1

Téma: Miliaria/Ekzem/Alergia?

Dobry den
rad by som poprosil o radu ohladne kozneho? problemu s ktorym zapasim uz dlhodobejsie
odfotil som si ruky, mozno to pomoze identifikovat problem:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/113 … .07.56.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/113 … .08.20.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/113 … .09.02.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/113 … .09.23.jpg
takto vyzeraju moementalne v stadiu "kludu",
pri zvysenej fyzickej aktivite su dlane a zapastia syto cervene, vyzeraju napuchnute

mam 33 rokov, pracujem na pocitaci, casto dlho do noci...
vyraznejsie kozne problemy mam s obcasnymi zlepseniami v podstate poslednych 8 rokov co si pamatam
zistoval som ako to bolo v detstve a vraj od 4roch rokov, ked sa narodila moja sestra,
som zacal mat alergiu na pely a neskor ekzem (mensie plochy na rukach a inde, pouzival som nejaky krem na zakladnej skole - asi steroidovy), bral som v detstve Zaditen a neskor nejaky iny podobny liek
neskor som tieto lieky uplne vysadil a do dnesnej doby tomu tak je
vyraznejsie kozne problemy som zacal mat ako student ked som brigadoval v jednom "fastfoode" a musel som pri cisteni
pouzivat rozne chemicke pripravky, ked som s brigadou skoncil problemy ustupili

neskor sa objavili znova pred osmimi rokmi, ale uz intenzivnejsie
od lekara som dostal krem (neskor som zistil ze steroidovy) ktory som pouzival dlhodobejsie, nakoniec som ho vysadil
mal som uz dokonca postihnute nielen ruky ale cele telo jednu dobu,
neskor sa mi podarilo dietou a inymi zmenami potlacit tento problem
v poslednej dobe ale ide hlavne o ruky - dlane +predlaktia, obcas mierne aj brucho
vyrazne sa mi zase zhorsil tento problem ked som sa prestahoval do Japonska pred tromi rokmi
velka vlhkost a vysoke teploty zjavne zhorsuju tento stav, prakticky cele leto mam vzdy problemy

podla experimentov sam na sebe som zistil ze dalsie spustace su:
pely - pobyt v prirode pocas kvitnutia urcitych rastlin
mliecne produkty, tazke jedla ...
stres
nedostatok spanku
pot - "intenzivne" cvicim, hlavne v lete to vzdy zhorsuje docasne stav postihnutej koze (aj ked dlhodobo si myslim ze to ma pozitivny efekt)
chemikalie, parfumovane kozmeticke vyrobky atd
pitny rezim

priebeh v lete to mava ako miliaria ("sweat rash"), na miestach kde sa najviac potim sa vyhodia najprv drobne vyrazky ktore svrbia
po "prasknuti" sa objavuje priehladna tekutina, postupne sa to zhorsuje az to zaberie cele ruky a predlaktia
neskor to zase vyzera ako ekzem, v zime sa priznaky miliarie neobjavuju ale skor to vyzera ako ekzem
vyrazne sa tento stav zhorsi aj v suvislosti s pobytom v prirode na jar pocas pelovej sezony

posledne roky sa stravujem podla vlastneho usudku dost zdravo, vacsinou moja dieta pozostava z doma vypestovanej celozrnnej ryze,
zeleniny, ziadne mliecne vyrobky a maso par krat do tyzdna
tiez som nahradil rozne chemicke resp parfumovane pripravky prirodnymi
pijem hodne vody
horsie je to so stresom a dlhou pracovnou dobou

v poslednej dobe (rok-dva?) mam aj konstantne zvacsene mandle a mierne napuchnute dasno v pravej dolnej casti sanky
to je vsetko co mi napada v suvislosti s tymyo problemom, neviem posudit ci je tu nejaka spojitost, ale chcel som to vymenovat pre uplnost

v posleednej dobe som pouzival roztok MMS ako spray na postihnutych castiach koze, ktory mi pomahal
napadlo mi ze by son mohol skusit "detox" pozivanim MMS, mozno by som sa zbavil aj tych mandli a opuchu
zacal som teda brat MMS 8x denne 1 kvapku , druhy den 2, treti 3, az sa mi ruky zase extremne zhorsili,
MMS som preto vysadil, pretoze odpudivy vzhlad zacal byt problem kedze som zrovna potreboval vystupovat pred mnozstvom cudzich ludi
ruky sa zlepsili o nieco ale stale problem pretrvava

uvedomujem si ze som napisal extremne dlhy prispevok, dakujem ak sa niekto docital az sem, chcel som ale spisat vsetko co mi napadlo co by aj len okrajovo mohlo ovplyvnit moj stav

rad by som poprosil o radu, ide mi hlavne o identifikovanie problemu, ci by mohlo ist o ekzem, alergiu alebo nieco ine
a ako postupovat v snahe o "vyliecenie", malo by vyznam spravit si nejaky "detox", ci problem bude niekde inde?

