201

Re: Alzheimerova choroba

Probiotika su kultury, ktore ti vyrabaju az 70% vsetkych protilatok, ktore telo potom pouzije na boj proti skodlivym mikrobom.Tj aj tym mikrobom, ktore ti drazdia creva a vedu az ku permanentnym zapalom a Crohnovej chorobe.
Ked sa ti podari vyhubit tie skodlive(patogeny) a nasadit uzitocne(probiotika) pri spravnej stravew a traveni sa sami rozmnozuju dostatocne a staco brat dalsie probiotika len obcas, najma po hnackach, ktore vyhodia von vacsinu kultur z criev, tj aj uzitocne probiotika na nestastie.



202

Re: Alzheimerova choroba

Dobre, ja si par objednam.



203

Re: Alzheimerova choroba

Inac viackrat som uz cital od roznych lekarov, ze na alzheimera je dobre brat Lithium pyruviate, 2x120 mg. Trochu to zmierni rozne prejavy.
No a samozrejme protizapalovy curcumin s pridavkom bioperinu pre lepsiu absorbciu,(3x1500 mg + 10 mg bioperinu s kazdou davkou))



204

Re: Alzheimerova choroba

Teraz myslis 3x1500 mg denne? To by bolo asi 5-6 tabliet z tohoto zdroja.

http://www.swansonvitamins.com/SWH084/ItemDetail?n=0

Je to mozne? Ja jej davam len jednu denne. To asi nema ucinok, vsak?



205

Re: Alzheimerova choroba

Rozdiel je brat udrzobne davky a rozdiel intenzivne. Moja zena sa za tyzden zbavila silneho zapalu bederneho klbu intenzivnou davkou za tyzden. Ini mojio znami, co mali takyto zapal trpeli mesiace aj napriek lekarmi predpisanych liekov.
Ciste na prevenciu staci aj jedna kapsula 2 x denne z toho silneho zdroja spolu s Bioperinom, ktory obsahuje ta kapsula.



206

Re: Alzheimerova choroba

A myslis, ze pri Alzheimeri ide tiez o zapal?



207

Re: Alzheimerova choroba

Znacne mnozstvo vyskumnikov-lekarov uz spojilo Alzheimera so zapalmi v tele



208

Re: Alzheimerova choroba

RNG, robim objednavku pre staru mamu. Je prosim ta nejaky novy ucinny doplnok ohladne Alzheimerovej choroby?



209

Re: Alzheimerova choroba

Podla toho, co myslis pod novym.
Viacero prostriedkov nie su este stale odporucane lekarmi, dokonca  bezni lekari ich vobec nepoznaju, tj pre nich su definitivne nove.
Jedna sa o najma curcumin, rybacie oleje, rozne enzymi, najma lipazy, galantamine a ine.Samozrejme nic nepracuje zazracne a okamzite, ale kazdy z tychto prostriedkov spomali a dokonca aj reverzne postup vytvarania beta amylaznych vrstiev.
Niektore antioxidanty dokonca prinavratia cast procesu mysle a zlepsia komunikaciu, a je to najma huperzine,v davkach 100 az 200 mikrogramov, ale aj vinpocetine v davkach 20 mg.



210

Re: Alzheimerova choroba

Vdaka, davam jej to, ale kazdy den z kazdeho rozku trosku a tak neviem, ci to ma ten pozadovany efekt. Ja ju totizto neopatrujem, ale jej syn a ten to ma na starosti, ked je u nas ako teraz an Velku Noc, tak sa snazim co najviac, ale to je len obcas. Este ta chcem poprosit, pozries sa na tento doplnok? Nasiel som to na iHerb, ci je to na nieco uzitocne pri tejto diagnoze?

http://www.iherb.com/Allergy-Research-G … 17564?at=0

Pri Huperzine A uviedli davku v mg a nie v mcg. Zeby chyba?



