1

Téma: Voda so znizenym obsahom deuteria.

Dobry vecer, pan RNG,

jednej nasej znamej, ktora je tiez onko, odporucili popri terapii pit vodu so snizenym obsahom deuteria. Vola sa Preventa a mal by byt v Madarsku uz uznany. Pripajam aj link:
http://www.deuterium.sk

Poculi ste uz o niecom takom? Co si o tom myslite?

Vdaka za odpoved :-)

Naposledy upravil: alica (2013-08-04 20:46:57)



2

Re: Voda so znizenym obsahom deuteria.

Na to mam kratku odpoved: Blbost
Ako fyzik , dlhsie pracujuci s nukllearnymi materialmi viem, ze mnozstvo deuteria vo vode je malicke, len 150 ppm(150 mg na liter) a deuterioum hoci je radioaktivny, je ovela menej radiaoaktivny ako napr rozne bezne atomy draslika a uhlika, ktore su v potrave a vode ovela viac zastupene.Naviac dostavame ziarenie z kozmu a Slnka, tiez z vnutra zeme, najviac z radonu.
Tj prinos radioaktivity z deuteria vo vode je viacmenej zanedbatelny v porovnani s ostatnymi prirodnymi zdrojmi.
Kedze je to prirodny izotop, tj sprava sa rovnako ako lahky vodik, nemoze sa v tele hromadit so vyssich koncentracii, ako je vo vode.



3

Re: Voda so znizenym obsahom deuteria.

Takuto nejaku odpoved som od Vas aj cakala... Ze to je nezmysel :-)  Asi si chce zas nejaka firma len dobre zarobit, ved 12 litrov stoji vyse 60 euro a vraj onko pacienti nemaju okrem toho pit nic ine.. :-)
Dakujem Vam velmi pekne, budem to tlmocit aj znamej...
Pekny den :-)



4

Re: Voda so znizenym obsahom deuteria.

A co by povedala ta firma, keby jej poviem, ze "OK, tak si kupim destilacku a mam 1 liter vody za 10 centov" ??



5

Re: Voda so znizenym obsahom deuteria.

To by som aj ja rada vedela :-)



6

Re: Voda so znizenym obsahom deuteria.

Pri destilacii sa nemeni pomer lahkej a tazkej vody. Pomer sa meni len pri elektrolyze a tak sa kedysi aj tazka voda vyrabala(alebo lahka cisti od tazkej)