1

Téma: pravda o goji ?

RNG je toto pravda ? http://www.youtube.com/watch?v=3X9PiZUB … embedded#!



2

Re: pravda o goji ?

Pravdepodobne ano, ale davka Goji musi byt velmi velka a jedna sa len o cerstve goji, plne enzymov, alebo mrazene a za mrazu susene, kde sa castr enzymov zachova,
nie susene teplom. Tam sa enzymy stratia a teda aj ich ucinok proti  bielkovinnemu  zhlukovaniu sa.



3

Re: pravda o goji ?

Inac som niekde cital, ze ked zje clovek viac ako za hrst goji tak dokonca moze dojst k vnutornemu krvacaniu lebo, ze je to silny antioxidant... moze na tom nieco byt ???? dokonca niektorym bolo spatne ked zjedli viac nez za hrst.... vdaka



4

Re: pravda o goji ?

Blbost. Asi mali na sebe nejaku mikrobialnu nakazu, to sa stava casto s dovozovymi jedlami s menej vyvinutych oblasti, kde nepoznaju poroadne hygiernu.
To krvacanie je tiez blbost, samozrejme, antioxidanty nesposobuju kjrvacanie, prave naopak, spruznuju cievy, aby sa nepraskali.

Zasadne s novymi jedlami, doplnkami a malo by to byt aj s liekmi sa ma zacinat od malych davok, aby si nielen ze telo navyklo, ale najma ked ma na to alergicku reakciu, aby nebola prilis velka.



5

Re: pravda o goji ?

Mna zaujima co v goji..ake latky posobia priaznivo a znizuju PH krvi?Su to enzymy?Ktore?Vdaka...



6

Re: pravda o goji ?

PH znizuju mineraly, kationy ako K, Na Ca Mg, a podobne. Ph krvi neznizujes, to je stabilne na 7.4, odchylka uz 0.2 PH znamena katastrofu v tele. Ale mozes si odkyslovat telo, ktore moze byt podstatne kyslejsie, co sa ukaze na slinach a moci, kde sa prebytky snazi telo vyhodit.
Goji je dobry zdroj mineralov, ako kazde bobulove ovocie, nic ale zvlastneho
Presne zlozenie enzymov v Goji nepoznam, len viem ze je goji surove na enzymy bohate.
Goji je bohate na antioxidanty, a tam je jeho najvacsi prispevok.



7

Re: pravda o goji ?

PH znizuju mineraly, kationy ako K, Na Ca Mg, a podobne. Ph krvi neznizujes, to je stabilne na 7.4, odchylka uz 0.2 PH znamena katastrofu v tele. Ale mozes si odkyslovat telo, ktore moze byt podstatne kyslejsie, co sa ukaze na slinach a moci, kde sa prebytky snazi telo vyhodit.
Goji je dobry zdroj mineralov, ako kazde bobulove ovocie, nic ale zvlastneho
Presne zlozenie enzymov v Goji nepoznam, len viem ze je goji surove na enzymy bohate.
Goji je bohate na antioxidanty, a tam je jeho najvacsi prispevok.



8

Re: pravda o goji ?

Prave v tom videu hovoria ze bakterie v krvi sposobuju jej kyslost a po uziti goji sa krv stava zasaditejsia..takze neviem je to blud?
http://www.youtube.com/watch?v=3X9PiZUBcs0

Naposledy upravil: Sisa 24 (2012-09-10 22:12:16)



9

Re: pravda o goji ?

To je blud, lebo kyslost krvi sa pohybuje od 7,35 do 7.45 maximalne, viac znamena vaznu chorobu.  Pozri napr na
http://drbenkim.com/ph-body-blood-foods … kaline.htm
Telo, lymfa , a podobne mozu byt ale podstatne kyslejsie, takze rozne zdroje mineralov, najma zeleniny, ale aj mnohe ovocia nam pomahaju sa alkalizovat. Kysle telo nepracuje tak dobre , ako mierne zasadite, Kys;le telo naviac straca mineraly a moze to viest k nedostatkom a osteoporoze, okremm inych problemov.
VBseobecne sa tvrdi, ze imunita zasaditeho tela je lepsia, ako kysleho, ale zatial je stale kyslost spajana z nespravnym vyberom potravin a roznymi chorobami, takze neviem, ci je to samotnou kyslostou alebo jej pricinami, pre co ma  kysle telo nizsiu imunitu.
Ja sa pre istotu alkalizujem a to nie len zeleninami, ale aj doplnkami, ako Kalinat a mineraly ma kostiJe totiz dokazane, ze rakovina sa siri v kyslom tele podstatne rychlejsie, ako v zasaditom, a dokonca velmi zasadite bunky potlacia rakovinne procesy, vid alkalizaciu napr chloridom cezia a rubidia. tiez sodou bikarbonou a moje oblubene, draselny bikarbonat, tj kysly uhlicitam draselny alebo novsie(neviem, pre co?) kalium  hydrogenuhlicitan, tj zmes latiny a slovenciny

Naposledy upravil: RNG (2012-09-10 23:37:29)