211

Re: Alzheimerova choroba

Ta adresa nechodi, ale skusil som to najst, a ked sa jedna o toto
http://www.iherb.com/Allergy-Research-G … 17564?at=0
tak tam je hlupa skolacka chyba/preklep.
Inac sa to zda dost silna zmes s hromadou zloziek, ale trochu pridraha na kazdodenne pouzivanie az 15 kapsul denne)
Ja by som ale isiel s  http://www.iherb.com/Source-Naturals-Vi … /1503?at=0     plus
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Hu … /6335?at=0

a radsej pridal vacsiu davku protizapalovych curcuminoidov, co sice nema okamzity ucinok, ale spomali a dokonca niekedy aj reverzne alzheimera potlacenim zapalovych procesov.
pozri napr na 3x2 kapsule tohoto
http://www.swansonvitamins.com/SWH084/ItemDetail?n=0

Naposledy upravil: RNG (2011-04-26 22:31:31)



212

Re: Alzheimerova choroba

Dakujem, ano, je to ten doplnok, co si uviedol - Brain Wave plus. Mozno to raz vyskusam, len preto, aby nemusela hltat tolko kapsul naraz.Ten Huperzine A je na iHerb ovela lacnejsi nez na Swanson. Ako to prosim ta chodi na iHerb s objednavkami? Kedy sa plati to lacnejsie postovne? Ked sa objedna za vyssiu cenu?



213

Re: Alzheimerova choroba

Neviem ti odpovedat na postovne. Ja nemam ten problem v ramci USA



214

Re: Alzheimerova choroba

vlado, postovne na iherb.com je 4 usd  do uvedenej vahy cca 1,5 kg a do tusim 80 usd.. ale to si precitas, ked nahadzes veci do kosika...
A ak pouzijes pri prvom nakupe kod VAG610, dostavas 5 usd zlavu.



215

Re: Alzheimerova choroba

4 USD sem na Slovensko? To je super. Vdaka. Ale DPH asi budem platit aj tak vsak?



216

Re: Alzheimerova choroba

DPH je spotrebna dan, tj ked nieco spotrebujes, musis ju zaplatit.. Clo sa plati az od vacsich dovezenych hodnot, na to si musis pozriet colne predpisy.



217

Re: Alzheimerova choroba

DPH netreba platit pokial je hodnota zasielky nizsia ako 22eur. Colne predpisy hovoria: hodnota zasielky vratane postovneho. I-herb vsak robi mile gesto, ze na zasielke neuvadza sumu vratane postovneho, ale len cistu hodnotu objednanych doplnkov. Takze, v tomto pripade je mozne objednat do sumy momentalne asi 31$ + postovne 4$, bez platenia DPH (treba sledovat prepocitaci kurz na stranke colnej spravy) . Clo sa plati od hodnoty balika 150eur.

Ponukanie osobnych kodov na zlavu 5$ pre konecny vlastny benefit z nakupov ostatnych, "no neviem".



218

Re: Alzheimerova choroba

Spravny stat by mal podporovat to, ze sa ludia snazia udrzat alebo prinavratit zdravie bez zataze statu, z vlastneho vrecka.
Dobro pre ludi, sluzba ludom je ale dnes archaicky pojem v sucasnych skorumpovanych statnych spravach, kde statni zamestnanci miesto toho, aby sluzili narodu mu rozkazuju, ako keby boli jeho pani=nova slachta. Zrejme je cas na obrodu, ked si lud konecne uvedomi, ze to tak dalej neide.



219

Re: Alzheimerova choroba

RNG, ma na Alzheimera vplyv aj bratie vitaminu E? Nasiel som takyto mix
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Li … 24636?at=0

alebo

http://www.iherb.com/Source-Naturals-Wo … 11847?at=0

a Ecko sa tam uvadza ako E succinate.
Je to dobra forma vitaminu E?



