101

Re: Osteoporoza.

OK, ale zbytocne vela za to zaplatis. 5000 kapsule su na obsah ovela lacnejsie a na zaciatok aspon 2 tyzdne aj tak odporucam brat ovela viac, az 10 000 denne, aby si si nalozila pecen co najskor.
Zasadne si naloz do krabiciek raz za tydzen vsetko, a podla toho to ber,tak nezabudnes, ako sa to mne casto stava.



102

Re: Osteoporoza.

´Dakujem,asi objednám obidvoje aj 1000 IU aj 5000 IU  a budeme mat vit.D-3 všetci smile  Ešte potrebujem vediet či dávka 4 kapsule denne Bone Strength pri dcérkinej osteoporoze bude dostačujúca,alebo môže byt denná dávka aj viac ako 4 kapsule?



103

Re: Osteoporoza.

Prosím o odpoved na otázku číslo 102,ďakujem pekne.



104

Re: Osteoporoza.

4 kapsule, tj 2 x 2 alebo este lepsie  4 x 1 je dost



105

Re: Osteoporoza.

Ďakujem pekne.



106

Re: Osteoporoza.

OK



107

Re: Osteoporoza.

A dcérke mám tiež dávat vit.D-3 5000 IU denne?alebo jej stačí 2000 IU denne?



108

Re: Osteoporoza.

Aspon tyzden 2 jej davaj 5000 IU, potom staci davat kazdy druhy den



109

Re: Osteoporoza.

A vitamin K-2 stačí dcérke dávka 2 krát denne 100 mcg?



110

Re: Osteoporoza.

Staci, teda ked sa jedna  o formu MK-7



111

Re: Osteoporoza.

formu MK-7 ešte len idem objednať, zatiaľ dcérke dávam od NOW LIPOSOMAL SPRAY vit. D-3 a K2 dva krát denne jeden vstrek a tam neviem aká je forma vitamínu K2. Teraz neviem či jej stačí to dávkovanie dva krát denne jeden vstrek?



112

Re: Osteoporoza.

Staci. je to ovela viac nez nic, aj ked neviem, nakolko su presne ucinne tie liposonalne dodavky, to je iste velmi individualne a velmi  zalezi aj od toho, ako dlho to v ustach drzis bez prehltnutia

Naposledy upravil: RNG (2014-06-21 21:58:20)



113

Re: Osteoporoza.

Dcérke to streknem pod jazyk a prehltne to tak po pol minúte,a zapije to vodou.



114

Re: Osteoporoza.

Nezapijaj.Nechaj tam co najdlhsie



115

Re: Osteoporoza.

Ahoj RNG
Co hovoris na tento pripravok?

www.iherb.com/Jarrow-Formulas-N-A-G-Salt-Free-700-mg-120-Capsules/131


Obsahuje velepsenu formu Glukosaminu, napr toto som nasiel o nom na internete:
N-acetylglukozamín je základným prekurzorom – východiskovou látkou kyseliny hyalurónovej a chondroitínu v ľudskom tele.
Teda mozem tymto produktom nahradit tento produkt:
www.iherb.com/Doctor-s-Best-Glucosamine … ode=QIT189
Ktora je lepsia volba na regeneraciu chrupaviek?
Okrem toho si davam este MSM, avokavoy olej, bioperine, Swanson Bone Essentials a Cetyl Myristoleate
Vopred dakujem za odpoved.

Naposledy upravil: plsfy (2016-01-05 21:02:00)



116

Re: Osteoporoza.

Zaujimavy novy pripravok ale neobsahuje napr siru, ako ma ten druhy(MSM) , takze nie je to nahrada za druhy, skor by som povedal ich striedaj v jeden den jeden, v druhy den druhy.
A nezabudaj brat s nimi bioperine na zlepsenie absorbcie.

Naposledy upravil: RNG (2014-06-30 22:32:25)



117

Re: Osteoporoza.

dakujem rng, bioperine beriem, len som ho tu zabudol uviest. + aj MSM v prasku



118

Re: Osteoporoza.

OK



119

Re: Osteoporoza.

Dobrý den,chcem sa ešte spýtat či môžem dat dcérke užiť naraz s Bone Strength+vit.D3 a K2 aj Glukosamin Chondroitin MSM aj Quercetin s Bromelainom aj oregánovú kapsulu?Môže sa to všetko užit naraz?Ďakujem



120

Re: Osteoporoza.

Moze bez problemov. len ak ma primalo kyselin mineraly na kosti este znizia kyseliny a oreganova kapsula sa moze rozpustit uz v zaludku. Ak by sa jej grgalo oreganom, tak jej davaj oregano s jedlom a aspon 2 hodiny oddelene od mineralov.



