251

Re: Hala bala

RNG napísal(a):

Totiz cela teoria "autoimunnych " chorob je velmi pochybna a mnozstvo ludi z nich "zazrakom" vyslo, lenze to nebol ziadny zazrak, ale schopnost tela sa vyhojit, podporena roznymi prostriedkami z prirody. Viem, percento vyliecenych je velmi male, ale celkove sa jedna o desiatky tisicov ludi, tj ziadna nahoda ani zazrak, len zhoda okolnosti. Zatial na to nie je ziadny navod, ale mnozstvo roznych prostriedkov, co mozu pomoct individualne.

Myslis tym co sa vyliecili aj jednickarov?



252

Re: Hala bala

DM1 je oznacovana ako "autoimunna". DM2 nie je.



253

Re: Hala bala

RNG, Uz roky, hadam aj 12rokov mam stale nizku hladinu draslika v krvi, aj napriek denno-dennemu uzivaniu draslikovych tabliet mi nejde do normalu. 3 roky si solim solou z Billy, teraz uzivam Kalinat, upravujem si travenie Betaiinom, Super enzymami, dokonca si uz kupujem nie nase, synteticke a pre mna nevstrebatelne draslikove tablety, ktore su u nas v lekarni,ale objednavam si z USA potassium vo forme glukonatu a......stale nic, vzdy pri odbere krvi mam pod hladinou to kalium. Som velmi slaba, unavena, bolia ma uz pri kratkej chvodzi svaly,nic nevladzem, kruti sa mi hlava...neviem,ci je to tym nedostatkom K, ale uz som z toho unavena. Zistovali mi aj na stitnu zlazu ci nemam problemy, ci sa mi aj mocom nevylucuje ten draslik...vsetko v norme. Je to vobec normalne, predsa musi byt niekde chyba, ze mi unika. Moj lekar na to kasle, vobec to neskuma, ze preco aj napriek dennemu uzivaniu ho mam stale malicko, predpise recept a tym to pre neho hasne...a ta predstava brat tbl. draslikove az do smrti...Ved keby mi aspon pomahali..vies mi takto povedat, kde by mohla byt chyba? A ta unava a slabost moze byt tym deficitom K?



254

Re: Hala bala

Unava moze byt aj deficitom kalia, aj tazko zistitelnou znizenou funkciou stitnej zlazy, aj casto s nou spojenou poruchou nadoblickovej zlazy. Skus brat viac jodu(kelp, jodova tinktura) mozno ti to pomoze.
Ak nie, su rozne vytazky zo zliaz(glandular extracts, raw)  ktore pri znizenej cinnosti nadoblickovej zlazy(adrenal insuficiency) pomahaju mnohym. Tiez rozne formy cortizolu priamo.
Tu na tomto fore najdes rozne prispevky od bludicky, najma v teme stitna zlaza, ktora bojuje s podobnym problemom



255

Re: Hala bala

Dakujem za odpoved . Mozem teda ten jod si davat aj 2-3x do tyzdna po tych 10-15 kvapiek pod pupok? Doteraz si davam 1x, max.2x do tyzdna.



256

Re: Hala bala

Dakujem za odpoved . Mozem teda ten jod si davat aj 2-3x do tyzdna po tych 10-12 kvapiek pod pupok? Doteraz si davam 1x, max.2x do tyzdna.

Naposledy upravil: 959touareg (2011-05-05 09:41:44)



257

Re: Hala bala

Viac ako dva krat  jod do tyzdna na to iste miesto nepodporucam, niekomu sa moze vyvinut precitlivenie na to. Radsej si urob vacsi flak,, viac kvapiek , pripadne striedaj aj pod pazuchu, usetri ti to na deodorante.



258

Re: Hala bala

RNG zdravim.Mam este 3baliky Collostra od Swansonu. Expiracia je do 5/11, teda v maji konci. Mozem to uzivat dalej? Kedze mam este tolko balikov , bude to uzivane mozno aj viac ako 6-7mesiacov po dobe spotreby. Viem, ze uz si pisal na tuto temu, ze doplnky po dobe spotreby nic neurobia, akurat mozu mat nizsiu ucinnost, ze ty si zinok uzival 4 roky po expiracii, akurat u Probiotik je to uz zbytocne, ze tie , teda niektore z nich uz mesiac po vyrobe su malo ucinne.....to si pamatam od teba, ide mi vsak o Collostrum, to mozem teda uzivat ? Povedzme aj ked to bude pomaly rok po expir..?Dakujem.



