1

Téma: Hematóm v maternici a tehotenstvo

Čo môže napomôcť vstrebaniu hematómu vzniknutému v maternici počas tehotenstva? Vďaka za odpoveď



2

Re: Hematóm v maternici a tehotenstvo

Ako na vsetky nefunkcne tkaniva , odburavaju sa extra enzymami.
Na utvary plnene krvou by som bral aj nattokinazu , lubrokinazu alebo aspon bromelain.



3

Re: Hematóm v maternici a tehotenstvo

Plod tie enzýmy nepoškodia?



4

Re: Hematóm v maternici a tehotenstvo

\Nikde som este necital o nijakom poskodeni nattokinazou. nakoniec v Japonsku je natto kvasena soja bezna priloha k jedlu. A ananas je bezna potravina(to je zdroj bromelainu)



5

Re: Hematóm v maternici a tehotenstvo

Ahoj RNG, mozem sa prosim opytat, ake odporucas davkovanie nattokinazy v takomto pripade? 3x4000FU nattokinazy za den? Ci to je zbytocne vela?
Tiez mi vcera pri vysetreni gynekolog zistil hematom 26x6mm v maternici (nad vnutornou brankou).

Som v 9tt. Beriem progesteronovy krem kvoli krvacaniu plus ostatne bezne doplnky, ktore odporucas v tehotenstve.
(selen, zinok, E, D, K2, krill oil, bone essentials, minulo sa nam ester C, ale ked pride budem znovu pokracovat aj v tom smile
jod (tri-iodine 12,5mg za den kvoli hypotyreoze stitnej zlazy) vecer kefir z tibetskej huby ako probiotika s jablkom a teraz aj magnesium citrat -  kvoli tomu krvacaniu a krcom v podbrusku).

Nebude mat ta nattokinaza nejaky zhorsujuci vplyv na to moje krvacanie?

Velmi pekne dakujem za odpoved smile



6

Re: Hematóm v maternici a tehotenstvo

3 x 4000 IU nattokinazy  je dost vela, ale nemalo by to sposobit ziadnu krvacanlivost. Heamatom je zrejme sposobeny ciastocnym olupovanim vystelku maternice ako dosledok kolisajucich hladin hormonopv, najma progesteronum a mozno aj prolactinu a inych.



7

Re: Hematóm v maternici a tehotenstvo

Dakujem za odpoved smile



8

Re: Hematóm v maternici a tehotenstvo

Ahoj rng, pri porode mi praskla cievka a spravil sa mi hematom. Hrozne to bolelo a hned mi to v narkoze  odstranovali
Teraz som uz 2,5 mesiaca po porode a s manzelom sme skusili intimne ,ale uz vniknutie bolelo. Potom som  3 dni mala take zlte vytoky alebo co to bolo. Gynekolog odporucal len skusat,ze je to tam zahojene.O tyzden sme skusili znova a bolelo to tak,ze manzel ani nevnikol,tak to bolelo.Nevies mi prosim s tym pomoct?Co by pomohlo? Niekde som citsls,ze Wobenzym. Este stale plne dojcim.Ďakujem



9

Re: Hematóm v maternici a tehotenstvo

Zeny casto pri porode nastrihnu a niekedy nauzko zasiju. To je zialbohu otazka na chirurgiu.