51

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Mozem dat dcere chaparal ked ma sedem rokov ako precencia proti virusom? Pomoze jej to?



52

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Chaparal ako prevencia??
To je trochu prisilne, ale iste to pomoze proti virusom
.Uvedene probiotika je dobre brat obcas  napr na vecer s jablkom. A odporucam ich kazdemu, kedze dnes uz kvoli umelym hnojivam a najma prilisnej hygiene nedostavame z prirody dostatok probiotik, takze si ich treba doplnit aspon takto, laboratorne vypestovanymi z tych najuzitocnejsich druhov.



53

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Zdravim,co  mam robit ak po kvapnuti roztoku citricidalu mam suchy nos teda vzdy iba jednu dierku ,alebo mam casto a mozno to nesuvisi s kvapkanim roztoku zapchatu jednu dierku v nose, teda bude dýcham jednou alebo druhou malokedy oboma je to sposobene prave  opuchom eustachovej trubice? ako mam zvlhcit sliznicu nosa? dakujem



54

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Niekde som citas , ze na uvolnenie od nakaz v hornych dychacich cestach  a tinituse pomaha prestrekovanie teda preplach dutin anizom a praskivkou teda vyluhom z nich . Viete o om nieco ?



55

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Obe byliny su ciastocne antimikrobialne a preplachy pomahaju vseobecne rozne mikroby mechanicky vyplachnut.
Ale s antimikrobialnou  ucinnostou roztoku citricidalu sa to neda vobec porovnavat.



56

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Zdravim,co  mam robit ak po kvapnuti roztoku citricidalu mam suchy nos teda vzdy iba jednu dierku ,alebo mam casto a mozno to nesuvisi s kvapkanim roztoku zapchatu jednu dierku v nose, teda bude dýcham jednou alebo druhou malokedy oboma je to sposobene prave  opuchom eustachovej trubice? ako mam zvlhcit sliznicu nosa? dakujem



57

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ked si chces zaroven trochu premazat nos, urob si roztok citricidalu v kokosovom alebo aspon v olivovom oleji. Kokosak je sam o sebe protiplesnovy, takze je ovela lepsi na antimikrobialne ucely, ako olivovy olej.
Roztok citicidalu v kokosovom oleji je tak isto asi 1 az 2 kvapky do citricidalu do 30 ml oleja. Kokosak treba posadit do teplej vody, aby bol dobre tekuty.Ja ho nosim vo vrecku a teplo tela ho udrzuje tekuty. Pod teplotu 26 stupnov Celzia stuhne.



58

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ok mozem matredrazdenu sliznicu nosa s roztoku citricidalu? Tuto jednu nosovu dierku mam permanentne upchatu a mam pocit v tejto dierke sucha,ked si zapcham jednu a potom druhu dierku cez zapchatu  skoro ziaden vzduch. Co to znamena?



59

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Mozes. Vsetko je v principe mozne, ale ovykle vysusenie je z prilisneho toku riedkych  hlienov a na to je dobre pouzit naochranu kokosovy olej.
Ked  citriciadl vytlcie hromadu mikrobov naraz, mozes mat zapal v nose sposobeny miestnou  uhynovou reakciou (Local Herxheimer), ale to je len docasne a malo by to pomerne rychle odist, ako sa telo cisti od zbytkov tych mikrobov.



60

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ok dakujem za odpoved



61

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Zdravim chcem sa opytatako dlho mam uzivat chaparal beriem ho 2x2 ? Dalej ma zaujima stale mam jednu nosnu dierku nepriechodnu akokeby som tam niekde v dutinach mala nieco co prekaza priechodu vzduchu alebo brani alebo je na tom mieste splasnuta eustachova trubica? Touto dierkou aj ked sa nadychnem pocitujem ako suchost , alebo akokeby som tam mala iny cuch, pricom som si testovala cuch oboch dierok a je ok? Co to moze znamenat??? Nesposobuje to chaparal? Alebo roztok citricidalu? Dakujem



62

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Caste vyplachovanie nosa moze sposobit suchost. So chaparalom branym ustne to nema nic spolocne.Chaparal by som nebral velmi dlho, su aj ine antiviralne a treba ich striedat. Pozri na selen, zinok, vitamin C, astragalus, to su tie obvykle, co by clovek mal brat aj tak stale

Naposledy upravil: RNG (2013-10-10 20:47:51)



63

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ok a chaparal uz beriem druhy tyzden je to vela , mam jz s tym prestat?



