1

Téma: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Bojujem od aprila ide do pomaly prve tri mesiace mi nikto nevedel pomoct lekari krcia plecami , ze vraj krcna chrbtica??? Normalne??? Ako mi moze pocas zahlienenia zalahlo na pravom uchu , nasledovala hospotalizacia , infuzna liecba kortikoidy, kadejake lieky na roztshovanie ciec pri tinnitus na pravom uchu alekar mi tvrdi krcna chrbtica??? Tak so sla vylucovacou metodou magneticka krcnej chrbtice , celuste mozgu vsetko ok, potom mi to reslo pre nadchu na druhe ucho teraz to mam na obe usi, ale bojujem vdaka rng a podporu graupela a viacero ludi bojujem so zalahovanim sumenim hucanim praskanim v usiach...



2

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Vie mi niekto napisat aké ma skusenosti s kvapkanim citricidalu do nosa? Kvapla som si prvy krat a ciac mi  sumi + praskav usiach idem  mam z toho stres bojim sa zhorsenia stavu....



3

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Nuz ja si kvapkam prilezitostne roztok citricidalu do nosa, ked tam chcem vyhubit nejaku nakazu uz dlhe roky. A citricidal sice znici mikroby v nose a prinosnych dutinach, ale sa nedostane do stredneho ucha, na to treba brat carvacrol a NAC, pripadne aj serrapeptazu a Samento.
Vobec tato tema je dost mylna, lebo v strednom uchu nie su obvykle virusy, co skodia, ale rozne ine mikroby, najma plesne a kvasne kultury, ktore vedia zit z hlienov. VIrusy musia byt v bunkach, nemozu prezivat v dutinach



4

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ok len rekaciu po kvapnuti citricidalu som mala asi taku, ze mi zacalo viac hucat  v usiach rano som vstala s tym ze pri prehltani ma strasne bolelo hrdlo  a zalahovalo mi dost ,viete mi nieco k tomu povedat? Mam este nosovy spray gse http://www.oliveland.sk/oliveland/eshop … h-jadierok mozem jej striekat tento ked ma sople je vhodny treba ho riedit? Dakujem



5

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Je tu tema na GSE, ktore je dnes uz malo ucinne.
Herxheimerova reakcia a zvyseny tok hlienov na cas je mozny ako reakcia na roztok citricidalu. Ale inac sa nedaju dutiny v strednom uchu vycistit, len zvysenim toku hlienov, a potlacenim mikrobov , ktore sa v hlienoch a na slizniciach  nachadzaju oreganovym, olejom a NAC



6

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

A teda 7 rocnej bez problem mozem dat aj oregano oil s carvacrolom ten co uzivam ja aj nac  tablety a oregano oilked zje jednu tabletu ma vypit vela caju alebo vody nevh jej z toho nir jr zle? Vo sa txka ac tablrtu otvorit vysypat prasok do vody a pit cely den po glgoch ?



7

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Oprava co sa tyka nac otvorit kapsulu vysypat prasok a dat do deci vody nech to pije čely den po glgoch dcera ?



8

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Podstata je neprehryznut tu kapsulku oreganoveho oleja(NOW) , tak sa dostane neporusena az do criev, kde sa rozpusti a absorbuje do tela, bez palenia ust, hrdla alebo zaludku. Oregano treba brat s jedlom, kedze je to korenina.
600 mg NAC daj do 3 deci vody, inac je to prilis kysle. Ale mozes to aj ochutit a najlepsie [pit cerz slamku, lebo inac kyselina moze porusit sklovinu, podobne ako hryzenie citronu, napr.



9

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ok teda tak to mozem davkovat dcere 7rocnej nac do 3 dc vody a oregano oil 3x1 ano?este ma zaujima co sa tyk mna a tinnitusu a zalahovania :bereim nac citricidal samento oregano oil  serepaptazu colostrum vitamin c acerola ceresna probiotik nie je toho vela, alebo mozem vsetko toto brat spolu?



10

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Este poprosim o link na extrakt z olivovych list dakujem



11

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Este ma napadlo pri kvapkani ctricidalu mam velmi suchy nos teda mam pocit suchej sliznice az  tak ze mam pocit straty cuchu co robit viete mi poradit?



