kasel az z toho vznikla astma,aj ked si nemyslim ze je to astma,nema ziadnu alergiu,ale dostava take zachvaty kasla,ze uz 2x bola na pohotovosti,ja som to mala podobne,mne sa kasel upravil.Ona berie zodak,asmanex a spray amentolin na zachvaty,neviem ci by bolo dobre brat macaci pazur,alebo serrapeptazu,alebo ake doplnky a ci ich moze brat sucasne s liekmi a postupne lieky vysadit,alebo ako.Urcite by mala brat probiotika,vit.C a co by si ty odporucal.Dakujem



25

Re: zapal v tele

A zhorsuje sa jej to v zimnych mesiacoch



26

Re: zapal v tele

Prepac,este co pomaha na oci,tie sa jej tiez zhorsili,uz ma -7



27

Re: zapal v tele

Je hromada antioxidantov co su dobre na oci, najma rozne karotenoidy, ja beriem napr zmes
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … x-30-sgels
a striedam to s touto
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … n-120-caps
hlavne kvoli nocnemu videniu, co potrebujem na vodenie.



28

Re: zapal v tele

Had: mnohe temy su tu zodpovedane, staci len viac citat.  Na astmu pozri toto:

http://rng.uforum.sk/topic/434/ze-by-astma/

alebo toto

http://rng.uforum.sk/topic/1544/astma/

alebo mozes do policka "Hladat" zadat klucove slovo "astma".



29

Re: zapal v tele

ale hlavne ma zaujima,ci sa tie vyzivove doplnky mozu kombinovat s liekmi a postupne lieky vysadzovat alebo ako



30

Re: zapal v tele

Ja osobne neodporucam kombinovat neskodne potravinove doplnky so skodlivymi chemickymi liekmi, lebo zakazdym, ked mas problem , za ktory je zodpovedny chemicky liek a je to na nom uvedene, lekari su vytrenovani obvinit za to neskodny potravinovy doplnok.

Ale nevidim ziadny dovod, pre co by potravinovy doplnok pridany k liekom zhorsil skodlive ucinky tych liekov, ba prave naopak.



31

Re: zapal v tele

Dakujem,chcela by som aby uplne vysadila chemicke lieky,len sa bojim ze ak sa zacne dusit co potom,stejne len pre zaciatok musi pouzit spray,alebo je taky doplnok co jej zaberie?



32

Re: zapal v tele

Z liekov sa neda cvasto  len tak lahko odist, ked si na ne telo navykne. Mnohe ti sposobia abstinencne reakcie.



33

Re: zapal v tele

a kde by som ten cordiceps kupila



34

Re: zapal v tele

Pozri napr na
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Ultr … ie-Caps/10



35

Re: zapal v tele

Vies mi odporucit nieco na cystu na vajecniku?



36

Re: zapal v tele

V prvom rade Yam a DIM na upravu hormonov, kedze tento typ cysty je hormonalne zavisly,  a potom samozrejme jod a enzymy, aby to rozlozili a odpratali

Naposledy upravil: RNG (2013-10-26 20:34:11)



37

Re: zapal v tele

http://www.amazon.co.uk/Classikool-Asco … Acid+Highe

Naposledy upravil: had (2015-01-31 23:01:55)



38

Re: zapal v tele

Moj brat si miesa/neutralizuje kyselinu askorbovu kalinatom. Ja uzivam neutralny ovela ucinnejsi ester C, co je vlastne v podstate calcium askorbat upraveny do velkej molekuly.



39

Re: zapal v tele

A co ten vitamin c co som poslala link,je dobry?



40

Re: zapal v tele

A vies mi poradit ktore mikrovlakniny su dobre?



41

Re: zapal v tele

OK, len je to lacna kyselina askorbova, co nemozes kvoli kyslosti brat vop vacsich mnozstvach, lebo ti sposobi hnacku. Napr tento ester C sa v tele udrzi az 5 x tak dlho, ako kyselina askorbova a nedrazdi zaludok ani vo vacsom mnozstve
http://www.iherb.com/American-Health-Es … Tabs/15080



42

Re: zapal v tele

Hovoris o tej praskovej forme,alebo o tych tabletach.A co tie mikrovlakniny



43

Re: zapal v tele

Ester C mozes dostat aj v praskovej forme, tak ho pouzivam aj ja, do mojej vody na pitie. Z mikrovlaknin si robim zmes(psylium, arabinogalactany, glucomannan, inulin a modified citrus pectines a pridam do nej aj prasok aloe vera.
Ja ich kupujem zo Swansonvitamins.com kde ich maju vsetky v prasku, zmiesam ich dokopy a davkujem do mojej vody na pitie. 2 lyzicky na liter. Treba to dobre pretriast, aby sa to rozpustilo.Vodu to poriadne zahusti a aby to bolo pitne, davam do toho aj trochu kvalitnej nesladenej ovocnej stavy,najlepsie koncentrat,  cim tam pridas vlastne antioxidanty



44

Re: zapal v tele

Mozes mi poradit ktory DIM je dobry na tu cystu,aky jod a ktory enzym by bol vhodny.Dakujem



45

Re: zapal v tele

a co je ucinnejsie,I3C,alebo DIM,je to pre dceru a ona ma malo estrogenu, a teraz este ta cysta



46

Re: zapal v tele

DIM je 3 x tak biologicky ucinny, ako I3C.
Estrogeny su 3 najmenej a cysty mozu vznikat aj ked mas malo estrogenu, ked je medzi nimi nespravny pomer.
DIM a I3C menia pomery medzi nimi, hoci celkovu hladinu neznizia, znizia urcite estrogenicke efekty, najma tie, co vedu k tvoreniu cyst a rakovin.
Estrogeny sa tvoria najma zo sterolov, tj mozno ze by mohla brat trochu rastlinnych sterolov.



47

Re: zapal v tele

A ktory DIM odporucas a ake steroly,to popravde ani neviem co je.Takze ak aj ma malo estrogenu je dobre pouzivat yam a este ten jod neviem ci v doplnkoch,ci ako



48

Re: zapal v tele

Od vyrobcu nezalezi, davka DIM je 2 x 100 mg denne.
Sterolov je hromada, dobra je napr silna zmes
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Me … blets/2451
Aj Yam niekedy pomoze, najma pri vysokych hladinach prolaktinu alebo nizkych hladinach progesteronu. Na estrogen nema zvlast vysoky ucinok. Tam skor nahrazkove estrogeny, rastlinne, fytoestorgeny dakedy pomozu.
Na jod pozri na ine temy, je to casto o nom uz diskutovane



49

Re: zapal v tele

Je potrebne doplat vitamin b6 a b12 ak beriem pivovarske kvasnice?Vies nieco o mumiu,pocula som,ze aj ten pomaha na cysty a ine ochorenia.A ktore su tie nahrazkove estrogeny,rastlinne a fytoestrogeny



50

Re: zapal v tele

Fytoestrogeny su rastlinne latky, ktore sa v tel spravju podobne ako estrogeny. Mas ich napr v soji, dateline a podobne.
Mumio/shilait je nazov pre rozpadivu latku z roznycy organickych a anorganickych latok, ktora sa nachadza v sparach medzi skalami. Ayurveda a cinske lekarstvco si ju creni ako zdoj mineralov, ale kedze jej zlozenie sa velmi meni, tak osobne ja ich tu neodporucam.
Doplnky, co odporucsm maju presne zlozenia ucinnych latok, garantovane.