121

Re: Osteoporoza.

Ďakujem pekne,tie všetky menované doplnky jej dávam ráno aj večer po jedle a na obed po hlavnom jedle dávam dcérke kyseliny a enzými.



122

Re: Osteoporoza.

Obdivujem ta, ze to dokazes s tak malym dievcatkom.
Moja zena je blizo 70 a este stale mam s nou problemy, ze odmieta brat rozne doplnky, ktore viem, ze potrebuje.



123

Re: Osteoporoza.

Dcérka je v tomto velmi rozumná,bez problémov prehľta všetky kapsule lebo chce mat už zdravé a silné kostičky,dokonca si sama pýta užit "kapsule na kosti"tak volá Bone Sttrength :-)  A obidve veríme že jej tieto doplnky na kosti ozaj pomôžu.A dokonca odkedy dcérka užíva tieto doplnky prestala si úplne obhrýzat nechty ktoré si predtým veeeelmi hrýzla,môže to byt braním tých doplnkov na kosti?



124

Re: Osteoporoza.

Moze.
Medicina je veda, nie viera, takze tam vladne statistika a pravdepodobnost
Drzim palce.



125

Re: Osteoporoza.

Dobrý den,ešte sa chcem spýtat,vždy ked dcérka užívala vápnik(Caltrate plus alebo BIOMIN H) tak mala problém s tvrdou stolicou(až mávala bobky)a teraz ked má 4 kapsule denne BONE Strength+D3 a K2 máva stolicu skôr riedku,je to v poriadku?Nilkdy predtým riedku stolicu nemávala,lebo vápnik vraj "zapeká",bruško ju nebolí,len ma to teraz znepokojuje či je to v poriadku.

Naposledy upravil: taaja (2014-07-15 10:08:51)



126

Re: Osteoporoza.

Caltrate obsahuje vapnik vo forme uhlicitanu vapenateho, vodonerozpustneho kamena=vapenca a podobne j horcik vo forme oxidu, takm isto slabo vodorozpustneho. Takze nie su to dobre formy na absorbciu a budovanie kosti. Na viac tam bolo aj takprimalo horcika, ten ma byt v pomere 1:2 ku vapniku.
Horcik vo vacsich davkach prehana a bezne sa pouziva vo vyssich davkach pre starsich ludi ako prehanadlo.

Mozes zmensit davky na polovicu



127

Re: Osteoporoza.

Dobrý večer,dcérke som teda znížila Bone Strength na 2 kapsule denne +D3a K2, a stolicu už nemá riedku ale v normálnej konzistencii,čiže sa jej upravila len sa teraz obávam či bude mat dostatok vápnika pri tej zníženej dávke na jej osteoporozu sad



128

Re: Osteoporoza.

Ak si napravi travenie, mozno ani nebude potrebovat doplnky mineralov.
Ktovie, mozno to bol len nedostatok vitaminu D-3 alebo K-2.
Trpezlivost. Daj jej odmerat hustotu kosti znova o 3-4 mesiace  Ono to nejde tad rychlo s osteoporozou ani remineralizaciou. To je vysledok nahromadenia, co vezme cas.



129

Re: Osteoporoza.

Dobrý den,hustotu kosti(denzitometriu)môžu dcérke vraj robit najčastejšie 1x ročne,čiže najbližšie vyšetrenie dcérke budú robit  až v apríli 2015 sad A trávenie si tiež dávame do poriadku (mikrovlákniny,probiotiká,kyseliny a enzými)len ma u dcérky hnevá to časté pokašliavanie,niekedy aj 5 dní nekašle a potom zas pokašliava aj 4 dni cez den aj v noci,skúsim jej ešte objednat aj cordyceps.



130

Re: Osteoporoza.

POkasliavanie j4e casto z pal, kde sa najma v noci dostane do pazeraka jedlo alebo peny z neho a nevdojak to clovek vdychne do pluc. Pluca aj na male ciastky jedla a najma kyselin reaguju prudkym alebo neprestajnym kaslom.



131

Re: Osteoporoza.

Dobry den RNG, prosim Ta, porad mi, ako je to s uzivanim K2+natto pri hustej krvi, lebo informacie nie su jednoznacne. Mam zatial oficialne nepotrvdenu hustu krv, diagnostikovanu osteopeniu a chcela by som uzivat na vylepsenie stavu kosti K2 s natto. Neviem, ci  mozem tuto kombinaciu, ci radsej cisty K2, a ci staci davka 100mcg denne. Je lepsie ho uzivat spolu s D3, alebo kazdy radsej zvlast? Este Ta prosim, pri akych ochoreniach nie je vhodne jeho uzivanie? Dakujem.