za akukolvek radu vopred pekne dakujem

Naposledy upravil: mpx (2013-06-22 17:49:08)



2

Re: Miliaria/Ekzem/Alergia?

Telo vyhadzuje rozne neziaduce latky cez kozu v pripade, ze sa ich nevie zbavit inac(moc, zlc)
  To bez ohladu na rozne medicke mena, ktore tomu davaju v cudzich reciach a popisuju vzhlad, nie pricinu.

Odmorovanie tela je enzymaticke a absorbcne
http://rng.nazory.eu/rubriky/a/alergie

MMS neodmoruje, len zabija rozne na kyslik citlive mikroby a rakovinne bunky.



3

Re: Miliaria/Ekzem/Alergia?

pocuj a mal si vzorku koze na histologii? mozno je to psoriaza, ale to moze potvrdit az patolog ked bude pozerat vzorku koze



4

Re: Miliaria/Ekzem/Alergia?

Zrejme bol mpx u lekarov uz mnohokrat, kedze spomina rozne lieky a dlhe roky problemov, takze tu hlada ine riesenia, nez mu jeho lekari dali dosial.
Tj ked mu bezne ich lieky nepomohli, hlada take, ktore lekari az na malicku skupinku, ktoru sa tu snazim reprezentovat, nepoznaju a rozhodne nepredpisuju.
A samozrejme ja tu uvadzam len take, tj potravinove doplnky, ktore nie su uznane za lieky oficialne, ale posobia liecivo a nemaju ziadne postranne/bocne  skodlive ucinky. tj mozu si ich "naordinovat" sami bez obav.



5

Re: Miliaria/Ekzem/Alergia?

RNG napísal(a):

Zrejme bol mpx u lekarov uz mnohokrat, kedze spomina rozne lieky a dlhe roky problemov, takze tu hlada ine riesenia, nez mu jeho lekari dali dosial.
Tj ked mu bezne ich lieky nepomohli, hlada take, ktore lekari az na malicku skupinku, ktoru sa tu snazim reprezentovat, nepoznaju a rozhodne nepredpisuju.
A samozrejme ja tu uvadzam len take, tj potravinove doplnky, ktore nie su uznane za lieky oficialne, ale posobia liecivo a nemaju ziadne postranne/bocne  skodlive ucinky. tj mozu si ich "naordinovat" sami bez obav.



dakujem pekne za odpoved, precital som si clanok o alergiach, zo spominanych pripravkov som mal doma akurat Vitamin C a Echinaceu (aj to iba v zmesy GSE/Echinacea/Artemisia od NutriBiotic), ktore som hned zacal brat a objednal som si HCL, Omega 3, Quercetin a Bromelain, ktore mi zatial neprisli.

Po styroch dnoch 3 x denne 1-2g praskovy Vitamin C rozpusteny vo vode, a 3x denne GSE/Echinacea/Artemisia sa mi stav zlepsil asi o 50% co je vyborne, ked mi pridu tie dalsie pripravky tak skusim aj tie, popripade neskor pridam aj nejake dalsie ak by bolo treba.



6

Re: Miliaria/Ekzem/Alergia?

tracheus napísal(a):

pocuj a mal si vzorku koze na histologii? mozno je to psoriaza, ale to moze potvrdit az patolog ked bude pozerat vzorku koze

neviem o tom ze by som mal vzorku koze na histologii, posledne roky som u ziadneho lekara nebol a predtym si nespominam ze by niekto odosielal vzorky koze na hostilogiu, skor si myslim ze som "vyfasoval" nejaky krem a tym to koncilo
neviem ci je to standardny postup, alebo by som o to musel poziadat sam, kazdopadne si nespominam na nieco take



7

Re: Miliaria/Ekzem/Alergia?

Kozni lekari maju tendenciu riesit problemy koze zvonku, zatial co problem je zvnutra povacsine.