1

Téma: aloe a gastritida

Dobry den, chcela by som sa opytat ci moze mat aloe vera aj nepriaznivy vpliv na gastritidu. Uzivam ho skoro mesiac a prve dva tyzdne mi bolo pomalicky lepsie a lepsie, no teraz sa mi stav zhorsil. A ci jem, ci nejem, ci si dam na stravu pozor alebo nedam, permanentne mam krce v zaludku a pod rebrami na oboch stranach a mam pocit ze ma pali zaha. Okrem aloe jem pszlium a probio. Chcela som si najskor preliecit zapal a potom skusit PepZin, HCl a traviace enzymi. Citala som ze aloe nemaju uzivat ludia citlivy na kyselinu salicylovú. Vycitala som ze z nej sa vyraba kyselina do acylpirinu, ktory mi vzdy sposoboval krce. Teda zjedla som ho v zivote asi 2x a odvtedy si nan davam pozor. Dakujem velmi pekne.



2

Re: aloe a gastritida

Neviem, co za aloe mas, ale cisty vymnrazeny aloe prasdok neobsahuje nic drazdive, toboz kyselinu salicilovu.
Zaha je nedostatok kyselin, alebo prilis rozriedene kyseliny s tazkym jedlom.
\Pri nedostatku kyselin sa v zaludku rozmnozia rozne skodlive mikroby sposobujuce nie len kvasenie, ale aj hnitie a tak vyrabaju toxiny , ktore vyvolaju zapal zaludka=gastritis.
Po case samozrejme take rozmnozene zo zaludka sa dostanu aj do criev a znicia nasu uzitocnu probioticku floru, cim ide imunita do certa.
Dodaj si kyseliny, enzymy, mikrovlakniny a probiotika
Na rychlu docasnu sterilizaciu zaludka odporucam glg koloidnej striebornej vody. To ti da na 2 hodiny sterilny zaludok, tj zabije v nom kvasne a hnilobne mikroby



3

Re: aloe a gastritida

Prosím ťa ktoré aloe z iherb je najlepšie? ĎAKUJEM



4

Re: aloe a gastritida

Najlepsie je take, co je vymrazene/freeze dried.To je spracovanim najmenej poskodene. Rozne tekute musia byt konzervovane alebvo sterilizovane, co znici enzymy aj niektore vzacne hojive cukry
Tu mas napr
http://www.iherb.com/California-Xtracts … l&ic=3, kde je 300 mg  vymrazeneho prasku(200:1 koncentracia), ale je to dost drahe, lebo v 60 kapsuliach je dokopy 18 gramov toho prasku. Ja osobne kupujem toto zo swansona, tak isto koncentrat 200:1, ale skoro za tu istu cenu az 50 gramov
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 76-oz-pwdr

Naposledy upravil: RNG (2014-08-22 10:25:51)



5

Re: aloe a gastritida

Ďakujem a ktoré kupuješ ty zo Swanson, lebo to skopírovalo dvakrát ten iherb?
Ďakujem



6

Re: aloe a gastritida

Vdaka za opravu,