12

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Zdravim. Rng , chcela by som poprosit o pomoc dcera je chora ma zapal prinosovych dutin zelene huste hlieny sice terazje to uz redsie ale stale ich ´am vykasliava ich. Robime preplachy slanou vodou, ale uz po 3 dnoch jej nasadili ATB pridali mi aj lokalne pamycon ATB  ale odhlienujem ju pomocou acetylcystein ale zalahuje jej na jedno usko. Bojim sa aby neskocila tak ako ja, ved tak mi to zacalo cele. Zacala som jej kvapkat citricidal ale zatial stale z
Alahuje uvolni sa a cez den viac krat zalahne. Pitcitricidal som jej nedala ani oregano oil a ani odhlienovac Nac . Ak jej z toho nieco mamm urychle
Ne dat neviem presne davkovanie aby som to neprehnala resp nedala menej. Prosim urychlene o radu dakujem.moc krat



13

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Pozri na   http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie



14

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Toto som uz citala viackrat vidm o tom aj o MMs , ale nebudem nieco predsa co nepoznam testovat na 7 rocnom dietatu. Nie som ani za Atb , hladam riesenie ako pomoct sebe a momentalne dcere prosila som vas o pomoc a radu a davkovanie citrricidal vaha dcery je 25 kg na pitie mam na mysli , nac vidm jednu tabletu do 3 dl vod pit po glgoch ale oregano oil ma zaujima ci jej mozem dat ked je taky prchavy.... Do nosa jej kvapkam



15

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

MMS je chemikalia, ja ju nepropagujem, len uvadzam, lebo je to ucinny nastroj na vselico, takze mi nedalo uviest fakty okolo oxidatorov. Rozhodne ale chemikalie akehokolvek druhu nie su prvy nastroj, ktory odporucam a ktory aj sam pouzivam v pripade potreby.
25 kg osobka ma vypit 1/3 davky dospelej osoby, tj ked urobis roztok 35 kvapiek citricidalu, profesional do litra vody, tak je to pre nu na pitie hruba na 3 dni. A vpar kvapiek z toho isteho roztoku jej lvapkaj do nosa 3 x denne, tak abny sa jej to dostalo aj do celnych dutin. Ja moju vnucku v ramci cvicenia chytim na nohy hore nohami a rychlo jej kvapnem do kazdej nosnej dierky, skor nez zacne protestovat.
Kapsule/softgel  oreganoveho oleja, ktore odporucam su malicke a da sa vacsie deti naucit ich prehltnut, pri troche stastia. V ustach ani v zaludku sa nerozpustia, az v crevach, kde uz malo drazdia, najma ked ich zoberies spolu s jedlom.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731
na 25 kg  odporucam 3 x 1 denne.



16

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Dakujem kvapkam jej roztok ctricidalu neprotestuje+ som jej dala oregano oil a uvolnilo sa jej na usko musim ju odhlienit lebo ked to nespravim budeto mat horsie a citricidalom jej znicim mikroby nech je tomu aspon na urcitu dobu pokoj ked nie navzdy. Co sa tyka mna, ja pijem. Citricidal kvpakam do nosa oregano oil nac a iďe to uz mi skoro vobec hnlieny netecu dufam , ze to isto a pomaly pojde smerom k vylieceniu . Ak nieco buďem potrebovat urcite sa ozvem srdecna vdaka za pomoc. S uctou Silvia



17

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

OK.



18

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Dobry den, chcem sa opytat po kvapnuti citricidalu do nossa mam  suchy nos alebo neviem dychat jednou dierkou sa mi akokeby upcha viete mi poradit co to je?dakujem



19

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

ROZTOK CITRICIDALU , PROSIM !!!. Po kvapnuti roztoku  citricidalu sa naopak uvolnuje hrpmada hlienov, casto az hodinu, najma ked si ho kvapkas v leze s hlavou sklonenou co najviac dozadu, aby sa to dostalo aj do celnych fdutin.
Na vysuseny nos si mozes vyrobit roztok citricidalu v kokosovom oleji, rovnako ako vodny  roztok.



