151

Re: chlamydia trachomatis

Obom vam dakujem smile
No ja som Vam akurat aj chcela napisat, totiz, riadila som sa tym, co mi poradil Pietro a teda, najedla som sa a uzila oreganove kapsule, ale aj napriek tomu, ich citim cely den a mam palenie zahy, alebo ako sa to spravne povie. Uzivam stvrty den NAC + citricidal + oreganovy olej + berberine, no nemam zaobstaranu tu kyselinu na zaludok. Takze prosim o radu v tychto veciach:

1. Mozem v liecbe pokracovat, avsak zatial bez toho oreganoveho oleja? Alebo bez oreganoveho oleja nema zmysel zatial pokracovat v liecbe, kym si nezaobstaram tu kyselinu.

2. poradte mi aku kyselinu si zadovazit na zaludok a ako ju uzivat

3. ak sa mi teda ten oreganovy olej rozpustil uz v zaludku, je to pre mna nebezpecne? mohla som si tym nieco sposobit?
Dakujem smile

Júúúj, ani som Vam nezazelala krasne velkonocne sviatky smile takze pan rng, krasne a prijemne velkonocne sviatky wink

Naposledy upravil: diana5 (2015-04-06 10:36:01)



152

Re: chlamydia trachomatis

Netrap si zbytocne zaludok velkymi davkami oreganoveho oleja, mensie s jedlom asi znesies, nemyslim si ze ti to za tak kratky cas uskodilo, ale silne koreniny vo vysokych davkach nie su dobre na zaludok, preto je treba kysly zaludok a entericky pokryte kapsule, ktore sa v kyslom zaludku nerozpustia.
Na kyselinu pozri napr na betain HCl s pepsinom, napr toto, co aj ja pouzivam
http://www.iherb.com/Now-Foods-Betaine- … l&ic=1



153

Re: chlamydia trachomatis

Inak len pre informaciu, ak to potrebujes surne, tak ten isty, co uviedol RNG, je dostat aj na SK.
Pozri tu: http://www.hoogle.sk/Betain-HCI-s-pepsi … s-d625.htm



154

Re: chlamydia trachomatis

Dakujem obom smile
1. pan rng, tak teraz mam ako uzivat teda ten oreganovy olej?
Predtym ste mi odporucili, aby som uzivala 3 x 2 kapsule.
2. v akych davkach mam uzivat tu kyselinu?
3. mozem pokracovat v liecbe zatial bez oreganoveho oleja? kedze zatial nemam tu kyselinu.
Dakujem smile

Naposledy upravil: diana5 (2015-04-06 17:53:45)



155

Re: chlamydia trachomatis

1. skus teraz uzivat 3x1 tobolku s jedlom, daj si jednu s jedlom a zistis, ci ti nerobi problemy.
2. kazdy si musi tu davku kyselin, nastavit podla seba, je to individualne, davka sa pohybuje od 1-3 kapsul spolu s jedlom alebo ihned po jedle.
3. Podla mna mozes, ved mas aj ine antimikrobialne doplnky a mas aj probiotika, ktore dufam krmis mikrovlakninami.



156

Re: chlamydia trachomatis

Detto.
Cokolvek, co ti pomoze a mozes brat, ber.
NAC znasa skoro kazdy, mikrovlaniny kazdy, a trena ich brat aj tak cely zivot, podobne aj probiotika musi aj tak brat kazdy aspon obcas, inac si nemoze udrzat dobru crevnu floru.



157

Re: chlamydia trachomatis

Dakujem vam chlapci wink
Takze zatial este stale nemam tu kyselinu, cize beriem NAC, citricidal, berberine a na vecer probiotika.
Co ma ale dost trapi, je to, ako sa citim hmm Boli ma cela brusna dutina, je to taka skor pichava bolest, raz to citim v okoli zaludka, raz ako su creva. Ono tieto problemy mam od minuleho roka, kedy som skoncila liecbu antibiotikami a v podstate kratko na to, som skoncila v nemocnici na akutny zapal creva. Na nejaky cas tie bolesti odozneli, ale teraz sa to opat vratilo a taktiez mi robi problem vyprazdnit sa. Neviem, ci tento stav suvisi s tym, ze som brala dlho tie antibiotika a moje creva sa z toho nevedia spamatat, alebo ja robim nieco zle, ale trapi ma to, kedze sa ozaj necitim dobre.