259

Re: Hala bala

Ja som tiez pouzival nejake collostrum aj rok po "zarucnej lehote"
Tie zarucne lehoty nie su nijak zavisle od skutocneho rozpadu kvality, ale umelo nasadene cisla priemyslom a hlavne v USA federalnou FDA. V poslednom case pouziva priemysel doplnkov ultrasterilizacie, plnenie flias s doplnkami suchym dusikom, desikatory do flasiek a pod, to vsetko podstatne spomaluje rozpad doplnkov a predlzuje znacne ich trvanlivost.
Takze povodne zavrete flase, neprehriate su aj dlho po expiracii este stale pouzitelne.



260

Re: Hala bala

a čo hovorite na draslik, ktory je u nas na trhu, myslim od nejakej ceskej firmy DOLOGRAN? je to tusim granulat, neviem aka forma, na stranke sa neda docitat.
A ešte mám otázku môžem uživať policosanol, ked mám len mierne zvyšený zlý cholesterol ? policosanol upravuje hladinu cukrov alebo aj tukov v tele ? ďakujem



261

Re: Hala bala

Dologran je mizerna forma, karbonaty=uhlicitany.
Karbonat vapnika je kamen, vapenec/mramor/koral, vodonerozpustny, karbonat magnezia/horcika je dolomit, tak isto hornina. Ostatne tam nespominaju, kolko ich je a v akej forme.

Policosanol naprava pomer cholesterolov a znizuje triglyceridy, tj je dobry prakticky pre kazdeho a kedze je to polyol, tj vyssi cukrovy alkohol a ucinna davka je minimalne velka(20 az 40 miligamov=dokopy nic v porovnani so spotrebou sacharidov v tele, je to dobry moderator/regulator cinnosti pecene, kde sa tie cholesteroly a triglyceridy vyrabaju.



262

Re: Hala bala

Ahoj RNG. Mam otazocku. Mojej mame sa na palci ruky, teda na prste z boku urobila pomerne velka tukova hrca. Lekar jej poradil vyrezat to, s cim ona nie velmi suhlasi. Povedala, ze si to radsej necha.....ani sa jej necudujem, ale az mam pravdu povedat, nevyzera to  esteticky. Vies nam poradit, ci exzistuje nieco na to, cim by sa jej to nejak vstrebalo? Dakujem.



263

Re: Hala bala

Lecitin a lipaza vo vacsich davkach rozpustia tukove tumory.



264

Re: Hala bala

RNG napísal(a):

DM1 je oznacovana ako "autoimunna". DM2 nie je.

Hm, viem ze DM1 je autoim. a DM2 nie. Len ma prekvapilo, ze vobec pripustas ze sa z DM1 vobec niekto vyliecil. Dobre tomu rozumiem? Kedze pises vo vseobecnosti o autoimunitnych chorobach a tiez ze sa niektori jedinci z nich vyliecili a kedze tu patri aj DM1, tak mi to z toho vyplyva. Ale citala som tu niekde ked si niekomu odpovedal, ze sa z DM1 este nikto nevyliecil...?

Tak vyliecil? smile



265

Re: Hala bala

Primnoho alternativnych lekarov  uz napisalo o pripadoch DM1, ktori postupne vysli z toho a dnes maju skoro normalnu dietu bez pichania inzulinu, tj nejak sa im musel zregenerovat pankreas aspon ciastocne.Samozrejme z toho "nevysli" kompletne, ale ich  rapidne zlepsenie sa da vysvetlit len  potlacenim teorie autoimunity, alebo aspon jej modifikaciou.

Samozrejme organizovana medicina to potlaca, tak ako potlaca,ze sa z rakovin da vyliezt aj inac, nez chemoterapiou, operacne alebo ziareniami.
Vobec cela teoria "autoimunity" stoji na velmi vratkych zakladoch, kde nestaci genetika ale dnes uz bezne hovoria o mikrobialnych spustacoch, tj mikrobialnom poskodeni za ktorym udajne nasleduje lavinovite  nase "hlupe" telo niciace samo seba bezdovodne.



266

Re: Hala bala

alebo to zle lekari na zaciatku diagnostikovali a v podstate sa vyliecili alternativnym sposobom z dm2... neboli by prvi, ktorym lekari poplietli dm1 s dm2... vacsinou sa to stane, ked sa dm zisti v dospelom veku, a potom su este nejake typy diabetu, ktore su vyslovene dedicne. tie öbjavili" len relat. nedavno, dovtedy boli v 1 vreci s dm1, hoci niekedy staci pri nich len dieta.



267

Re: Hala bala

Je tu mozna aj tretia alternativa, tj ze sucasne teorie okolo DM1 nie su platne, aj ked zatial  organizovana medicina sa ich drzi ako "jedinej pravdy"
Ale ako starsi clovek som videl mnoho takychto "svatych pravd" v zivote padnut a tak tu tretiu moznost nemozem nijak popriet.Hlavne nie, pokial to organizovana medicina tak krcovite zatajuje. Totiz nedovoli taketo pripady nikdy popisat na medzinarodnych konferenciach, podobne ako aj rozne ine alternativne postupy a prostriedky.
Cesta vyvoja aj v medicine je popisovana tymto velmi vystizne:
"Kazda nova vedomost, ktora je znacne meniaca sucasny stav(status quo) je najprv neprijata a vysmiata, potom sa proti nej urputne bojuje a tiez proti jej nositelom casto osobne, a ked sa situacia uz neda dalej potlacat, odrazu sa to prijme ako celkom samozrejme a starych bojoch a odmietani sa viac nepise, ako keby nikdy neexistovali."