220

Re: Alzheimerova choroba

Vsetky antioxidanty, najma polyfenoly a proantokyanidy su dobre proti Alzheimerovej chorobe ciastocne. Ked ale vidis dopnos malickymi mnozstvami roznych zloziek, vies ze nie su spravidla dostatrocne.
Ako som spomenul ucinne davky napr curcuminoidov s bioperinom su niekolko gramov denne. A z antioxidantov su to najma huperzin(200 mikrogramov) a vinpocetine(20-40 mg)
Samozrejme pomahaju aj vitamin C, E, najma toccotrienoly, tiez ciastocne karotenoidy ale v podstatne vyssich davkach.
A zapaly v mozgu a nasledovne tvorenie beta amyloidov je casto sposobene viralnym napadanim mozgu=zapaly, tj odporucam si zvysovat viralnu imunitu, kazdemu.



221

Re: Alzheimerova choroba

Ci si prosim ta myslis o phosphatidylserine (PS) na podporu tvorby neurotransmiterov pri tomto ochoreni? Moze pomoct?

http://www.swansonvitamins.com/NFC025/ItemDetail

A este ci ma nejaky ucinok na Alzheimera aj cholin a inositol? Vdaka.



222

Re: Alzheimerova choroba

Vsetky polotovary na mozog mozu pomoct, ked nic ine, tak aspon zmiernit progres(pokracovanie) Alzheimera.

Ale daleko najlepsie je sa mu vyhnut=prevencia,  spravnymi doplnkami, najma silnymi antioxidantami a protizapalovymi ako napr curcuminoidy. AS samozrejme zvysovanim vitalnej imunity, lebo tie pliagy virusy maju v tom casto "prsty"
No a samozrejme rozne nakazy, ako mykoplazny a L-formy(najznamejsia z nich je samozrejme borelioza) ktore nielenze sami skodia nervom, ale znizuju celkove imunitu a vyvolavaju tak nove a nove zapaly a mikrobialne nakazy, z ktorymi by si telo inac asi lahko poradilo.



223

Re: Alzheimerova choroba

Dnes o 13,30 opakujú film o Alzheimeri na STV 2. Oplatí sa pozrieť - hlavne druhá polka.  Prvýkrát som počul, že Alzheimer je možno dôsledok hlavne zápalu mozgu a doterajšie názory o príčine choroby sú nesprávne. Nebolo by to prvýkrát keby sa ukazalo že pravda je kdesi inde. Ak máš RNG čas a možnosť, pozrí si to - hlavne druhú polku.
http://www.stv.sk/relacieaz/dvojka/zaha … j-choroby/



224

Re: Alzheimerova choroba

Uz davnejsie je zname, ze Alzheimerova choroba je spojena alebo priamo nasledok roznych zapalovych procesov, otazka je len, co tie zapaly sposobuje, ci je to ciste len zamorenie, alebo su tam rozne mikroby, ktore tie zapaly sposobuju.

Protizapalove doplnky, najma curcuminoidy (s bioperinom na zvysenu absorbciu) su definitivne znizujuce jej pravdepodobnost a aj po prepuknuti du zmiernujuce jej nasledky.
Tak isto antioxidanty, ktore zvysuju cirkulaciu v mozgu maju na nu priaznive ucinky.



225

Re: Alzheimerova choroba

http://www.drperlmutter.com/videos/a-be … eventable/



226

Re: Alzheimerova choroba

Vyrazne zlepsenie funkcie mozgu bolo pozorovane na ketonovej diete, najma s pouzivanim stredne dlhych mastnych kyselin ako zdroja energie pre mozog, tj jedenim plno kokosoveho oleja. Nielen ze sa Alzheimer zastavil, ale stav pacientov sa podstatne zlepsil, dokonca po niekolkych mesiacoch sa zaradili do prakticky normalneho zivota. Ja osobne to povazijem za prakticky zazrak voci doterajsim metodam, ktore nevedeli ani len zastavit progres Alzheimerovej choroby. Samozrejme aj silne antioxidanty ako huperzine, vinpocetine a gingkolidy tam pomozu  , najma tym, ze znizuju oxidaciu izolacnych tukov(lipofuscin) a zlepsia cirkulaciu krvi v mozgu.         http://securepubs.com/video/20121003_RC_RC.html



227

Re: Alzheimerova choroba

RNG
podla teba je preco u rakusanov a nemcov viac rozsireny alzheimer ako trebars u nas? Kazdy druhy rakusan ma alzheimera, neviem preco



228

Re: Alzheimerova choroba

Viac chemie v strave?



