51

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

Dakujem, skusim teraz brat 1 tbl rano a 1 tbl poobede a uvidime.
Ako som citala vyssie, mozem mat abstaky aj pol roka ? Mne SSRI AD velmi zaberali, tak si myslim, ze by mi mal zabrat aj lubovnik. Ale ako si mam pomahat, ked nemozem vela brat lubovnika kazdy den ako nahradu AD. Dve tabletky denne su ok ?
Beriem tento:http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St-John-s-Wort-90-Veggie-Caps/4913

Co by som mala brat na dennej baze, aby som nahradila AD ? A kolko ?



52

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

Podla tohto napisaneho dole (copy z iherbu) mozem brat St.John´s Wort dlhodobo. Ci ty si myslel, ze by som si nemala davat 3tbl naraz den co den ?

Suggested Use
1 vegetarian capsule 3 times daily or as directed by a qualified health care professional. This dosage has been confirmed in recent clinical research. Benefits are best realized after 2-4 weeks of regular usage.



53

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

Tie navody na pouzitie sa prisposobili pouzivaniu inych antidepresiv.
Ja mam s tym ale osobne inu skusenost Kedze hladina neurotransmiterov v mozgu velmi zavisi od stresu a inych dennych problemov, tak treba doplnovat to, co sa mina vtedy, ked je to potrebne, nie v case, ked si telo vie pomoct dostatocne samo.
Tioeto prirodne latky sa v tele neakumuluju dlho(hypericin ma polcas roz[padu 8 hofim hyperforin 27 hodin) tj ucinok pri dostatocnej davke je skoro okamzity, netreba ziadne 3-4 tyzdne budovania hladin, ako je to s roznymi chemickymi antidepresivami.

Naposledy upravil: RNG (2013-10-29 19:59:43)



54

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

No a co sa moze stat, ked to budem brat dlhodobo a pravidelne?
Citala som vela komentarov na iherbe, ludia to beru dlhodobo a funguje to ako AD, teda nastup ucinku po nejakom tom case a pravidelne uzivanie nastoluje rovnovahu.
Teraz neviem, ako sa mam k tomu postavit.



55

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

Ako som povedal, lieky aj doplnky su na to, aby doplnili hladiny neurotransmiterov nejak, ci uz znizenim ich spotreby alrebo dodanim polotovarov na ich tvorenie.
Ale hladiny pocas dna velmi silne kolisu a zo dna na den sa menia. prero odporucam pouzivanie doplnkov len v case, ked ich treba.Kexcze doplnky nie su navykove a pracuju velmi rychlo, netreba ich brat stale na ucinnost , len vtedy ked je to treba .
S liekmi /chemikaliami sa to robit neda, kedze tie ucinkuju, az ked sa v tele vytvori nejaka dost vysoka hladina. A tak misto sa nedaju lahko prestat brat, lebo mnohe z nich su navykove a nasledky prerusenia=abstinencne su niekedy horsie, ako choroba sama.



56

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

dobrý deň rng, podarilo sa mi vysadiť mirzaten aj lexaurin, dá sa to zatiaľ ľubovník mi pomáha, mám ten z i herbu, chcela by som vás poprosiť či by ste sa mi vyjadrili k tomuto st. john s wortu, mám možnosť si ho kúpiť, len neviem či je dobrý... ďakujem...
http://www.damianvit.sk/kategoria/vsetk … hypericin/



57

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

Dobry den rng...tema bude podobna - depresia a antidepresiva. Podarilo sa mi pred cca 2rokmi po milimetroch dostat zo stavu absolutneho minusu- dosledok dlhodobeho stresu,,starty prace,osobnej istoty... vycerpanie noradrenalinu, nedostatok melatoninu, zo vsetkeho herpes zoster, zamoreny organizmus, nedostatok vitaminov, vypad.vlasov, palenie vnutornosti, hnusne zle a nesusmiala som sa skoro rok, podvaha....totalne depresie a Nikto mi to nepovedal, myslela som si, ze som vazne chora a je mi koniec. Sama som sa z toho dostala, ani netusim ako. A depresie sa vracaju,lebo nemam pracu a mam zodpovednost...a cesta autogenneho treningu, sebarozvoja, nlp este poriadne nezabera, lebo mam zaradenu rucnu brzdu..nedokazem sa pohnut.... nemam pracu, nemam kreativitu,viziu, zmysel....hladala som pomoc v AD,ale nechcem ich-oberu ma o chut a rozhadzu ma, a to uz nechcem.Potrebujem dopamin, doplnit noradrenalin,-serotonin akotak ide... prosim o radu AKO A CIM DOPLNIM DOPAMIN, nastartovat nadoblicky...chce to prekurzor, ale ten je v liekoch na parkinsona...dakujem velmi pekne za radu...musim sa znova o seba a deti dokazat postarat, VELMI sa potrebujem pohnut..