Za mojho dlheho zivota som sa mohol mnohokrat o platnosti tohoto principu presvecit. A to nielen v medicine, ale aj v inych vedach a odboroch.
Len tam sa az natolko nebrania pri spominani minulosti, lebo sa nejedna o zivot pacientov, ale len o rozne vedecke a technologicke zmeny.



268

Re: Hala bala

RNG napísal(a):

Naviac cela teoria, ze bez inzulinu cukor kompletne zostane v krvi je pochybna zo strany matematiky.
Vysvetlim to na jednoduchom priklade. Cast sveta(vacsia) mera cukor v jednotkach mg na deciliter krvi. 60 mg/dl je nizko 240mg na dl  je vysoko Ked to vydelis cislom 18, dostanes vase hodnoty v milimoloch na liter.
Zoberme si priklad, ze mas 4 l krvi a cita minimum a zoberies si 20 gramov cukru(4 lyzicky) to by ti malo priniest hladinu cukru v krvi zo 60mg na liter na 560 tj hlkadinu podla lekarov smrtelne nebezpecnu. Ale nestane sa to v skutocnosti, hladina je ovela nizsia. Tj kde sa tren cukor podel? Nuz absorboval sa do buniek a to aj bez inzulinu nejak, kedze pri pokrocilej DM1 tvrdia ze nie je ziadny inzulin.

O tomto polemizujeme doma, nasadil si nam chrobaka do hlavy :-) Aj ked muz mi vravi, ze ten zvysok sa medzitym moze vylucit do mocu. Mna zase napadlo ze sa premeni na energiu rovno z krvi. Samozrejme bez dokladnych znalosti fungovania ludskeho tela :-)

Pisal si o tych doplnkoch ktore beries ty. Tie iste su vhodne aj pre dieta s DM1 ?

Naposledy upravil: Yannie (2011-05-09 14:57:55)



269

Re: Hala bala

Ja este stale bojujem z DM2, nenasiel som z nej este vyhovujuce riesenie, hoci som vyskusal hromady roznych doplnkov. Podstatne sa mi to zlepsilo, ale je to este stale daleko od dobreho. Inac ziadny cukor v moci nemam, to by znamenalo poskodenie ladvin a tie mam vdaka Bohu v poriadku zatial.
Krv samotna nespotrebuva cukry vo velkom mnozstve, hoci aj krvinky samotne potrebuju vytvarat energiu pre svoju cinnost. Velka vacsina cukru sa minie vo svaloch na vyrobu energie, prebytky sa ukladaju ako tuku v celom tele a tiez peceni.
Doplnky stabilizujuce hladinu cukru v krvi su dobre pre vsetky typu cukroviek.
Doplnky podporujuce pankreas a pecen su tak isto dobre. Keby hned na pankreas neucinkovali, tak aspon na pecen , ktora vytvara cukry z bielkovin(neoglucogenesis) aby dodala aspon minimum do krvi v pripade nedostatocneho prisunu z criev, tak predchadza telo hypoglycemii.
V mojom pripade viem velmi lahko odcvicit  vysoke hladiny cukru v krvi, tj predsa sa len nejak do tych svalovych buniek dostava a da sa spalit, zialbohu sa "odklamem" as necvicim kazdodenne dost intenzivne na spalenie tych cukrov v krvi.

Takze zatial len tolko, kto vie, co vselico objavia o tomto procese(alebo procesoch, iste je ich viacero, nielen jeden) v tele,
zatial len tapaju, hoci sa tvaria suverenne.
Tiez nehovoria o chode inych sacharidov v tele, predsa glukoza nie je jediny sacharid, su ich stovky roznych, tiez polyoly a podobne a to vsetko je nejak spotrebovavane ci spalovane a dokonca pouzivane pri regeneracii.
O cukroch v tele vieme zialbohu este minimalne celkove, len ze sa v poslednych rokoch horuckovite pracuje na tom vyskume a dufam, ze v buducnosti sa objavi okolo cukrov cele nove pole vedomosti.



270

Re: Hala bala

Verim ze sa v buducnosti najde riesenie, v to dufaju vsetci cukrovkari :-) Jednotkari sleduju nove vedecke vyskumy, udajne uz nejake veci testuju, ale kym to nebude hotova vec, akoby nebola. Vraj obalili beta-bunky nejakou riasou aby ich mohli ludom transplantovat. Som zvedava ako to dopadne.