20

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Dobry chcem sa opytat vzdy ked si kvapnem roztok citricidalu do nosa mam na jednej strane teda citim to doslova az v strednom uchu tak hodinu dve intenzivne stipe. Nemoze mi to nejko nieco poskodit alebo co to znamena? Totiz ako som pisala uplne v prvom prispevku mne cely ten stav sposobila nadcha , ktora presla do zahlienenia zelene huste hlieny ATB mi dali hned mi v uchu zalahlo a potom po par hodinach zacalo piskat a o par dni ma uz prijali pre " echo" ktore som na tom uchu aj pocula teda normalne sa mi v tom uchu vsetko ozyvalo pirjali ma teda na hospitalizaciu do nemocnice pre percepcnu poruchu sluchu. Teraz uz som z toho sama blazon ci som ju mala alebo mi to zle zdiagnostikovali pretoze hned por par dnoch infuzie  a HBO komory sa mi sluch vratil ale piskanie ostalo. Neviem mam teraz pocit , ze mozno som bola taka zahlienena ze ta tekutina v strednom uchu kolisala co mi mohlo sposobit aj zalahnutie a poruchu sluchu .  Preto sa pytá ci mi roztok citricidalu nemoze uskodit na to ucho lebo prave to ma pri kvapkani priamo vo vnutornom uchu alebo strednom proste citim to Z tesne pri uchu intnzivne stipe. Dakujem z odpoved



21

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Prinosne dutiny nie su prepojene normalne s priestormi stredneho ucha. Prepojenie je len nepriame, cez Eustachovu trubicu. Alebo po absorbovani citricidalu sliznicami sa tam moze doniest v krvi.
Potrasvinove doplnky nemozu poskodit, inac by ich davno z trhu stahli. Ale zvysit vylucovanie hlienov ( riedkych ) mozu na kratky cas podrazdenim alebo Herxheimerovou uhynovou reakciou.



22

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Zdravim dosiel mi balik chaparal vitamin D3  kapsule olive extract kapsule mk 7 probiotikum k12 ester c . Chcem sa opytat na davkovanie? Tiez ci to mozem uzivat spolu s tym co beriem( roztok citricidalu oregano oil nac samento serapaptaza colostrum) tiez ma zaujima ked uzijem nac mam strasny tlak v usiach , co to znamena? Dalej ma zaujima ci na kalcifikaty v prinosovych dutinach nie je vhodna chelacia ak ano ake je davkovanie a viete mi poslat link? Ako vie zistit , ze mam kalcifikaty v dutinach ake su  priznaky? Alebo to vycisti len citricidal?



23

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

BV prinosnych dutinach nie su kalcifikaty. Tie su na kostiach, vnitri v scalstve, na spodu pluc a vo vnutornom/strednom uchu.
Kalcifikaty vo vnutornom/strednom uchu sa prejavuju napr stratou rovnovahy/vertigo.
Kalcifikaty na stenach ciev robia cievy krehkymi. Kalcifikaty na kostiach  su rozne vyrastky, ktore mozu zabranovat pohybu alebo poranit klby.
Doplnky mozes brat akokolvek, len nie naraz probiotika s antimikrobialnymi
D-3 az 5000 IU denne, K-2 100 mikrogramov denne, vitamin C 3 gramy denne atd. zacni s mensimi davkami a stupnuj, aby si nemala vzdy moznu, aj ked zriedkavu reakciu.



24

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ako viem ze  kalcifikaty nemam? Tiez po uziti NAC mam dost velky tlak v  usiach,co to znamena? Jeden den  mi huci viac druhy menej teda myslim  tinnitus. Viac mi zalahuje len na jedno  ucho aj na to mam silnejsi tinitus , co to znamena, ze mam opuchnutu iba na tej strane eust. Trubicu?



25

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Tlak v usiach su hlieny. Kalcifikaty necitis, ale ked su drobne krystalky v statokinetickom ustroji v uchu("slimak") ludia nevedia dobre drzat rovnovahu=vertigo.
Eustachova trubica je len jedna.



26

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ok,ale ako ich man uvolnit? Ked uz mi skoro ziadne hlieny netecu....



27

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Este na, co je mk 7 ? Davkovanie? A mam brat , ktore probiotika tie ktore beriem v zltom baleni i herb alebo k 12 , ktore su ucinnejsie? Co najavia uvolnije hlieny oregano ol?



28

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

MK7 je najucinnejsie forma vitaminu K-2.
Probiotikum K-12 je specificke na ochranu ust, zubov  a hornych dychacich ciest, tj oznacene je tiez ako ostne=oral probiotic.
Na creva su ine zmesy a najucinnejsie su take, co su tepelne a kyselinovo vzdorne, aby prezili skladovanie dopravu a aby sa zive dostali cez zaludocne kyseliny do criev.Uvolnenie hlienov je z NAC a roznych enzymov, ako serrapaptaza.
Oreganovy olej je najma antimikrobialny, tj zabije mikroby, co ziju v hliene a tym zvysuju vvytvaranie dalsich  ochrannych hlienov telom, ktore sa vytvaranim hlienov snazi tieto skodlive mikroby z tela vyplachnut. Ked sa tie mikroby v hlienoch potlacia, aj vyroba hlienov a cistenie tela od nich sa automaticky zlepsi.