58

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

ešte sa chcem spýtať ,ôžem kombnovať st. john s wort a 5HTP?



59

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

Zuzu, 1000 mikrogramov je 1 mg. Osobne odporucam 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu ako narazovu davku. Treba oboje, nie len hypericin.
To najdes v 3 kapsuliach tohoto
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … l&ic=1



60

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

Jari, kazdemu odporucam si zvysovat viranu imunitu, virusy z tela mnohe neodchadzaju a len striehnu na prilezitost sa rozmnozit. Ale aj v malo skodia.
Dopamin sa da doplnit doplnkom  L-DOPA
St john's wort ma ucinky SSRI  SNRI aj na GABA.
Na nadoblickove(adrenalne) zlazy je dobre brat vytazky zo zvieracich adrenalnych, ako napr tento
http://www.iherb.com/Thorne-Research-Ad … l&ic=1

Ale v prvom rade ti radim adresovat stres a spanok
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/spanok
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres



61

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

SDt John's wort sa da kombinovat s 5-HTP, ale osobne odporucam pouzivat st John's wort len narazove, v pripade potreby, ale 5 -HTP mozes brat pravidelne.



62

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

ešte sa chcem spýtať, čo by ste odporučili užívať na zbavenie tela ťažkých kovov? Prípadne čo si myslíte o chlorelle?



63

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

Chlorella, spiruilina, cilantro  a modfied citrus pectines su vyborne prirodne odmorovace.
Ja ich obcas beriem najma spirulinu a modifikovane citrusove pektiny. Spirulinu kvoli vyzive najma,teda antioxidantom, chlorofylu a stopovym prvkom(morky pestovanu samozrejme, nie sladkovodnu), ale aj na odmoroanie tela,
modifikovane citrusove pektiny zase na vyzivu probiotik a cistenie tela, lebo tieto sa dokonca absorbuju do krvneho obehu tj cistia telo zvnutra, nie len absorbciou v crevach.



64

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

RNG,
dnes sme riesili s dr. ten lubovnik, ona nevidi problem brat lubovnik kazdy den ako nahradu AD. Ked sa telo ukludni, tak zase znizit davku az nakoniec vysadit.
Ale upozornila ma na jeden fakt: http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … l&ic=3
Tento produkt nema pisane latky, ktore obsahuje, iba ze obsahuje 300 mg v jednej kapsuli daneho extraktu, ale nie, ake su tam latky, a ci je tam zastupeny aj hypericin aj hyperforin. To sa jej nepacilo. Napriek tomu, ty tuto znacku odporucas.



65

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

Kati ale na zadnej strane je písaný obsah hypericinu a hyperforinu nie?



66

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

zuzu napísal(a):

Kati ale na zadnej strane je písaný obsah hypericinu a hyperforinu nie?

Nie, nie je, je pisany len na iherbe ako informacii o produkte. Na mojom nie je nic napisane.



67

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

Najlepsi dokaz , ze to pracuje je v tom ze to vyskusas. Ziadny lekar ti to nemoze predpovedat, len tvoje vlastne telo ti to moze povedat. A v ziadnom pripade to netreba brat stale, lebo spotreba neurotransmiterov a ich tvorba nie je rovnomerna.



68

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

RNG a to 5 htp zaberá hned či po nejakom čase pravidelného užívania? Ja som si to dala jeden den a stav sa mi zhoršil, prišla úzkosť ráno, búšenie srdca... nemôže to byť tým že nepotrebujem toľko serotonínu? Lebo ťažko je odhadnúť či je to kvôli úzkosti tie stavy alebo že mi ten liek netreba a zbytočne mi zvýšil serotonín a z toho mi je zle... :-(



69

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

Prebytok serotoninu je dost zriedkavy, ale moze byt  a priznaky su ako si popisala. Sytava sa to najma pri brani chemickych SSRI, pripadne pri predavkovani extraktu zo St John's Wort(ti je tiez SSRI a SNRI).
Preto ho osobne neodporucam brat pravidelne, ale len narazovo, v pripade potreby.
Ucinok 5-HTP je pomerne rychly, do 24 hodin.