Prestudujem si tu nejake veci o cukrovke aby som mohla synovi zabezpecit doplnky. Vzdy mam problem s davkami, ale postupne si to nastudujem.

Dr. Young, o ktorom som pisala vydal knihu "The pH Miracle for diabetes" kde hovori o tom, ze cisto alkalyckou stravou vyliecil jednotkarov (o dvojkaroch ani nehovoriac). Udajne postupne prechadzali na novu stravu a postupne sa zbavovali inzulinu. Neviem si predstavit jest iba zeleninu, ziadne maso, ba ani sacharidy (sacharidy myslim v minimalnom mnnozstve). Tiez pise ze autoimunitne choroby neexistuju, vraj bunky su prekyslene a tam dochadza k procesom...

Inak pri autoimunitnych chorobach vraj vlastny imunitny system napada vlastne bunky. Nechapem potom, ako je mozne ze pri hypotyreoze ktoru mam som po case nie zvysovala, ale dokonca znizila davky Euthyroxu. Ved podla ich teorie by sa postupne mala znefunkcnit cela zlaza. Predpokladam ze nejake tie hormony este produkuje. Nevyznam sa v tom, mozno to ma nejake vysvetlenie, ale v kazdom pripade mi je to cudne.



271

Re: Hala bala

Lekari zialbohu casto prijmu do nich trubene nedokazane teorie, ktore produkuju rozne zaujmove skupiny, najma spojene s farmaceutickym priemyslom a poistovnami. Su to hlavne zalezitosti vyplyvajuce z ekonomickych zaujmov a nema to nic spolocne so zdravim, pracve naopak, casto je zdravie poskodzovane na to, aby sa extra zarobilo na patentovanych produktoch.
Dr Young propaguje surovu zeleninu nielen kvoli alkalizacii,, ale aj jej obsahu cistiacich enzymov,, ktore zlepsia funkciu tela a to ma za nasledok niekedy az natolko zlepsenie, ze nejak zahadne zmizne udajna "autoimunita"
Tj tak ako sa zjavila so zamorenia alebo chorob("spustace") tak ju zastavia tieto prostriedky, ktore by som  teda nazval "protispustajuce" alebo "brzdy autoimunity",
ak teda cela teoria autoimunity je vobec pravdiva o com osobne, ako aj mnoho ini lekari, od ktorych som to prijal, pri nedostatku dokazov na podporu tohoto tvrdenia znacne pochybujem.
Vychadzam totiz z argumentu:
Pre veriacich, Boh stvoril telo dokonalsie, nez by sa samo seba nicilo
Pre ateistov, za miliony rokov sa mal moznost organizmus vyvinut dokonalejsie, nez by sam seba bezdovodne nicil.

A teda nie je to asi bezdovodne nicenie, ale utok na nieco,co lekari este zatial  neurcili svojimi sucasnymi nedokonalymi metodami, predpoklad su L-formy, vnutrobunecne parazity a v tele vzdypritomne virusy.
Ale moze to byt aj rozne ine zamorenie, ktore sa telo snazi podstranit spolu s bunkami, co to zamorenie/infekciu maju.
Tak tam su asi tie "spustace" ktore zrejme nejak v tele zostavaju(alebo ich nasledky) a nedovolia sa mu regenerovat do povodneho spravneho chodu.



272

Re: Hala bala

Mozem pri proticandidovej diete brat lecitin?To candida nema rada?:-)



273

Re: Hala bala

Lecitin nema s candidou nic spolocne. Ten je na tuky a mozgovu cinnost.
Co candida nema obzvlast rada su specificke enzymi, ktore jej rozpustaju bunkove obaly, zlozene z roznych celuloz/sacharidov. Pozri napr na
http://www.iherb.com/Pure-Essence-Cande … /3218?at=0

Tieto enzymi pomozu aj traveniu celuloz, vytvaraniu absorbovatelnych(modifikovanych) pektinov a betaglukanov, ktore su uzitocne aj pri lieceni rakovin a podobne



274

Re: Hala bala

RNG, zdravim. Chcem sa ta opytat, je mozne, ze je to 100% jablkova stava, predavana ako BIO, bez konzerv.latok, cukru, sladidiel, proste iba odstavene jablka, ktora ma zarucnu dobu az 1 rok? Ono ked som to okusila, je to priserne sladke, akoby tam bola kopa cukru, ani neverim, ze to  neobsahuje cukor. Je to balene v takom ochrannom plasti...no neviem, moze to byt naozaj iba 100%stava, bez konzervantov a vydrzi rok???