229

Re: Alzheimerova choroba

na to som aj ja myslela, zeby tie ich polotovary na ktorych ficia?



230

Re: Alzheimerova choroba

Nuz asi ano, lebo su to priemyselne spracovane suroviny, tj ktovia ako znicene a s akymi roznymi pridavkami. Napr bezne pridavany Monosodium Glutamate ma dost velku rolu v roznych apalovych procesoch a je priamo dokazany ako prispevok k Alzheimerovej chorobe.
A zrejme su aj ine.
Preto tu tak zdoraznuje cerstve suroviny , surove jedla a cestvo domaco pripravene.
Lenivost sa nevyplaca, skrati ti zivot .
Naviac priemyselne upravovane potraviny a polotovary su ovela drahsie.



231

Re: Alzheimerova choroba

http://psychiatria.nazory.eu/alzheimer-a-vitamin-b



232

Re: Alzheimerova choroba

Konecne niekto aj v domacej literature spomina dolezitost vitaminov B pri Alzheimeri a inych mozgovych chorobach.

Ale najvacsi uspech mali zatial lekari, co pouzili doslova megadavky vitaminu D-3, povpodne proti osteoporoze, kde sa ludia doslova "prebudili" k normalnej cinnosti. Davky co pouzili boli 50 000 IU po dobu vyse mesiaca, potom to znizili na 10 000 IU, co je davka, co by malo telo vyrobit za pol hodiny pri opalovani.
To sa odrazilo aj na doplnkovom trhu, kde sa objavili 5  10 az 25 tisic IU kapsule, kde na 25 000 IU uz pisu aj upozornenie, ze to nie je vhodne na dlhodobe  kazdodenne branie.
http://www.iherb.com/Thorne-Research-D- … Caps/23504



233

Re: Alzheimerova choroba

Poznáš niekoho osobne kto si zlepšil Alzheimera pomocou vitamínov resp. čo a aké dávky bral? Poznám dva prípady s touto chorobou - možno  by im to pomohlo.



234

Re: Alzheimerova choroba

Ja sem udavam najma udaje z medickej literatury, ich roznych periodik, obcas spomeniem aj internet, ale to nie je spolahlivy zdroj zialbohu. Co sa tyka Alzheimera a vitaminu D-3, to je nova informacia aj pre mna, ale pisana bola viacerymi lekarmi, ktorym doverujem.
Obcas sem davam aj mnou samym overene udaje, na "podporu doveryhodnosti" ale moje osobne skusenosti su ovela menej smerodajne, ako od lekarov, co maju tisice pacientov a stovky pripadov pouzitia roznych alternativnych metod s uspechom.



235

Re: Alzheimerova choroba

O tomto si niečo počul resp. sa robí nejaký výskum či to pomáha?

