101

Re: stitna zlaza a doplnky

Takže tie 2 tablety mám brat stále? Kedy môžem eurhyrox prestať brat?



102

Re: stitna zlaza a doplnky

Najblizsie si daj urobit test na stitnu zlazu a ked ti bude vychadzat dobre, mozes prestat brat ten euthyrox.



103

Re: stitna zlaza a doplnky

Ahojte chcem sa opytat ci na endokrinologiu na testy stitnej zlazy treba mat povolenie od lekarky alebo tam mozem ist hocikedy .

A ake je najlepsie vysetrenie , sono alebo cez krv alebo inac ?

RNG urcite ma uz poznate asi tri mesiace kaslem stale a mam pocit niecoho v hrdle hlavne pocas dna , mam aj take nervove stavy , moze to byt stitna zlaza tak chcem ist este aj na to vysetrenie .

Len ma zaujma ze ci ty lekari na Endo. to vysetria poriadne uz sa mi raz stalo v minulosti ze ma vysetrili a povedali ze vsetko ok a nebolo . tak sa preto pytam . Dakujem .



104

Re: stitna zlaza a doplnky

Tam ti da\t odpoved neviem, ako to chodi na Slovensku poznam len z citania roznyc prispevkov na tomto fore, lebo ja zijem v USA. Tu laboratoria pracuju len ked ta tam posle lekar.A aj tak bezne  krvne testy na stitnu zlazu objavia len asi tretinu problemov so stitnou zlazou, zialbohu . Ber jod a selen, to vasine problemy so stitnou zlazou odstrani po case.
Kasel je prirodena obrana tela, ked sa snazi neco neziaduce dostat z tela Na zaschnute hlieny to zialbohu velmi nepomaha, preto ich treba naparovanim alebpo branim NAC stekutit, aby ich mohla nasa cilia(drobne chlpky) posunut von a potom vykaslat.
https://en.wikipedia.org/wiki/Cilium



105

Re: stitna zlaza a doplnky

RNG napísal(a):

Tam ti da\t odpoved neviem, ako to chodi na Slovensku poznam len z citania roznyc prispevkov na tomto fore, lebo ja zijem v USA. Tu laboratoria pracuju len ked ta tam posle lekar.A aj tak bezne  krvne testy na stitnu zlazu objavia len asi tretinu problemov so stitnou zlazou, zialbohu . Ber jod a selen, to vasine problemy so stitnou zlazou odstrani po case.
Kasel je prirodena obrana tela, ked sa snazi neco neziaduce dostat z tela Na zaschnute hlieny to zialbohu velmi nepomaha, preto ich treba naparovanim alebpo branim NAC stekutit, aby ich mohla nasa cilia(drobne chlpky) posunut von a potom vykaslat.
https://en.wikipedia.org/wiki/Cilium

A sono problemi odhali ?
Kaslem uz 3 mesiace a berem serrapeptazu uz dlho , zo zaciatku 240-360 000 teraz uz len 80-160 000



106

Re: stitna zlaza a doplnky

Sono ukaze len vacsie objekty, tj rozne cysty, hyperplazie a podobne. Ale nie ani alergie, ani mikroby ani male parazity.Ani zaschnute hlieny, pokial  su v tenkych vrstvach.



107

Re: stitna zlaza a doplnky

RNG napísal(a):

Sono ukaze len vacsie objekty, tj rozne cysty, hyperplazie a podobne. Ale nie ani alergie, ani mikroby ani male parazity.Ani zaschnute hlieny, pokial  su v tenkych vrstvach.

a to sa da ako zistit ? ci to tam mam ? tie mikroby parazity atd akym vysetrenim ?



108

Re: stitna zlaza a doplnky

Na vswetko maju lekari testy, ale za ich presnost sa neda rucit naviac vacsina lekarov predpisuje len minimum testov aj tak, lebo ich limituju/obmedzuju , takze musia na pacientoch setrit.
\Takze casto cloveku nezostane ziadna ina moznost, nez skusat rozne doplnky, a zistit ktore zaberu a ktore nie.na stastie sa jedna o neskodne latky, takze ked ich clovel zoberie zbytocne, tak mu utrpi len penazenka a nie zdravie, ako pri roznych chemickych liekoch co lekari na ludoch skusaju



109

Re: stitna zlaza a doplnky

Rng prosim ta jedna kvapka lugoloveh oroztoku ma 0,6mg , kolko mg odporucas tyzdenne ,
keby to vychadzalo 40 kvapiek ( 24mg jodu ) a chcem si to davat 1x za tyzden , v ten den si mam dat selenu viacej napr 800mcg a ostatne dni 100-200 alebo staci pravidelne 200mcg jedno nato ze v ten den berem viacej jodu ?



110

Re: stitna zlaza a doplnky

Lugolov roztok moze obsahovat rozne mnozstva jodu. Ten co popisujes ma toho jodu malicko.
https://en.wikipedia.org/wiki/Lugol's_iodine



111

Re: stitna zlaza a doplnky

RNG napísal(a):

Lugolov roztok moze obsahovat rozne mnozstva jodu. Ten co popisujes ma toho jodu malicko.
https://en.wikipedia.org/wiki/Lugol's_iodine

ten 2% tugolov klasicky



112

Re: stitna zlaza a doplnky

2 % roztok vodny obsahuje asi v 65 mg vodnej  kvapke 1.3 mg jodu. Takze podla toho si to vyrataj na ten priemer 2 az 6 mg jodu denne.
Podla toho to vychadza zhruba na 11 az 33 kvapiek za tyzden.
Ja pouzivam tiez 2% roztok jodu, ale v alkohole, kde su kvapky ovela mensie, len 30 mg. Ale ja nepocitam kvapky, ale si natrem pod pazuchou stetcom flak asi ako dlan, co som zhruba vyratal na 10 kvapiek, tj 20 pod obidvoma pazami ("plus minus autobus") Vyhoda je rychle vyschnutie alkoholickeho roztoku a ze nemusim 2 dni pouzivat deodorant, lebo ten jod vybije vsetky mikroby na povrchu, co su zodpovedne za zapach potu.