275

Re: Hala bala

Ultrapasterizacia umoznuje dlhu trvanlivost. Samozrejme vysokymi teplotami znici cast biologickych hodnot.
Ja som skor za cerstve ovocie alebo za mrazu susene . Tiez za koncentraty, ktore sice potrebuju minimalne chladenie, ale nemaju nic pridane a pomerne dlhu skladovaciu dobu.
Obvykle su hodne kysle, ako napr visnovy, cucoriedkovy , z granatovych jablk a najma brusnicovy.



276

Re: Hala bala

Potrebovala by som poradit, coho ukazovatelom moze byt  zvysena tymidinkinaza, mala som hodnoty 28,5 U/I a hodnoty mozu byt  0-9, viem ze sa jedna o onkomarkery, s vysledkami som nebola zatial este u lekarky. Ide o to ze roky uz riesim chronicky zvacsene uzliny a nevedia najst pricinu. Na krku ich mam uz min.5rokov, aj okolo prsnikov, ale skor k podpazusiu su tie uzliny a tiez v slabinach, robili mi rozne vysetrenia, ale nic sa nenaslo. Uvazovala som nad tym ci to nemoze byt sposobene herpesmi, vlastne uz 10 rokov sa trapim s herpesmi, niekedy ich mam velmi casto, inokedy pomenej, ale naozaj neviem. Co si o tom myslite?



277

Re: Hala bala

V dnesnych tichych viralnych epidemiach, co si lekari prakticky nevsimaju odporucam kazdemu sa branit, inac riskuje poskodenie tela, nervov, sliznic organov a zvysuje to podstatne pravdepodobneost roznych rakovin. co konecne priznali pri HPV, ale zrejme aj ine rakoviny su s viralnym poskodenim uzko spojene. Btran sa aktivne!
http://rng.nazory.eu/herpes



278

Re: Hala bala

este by som potrebovala poradit, pri odberoch mi zistili nalez zvysenych AMS-S s pankreatickou symptomatologiou, ze co to vlastne znamena? v zavere som mala napisane exokrinna pankreaticka indificiencia, viem len tolko, ze mam obmedzit tuky. Mohli by ste mi prosim napisat, o co sa vlastne jedna?



279

Re: Hala bala

Poskodenie pankreasu, nedostatok pankreatickych enzymov, tj potrebujes doplnok , aby si normalne travila vsetko.
Doplnok pancreatinu a najma jeho zlozky lipazy ti pomoze tuky stravit. Obmedzovanie stravy oslabuje telo.
Nechapem, preco musia vsetko hovorit v latine a grectine, ktorej rozumeju len oni a casto ani oni.
Ale vyzera to pre verejnost strasne odborne.
Na ti skratku AMS-S neviem najst dekodovanie,
AMSS je napr abnormalne serum matiek, AMS je altitude sickness/.sorocha/ choroba z vysiek a nedostatocneho kyslika , ktoru doverne poznam zo zajazdov do Peru a podobne



280

Re: Hala bala

A mohli by ste mi poradit, aky doplnok uzivat, ake enzymy, co by bolo vhodne, najlepsie z iherb, dakujem.



281

Re: Hala bala

Odporucam najma silne zivocisne  a silne rastlinnofungalne.
Zivocisne napr ako
http://www.iherb.com/Country-Life-Super … /1718?at=0
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Re … /7936?at=0
rastlinnofungalne ako
http://www.iherb.com/Now-Foods-Digest-P … 21321?at=0
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … ps/12?at=0



282

Re: Hala bala

Velmi pekne dakujem za rady, uz som si aj objednala, ale chcem sa opytat este na doplnok od Twinlab-PANCREATIN, ci je kvalitny? Mohol by nedostatocny metabolizmus tukov sposobovat moje kozne problémy (ekzém a aj svrbive drobne vyrazky na rukach a nohach)? Dakujem za odpoved.



283

Re: Hala bala

RNG na čo sú jej tie mnohozložkové enzýmy? Veď pancreas produkuje len amylázu,lipázu a proteázu, či?
Keď zle tráviš krmíš kvasinku, vôbec by som sa nečudoval keby ste bola dosť slušne zaplesnená, z toho tie problémy.
Keď bude jesť rastlinofungálne enzýmy, nebude jej to podporovať kvasinku? I keď to je asi iný kmeň/druh...
Inak potom tieto enzýmy sú momentálne top http://www.iherb.com/Source-Naturals-Pa … /6199?at=0 ale už ich nemajú na sklade nejaký ten mesiac a pozeral som si aj ostatné e-shopy a tam sú tiež vypredané... Nevieš RNG čo sa deje so Source Naturals?
Nemohol by jej pomôcť protokol Berksona alebo niektorí z týchto doplnkov http://www.iherb.com/Search?kw=pancreas ?

