1

Téma: filter na vodu + enzymy

Ahoj RNG, prosim ta existuje filter na vodu ktory znizi mnozstno deuteria vo vode? Lebo ze vraj to deuterium vo vode je to co je tam najskodlivejsie a je to tazko odstranit..
A prosim ta ktory material je viac skodlivejsi-mozno rakovinotvorny polyethylenove vlakno alebo polypropylenove vlakno, ked ma clovek to vlakno na 5 rokov v tele..
A posledna otazka ci je na trhu liek aj cez iherb keby objednam nieco podobne ako liek Wobenzym? Obsahuje bromelain, lipasum, amylasum, rutin, pancreatinum, proteasum, amylasum, lipasum, trypsinum, chymotrypsinum. Potrebovala by som to na alergiu,teda vratit nejak imunitu do stavu pred alergiou aby prehnane nereagovala. Dakujem



2

Re: filter na vodu + enzymy

Odstranovanie deuteria je extremne komplikovana fyzikalna zalezitost a velmi draha.
Viac okolo toho mozes najst pri vyrobe tazkej vody.
Wobenzym je stary(45 rokov) drahy a velmi slaby. Dnes je hromada produktov na trhu az 20 krat tak silnych za zlomok ceny.

Naposledy upravil: RNG (2013-06-14 00:56:13)



3

Re: filter na vodu + enzymy

Ahoj, prosim ta a poradil by si mi nieco konkretne co je na trhu teda silnejsie ako wobenzym? Je to hlavne pre mojho muza, ktoremu sa zacali v 35 rokoch vytvarat hlavne na chrbte bazocelularne karcinomy,je to nezhubne ale aj tak sa to vytvara a rocne mu take  2 filaciky vyrezu, tak to rozmyslam pre neho ze asi nejake enzymuy by potreboval + dr. Bukovsky neviem ci poznas tohto medialneho lekara zo Slovenska, tvrdi ze najnovsie sa zistilo ze na kozne "rakoviny" su najlepsie hriby ale nekonkretizoval ktore, ci nase alebo tie cinske shitake a pod....nevies nieco o tomto?
A tie nestastne filtre na vodu, ze vraj na SK je voda kvalitna a netreba filtrovat ale neviem ci verit tymto reciam. Co hovoris na klasicke filtracne kanvide BRITA- su drahe, hlavne tie filtre a neviem ci to necisti vodu len od chloru. Nevies mi poradit co je dobre ktore filtre, co som kukala na internete tak kooopa firiem ponuka filtre ale ci su dobre....na co sa mam zamerat pri vybere, co treba hlavne odfiltrovat z vody okrem chloru, daju sa aj bakterie, hormony alebo co??? Dakujem za radu



4

Re: filter na vodu + enzymy

Najlacnejsi pristup k cisteniu vody je domaca destilacka, tak ako tpo robim ja uz vyse 25 rokov. RO(reverzna osmoza) zariadenia su sice lacnejsie  prepocitane na liter, ale ked mas malu spotrebu tak su drahsioe, levo sa casom ci ich pouzivasd alebo nie nicia.
Na cistenie tela odporucam silne enzymy, najma entericky pokryte, ako napr  tento
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … lets/39016
y obsahuje v kazdej tablete ekvivalent 3 gramy pancreatinu, tj 15 krat viac, ako stary a slaby  Wobenzyme.

Bukovskeho poznam, ale ten je v doplnkoch len zaciatocnik prinajlepsom. Jeho tvrdenie je totiz, ze v dobre vybratej strave moze clovek dostat vsetko potrebne, co je zialbohu uz davno neplatne.
Su latky, ktorych nedostaneme z potravy dost podla najnovsich vedomosti, ale dr Bukovsky sa riadi odporucenymi dennymi davkami z roku 1948, ktore su uz davno zastarale, ale medicina sa ich krcovite spiatocnicky drzi.