64

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Nie, pokial  mas este tinitus. Ale dlhsie, ako mesiac by som ho nebral osobne. Radsej ber ine antiviralne a tento si nechaj v zasobe na vazne viralne utoky.



65

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Dakujem



66

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

OK



67

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Este ake ine antiviralnemozem brat ? Dojde mi boswelia  a ine ake?



68

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
Zoradene su podla ucinnosti od najslabsich, po najsilnejsie.



69

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

A iregano oil tablety mam brat 3x2 cely rok aj serappatazu aj samento a pit roztok citricidalu?



70

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

A iregano oil tablety mam brat 3x2 cely rok aj serappatazu aj samento a pit roztok citricidalu?



71

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Nuz dufam, ze na vynicenie bakrerii vo vnutornom/strednom  uchu nebudes potrebovat rok!
Ani Samento netreba brat rok, mozno 4-6 tyzdnov maximalne pre zastarale pripady nakaz.

Serrapeptaza sa pre niektorych ludi odporuca stale, najma pre takych co maju vysoku zrazanlivost krvi(koagulacne testy)

A roztok citricidalu, najma kvapky do nosa  treba brat dost casto, zakazdym, ked na cloveka nieco lezie, lebo kvapockova infekcia vo vzduchu je velmi casta, najma ked sa clovek zdrzuje v davoch alebo uzavretych priestoroch s mnozstvom ludi.
Ja to pravidelne dostavam od mojich vnucat na weekend, a bojujem od pondelka do stredy, aby to neprerastlo do choroby.
A obcas mi to vojde aj do usi a vtedy s tym musim bojovat intenzivnejsie, aj tyzden-dva.
Ale ja som na tieto rozne choroby hornych dychacich ciest od mala velmi nachylny, takze sa musim extra branit.

Naposledy upravil: RNG (2013-10-13 16:54:00)



72

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ok samento uz beriem 6 tyzdnov teda urobim pausu? A co oregano oil tablety? Oil  leaf extract  a vitamin k 2?dakujem



73

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Este mas stale tinitus? Tak neprestan brat nic, to musi po case odist.



74

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ok dik



75

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Trpezlovost. V dutin v hlave, najma stredneho ucha sa problemu odstanuju velmi pomaly, lebo tam nie je dobry pristup krvi. Krv s obrannymi latkami je len v slizniciach , nie v dutinach.



76

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ok dakujem , este ma napadlo ked pisete krvou a keby som  castejsie spusta
A hlava dole aby mi do nej prudila krv to mi nepomoze vynicit nakazy?



77

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Este podotazka chaparal beriem od 30/ 09/2013 2x2, mam pokacovat v tejto davkd alebo ju mam znizit? Dakujem



78

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Mozes znizit az prestat brat  chaparal, 2-3 tyzdne musi byt dost, nahrad selenom, zinkom, vitaminom C, sangre de Grado,  pripadne inymi antiviralnymi.



79

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Zdravim , dosiel mi balik : sangre  de grado , selen , zinok  , boswelia s curcumoidmi od dr. Best, boswelia klasicka . Chcem vysadit chaparal , trochu ma boli hrdlo a priedusnica. Pijem zazv. Caj ale co mam este teda uzivat  z tychto pripravkov. Momentalne beriem oregano oil, samento , serapaptazu, pijrm roztok citricidalu , colostrum , vitamin c, vitam k2, D3 a vysadzujem chaparal dnesnym dnom . Co pridat a co prestat uzivat? Dik



80

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Beries dost. Ale bolest v krku je pravdepodobne este stale z infekcie  prinosnych dutin, takze si len kvapkaj roztok citricidalu do nos, v leze, s hlavou sklonenou co najviac dozadu, nech sa ti to dostane aj do celnych dutin. Poznas to podla kratkej dost ostrej bolesti = osmoticky sok
A beries dovtedy, kym tio problemy neprestanu.
Nezabudaj, ze treba brat zinok, selen, jod, vitaminy C E D-3 mikrovlakniny a obcas aj probiotika cely zivot. Ostatne len podla potreby.



81

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ok a brat mam aj oregano oil  nadalej aj serapaptazu a samento?



82

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Oregano a serrapaptazu alebo NAC definitivne ber nadalej, samento nemusis nevyhnutne, ale aj to pomaha na rozne mikroby v strednom uchu.