Naposledy upravil: davoo (2011-06-08 13:27:26)



284

Re: Hala bala

V tele su potrebne mozno stovky roznych enzymov, aj napr proteaz je hromada druhov, podla roznych proteinov/bielkovin co vedia rozit.
Kazdy vyrobca obcas meni  vyrobky, pozri na novsi,silnejsi a drahsi
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Re … /7936?at=0
Specificky napr proti kvasinkam a plesniam je
http://www.iherb.com/Renew-Life-CandiZy … /7773?at=0
kde zlozka celulase rozklada ich vonkajsi celulozovy bunkovy obal



285

Re: Hala bala

Doplnok od Twinlab-Pancreatin je kvalitnym doplnkom? Ďakujem



286

Re: Hala bala

Je dost sily, hoci na trhu su aj silnejsie.



287

Re: Hala bala

Ja som si uz objednala od Country life - Super strenght pancreatin, ale tam je uvedena aktivita tych enzymov na 4 kapsule, takze ked to preratam na jednu kapsulu, nie je to tak silne, preto som sa pytala na ten Twinlab.



288

Re: Hala bala

Ja treba vzdy ratat, vyrobcovia sa snazia zasadne zakaznikov pomylit roznymi trikmi.



289

Re: Hala bala

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či existujú nejaké potravinové doplnky, ktoré by telo detoxifikovali od zvyškov antibiotík, chemikálií, s ktorými  prichádzame denne do kontaktu a škodia nášmu organizmu? Ide mi hlavne o tie antibiotiká, pretože som si dala urobiť intolerančné testy zo vzorky vlasu (zo stránky, ktorú ste tu spomínali), a tam mi zistili intoleranciu na ampicilloyl (nachádzajúci sa v penicilínových atb.). Chcela by som preto prečistiť organizmus, čo najúčinnejšie, tak by som potrebovala poradiť. Je tomu už aj 10 rokov, čo som užívala ten penicilín, ale vtedy som mala strašné reakcie po doužívaní lieku, sťažené dýchanie, zníženie imunity, herpes, črevné problémy, vtedy sa vlastne začali všetky moje problémy. Budem rada, ak mi poradíte, ďakujem veľmi pekne



290

Re: Hala bala

Enzymy, viac vody a precistenie pecene protokolom dr Berksona.

Naposledy upravil: RNG (2011-08-29 16:50:01)



291

Re: Hala bala

Chcela by som Vás ešte poprosiť, či sa možete pozrieť na tieto potr.doplnky, či sú dostatočne kvalitné a v akej dennej dávke by som každý z nich mala užívať. Chcem si doplniť tieto vitamíny a živiny, keďže ich mám dlhodobe nedostatok aspoň teda podľa rozboru vzorky vlasu, kt. som si dala otestovať.  Chýba mi D vitamín, B6 vitamín, lecitín, glutatión, boli tam aj ďaľšie, ale tie sa pokúsim doplniť zo stravy. Vybrala som tieto:

http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Vi … 18335?at=0
http://www.iherb.com/Solgar-Vitamin-B6- … 15270?at=0
http://www.iherb.com/Now-Foods-Lecithin … 16578?at=0
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Se … /9725?at=0



292

Re: Hala bala

Vsetky su v poriadku, az na ten pridrahy lecitin. Tu mas domaci ovela lacnejsi
http://www.vemica.sk/sojovy_lecitin.php?sekce=14
ja aj tak odporucam polievkovu lyzicu cisteho granulatu, raz az 2 krat tyzdenne, nie nejake  kapsule, ktore aj tak  neobsahuju cisty lecitin, ale uz nasyteny tukmi a glycerinom.
Tuky si cisty lecitin ma zobrat s cievnych tukovo-bielkovinnych nanosov a inde v tele, tj emulzifikovat/cistit.

Naposledy upravil: RNG (2011-09-02 16:43:21)



293

Re: Hala bala

Dobrý večer, mali by ste pre mňa radu: asi pred asi 3 mesiacmi som každé ráno mávala kŕče v lýtkach, ktoré som postupne odstránila magnéziom. Hneď nato sa objavilo každovečerné búšenie srdca, vypadávanie vlasov a v poslednej dobe aj mierne točenie hlavy. Dlhšiu dobu sa u mňa objavujú občasné bolesti hlavy spojené so zvýšeným tlakom v jednom alebo oboch očiach a následne aj bolesťou žalúdka.
Pravidelne užívam: magnézium , selén, zinok, enzými, kyseliny, L-lyzin, taurin, MSM, jod, vitamíny C, D3, K2, E. Postupne zaraďujem wild yam, mangán, meď, Bone Strength, zmes B vitamínov. Používam soľ s draslíkom.
Snažím sa adresovať všetko možné, zatiaľ však nič nepomáha. Magnéziom sa mi väčšinou podarí skľudniť srdce natoľko, aby som zaspala, ale ďalší deň sa to opakuje.
Mohla by to mať na svedomí candida, ktorej sa nemôžem zbaviť?
Ďakujem za Váš čas a rady.