5

Re: filter na vodu + enzymy

A RNG prosim ta k tym enzymom staci pre muza na bazocelularne karcin. iba Pancreatin? Teda aj ja by som si naordinovala nejaku enzymovu kuru, ale kedze Wobenzym je slaby tak kukam ten link od teba a tie tablety obsahuju iba pancreatin, a wobenzyn ma este + ine veci ako bromelain,rutin,lipasum,amylasum,proteasum,trypsinum,chymotrypsinum. To su vytazky z coho pripadne myslis ze tieto latky niesu az take dolezite tak ako pancreatin? Dakujem za radu



6

Re: filter na vodu + enzymy

,lipasum,amylasum,proteasum,trypsinum,chymotrypsinum su zlozky pancreatinu.
Bromelain je vytazok z ananasu, ktoreho je tam zalostne malo. Rutin nie je enzym, ale bioflavonoid.
Nase telo vyraba v pankrease pancreatin, preto najblizsie k nasim vlastnym enzymom je zivocisny(porcine=prasaci) pancreatin



7

Re: filter na vodu + enzymy

RNG prosím ťa čo si o tomto myslíš?
•Kyselá voda (mrtvá voda, ionizovaná voda) - nízké pH, vhodná jako dezinfekce
•Obyčejná voda (vodovodní voda)
•Alkalická voda (živá voda, ionizovaná voda) - vysoké pH, vhodná pro běžnou konzumaci

http://www.ionizator-vody.cz/vse-o-vode

Ďakujem indiga



8

Re: filter na vodu + enzymy

Ziva voda a mrtva voda su terminy z rozpravky o Vitazkovi.
Alkalicka, ionizovana  a vodovodna su terminy z bezneho zivota.

Kedze ale voda nie je podstatny zdroj mineralov, tak cim cistejsia a nezamorenejsia, tym lepsie. Vsetky ostatne "vlastnosti" su len reklamne triky, kvazivedecke



9

Re: filter na vodu + enzymy

A je pravda že prístrojom sa dá získať voda zásaditá, ktorá znižuje pH tela? Ďakujem indiga



10

Re: filter na vodu + enzymy

Pochybujem. Ked chces alkalicku vodu, staci ti do nej pridat napr KHCO3, predavane ako odkyslovac vin pod menom Kalinat, co je zaroven zdroj draslika/kalia, ktoreho mame dnes v potrave primalo.
Zialbohu nemam casu na to video, naviac prenos je hrozne pomaly, ale nie je to ani prvy ani posledny "alkalizator", ktory sa predava na internete. Ich ucinnost je velmi pochybna.
Alkalii/materialu totiz potrebujeme denne gramy a neviem kde by to ten "alkalizator" zobral.



11

Re: filter na vodu + enzymy

Ďakujem



12

Re: filter na vodu + enzymy

OK



13

Re: filter na vodu + enzymy

Ahoj RNG, je niektore z tychto materialov- polyethylenove vlakno alebo polypropylenove vlakno skodlive pripadne rakovinotvorne?
Potom kyselina citronova E 330, alebo kurdeje, niekde sa pise o neskodnosti ze je to prirodne a nasla som clanok ze je kys. citronova vysoko rakovinotvorna len sa o tom mlci...co ty na to? Ja som porobila kopu bazoveho,agat sirupu a jasne aj s kopou kys. citronovej a piju to aj deti,preto sa pytam...
Teraz sa dost hovori o BPA free plastoch,takze som nakupila plastove dozy bez BPA a stare som vyhodila a este planujem vyhodit,ale rozmyslam ci BPA sa do jedla neuvolnuje len ked tam dam nieco horuce a vlastne ci mozem pouzivat stare dozy s BPA napr. ked davam nieco do chladnicky,mraznicky tam sa asi BPA neuvolni,ci? Dakujem za rady



14

Re: filter na vodu + enzymy

BPA sa uvolnuje vo vacsich mnozstvach len pri zahriati. Ja osobne si mrazene veci ohrievam tak, ze ich z plastiku vysypem do keramickeho taniera a ten zohrievam teplom, nie v mikrovlnke.
Co sa tyka rakovinotvornosti kyseliny citronovej, zase vypustili dalsiu kacicu v boji proti potravinovym doplnkom, Kedze sa rakoviny liecia aj za pomoci kyseliny citronovej, tak nemoze byt zaroven rakovinotvorna, to by dal aj obycajny sedliacky rozum.
To iste tvrdia o peroxide vodika a inych oxidatorov(popularne zname chloraty ako MMS1 a MMS2)
Pozri na
http://cancerfighter.wordpress.com/2011 … r-cure-it/