29

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Mozem poprosit ,napisat mi davkovanie na chaparal a extract z olivovych listov a mk7   a este vitamin d3 ,ked ho mam teda brat spolu so samentom oregano oil NAC a serapaptazou. Myslis, ze po par dnoch TTie tlaky do usi po uziti NAC ustupia ? Hlieny mi uz skoro vobec netecu a aj tak mi praska v jednom uchu pri prehltani .....chcel by som to ,co najrychlejsie uvolnit nech  mi odlahne prestane praskat a uvolni   sa eustachova trubica uz neviem ako zo co najrychlejsie uvolnit ako tomu pomocz viac a viac. Dakujem



30

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Davkovanie
Chaparal 2 x 1 gram
extrakt z olivovych listov, 3 x 300 mg oleuropeinu intenzivne, 2 x 150 mg oleuropeinu udrzobne
K-2(MK7) 100 mikrogramov
D-3 az 5000 IU denne v priemere



31

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Dakujem neviem ci mam spravny mk 7 a extract z oliovoych listov viete mi poslat link pre istotu? Este chcem poprosit ako sa mi uvolni tlak v usiach teda ako dlho to asi bude trvat vzdy ked uzijem NAC mam taky problem , ze dost dlho mam taky tlak v usiach a nepomoze ani zivanie ani prehltanie ani pitie aby sa eustachova uvolnila a pustila vzduch....



32

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Na znacke vitaminu K-2 nezalezi
Extrakt z olivovych listov posudzujes podla obsahu oleuropeinu, na znacke nezalezi. ja pouzivam tento, co ma vysoky obsah oleuropeinu
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-60-caps.
Radim ti pouzit aj chaparal, lebo mam podozrenie, ze mas napuchnutu Eustachovu trubicu z virusovej cinnosti v tele. Pravdepodobne mas aj syndrom suchych oci, co poznas podla toho, ze ta oci svrbia a nemas rano v nich karpy=cez noc sa ti oci necistia tokom slz, ktore vyschnu do rana na karpy.Serrapeptaza pomoze odstraniot zxapal a moze uvolnit #Eustachovu trubicu, ale to je len docasne riesenie. Treba si zvysit viralnu imunitu, pozri na temu
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes



33

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ok rozumiem. , ake davkovanie si mam dat na chaparal? Mozem poprosit link na boswelin curcomoidy a nieco este na zvysenie viralnej imunity nech si to vsetko naraz rychlo objednam  s i herb ? Teda chparal by mi relativne mohol dopomoct k tomu aby mi eust. Trubica odpuchla ? Respektive , co je take , co dopomoze co najrychlejsie k odpuchnutiu eustachovej trubice a  jej uvolneniu? Dakujem srdecne



34

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Chaparal intenzivne aspon niekolko dni odporucam 2 x 1 gram(tj 2 x 2 kapsule) je to pomerne velmi silny antiviralny prostriedok a ked ti napuchnutie Eustachovej trubice sposobuju virusy, tak ti ju otvori za par dni.
Pomahaju pri tom aj protizapalove, ako curcuminoidy s bioperinom alebo  boswelin alebo  dumbier/zazvor a enzym serrapeptaza, ktory zaroven odhlienuje



35

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Dakujem uz som zacala brat chaparal uvidime ved nie je normalne ked spim na boku tak rano vstanema na tom uchu kde som spala mam zalahnute  po hodine to postupne uvolnuje , ak by ste mali trochu casu skuste mi este poslat link na boswelin a curcumoidy s bioperinom a lemongrass dnes by som si este chcela zopar produktov doobjednat s i herb, dakujem



36

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Bo … Caps/23371
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … apsules/13
http://www.iherb.com/search?sug=lemongr … rank=6#p=1
Ja som si dal do flasky s kvapatkom 2 diely alkoholu(96% potravinarsky lieh) a 1 diel lemon grass oleja.
Toto sa potom nakvapkane do vody dobre emulzifikuje
V mojej vode na pitie toho mam 20 kvapiek na liter, co je asi 6 kvapiek cisteho citralu. Samozrejme tam mam aj 3 lyzicky zmesi mikrovlaknin a aloe vera prasku, 2 lyzicky esteru C s bioflavonoidmi a mam to prichutene ovocnymi stavami, tj vlastne nesladenymi koncentratmi. Obcas si do toho podla potreby davam aj citricidal alebo MSM. Toto pijem postupne pocas celeho dna, miesto vody.