http://czo-vp.webnode.cz/news/am10/?utm … %2Fam10%2F



236

Re: Alzheimerova choroba

Ale ano, definitivne niektore oleje, ako napr aj kokosovy, panensky pomahaju pri roznych problemoch mozgu. Je to predsa samozrejme, kedze vacsina mozgovej hmoty su rozne tuky a ked zacne ubudat mozgova hmota, tak potrebujes extra niektore dolezite tuky, najma nasytene a omega 3 ako napr DHA na podporu regeneracie.
Zialbohu kokosak pomaha len malej casti Alzheimerovych pacientov, ale vyssej nez oficialny liek Aricept.
Definitivne by som ho ale nevynechal, tak ako by som nevynechal lecitin, DHA a EPA, tiez rozne antioxidanty, najma vitaminy C, E D-3  bioflavonoidy, vinpocetine a huperzine, ktore su vsetky potvrdene ako uzitiocne pri Alzheimeri.Tiez vitaminy B, najlepsie zmes stress B a B-12 pod jazyk, osobitne.A samozrejme ani curcuminoidy s bioperinom, lebo Alzheimer je casto dosledok zapalov ,  a to su protizapalove latky. Mozno sa vam to vidi vela, ale pricin na,  a prispevkov na Alzheimer je viacero, preto treba pouzivat viacero zivin na to, aby sa potlacili vsetky mozne priciny.

Aby som nezabudol , najmovsi je na trhu aj doplnok , vzacna bielkovina z meduz pod menom apoaequorin, davka 40 mg denne. Tato bielkovina na seba viaze prebytocny vapnik, ktory sa usadzuje v mozgu v kalcifikatoch ako nasledok roznych zapalovych procesov

Naposledy upravil: RNG (2012-12-03 06:36:03)



237

Re: Alzheimerova choroba

Ako sa hovorí - krátko ale vecne. Ďakujem.



238

Re: Alzheimerova choroba

Ten doplnok s apoaequorinom som našla na IHERBE pod názvom  Provagen  Je to ale riadne drahý doplnok. 3O kapsúl 39,95 dolárov, absah 10 mg, RNG doporučuješ 40 mg.. Nie pre obyčajných smrtelníkov., s príjmami 400 eur mesačne.

Naposledy upravil: Zorana (2012-12-03 09:52:47)



239

Re: Alzheimerova choroba

Zialbohu mas pravdu. Na stastie sa ceny menia dost prudko, takze mozno to bude o par rokov cenove dostupnejsie.Toto je najlacnejsie zatial na trhu, v davke 40 mg
http://www.greenandhealthy.com/details.asp?ID=5035

Osobne som najviac nadseny s tymi velkymi davkami D-3, lebo ten je dnes uz velmi lacny na pouzitie a podla vyskumu velmi ucinny, ci uz na absorbciu mineralov(starsi ludia maju nabeh na osteoporozu) ci uz kvoli protidepresnym vlastnostiam alebo zvysovaniu imunity.
No a toto je extra nove pouzitie, najma uzitocne pri chorobe, kde lekari maju len neucinny Aricept, ktory zbytocne zamoruje telo.



240

Re: Alzheimerova choroba

Dakujem RNG , za reakciu.Tiež som čítala ten článok o užívaní vysokých dávkach vitamínu D 3.  Nakoľko som o dôležitosti vitamínu D 3 čítala dávnejšie na slovenských stránkach, bol to jeden z prvých doplnkov, čo som si objednala z IHERBU.  Mám 5000UI a beriem denne spolu s BONE ESENTIALS a K2 MK 7 podľa Tvojich rád z fora . D3 beriem 4 tobolky denne. Ešte čakám spirulinu, aby som mohla túto zostavu doplniť.
   Veľká vdaka Ti za rady.
  A ešte niečo. Objednala som si z Lučenca aj koloidné striebro Kvapkám si ho do očí. Dnes mi prišlo akosi nevoľno od žalúdka, čo sa mi veľmi nestáva. Spomenula som si, na Tvoj príspevok, že si ho dávaš v takýchto prípadoch. Dala som si  menej ako pol deci. Za pár minút bolo skutočne po nevoľnosti. Dakujem!!!