15

Re: filter na vodu + enzymy

Rng prosim ta je modifikovany skrob a kukuricny skrob nejak skodlivy? Lebo skoro vsade ho najdeme a clanky co som citala hovoria o skodlivosti....tiez skoro vsade je glukozovo-fruktozovy sirup,  glukoza by mal byt cukor ale o gruktoze nemozem nic najs iba ze sa toho ma clovek vyvarovat, je to tiez nejak skodlive? Pretoze vsetky detske dzuse,keksy,jogurty su tym ochutene. Dakujem za vysvetlenie



16

Re: filter na vodu + enzymy

Repny a trstinovy cukor obsahuju zhruba 50% glukozy a 50% fruktozy, V repnom su naviazaden doko[pu do molekuly sacharozy.
Glukoza na 95 % prejde cez pecen do svalov, fruktoza sa na 95% v peceni zadrzi a meni na tuky=zas0obna energia na pripad hladu. Ked sa tan hlad nikdy nedostavi, tak sa tuky v peceni a celom tele zhromazduju.
Skroby sa v zaludku za pomoci kyseliny a enzymy amylazy menia na cukry
Problem je, ze dnes mame v potrave privela cukrov a je4mnych skrobov, co je vlastne to iste.
Celkove prie4myselne produkty mozu mat vzdy v sebe rozne zamorenia, rozne primesy a podobne, co pre nas nemusia byt dobre. Takze sa treba podla moznosti priemyselnym vyrobkom z potravinarstva vyhybat a sustredit sa na prirodzene suroviny.



17

Re: filter na vodu + enzymy

Ahoj Rng,ide opat k tebe po radu;-) hladam nejake prirodne vitaminy pre 3 rocneho syna, nasla som od fyrmi Forever living- vitaminy a mineraly "Forever Kids" aj s fytonutrienty. Pisu ze su bez konzervantov,chemickych latok...proste mi to pripadaju ako super vitaminy...tak odporucil by si ich alebo poznas nieco lepsie pre deti?  A prosim ta je kvasnicovy extrakt vlastne glutaman sodny? Dakujem za radu



18

Re: filter na vodu + enzymy

For Ever Living, ma produkty velmi predrazene a zdaleka nie najobsaznejsie.
Kvasniciovy extrakt moze byt glutamat, tak to casto maskuju.
Ale nemusi, lebo extrahovat sa da vselico a vselijak. Napr Beta Glucany mozu byt tiez extrahovane z kvasnic.



19

Re: filter na vodu + enzymy

Tak predrazene vyrobky ta firma ma, len ma zaujali tie vitaminy FOREVER KIDS, teda ze su bez chemie a vytazky maju z repy,cvikly,spenat a atd... takze mi ich odsuhlasis alebo mas iny typ na podobne vitaminy pre  3 rocne dieta, aj z iherb stanky... ten kvasnicovy extrakt ma zaujimal preto,lebo Vegeta co som davno kupovala obsahovala glutaman a odrazu ju teraz propaguju ako zdravu verziu bez glutamanu ale je tam ten "kvasnicovy extrakt" tak ci to nieje to iste len pod inym nazvom...pretoze o glutamane sa dost popisalo ak je skodlivy,ze aj mozgu skodi... dakujem



20

Re: filter na vodu + enzymy

Ja zasadne nekupujem veci, kde nie je presne napisane, coho a kolko v akej forme obsahuju
Osobne neberiem ani neosporucam vitaminove pilulky kde je "vsetko" podla starych odporucenych dennych davok z roku 1948 a odporucujem doplnanie len toho, co v mnormalnej strave nermozeme dostat v dostatku, tj nie podla starych odporucenych dennych davok z roku 1948, ale podla novsich vedomosti, ktore sa odvtedy nahromadili a su tvrdohlavo a spiatocnicky ignorovane.
Na Vegete sa zmenil len nazov, stale obsahuje glutamaty maskovane pod inym menom.Nakolko komu glutamaty skodia je dost individualne.



