1

Téma: TBC

ahoj RNG, v mojom okoli sa vyskytoval nakazeny clovek TBC. ja som s nim neprisla do priameho kontaktu, ale bola by som rada, keby si mi poradil, ake doplnky by si mali davat ludia, co prisli do kontaktu s tymto chorym clovekom. nakazeny je clovek vo firme, takze potencionalnych nakazenych moe byt viac



2

Re: TBC

Tuberkuloza je sposobena mycobacterium tuberculosis, bakteriou, ktora vytvara velmi dobre organizovane biofilmy, takze je vyborne maskovana a rozne lieky a doplnky do nej nevedia poriadne preniknut, preto su rozne velmi neucinne. Naviac je to bakteria velmi pomaly sa vyvijajuca, takze telo nie je extra proti nej utocne, neciti sa extra napadnute.
Na odmaskovanie biofilmov je dobre brat NAC a rozne enzymy, mukolyticke, potom su podstatne ucinnejsie aj atb, ktore dovtedy neucinkovali aj rozne antimikrobioalne doplnky, najma spomeniem GSE, carvacrol z oreganoveho oleja a oleuropein z extraktu z olivovych listov. Kedze tuberkuloz je hromada druhov dnes, podporucam pouziovat vsetky spomenute, naviac aj betaglukany na zvysenie imunity, pripadne aj adaptogen, specificky cordyceps na pluca.
TBC je casto latentne/skryte a bezne testy z krvi ho lahko dokazu

"Najlepsia obrana je utok" tj najlepsia prevencia je takeho cloveka sa stranit alebo sa postarat, aby bol vylieceny.