241

Re: Alzheimerova choroba

Ja myslim ze pre tych ako ja, co sa v jedle nevedia poriadne kontrolovat je koloidne striebro
velmi uzitocne, hahaha



242

Re: Alzheimerova choroba

Nedávno som počúval show Alexa Jonesa o Alzheimer conspiracy http://www.youtube.com/watch?v=iJOvCTuA-O0 a tam hovorili o konšpirácii cholesterolu, kedy sa preháňa škodlivosť tohoto vraj veľmi užitočného tuku, ale padla tam aj informácia ohľadne toho, že túto chorobu múžu spôsobovať odumierajúce mozgové bunky, niečo ako diabetes mozgu, keď mozog nie je schopný dopravovať do buniek glukózu. No vraj kokosový olej tento deficit dokáže vyriešiť a docháza k značnému zlepšeniu ochorenia. Moja stará mama to má a je to stále na akejsi rovnakej úrovni. No priznám sa, že tieto veci ako kokosový olej, oregánový olej alebo výťažok z olivivých listov som jej nikdy nedával. Či to tiež nebude súvisieť z prekyslením organizmu. Ďakujem vopred za rady.



243

Re: Alzheimerova choroba

Na Alzheimera je mimoriadne ucinne brat mesiac velke davky vitaminu D-3 az 50 000 IU a potom znizit na 10 000 denne.Ako to pracuje, neviem presne, ale ma to nieco spolocne s presunutim kalciovych depozitov v mozgu do kosti.
Casto pomoze aj riedenie krvi nattokinazou alebo serrapeptazou. A samozrejme rozne antioxidanty, spomeniem najucinnejsie, ako vinpocetine, huperzine a samozrejme vitamin C a E ciastocne.
Rozne doplnky predchadzaju Alzheimerovej chorobe adresovanim jej roznych pricin. Ci uz mikrobialnych, alebo inych zapalov a zamoreni protizapalovymi, najma curcuminoidmi s bioperinom na zlepsenu absorbciu. Samozrejme pomahaju aj doplnky napr krill oleja, ci calamarinu, ako zdrojov DHA. A tiez cistenie ciev lecitinom, lebo aj to moze byt dovod slabej cirkulacie krvi v mozgu=zapchate cievy tukami a tukovobielkovinnymi(cholesteroly) nanosami.

Ale ked ju uz niekto ma, najucinnejsie su spomenute, plus najnovsie zatial este drahy apoequorin
Kedze dovodov pre Alzheimer je viacero, ,od znizenej cirkulacie v mozgu po deficit roznych latok a nasledky roznych zapalovych procesov, tak neexistuje jedina rada.

Takze nastrojov proti je hromada, treba len zistit, ktory zaberie dostatocne. Velmi impresivne boli vysledky s megadavkami vitaminu D-3, co je zaroven aj najlacnesie zo spomenutych  prostriedkov.

Naposledy upravil: RNG (2012-12-17 23:29:20)



244

Re: Alzheimerova choroba

Vďaka za radu, RNG, ohľadne mega dávok D3. Začal som s tým, tak uvidíme, ako to pôjde. Nemôžu mať tak vysoké dávky D3 nejaké vedľajšie účinky? A podľa teba to musí byť až 50,000 IU? Nestačí 30,000? Ja jej dávam zatiaľ len 30,000. Mám kapsule, v ktorých má jedna kapsula 10,000 IU: http://www.puritan.com/vitamin-d-326/vi … -iu-035872

Dávam jej aj ten kokosový olej - 3 lyžice denne, a tiež rôzne protiplesňové doplnky ako GSE, uňa de gato, oregánový olej, olivové listy, ale dávam jej aj NAC. Myslíš, že by NAC a glutatión mohol mať nejaký súvis s touto chorobou? Údajne nejakí vedci uprednostňujú NAC pred priamym braním glutatiónu. Vraj je to účinnejšie. Aké by mali byť účinné dávky NAC? Výrobok udáva 600 mg brať jednu tabletu 2 krát denne pol hodinu pred jedlom najlepšie s ovocnou šťavou. Neviem prečo. Mám tento výrobok: http://www.swansonvitamins.com/jarrow-f … g-100-tabs Údajne sa udrží v tele dlhšie - až 4 hodiny v tenkom čreve, čím sa zvyšuje jeho absorpcia.