132

Re: Osteoporoza.

Mnohym ludom sa zide extra D-3 a K-2 a kedze som opatrny, nikdy nezabudnem dodat aspon trochu nattokinazy, najma pre stredoeuropanov, co maju zrazanlivost krvi vysoku, INR v krvi je idealne 2.5 az 3, pri nizsom sa mozu vytvorit krvne zrazeniny, tromby a to sposobuje az 50% smrti(porazky ,infarkty, zlyhania nedokrvenych organov), takze radsej si riedit bezpecne krv, nez riskovat zrazeniny.
Ked sa to spoji zo zapchavanim ciev stvrdnutymi znicenymi rastlinnymi tukmi a oxidovanymi cholesterolmi, znacne to moze skratit mnohym zivot. Preto zdoraznujem cistenie ciev, na co treba brat raz az 2 x tyzdenne polievkovu lyzivu lecitinu, cisteho prasku alebo granulatu.



133

Re: Osteoporoza.

Dakujem RNG za vysvetlenie, este Ta poprosim o upresnenie mnozstva, staci 100mcg K2 denne s natto? Kedy je najvhodnejsi cas na jeho branie, rano po jedle? Spominany lecitin uzivam podla Tvojich doporuceni uz takmer rok a budem nadalej. Dakujem za odpoved.



134

Re: Osteoporoza.

Dobrý den,prosím vás môže dcérka(6 ročná s osteoporozou) naraz užit Bone strength+D3+K2+Glucosamin CHondroitin MSM+kyseliny+enzýmy?Nakolko dcérka chodí do škôlky tak to nemáme kedy užívat počas celého dna,preto sa pýtam či to môže užit naraz,ďakujem pekne.



135

Re: Osteoporoza.

Kyseliny a enzymi sa beru len s jedlom, tj neda sa to brat len raz denne. Ale ostatne je v poriadku, hoci lepsie je to podelit na 2 davky, rannu a vecernu.
Ked ma dieta v skole len jedno jedlo, a dost male, tak mozno sa  cez den obide bez kyselin a enzymov, najma ked tam nepije prilis s jedlom tj neriedi si telom vyprodukovane kyseliny a enzymy.



136

Re: Osteoporoza.

Dobry den, Rng chcela by som ta poprosit o nazor na liecbu osteoporozy pomocou MBST - Magneticko rezonančnej terapie rastu bunkových jadier. Popri hladani doplnkov som narazila na tuto terapiu a znie to fajn, 80% uspesnost, opakovanie liecby az po 8 rokoch, vraj ziadne neziaduce ucinky. Neviem co si o tom mysliet.
http://www.pluska.sk/zena/zdravie/magne … kosti.html
A ohladom doplnkov, mas skusenosti aj s Weber Naturals?? http://www.webbernaturals.sk/multivitam … eny-senior



137

Re: Osteoporoza.

Nuz spomenute doplnky samozrejme pomahaju na klby aj platnicky,  ale to nestaci, ked mas zdeformovanu chrbticu.



138

Re: Osteoporoza.

Príspevok Damiana - je to lekár s názormi, ktoré nie sú veľmi po chuti klasickej medicíne.
http://www.badatel.net/osteoporoza-a-fa … /#comments

... na vstrebavanie, metabolizaciu a regulovanie vapnika su potrebne vapnik, horcik, vit D a velmi dolezity K2. K2 reguluje v tele vapnik a “posiela” ho tam kde ma byt (napr kosti) a zabranuje jeho nadbytocnemu usadzovaniu v cievach. Ak chyba K2, cely tento dolezity proces moze byt naruseny. Horcik zase vplyva na metaboliku vitaminu D.

Stale mam za to, ze pri osteoporoze je dolezite jest potraviny s vysokym obsahom vapnika (zvycajne odporucam brokolicu, spenat a sezam), pripadne vapnik doplnat aspon na zaciatku, splu s K2 a horcikom. Vitamin D odporucam uzivat 15000 IU mimo leta a v lete nic, alebo 5000 IU denne, podla toho, ako dlho trva denne vystavenie sa slnecnemu svetlu. Tieto veci zvycajne maju velmi dobry ucinok, samozrejme spolu s inymi intervenciami ako HCL na lepsie travenie/vstrebavanie, pohyb, a vobec zdravy zivotny styl.
Napr, matka mojej priatelky mala silnu osteoporozu a nala velke bolesti. Radil som jej nepocuvat nezmysly osteo-doktora a nasadili sme podobny protokol, ako pisem. Ma sa vynikajucu a jej vysledky kosti a krvi su fantasticke. Bodka.