83

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Dakujem vam



84

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

OK



85

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Zdravim ,pan RNG trapi ma neustale zalahovanie povacsine len na lave u ho v ktrom mi aj intenzivnejsie sumi , huci niekedy viac inokedy menej. Neviem ,ci je este nieco co to nejako  pomaly vrati do normalu. Ked si kvapkam citricidal tak mi za par dni tak vyschne sliznicanosa az mam pocit, ze stratim cuch resp.upchasa mi nosova dierka ked spravi. Pausu par dni tak sa to upravi. V druhom uchu mi praska pri prehltani ale trosku sa to zmiernuje nie je to take hlucne a ostre ako predtym. Niekedy mam pocit , tlaku v uchu az neviem co robit .... Je to ako hlava vo zveraku a nie a nie uvolnit. Bojim sa rozmiesat kokosovy olej s citricidalom nakolko sa bojim aby sa mi nejako neupchala a nezaniesla viac eustachova trubica. Cele to pocitujem ako dysfunkciu eustachovej trubice , a presneto mi sposobuje zalahovanie a sum hucanie . Som z toho velmi zufala obmedzuje ma to v praci sustredit sa pri pocitaci....doma takisto pri akejkolvek cinnosti . Prosim pomozte ... Poradte viac. Srdecna vdaka vam



86

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

-Kokosovy olej je od teploty 26 stupnov celzia tekuty, tj nemoze nic upchat v tele, pokial mas teplotu aspon 26 stupnov, co iste mas. Mozes do neho pridat aj malicko oreganoveho oleja, asi 1/2 percenta, alebo este lepsie inhaluj oreganovy olej. Daj si 2-3 kvapky na papierovu trubicu a cez nu dychaj.
Trubicu pouzi alebo z kuchynskych uteracikov, alebo toaletneho papiera, alebo zober harok papiera a skrut a zalep, aby sa nerozkrutil.



87

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ok a ten oreganovy olej mam nakvapkat po cdlej dlzke papiera ale kde? A aky si mam nakvapkat mam len kapsule oregano oil ? Ako casto to mam inhalovat ? Mozem popritom nadalej uzivat 3x2 oregano oil?



88

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Kde das tie 2-3 kvapky na zaciatok, na tom nezalezi. ked nemas flasticku s tekutym oreganovym olejom, mozes prepichnut 1-2 kapsule. Ja to inhalujem, ked som zahlienemny niekedy pocas pozerania televizie. To treba robit dost dlho, aspon 1/2 hodinu viackrat denne. A intenzitu-palenie v nose ci plucach regulujes mnozstvom oleja a vzdialenostou trubky  od nosa ci ust. Lepsie je slabsie ale dlhsie.
Trubku skladujem potom medzi inhalovanim v plastikovom vrecku, aby ten olej co najmenej vyprchal, pokial to nepouzivam. Ked je to uz slabe, pridam par kvapiek



89

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ok ted jednu kapsulu prepichnem a kvapnme napr do stredu papiera, papier zatocim zalepim urobim si z toho rurku vlozim ju do jednej nosnej dierky a inhalujem takto?



90

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

A nemam si dat chaparal  2 kapsule nech mi odlahne ? Mne sa to totiz na lavom uchu horsi neviem preco ale posledne 3 dni sa to intenzivne zhorsuje zLahuje viac huci tlak v uchu neodlahne



91

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Uživatel
Prítomný
Ok ted jednu kapsulu prepichnem a kvapnme napr do stredu papiera, papier zatocim zalepim urobim si z toho rurku vlozim ju do jednej nosnej dierky a inhalujem takto?
A nemam si dat chaparal aj ked som ho uz vysadila naspat nech sa mi uvolni posledne 3 dni sa. I stav rapdine zhorsil na lavom uchu mi viac huci zalahuje pocas dna dost casto a neodlahne mi az kym si nechytim nos a nefuknem ale aj to je iba na chvilu mozem si ho dat naspat 2 tablety dvakrat denne ci radsej inhalovat?



92

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Mozes brat chaparal kedykolvek.
Ja pouzivam  trubku z kuchynskych uteracikov, na nu s davam kvapky oreganoveho oleja v alkohole, vlastne vo vodke momentalne, ale alkohol je lepsi, lebo netreba flasku pred pouztim triast. (10% roztok, co pouzivam aj na plesne na nechtoch)
Ale mozes si kvapkat aj priamo oreganovy olej
Ako si tu trubku vyrobis alebo ci pouzijes nejaku existujucu, na tom nijak nezalezi.



93

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ok kupim si v pondelok vo fin clube candi mis oregnovy olej roztok , ale skusim dnes inhalovat nebude mi z toho zle? Tocenie hlavy? Rurku si dam do nosnej dierky a dycham takto?