294

Re: Hala bala

Moze to byt aj candida, lebo vylucuje neurotoxiny. Takze najprv odstran candidu, daj par tyzdnov telu sa odmorit z nasledkov jej toxinov a potom sa uvidi, ci to bolo z toho.
Inac bolesti hlavy mozu byt zo zleho travenia(nepravidelna stolica) , z nedostatku vody, z viralneho premnozenia, zapalu v strednom uchu, nedostatku spanku, stresu a podobne.



295

Re: Hala bala

Ahoj Rng, dlhší čas sa Vám chystám napísať a obrátiť sa na Vás s mojimi zdrav. problémami, avšak najprv som si trocha čítala fórum, aby som sa Vás zbytočne nepýtala znova nato, čo opakujete dookola...No začnem teda od začiatku. Asi pred 4 mesiacmi diagnostikoval všeob. lekár môjmu partnerovi mononukleózu, prekonanú hepatitídu, pľúcne chlamýdie a nejakých parazitov (nediagnostikoval bližšie) v organizme, následkom čoho mal pečeň v katastrofálnom stave. Po atb. liečbe mu nasadil prípravky Joalis Imun, Joalis Cranium (dr. Jonáš) a Čierny Orešák. Nejak zvlášť mu to nepomohlo. Ja som sa tým nezaoberala, nevedeli sme, že je to nákazlivé, až neskôr, keď sa necítil lepšie, som začala brázdiť internetom a zistila som, že kľudne to na seba môžme prenášať všetko znova a znova, teda som utekala k lekárovi aj ja. Pred týždňom došli moje výsledky, ktoré zbežne viem takto: Helicobacter pilori, pľúcne chlamýdie + na dutinách- krk, premnožené kvasinky, prekonaná mononukleóza, vážny hnis v moči a tiež vraj nejaké ďalšie bližšie neurč. parazity a zväčšenú pečeň. Nasadil mi atb. http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/de … 17833.html na úpravu toho moču, mám brať 3 týždne a potom že vraj budeme pokračovať s helikob. atď. Najviac ma postrašil s tým, že teraz by mi vôbec neodporúčal otehotnieť a že tie chlamýdie sa mi môžu preniesť aj napr. na vaječníky a liečia sa veeeľmi ťažko. Popritom už asi 3 roky bojujem s nenormálnym vypadávaním vlasov a nevedia mi nič zistiť, som bledá ako smrť a moja pleť je sivobiela, nemá vôbec zdravý ružový nádych. Čítala som vašu stránku aj fórum a rozhodli sme sa s partnerom so všetkým raz a navždy zatočiť podľa vašich rád, lenže je toho dosť a nedá sa všetko zapamätať a hlavne potrebujem poradiť konkrétne preparáty, kedže chceme na budúci týždeň objednávať z iherb. Čo sa týka kvasiniek, mám doma kok. olej aj ho požívam, lapacho pijem už polroka, probiotiká beriem tieto už 2. mesiac, nie síce každý deň: https://www.vitashop.ca/enzymes-digesti … suels.html len neviem, či sú dobré. Tak chcem nejaké z iherbu. Chceme všetko ako odporúčate, čiže gse, oreg. olej, vit. C, selén, zinok, lecitín, probiotiká, enzýmy, neviem či súrne potrebujeme aj prebiotiká a ten výťažok z oliv. listov. Samozrejme, hneď po začatí brania doplnkov začnem s bezsach. diétou. Čo nám z iherbu poradíte, to si objednáme. Ak je niečo kvalitne a cenovo priateľné aj na SK, tiež OK.
Zatiaľ mám vybrané z iherbu len toto gse: http://www.iherb.com/NutriBiotic-The-Or … /4215?at=0 keď si objednáme každý po 118 ml bal., vystačia nám na celú liečbu + prípadne na neskôr?
Ďalšie čo mám vybrané, je lecitín, ten, kt. radíte vy: http://www.vemica.sk/sojovy_lecitin.php?sekce=14
Ostatné veci z iherbu, ktoré potrebujeme, to znamená hlavne asi kvalitné probiotiká, nejaké dobré enzýmy, oreg. olej (väčšie balenie je asi výhodnejšie), vit. C, zinok, selén, aj nejakú jódovú tinkt., ten protokol dr. berksona, prosím dajte nejaké odkazy z iherbu, ktoré konkrétne preparáty nám odporúčate, lebo ja sa v tom vôbec nevyznám. Cenovo sa snažím šetriť síce na každom eure, lebo z 280 € mesačne si nemôžem veľmi vyskakovať, ale radšej chcem niečo za 15 € čo bude účinkovať, ako niečo za 10 € s min. účinkom. Tak určite sme do toho na začiatok ochotní investovať aj do 100 € na jedného. Lebo čo som sa všetko dočítala o tom zamorení tela, tak už to rozhodne neberiem na ľahkú váhu. Prepáčte, že som sa tak rozpísala, ale chcela som to vysvetliť podrobne, aby ste mohli poradiť čo najlepšie. Vopred Vám srdečne ďakujem.



