1

Téma: Hiatova hernia a Schatzkiho ring

Dobry den, prosila by som o radu, pomoc, dnes mal moj dedko robenu gastroskopiu a dg je Hiatova hernia + Schatzkiho ring... ma bolesti zaludka a brucha, velmi ho pali v zaludku az horucavy a nemoze jest, ked nieco zje tak ma bolesti, lieci sa na tlak vysoky, na srdce, berie Varfarin proti zrazaniu krvy, ma opuchnute a bolave nohy a vela inych zdravotnych problemov.
Je nejaka sanca dat tento problem do poriadku inak nez chirurgicky?
dakujem

Naposledy upravil: jahaja (2013-06-03 16:45:28)



2

Re: Hiatova hernia a Schatzkiho ring

Ja nie som lekar, ale palenie v zaludku(vlastne obvykle v pazeraku) je z nedostatku kyselin, pre co sa moze v zaludku rozmnozit neziaduca mikrobialna flora, ktora poskodi steny, a mikroby sa premnozia a s jedlom dostanu do criev kde znicia dobru crevnu floru a po case hnaciek sa zacne rozklad crevnych stein, a nasl;eduju IBS, Crohnova choroba a konci to ulcerativnou kolitidou a znicenymi crevami, co nakoniec znici absorbvciu a tym zivot.
Ak ma len ten problem, ze sa mu poriadne neuzatvara uzaver medzi zaludkom a dvasnastornikom, tak sa pod tlakom plynov z criev vytlaca z davanastornika jedlo so zlcou do zaludka, kde zlc rozoziera zaludocne steny. Zaludok je vyborne chraneny proti kyselinam, ale nie proti zasaditej zlci.

Na stastie na to je pomerne lahka pomoc=mikrovlakniny. Uz jedno jablko pred spanim , ktore obsahuje 3 grami pektinov vie pomoct posuvat jedlo so zlcou dalej do criev, aby sa nedostalo spat do zaludka.
Inac kazdemu radim aspon 15 gramov mikrovlaknuin denne

Proti zrazaniu krvi je dobrya nattokinaza, serrapaptaza a lumbrokinaza, ktore nemaju ziadne skodlive postranne ucinky a naviac nielenze nevyvolaju krvacanlivost ako varfarin ale su schopne rozpustit aj starsie krvne zrazeniny.

Este raz, trqavenie je vec dostatku kyselin, roznych enzymov, mikrovlaknin a spravne rozmnozenych probiotik, co maju okupovat creva.
Z vekom produkcia kyselin a enzymov poklesava a z toho su rozne zdravotne problemy.
Lekari ale mylne predpisuju na palu lieky potlacajuce aj to malo kyselin, cim znicia traviaci proces a kyselinovu barieru v zaludku proti prieniku skodlivuch mikrobov do tela
Ja ako starsi clovek a dedko veru uz musim brat s vacsim jedlom doplkok kyselin a enzymov.

Naposledy upravil: RNG (2013-06-03 17:10:22)



3

Re: Hiatova hernia a Schatzkiho ring

Dakujem velmi pekne za rady, ono je tych problemov viac a cim viac liekov tym viac problemov.
Nasadili mu  Helicid, kt blokuje tvorbu enzymu, nutneho pre tvorbu kyseliny chlorovodiovej v bunkach sliznice zaludka, vyrazne znizuje vylucovanie zaludkovej kyseliny chlorovodikovej a klesa kyslost zaludkovej stavy.
Mikrovlakninu berie, hlavne phsylium, pravidelne. Rozmyslam nad enzymami, pancreatin od solgar  na travenie (s jedlom) by bol pre neho vhodny? V akom mnozstve asi?

Naposledy upravil: jahaja (2013-06-04 07:11:30)



4

Re: Hiatova hernia a Schatzkiho ring

Nuz ako som povedal, pri NEDOSTATKU  kyselin, ked sa v zaludku rozmnozuju rozne mikroby a vyvolaju zapal stien mu lekari nasadia Helicid, aby vyrobu kyseliny uplne znicili!!! Miesto aby ju doplnili!
Inac enzymy su PH citlive, tj niektore potrebuju kysle prostredie zaludka, niektore zasadite prostredie criev. Takze enzymy samotne nestacia problem vyriesit pri zastavenych kyselinach.

Pricom jeho palenie je z refluxu zlce a nie prebytku kyselin. A reflux zlce je nasledok premnozenia plyny vytvarajucich mikrobov najprv v zaludku bez kyselin a neskor dalsieho premnozenia v pancrease a tenkom creve, odkial plyny vytlacia cast obdsahu do zaludka, spolu so zlcou, ktora potom zaludok rozoziera.'
Inac mikrovlaknin, zmesi roznych treba v jeho pripade skor 20 gramov denne
Pektiny,psylium, inulin, arabinogalaktany, glucomanan su niektore z nich, ja ich pouzivam vo zmesi