21

Re: filter na vodu + enzymy

Tak vidis mna ani nenapadlo ze su vitaminy delene podla takychto tabuliek....ale ako zistim co potrebuje v dnesnej dobe doplnit 3 rocne dieta,mas nejaky typ na kvalitny pripravok pre maleho krpca? Dakujem



22

Re: filter na vodu + enzymy

Zialbohu nemozno dostat vsetko potrebne v jednej pilulke. A mladi  ludia s dobrym travenim a stravou zriedka potrebuju doplnky aj tak, s vynimkou tu casto menovanych(zinok selen jod, vitaminy C E D-3, mikrovlakniny a probiotika)



23

Re: filter na vodu + enzymy

Ahoj RNG, idem z iherb objednavat,prosim ta poradis mi ktora znacka rakynikoveho oleja je lepsia-prirodnejsia ci od firmy SeaBuck wonders alebo Balanceuticals, toto je vo forme oleja su aj praskove ako Ecletic institute, sibu beauty..je lepsie brat olej z rakytnika alebo susenu rastlinu-to chcem na imunitu+ vitaminy.... a prosim ta na ktoru znacku sa mam zamerat pri vybere vitaminov pre deti a dospelych, je ich tam hromada a rada by som nieco kde je najmenej prisad,chemikalii,cukrov...tiez by som rada Citricidal,ale uz som tu citala ze nejak pomenili recepturu, da sa este cez iherb objednat ten stary klasicky citricidal?  dakujem za radu



24

Re: filter na vodu + enzymy

Nuz nepoznam tie produkty, ale na Slovensku tiez predavaju rakytnikovu stavu. To je stava z celych plodov, tj obsahuje aj olej z jadierok. Ja, vlastne hlavne moja zena pijeme stavu od firmy Dynamic Health labs, najdes ju na iherb aj u swansonvitamins pod menom Seabuckthorn Gold.  Zena pije poldeci kazde rano, ja si to obcas pridavam do svojich mixov.
Citricidal, profesional najdes na nete, ale musi to byt vyrobok BioChem research corp, lebo ostatni nemaju uz [povodny ucinny citricidal, len vytazok z grapefruitovych semien, co ma len maly zlomok ucinnosti.



25

Re: filter na vodu + enzymy

RNG, myslel si tuto stavu http://www.iherb.com/Dynamic-Health-Aca … l&ic=1 od dynamic health ? Co ovplyvni pitie tejto stavy?



26

Re: filter na vodu + enzymy

Nuz neviem ti povedat, ale obsahuje velmi vela dobrych zloziek,hocim iste len v malych mnozstvach,  ale je asi dobra celkove pre zdravie.
My pijeme tuto
http://www.swansonvitamins.com/q?kw=sea+buckthorn+gold

Naposledy upravil: RNG (2013-11-20 04:35:13)



27

Re: filter na vodu + enzymy

Dobrý deň pán RNG, myslíte, že tento alkalický džbán je dobrý? Je zdravé piť a variť iba z alkalickej vody? Ďakujem



28

Re: filter na vodu + enzymy

Dobrý deň pán RNG, myslíte, že tento alkalický džbán je dobrý? Je zdravé piť a variť iba z alkalickej vody? Ďakujem



29

Re: filter na vodu + enzymy

Neviem, o akom "alkalickom dzbane" hovoris. Ale voda nie je zasadne ziadny dolezity zdroj mineralov, naopak, musi z tela odplavovat nepouzite mineraly a ine splodiny, tj musi byt co najcistejsia.



30

Re: filter na vodu + enzymy

http://www.dixo.sk/alkalizujuci-dzban-na-vodu/
Ospravedlňujem sa, zabudla som pridať link
Vyberám nejaký filter na vodu, niečo zatiaľ lacnejšie a je toho tak strašne veľa, že neviem, ktorý je ozaj účinný. Dočítala som sa o tomto alkalizujúcom džbáne, ktorý vyrába alkalickú vodu, ktorá odkysľuje organizmus. Alebo je to len reklamný trik? Postačí mi zatiaľ obyčajný filter na vodu, ktorý odstráni hlavne tvrdosť vody? napr tento http://www.brita.net/sk/jugs.html?L=21
Ďakujem za váš čas a ochotu



31

Re: filter na vodu + enzymy

Cely uvedeny clanok okolo "alkalickej vode" je pochybny. Zdravy zaludok vylucuje kyseliny najma  na signal plnenia/roztahovania zaludka. A PH zdraveho zaludka je pod 3.
To je dolezite, lebo HP 4 uz dovoli roznym mikrobom sa v zaludku rozmnozovat  a niektore z nich su skodlive a tie sa potom dostanu rozmnozene do criev, kde znicia dobru probioticku floru.
Brita je mizerny a drahy filter, ja odporucam najma RO a destilaciu. V konecnom dosledku su to lacnejsie metody, ako Brita.