1

Téma: Nutrex, Pure Hawaiian Spirulina 500mg

Zdravim.

Nasiel som na tejto stranke informacie o spiruline, ale tie temy su uz dost stare.
Chcel by som sa spytat na par veci.

Docital som, ze najkvalitnejsiu spirulinu vyraba firma Cyanotech, je to stale pravda?
Ake je denne davkovanie pre dospeleho muza s vyskou 178cm a 75kg? (tabletky)
Moze tento produkt vyvolat problemy so stitnou zlazou? ma nejake vedlajsie ucinky?

Dakujem.



2

Re: Nutrex, Pure Hawaiian Spirulina 500mg

Cyanotech na Hawaii stale vyraba asi najkvalitnejsiu a najmenej zamorenu spirulinuna svete, predava ju vyse 40 roznym doplnkovym spolocnostiam, mnohe z nich to ani neuvadzaju.
Ale napr znacka Spirulina Pacifica , ktora sice nie je najlacnejsia, je zarucene produkt tej firmy.
Ziadny potravinovy doplnok nemoze mat skodlive postrane ucinky, inac by nemohol byt na volnom trhu, o to by sa postarali lekari, co maju schvalovanie na starosti, a v USA by mala FDA "hody" a roznosila by vyrobcu doslova "na kopytach".
Nie je to liek, ale jedlo/superjedlo a obvykle sa berie od 1 az do 20 gramov denne
Vrchny limit tolerancie zatial este neexistuje, hoci zo vsetkeho sa da prejest.



3

Re: Nutrex, Pure Hawaiian Spirulina 500mg

podla zahranicnych zdrojov je davkovanie 3x za 24h., ale niekto uvadza aj 6x za 24h.. dokonca som nasiel exotov, ktori tvrdia, ze uzivaju 12 tabliet a citia sa vynikajuco.

3x za den sa mi zda ok, suhlasite so mnou?



4

Re: Nutrex, Pure Hawaiian Spirulina 500mg

OK, Ja to osobne nepouzivam pravidelne, ale obcas si hodim v tabletkach asi 5 gramov, alebo v prasku do jogurtu 2 kavove lyzicky kopcom, co je asi 8 gramov. Co pise vyrobca ma nezaujima, to je len reklama. Ale jedna sa o koncentrovane jedlo, nic viac a podla toho sa k tomu stavaj.



5

Re: Nutrex, Pure Hawaiian Spirulina 500mg

Aky je rozdiel v mnozstve chlorofilu v spiruline a v chlorele?Pretoze mam doma chlorelu v tbl a tie maju sivu farbu a naopak spirulina tbl je krasne zelena.Podla clankov co som citala tak by mala najviac chlorofilu obsahovat chlorela ..co je aj odvodene od nazvu....



6

Re: Nutrex, Pure Hawaiian Spirulina 500mg

Farba je aj vec cerstvosti.
Pri tabletovani sa cast znici aj tabletovacou vysokou teplotou. Preto napr ja beriem len cisty spirulinovy prasok, nijak priemyselne nezniceny a bez pridavkov(e-cka)



7

Re: Nutrex, Pure Hawaiian Spirulina 500mg

Dr.vred: "Nasiel som na tejto stranke informacie o spiruline, ale tie temy su uz dost stare."

A čo ak sú staré? Každá téma je stará  od chvíle keď bola založená. To kvôli tomu musíš zakladať tému ktorá už existuje? To je pre teba veľký problém pokračovať v existujúcej "starej" téme?



8

Re: Nutrex, Pure Hawaiian Spirulina 500mg

Mal by som otazku na tu spirulinu pacifica.
Ma vzadu napisane
Refrigerate after opening to maximize freshness.
Takze ju skladovat v chladnicke po otvoreni je lepsie?
alebo to zle chapem
dakujem



9

Re: Nutrex, Pure Hawaiian Spirulina 500mg

Samozrejme je treba rozne materialy, co podliehaju skaze chladit. Najma praskove.



10

Re: Nutrex, Pure Hawaiian Spirulina 500mg

A staci to skladovat v chladnicke? lebo tam je napisane ze refrigerate - to je zamrazit.



11

Re: Nutrex, Pure Hawaiian Spirulina 500mg

Ty si davas ten spirulinovy prasok do chladnicky?
dakujem



12

Re: Nutrex, Pure Hawaiian Spirulina 500mg

Refrigerate=chladit.
Freeze=mrazit
Samozrejme drzim otvorene praskove a tekute  ziviny v chladnicke
Mimo chladnicky mam mikrovlakniny, ester C. MSM a podobne, tj latky co sa velmi nekazia.