37

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ok co je msm a  alle vera v praskj kde kupim? Ja pijem cisty citricidal a nejako mi uz nerobi oroblem ho cely den pit pijem o namiesto vody



38

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

MSM je zdroj siry a univerzalne polarne rozpustidlo. Je to dobry doplnok na klby a v roztoku na bolesti svalstva a klbov aj zvonku.
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 76-oz-pwdr je koncentrat, vymrazeny, 200:1



39

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Zaujima ma ako mozem mat stale zalahnute na jedno ucho ked druhe je odlahnute kzaš v druhom mi vkuse praska ako bublinky to lave je zase zalahnute nemozem mat aj hlieny v eustachovej trubici aleb v dutinach zujem zazvor kazdy den od dnes beriem chaparal 2x2  myslite ze mi fakt u olni eustachovu trubicu za par dni? Ked tento stav mam asi od juna s malymi prestavkami? Alebo mam ist na krv a k lekarovi zase ? Uz som zufala



40

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Nuz krystalovu gulu nemam, ale ani lekar, a ked mas zalahnute v uchu tak su to velmi pravdepodobne hlieny a napisal; som ti, ako sa ich zbavit. Trpezlivost, neda sa vsetko urobit za par dni.



41

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ok rozumiem , len ja som trpezliva od juna od vtedy mam tympanograficke vysetrenie na lavej strane mam podtlak  oproti pravemj uchu, od juna to vlastne mam  a lekar mi vkuse daval nasonex a prefukoval eustachovu trubicu , nasonex som cez leto vysadila nebudem pchat do seba kortikoidy a vraj sa otvori sama eustachova trbica a tiez nechapem ze na jednej strane je otvorena teda nemam zalahnute a na druhej zarvorena mam zalahnute mozno tam mam stale hlieny  , alebo v dutinach .... Lekar nevie a to som bola uz u 3 pricom vsetci , ze to prejde ...

Naposledy upravil: Slivocka74 (2013-10-01 17:19:35)



42

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ok rozumiem , len ja som trpezliva od juna od vtedy mam tympanograficke vysetrenie na lavej strane mam podtlak  oproti pravemj uchu, od juna to vlastne mam  a lekar mi vkuse daval nasonex a prefukoval eustachovu trubicu , nasonex som cez leto vysadila nebudem pchat do seba kortikoidy a vraj sa otvori sama eustachova trbica a tiez nechapem ze na jednej strane je otvorena teda nemam zalahnute a na druhej zarvorena mam zalahnute mozno tam mam stale hlieny  , alebo v dutinach .... Lekar nevie a to som bola uz u 3 pricom vsetci , ze to prejde ...
Naposledy upravil: Slivocka74 (dnes 18:19:35)



43

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Este sa opytam moze ma stipat v uchu  od chaparalu?



44

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Nevidim ako. Chaparal akurat kontroluje virusy, nie velmi nic ineho.



45

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ok uz to preslo o par percent mam pocit , ze sa mi uvolnila eustachova trubica  este by som sa chcela opytat ako mam poproi tom prevadzad chelaciu necime totiiz ci tam nemam usadeniny vapnika nech ich posuniem do kosti a taktiez davkovanie na D3 a k2 . Dakujem



46

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Neviem, ci potrebujes chelaciu, kedze nevies, ci tam mas vytvorene kalcifikaty. Keby si dostala vertigo(strata rovnovahy) tak ich tam iste mas, ale inac by som to zatial nerobil.
Davkovanie D-3 je 2000 az 5000 IU
K-2 100 mikrogramov, a to bez ohladu, ci si chces kalcifikaty persunut alebo len udrzovat zdravu kostru.
Inac vitamin D-3 ma v tele hromadu inych funkcii, preto ho odporucam si doplnovat kazdemu. V zime bez slnka, alebo u mnohych ludi(az 20%) sa ho totiz netvori dost a telo trpi.



47

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Ok, dakujem a ja mam doma toto mk7 ,k2 asi nie je vhodne? Jarrow Formulas, MK-7, Vitamin K2 as MK-7, 90 mcg, 60 Softgels



48

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-MK … ftgels/256              Tento mam. Je dobry?



49

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Vyborny.



50

Re: Znicenie virusu v dutinach a odstranenie tinnitusu

Dakujem a na  co je dobre toto (to mam tiez doma) mam si to dat tiez? Ak ano ake davkovanie ? http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … sules/7006         Dakujem