158

Re: chlamydia trachomatis

AB znicia probioticku crevnu floru a tak sa tam usadia rozne skodlive mikroby. Samozrejme tie produkuju rozne toxiny, tj zapalove latky. Ked bolest zacina uz v zaludku, je to dokaz, ze uz tam mas rozne skodlive mikroby premnozene a to sa moze stat len pri nedostatku kyselin. Vynimka su jedine mikroby, co znesu vysoke hladiny kyselin, ako napr helicobacter pilory
Spominas probiotika, ale nepocujem tam o vyzive pre nich, tj mikrovlakniny. A tie probioticke kapsulky su len malicka nasada, co sa musi rozmnozit tisic az 10 tisic krat, aby ti osadili/obsadili celu crevnu floru a tak vytisli ine mikroby.Takze ich musis krmit zmesou mikrovlaknin.



159

Re: chlamydia trachomatis

Dakujem pan rng.
Ono viete co je zvlastne? ze tieto problemy sa mi zhorsili, akonahle som nabehla na liecbu : NAC - 2x denne, citricidal - davala som si do pol litra vody 15 kvp. kedze liter som do seba pocas dna nevedela dat, oreganovy olej 3 x 2 kapsule, berberine 2x denne a vecer tie probiotika. Moze to ale suvisiet  s tym, ze som neuzivala kyselinu, ktoru uz ale zadovazenu mam, takze skusim to samozrejme s nou, bez nej to ani nepojde, pretoze okrem oreganoveho oleja, mi sposobovalo zahu aj NAC.
Tie probiotika, dodrziavala som potrebny odstup, tie 3 hod. brala som ich s jablckom, avsak dalsi moj problem je, ze ked zjem jablko, dostavia sa mi krce + mam velky problem do seba natiskat jablko na vecer. Nie som zvyknuta jedavat po veceroch a aj to male jablcko mi robi problem dostat do seba. Niekedy som si dala namiesto jablcka psyllium, to som si dala jednu polievkovu lyzicu s 3 deci vody. Myslite si pan rng, ze tieto problemy nastali preto, ze som spolu s tymto vsetkym neuzivala prave aj tu kyselinu?



160

Re: chlamydia trachomatis

NAC je sice kysle(acetyl cystein), ale este som nepocul, ze by niekomu sposobovalo palenie v zaludku. Leda ze tam uz mas vredy alebo erozie. Mopzes si to rozpustit vo vode, kde pridas aj mikrovlakniny citricidal a pit pocas celeho dna, ako top robim ja. Ja si do toho dam este ovocny koncentrat na antioxidanty a vitamin C, najma vo forme ester C s boflavonoidmi. A tymto zapijam aj ine doplnky, tj okrem probiotik, ktore beriem osobitne na noc.
Liter vody denne je malo, mozno aj to ti sposobuje tazkosti. Potom ta mozu extra mikrovlakniny dokonca zapiect.



161

Re: chlamydia trachomatis

Dakujem pan rng smile
Tak uz mam zadovazenu tu kyselinu betaine HCL na zaludok, tak som teda zvedava, ako to pojde s nou. Dufam, ze prestanem mat to palenie zahy od oreganovych softgels a citricidalu, pretoze tuto liecbu ozaj potrebujem na tie mrchy chlamydie, ktore sice teraz nemam potvrdene, ale necitim sa zdravo.
Pan rng, este mi prosim poradte, co okrem jablka si mozem dat na noc k uzitiu probiotik, pretoze ja mam vazne velky problem ho do seba natiskat hmm Viem, ze to moze byt napr. psyllium, ale neviem, ci ho mozem uzivat kazdy vecer spolu s probiotikami.

Naposledy upravil: diana5 (2015-04-15 20:08:14)



162

Re: chlamydia trachomatis

Mozes kludne si dat vecer psyllium s probiotikami.

Ja som napriklad dlho pouzivaval arabinogalaktany spolu s probiotikami na noc. Dal som jednu lyzicku (1,5 gramu) do 100 ml vody, to som vypil a potom som to este zapil 200 az 300 ml vody spolu s probiotikami.

Ale ja by som ti odporucal, tak pouzivat inulin, lebo psyllium dost zahustuje vodu, t.j. viac "zapeka" , takze v tomto pripade bude inulin vhodnejsi.

Naposledy upravil: Pietro (2015-04-16 05:48:29)



163

Re: chlamydia trachomatis

Ja beriem mikrovlakniny pocas celeho dna, zamiesane do mojej vody na pitie.