Okrem toho mám aj NAC od PuritanPride. No a keď som objednával od nich, tak mi asi omylom pribalili aj 5 balení SAMe 200 mg 30 tabletové a to všetko zadarmo. Je to tento: http://www.puritan.com/sam-e-668/sam-e-200-mg-007116

Tak to beriem ako nejakú prozreteľnosť a chcem sa ťa spýtať, čo je to SAMe a môže to mať nejaký účinok proti Alzheimeru? Údajne odstraňuje škodlivé zložky z tela a zasa sa podieľa na sysntéze až 35 užitočných látok v tele, tvrdí výrobca. A tiež vraj upokojuje náladu človeka. Čo myslíš?



245

Re: Alzheimerova choroba

SAM-e odporucam najma na ukludnenie, ale pes vie kolko roznych uloh v tele ma.
Ja odporucam NAC hlavne na odhlienovanie a odmaskovanie roznych zamaskovanych infekcii, ale samozrejme je dobry aj na hladinu glutathionu. Glutathion je samozrejme pre telo potrebny najma na zbavovanie sa roznych radikalov a je to antioxidant, tak isto s pouzitim na rozne procesy v tele.
Mnohi lekari dnes spajaju alzheimer so znicenymi/oxidovanymi  tukmi, s roznymi maskovanymi nakazami ako napr chlamidie a boreliozy, tiez mykoplazmy a ine, a je dost vyskumu na to, ze curcuminoidy zmensuju pravdepodobnost alzheimerovej choroby, lebo su antioxidanty a dokonca antimikrobialne latky.
Tak tolko sa zatial vie, zo stranky alternativy.
Inac kedze vitamin D-3 sa postupne v tak velkych davkach hromadi v peceni, takze trva az mesiac, kym sa naplno zvysenie hladiny v krvi prejavi
Pri dlhsom brani ako mesiac sa moze nahromadit prilis a predavkovat telo. Preto treba poklesnut na zhruba 10 000 denne, co udrzi vysoke hladiny v krvi a nie je nebezpecne na predavkovanie, lebo az tolko vie telo denne spotrebovat.

Naposledy upravil: RNG (2013-04-08 01:36:07)



246

Re: Alzheimerova choroba

Dobry den RNG.
Moja mamina má 60 rokov. Trpí mnohými ochoreniami. Momentálne najzávažnejším je Demencia pri Alzheimerovej chorobe a porucha pamäti. Spomínané ochorenie komplikuje a narúša život celej rodiny. Medicína je pri tomto type ochorenia žiaľ  bezmocná. Na dané ochorenie užíva Yasnal Q 10mg/Donepezil/. V januári 2013 bola zdiagnostikovaná lézia na pečeni – hemangióm 27mm.
V minulosti gynekolog. operacie – hysterektomia, adnexektomia starsieho data, operacie moc. mechura pre poruchu vyprazdňovania, s rezidualnou inkontinenciou II. stupňa starsieho data. Ďalšie ochorenia:
-    Astma bronchiale,
-    Stav po akútnej myokarditide /r. 1987/, diastolická dysfunkcia I. typu,
-    Artériova hypertenzia st. 2 -
-    Astma bronchiale – stabilizovaná,
-    Porucha pamäti, Demencia pri Alzheimerovej chorobe,
-    Cystoidné ložiská štítnej žľazy, eufunkcia a mliečnych žliaz – bez terapie, v sledovaní,
-    Osteopenia s rizikom vert. fractury cca 4 nasobným rizikom – momentálne v liečbe
-    Vertebrogénny lumbosakrálny syndrom – v liečbe.
Prevádzali sme očistu tela podľa Mudr. Partykovej – očista hrubého čreva - klystír, boj s dysmikrobiou, očista klbov, pečene, obličiek, krvi, lymfat. systému. Postupne sme upravili stravu, viac rastlinnej než živočíšnej, pitie zeleninových a ovocných štiav. Mamina sa postupne stávala slabšou, schudla cca 7kg, pridružili sa bolesti hlavy, čím ju vyradili úplne z vykonávania každodenných činností. Chcela som, aby podstúpila črevnú sprchu, na dôkladnejšiu očistu hrubého čreva a zbavenia nánosov na črevnej stene, ale lekár tento výkon neodporúča pre možnosť ďalšieho zhoršenia jej zdravotného stavu.
Neviem ako by som mohla pomôcť mojej mamine v boji s danými ochoreniami a odkiaľ začať. Preto sa obraciam na Vás.
Vopred Vdaka