94

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Nemusis si kupovat candis, ked mas kapsulky doma
Ked je to slabe, tak citis len jemne korenie, ked je to prisilne, stipe to viacsamozrejme
Urob si tu trubku dost velku tak asi 5-7 cm priemer  a nevkladaj si ju do nosnej dierky ale len ju drz pred nosom a podla toho, ako to znesies si to  davaj blizsie alebo dalej.
Dychaj normalne, nie prirychlo, lebo inac budes hyperventilovat a zakruti sa ti hlava.
Zle ti z toho iste nebude.
Ja niekedy dycham aj ustami z trubky, ked mam zahlienene priedusky a pluca.



95

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Oka to mi pomoze uvolnit eustachovu trubicu a nejako ju spojadznit mam ju stuhnutua neprizni podla mojho nazoru.   To mi sposobuje moj problem tinnitus a aj zaliehanie + praskanie v usiach pretoze sa nedokaze poriadne otvorit a fungovat pretlakovat



96

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ok a to mi pomoze uvolnit eustachovu trubicu a nejako ju spojadznit mam ju stuhnutu a neohybnu nepruznu  podla mojho nazoru.   To mi sposobuje moj problem tinnitus a aj zaliehanie + praskanie v usiach pretoze sa nedokaze poriadne otvorit a fungovat pretlakovat



97

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ako som povedal, uzavreta Eustachova trubica je zo zapalovych procesov, kde je najskor hrac nas vlastny virusv/virusy, ale mozu to byt aj lpesnve infekcie, ktore ziju v hlienoch. preto odporucam utok na virusy(vitamin C, chaparal, selen zinok...a zarovren aj na plesne(oreganovy olej, kokosovy olej, NAC, serrapeptaza)
Citricidal je tam najma na rozne mozne bakterie, ale je ciastocne ucinny aj na plesne, kvasne infekcie a dokonca malicko aj na niektore virusy.



98

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ok , ale chaparal ste mi pisali, ze mam vysadit kedze som ho brala 3 tyzdne  takze ho teraz neuzivam. Beriem oregano oil , serapaptazu , samento , vitamin c, selen , zinok, colostrum, vitamin k 2 ,mam aj nadalej pit roztok citricidalu ?Pomaha to aj na eustachovu trubicu, alebo co mam este pridat ? Ako casto mam inhalovat oregano? Roztok citricidalu mi nerobi dobre vyschne mi ako som spominala komplet sliznicav nose .  Nechcem brat niecoho menej alebo vela . Budem to brat ho i rok , ale nech to mi to pomoze dostat sa z toho. Inhalovanie oregan ako casto pomoze to uvonit aj eustachovu trubicu?



99

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Citriocidalsa da dat aj do kokosoveho oleja, v tej istej koncentracii , tj 4 kvapky na deci tepleho oleja , dobre pretras, nch sa to zmieaa rovnomerne(postav flasticku do teplej vody)a vtedy ti nevyschnu sliznice natolko. Aj sam kokosak je mierne antimikrobialny
Ja inhalujem 2-3 krat do dna aspon 1/2 hodiny. Beriem si to aj do prace.
Tak sa vypary oreganoveho oleja prehanaju okolo vyustenia eustachovej  trubice v hrtane,, pripadne pri vyrovnavani tlaku sa mozu dostat aj do Eustachovej trubice.



100

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ok , ale ja v prvom rade potrebujem orvorit eustachocu rrubicu ab mi nezalahovalo na usi a potom  mozem riesit  znicenie  mikrobov  poriesif tinnitusu . Skusala som cca 3 tyzdne chaparal , teraz inhalujem oregano neviem co spravit aby mi v jednom uchu vkuse nepraskalo a druhe ucho nereaguje absolutne ked prehltnem blana bubienka nulovy pohyb  ked viackrat stecid hlien kedze sa odhlienujem dla vasej rady postupne sa mi blana bubienka tak vpaci dnu na spominanom lavom uchu , ze pocitujem. Az tlak v tom uchu a potom neskor kedy tedy ako sa zachce eustachovej trubici pusti vzduch odlahne a. Podme zase dookola toto riesim od augusta su to dva mesiace , co lieky beriem a nie je az taka ulava . Roztok citricidalu som si prestala kvoli suchosti sliznice nosa a straty cuchu kvapkat . Skusim kokosovy olej dufam ze sa mi neupcha eustachova trubica aleb nezanesu dutiny olejom. Myslite ze inhlacia oregana mi pomoze pri zalahovani?? Ak viete o niecom ucinnejsom , napisete mi?  Vdaka