139

Re: Osteoporoza.

S pisatelom pod menom Damian sa poznam uz davnejsie a vymiename si rozne informacie.A co sa tyla ostreoporozy mam aj v rodine zopar prikladov, kde doplonky velmi dobre pracova;li proti osteoporoze, tj nie je mi tom nic noveho.
Ale upozornujem, ze na Hawaii robili vyskum na ludioch co sa pohybju dost na slnku a predsa ich hladiny vitaminu D-3 az na 20% zo vzorky, dost velkej(stovky) boli prilis nizke, najma u starsich ludi,l tj ti mozu mat osteoporozu lebo jednoducho v krvi nemaju post, vitaminu D-3, lebo vekom stratili schopnost si ho dost vyrobit.
TaK  isto u alzheimerovych pacientoch namerali extremne nizke hladiny vitaminu D-3 a ked ich zvysili doplnkami az do 80 nanogramov na mililiter, "zazracne " sa mnohi z nich vratili do normalneho cinneho zivota.



140

Re: Osteoporoza.

Dobrý den,chcem sa spýtat ked dávam dcérke doplnky na kosti+D3+K2 môže k tomu naraz užit aj enzýmy?(now pancreatin)aby sa jej lepšie absorbovali?ďakujem.



141

Re: Osteoporoza.

Samozrejme mozes.
Ale na D-3 a K-2 nepotrebujes na absorbciu enzymy



142

Re: Osteoporoza.

Ja som myslela doplnky na kosti Bone Strength+D3+K2+enzymy,lebo chcem hlavne aby sa jej tie bone strength dobre absorbovali.Ďakujem pekne za odpoved.



143

Re: Osteoporoza.

Ako som pocedal, na dobre rozpuastne mineralove doplnky nepotrebujes vela kyselin ani enzymov.



144

Re: Osteoporoza.

Ďakujem.



145

Re: Osteoporoza.

Dobry den, co si myslite o tejto forme vapnika microcrystalline hydroxyapatite v tomto produkte? Je to zabehnuta forma vapnika alebo nejaka novinka? http://usasib.com/index.php?route=produ … ct_id=1590
Dakujem za odpoved



146

Re: Osteoporoza.

Hydroxyapatite ( MCHA) je stredne dobra forma na absorbciu.
Osobne ale neodporucam brat len vapnik, ale zmes, ktora obsahuje vsetky potrebne zlozky na kosti v spravnom pomere a spolu s vitaminami D-3 a K-2, bez ktorych absorbcia a zabudovanie je velmi mizerne.
Inac uvedeny produkt je znacne drahy na obsah, a obsahuje vitamin K1, menej ucinny, ako K-2. Porovnaj to napr s
http://www.iherb.com/Now-Foods-Bone-Str … l&ic=2



147

Re: Osteoporoza.

Suhlasim, produkt ktory si mi uviedol je vyhodnejsi, kedze ma viac tabliet, ale tiez je to forma vapnika MCHA, skoda, ze tam nie je uvedene mnozstvo horcika vo forme oxidu a askorbatu, predpokladam, ze oxidu tam bude viac nez askorbatu, co je dost skoda, kedze oxid sa zle vstrebava, ale asi aj preto je to lacnejsi produkt, bude potom vhodnejsie doplnat horcik osobitne v inej forme doplnku?

Inak, nevies nahodou, ci je Ester-C Calcium Ascorbate zlozeny z kyseliny askorbovej a uhlicitanu vapenateho alebo je to inak?
http://www.iherb.com/American-Health-Es … &ic=14



148

Re: Osteoporoza.

NUz obsahuje to askorbat vapenaty, ale je to v inej patentovanej forme, vysokoabsorbovatelnej , kde predmetom patentu bolo vytvorenie vacsej molekuly, ktora sa udrzi v krvi vyse  5 krat tak dlho, ako askorbaty alebo kyselina askorbova.
Ten uvedeny vyrobok pracuje dobre, mam to osobne vyskusane na viacerych pribuznych aj mojej zene.



149

Re: Osteoporoza.

To znie skvele smile A v com si zaznamenal rozdiel oproti klasickej kyseline askorbovej?



150

Re: Osteoporoza.

Nuz najma to, ze nad 5 gramov kyseliny askorbovej nemozem zobrat za den, ak nechcem mat hnacku. ale esteru C som neraz bral aj 1.5 gramu kazdu hodinu bez problemov.
Nehovoriac o tom, ze taka masivna davka vybuduje ovela vyssie hladiny vitaminu C v krvi, a pre to  potlaci rozne virusy za dva dni, mensie davky ale nie.