296

Re: Hala bala

Nuz viac toho najdes na nete odomna
http://rng.nazory.eu/chlamydie
http://rng.nazory.eu/pecen  teda najma protokol dr Berksona na regeneraciu pecene v prvom radeIherb ma vsetky potrebne doplnky, vyberaj podla ceny a obsahov.
Lecitin a prebiotika najdes aj doma
http://www.vemica.sk/sojovy_lecitin.php?sekce=14
na prebiotika mas najma psylium a zdroje pektinov, ako jablka a hrusky.
Inac ked si sivobiela, a padaju ti vlasy, iste mas pokazene travenie a absorbciu, najma ked mas zaroven helikobakter
http://rng.nazory.eu/helicobacter-vredy
http://rng.nazory.eu/travenie
Z enzymov a kyselin odporucam najprv
http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-En … s/856?at=0
z probiotik obcas brat toto na noc s jablkom
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0
Na jod a mineraly je dobry napr kelp
http://www.iherb.com/Starwest-Botanical … 22573?at=0

Oreganovy olej je najlepsi tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0
selen a zinok napr tieto
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Se … /6899?at=0
Na zinok staci tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-Zinc-50- … s/883?at=0
To by bolo na zaciatok asi vsertko, az na ten protokol dr Berksona,
http://www.iherb.com/Now-Foods-Silymari … s/794?at=0
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Al … 14598?at=0



297

Re: Hala bala

RNG, momentalne si robim vyplachy posvy GSE, nakolko mi tam zistili nejaky bacil. Uz sme si o tom pisali, radiul si mi vyplachy robit par dni aze by to malo zmiznut. Len ma napadlo, ci mam teraz vecer uzivat oralne probiotika, alebo by bolo lepsie si zakupit specialne  probiotika do posvy....lebo ked uzivam oralne GSE, tak vecer si davam probiotika, len teraz neviem, ci mi staci uzivat iba oralne aj v tomto pripade...dakujem



298

Re: Hala bala

Nuz drviva vacsina skodlivych kvasnych a hnilobnych kultur je v crevach, v posve je len malicka cast z nich. Ale je rozumne pri nakazach si dodat ochranne probiotika aj tam, ved to bol aj dovod, pre co vymysleli probiotika vo forme vaginalneho cipku.



299

Re: Hala bala

Ahoj Rng, veľmi pekne ďakujem za odporúčania. Skoro všetko už je na ceste, použila som tvoj zľav. kupón. Mám však ešte nejaké dotazy.
1. Chcela by som aj ten extrakt z oliv. listov. Prosím ťa odporúčiš mi konkrétny produkt z iherbu? Swanson mi po poprvé nechce ani načítať a je tam aj tak drahé poštovné. Chcela by som niečo cenovo prijateľné, ale zároveň aj účinné a väčšie balenie. Pozerala som veľa, ale nejak si to neviem prepočítať, tie percentá oleuropeinu a počet tbl. + uvítala by som aj dávkovanie konkr. produktu.

2. Koľko kelpu brať denne?

3. Treba alebo je vhodné aj pri týchto probiotikách, keď ich budem brať pred spaním s jablkom, neutralizovať žalúdok sódou?
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0

4. Zatiaľ mám objednané celý Berksonov protokol, zinok, selén, ester C, super enzymes, kelp, D3, oreg. olej, gse.
V akom poradí mám brať ráno nalačno tie veci? Je dobré pred nimi neutralizovať žalúdok sódou? Môžem zobrať najprv protokol, potom kelp, vit. C, selén, zinok a D3? Alebo je lepšie ten kelp, selén, zinok a D3 brať počas dňa s jedlom a enzýmami? Chcem totiž, aby sa mi z toho vstrebalo maximum, keď už do toho dávam toľko peniažkov. Bojím sa tých pľúcnych chlamýdii aj helikobaktera.



300

Re: Hala bala

Vypocitat mnozstvo oleuropeinu je jednoduche v kapsuli. Zoberes celkovu vahu a prenasobis percentom, nApr 500 mg kapsula s 15% oleuropeinu obsahuje 500 x 0.15=75 mg oleuropeinu. A odporucena intenzivna davka je 3 x 300 mg oleuropeinu, udrzobna 2x150 mg oleuropeinu.
Nic z uvedenych doplnov nemusis brat ani rano ani nalacno. Pekne si to rozdel pocas celeho dna s jedlom, je to tak lahsie na zaludok.