247

Re: Alzheimerova choroba

Niekedy si sadni, a spis vsetky lieky co ti matka brala , nielen lekarske zakroky a najdi si, ake vseliake postranne skpdlive  ucinky maju. Potom sa prestanes divit, ze ma matka uplne znicene zdravie.
Tak poskodene  a zamorene telo treba v prvom rade odmorit silnymi enzymami, ako napr entericky pokryty pancreatin a serrapaptqaza, ktora zatroven riedi krv a tym znizuje tlak, kedze redsia krv nepotrebuje take tlacenie na prudenie.
Cysty su tiez nasledky nedostatku enzymov a jodu, tak isto funkcia stitnej zlazy potrebuje extra jod a selen
Osteoporoza je nasledok oslabeneho travenia(kyseliny enzymy mikrovlakniny a probiotika) a zleho hospodarenie s mineralmi  kvoli kolisajucim hladinam hormonov pocas prechodu a po prechode, na co odporucam brat yam, pripadne docasne, kym sa stav s travenim a absorciou mineralov neupravi aj doplnky mineralov na kosti.
Kedze brala iste koppy liekov, odporucam na precistenie pecene brat aj protokol dr Berksona a hromadu mikrovlaknin.
Precistenie criev zialbohu nevycisti vnutro tela ani pecene dostatocne.
Dieta, ktora prilis obmedzi pestrost jedla je nespravna, lebo prilisne oslabi telo.
Zivocisne tuky a tuky z orechov a olejnatych semien su potrebne na funkciu mozgu.
Okrem spomenutych odporucam brat aj curcuminoidy s bioperinom a masivne davky vitaminu D-3, ako som v tejto teme uz spomenul.
Tiez cistit si cievy lecitinom, co je zaroven dolezita zivina pre mozog.

Donepezil/aricept sice lekari predpisuju na Alzheimerovu chorobu, ale nikde nevidim dokaz na ucinnost, zialbohu
http://en.wikipedia.org/wiki/Donepezil
Ale skodlivych postrannych ucinkov je pri nom plno, ako pri skoro vsetkych liekoch.



248

Re: Alzheimerova choroba

Dobry den RNG.
V prispevku 246 som ti opisovala stav mojej maminy. Kupili sme jej doplnky ako si napisal v prispevku 247. Ideme jej to davkovat. Ak som spravne pochopila zaciname serrapeptazou a pancreatinom. Mozeme sucasne s tym robit aj ocistu pecene?
V akych davkach jej to podavat?
Vdaka

Naposledy upravil: Marosko (2013-05-09 10:19:13)



249

Re: Alzheimerova choroba

Serrapeptase, 3 x 120 000 IU, medzi jedlami.
Pancreatin 4 grams ekvivalent s kazdym vacsim jedlom, na travenie
Pancreatin entericky pokryty, na cistenie tela, cyst a podobne, 2 x 6 gramov ekvivalent.
Samozrejme mozes postupne zacat aj cistenie pecene, najma nezabudnite na tie exttra mikrovlakniny, nech sa to zamorenie vynesie von, nie ze sa uvolni a potom znovaabsorbuje.



250

Re: Alzheimerova choroba

Niektoré závery sú celkom zaujímavé.

http://www.paleolit.sk/