70

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

tak čo mi teraz odporúčate? mám brať to 5 htp? Zas ked si nedám ľubovník ani 5 htp je mi horšie točí sa mi veľmi hlava, hučí mi v nej... AD neberiem už dva mesiace, ani nič iné len magnezium...



71

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

Ak zazivam aj krutenie hlavy, nieco ako brain fog, priznaky, ktore mi SJW zmiernuje, ale neodstrani, co by som mohla adresovat na tieto stavy ?



72

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

Mnohe nervove poruchy su z neurotoxinov, ako ortut, olovo pesticidy a vylucky roznych parazitov,co vyrabaju neurotoxiny,  tiez candidy a plesni, ktore tiez vyrabaju rozne neurotoxiny. Kazde z toho sa da prislusne adresovat, znicenie parazitov protolom Huldy Clark, odmorenie z tazkych kovov chelaciou, co trva dost dlho(ALA, Cilantro, MSM , modified citrus pectines, ...)
Dobre je si aj precistit pecen protokolom dr Berksona, kde mas zaroven aj velke davky ALA, aj selen a ked pri tom beries dost mikrovlaknin, tieto vsiaknu do seba zamorenu zlc a vynesu ju z tela, inac bez mikrovlaknin sa zlc aj so zamorenim absorbuje stat do krvi.



73

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

Môžem byť zamorena aj dlhším braním AD ? Alebo antibiotikami ?



74

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

Kazde zamorenie tela , najma patentovanymi, tj v prirode sa nenachadzajucimi latkami znamenaju pre telo problem. Preto mnohe AD  u ludi, co ich dlhsie brali mozu nahromadit v tele a skodit este dlhe mesiace. Nie je zriedkave, ze ludia na ne trpia este dlho po dobrati. lebo ich nevedia poriadne odmorit/vylucit z tela.
Je to velmi individualne, samozrejme



75

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

mam otazku na katchitu a zuz. ako ste na tom teraz. uzivate ten SJW. lebo tiez som si ho objednal. doteraz som uzival DEPRIM, lebo sa vsemozne branim AD. pritom som ich pred rokom prestal uzivat, ale vtedy mi pomahali. teraz ten deprim beriem 3ti tyzden no zatial vyrazny efekt necitim. uvidim ako ten SJW no akurat mi colnici preclievaju balicek. cital som, ze na to maju az 14dni sad 5-htp som zatial neobjednal, no uvazujem ci to nebola chyba. ked tak nad tym rozmyslam, neoplati sa objednavat nad 22€, ale radsej viac malych balickov a standardnu dodaciu dobu cez DHL aby som sa vyhol preclievaniu...



76

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

Deprim obsahuje len hypericin a aj to dost malo
. Na klinicky ucinok treba 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu na priemernu 70 kg osobu. Ucinok je zhruba za 2 hodiny a trva vyse 8 hodin Hypericin ma polcas rozpadu(vylucenia z tela cca 8 hodin)) v tele ovela kratsi, ako hyperforin(cca 26 hodin)
Inac ked posielam bratovi do Svajciarska balik z Ameriky, dostane ho za 4 az 10 dni a clo plati az od sumy 150 frankov. Ale tiez su tam colnici, a ked si objednavas z firiem, tak ti vyrubia tak isto clo a natahuju zasielku aj vyse 2 tyzdne.



77

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

ano. ospravedlnujem sa. aj u nas sa clo plati az od 150€. od 22€ sa plati 20% DPH. no stve ma to zdrziavanie. priplatil som si za expresnu dodavku cez DHL a na slovensku to bolo uz vcera (3dni od vytvorenia objednavky) no teraz je to na colnici...



78

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

Nuz v tom ti nepomozem, to si musite vybavit so svojimi vladnymi zamestnancami sami, pri volbach.
K politikom sa treba spravat podobne ako k detskym plienkam, vymienat ich casto, lebo po case zapachaju.



79

Re: Úzkostná porucha a vysadzovanie antidepresív

big_smile lol big_smile
suhlas. ja viem, ze mi s tym nepomozete, to bol len taky povzdych...