164

Re: chlamydia trachomatis

Dakujem Pietro, dakujem pan rng.
Takze, momentalne beriem :
Betaine HCL -  3 x 1 kapsula denne
NAC - 2 x 1 kapsula denne 
oreganovy olej - 3 x 1 kapsula denne
Berberine - 2 x 1 kapsula denne
citricidal - na pol litra vody 15 kvapiek
Quercetin - 2 x 1 kapsula denne
K-2 - 2 x 1 kapsula denne
Serrapeptaza - 3 x 1 kapsula denne
Cordyceps - 3 x 1 kapsula denne
Nattokinaza - 2 x 1 kapsula denne
probiotika na vecer spolu s psyllium, ktore zamiesam do 100 ml vody a zapijem 300 ml vody.
Chcem sa Vas spytat:
1. Tym, ze som zacala uzivat tu kyselinu HCL, som prestala mat palenie zahy, avsak v priebehu dna mam bolesti v brusnej dutine, nie su intenzivne, ale su caste. Tak neviem, moze to mat na svedomi prave ten oreganovy olej?
2. Stale ked sa napijem trosku citricidalu, mam ihned bolesti brucha. Cim to moze byt?
Dakujem!



165

Re: chlamydia trachomatis

Mozno beries primalo kyseliny s jedlom(betain HCl s pepsinom) a mozno potrebujes brat zaroven aj nejake enzymy s jedlom, navrhujem pancreatin, lebo ten je najblizsie podobny nasmu vlastnemu pancreatinu, co vylucuje pankreas
Roztok citricidalu pi po malickych glgoch cely den.
Na zaciatku mozes mat uhynovu reakciu(herxheimer) ktora ale po par dnoch prejde, ked vyhubis vacsinu mikrobov v tele.
Aj probioticka flora trva niekolko tyzdnov, kym dobre obsadi creva, aj to niekomu docasne sposobuje problemy s nafukovanim.



166

Re: chlamydia trachomatis

Dakujem pan rng smile
Pisete, ze mozno beriem malo kyseliny (betain HCL s pepsinom) - ja beriem 3 x 1 kapsulu, mozem teda zvysit davku?
Ten pancreatin si urcite zaobstaram, viete mi poradit konkretny produkt?
Dakujem!



167

Re: chlamydia trachomatis

Nuz ja mam napr vyrobu kyselin v zaludku skoro nulovu po viacerych zaludocnych chripkach a a pokrocilom veku, takze musim bratr s kazdym jedlom uz 3 kapsule betainu HCl s pepsinom(625 mg), inac riskujem otravu zaludka.
Pancreatin beriem tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=3



168

Re: chlamydia trachomatis

Myslim, ze som na tom podobne, ako Vy smile
So zaludkom som mala odjakziva problemy, dlhe roky ma trapilo prave to palenie zahy, potom som si ale upravila stravovanie a upravilo sa to, ale teraz pri tejto liecbe to opat vyskocilo.
Ja uzivam betaine HCL s pepsinom 648 mg 3 x 1 kapsula, mozem teda zvysit davku na 3 x 2 kapsule?



169

Re: chlamydia trachomatis

diana5 napísal(a):

Myslim, ze som na tom podobne, ako Vy smile
So zaludkom som mala odjakziva problemy, dlhe roky ma trapilo prave to palenie zahy, potom som si ale upravila stravovanie a upravilo sa to, ale teraz pri tejto liecbe to opat vyskocilo.
Ja uzivam betaine HCL s pepsinom 648 mg 3 x 1 kapsula, mozem teda zvysit davku na 3 x 2 kapsule?

Ano, mozes zvysit davku. Ta davka sa pohybuje od 1 az do 3 kapsul naraz spolu s jedlom. Kazdy si to davkovanie musi nastavit podla seba, je to individualna zalezitost.



170

Re: chlamydia trachomatis

Detto.



171

Re: chlamydia trachomatis

Dakujem Pietro, dakujem rng smile
Ak uzijem kyselinu betaine HCL s pepsinom spolu s jedlom, je potrebny casovy odstup od uzitia dalsich doplnkov, ktore uzivam?



172

Re: chlamydia trachomatis

diana5 napísal(a):

Dakujem Pietro, dakujem rng smile
Ak uzijem kyselinu betaine HCL s pepsinom spolu s jedlom, je potrebny casovy odstup od uzitia dalsich doplnkov, ktore uzivam?

Uvedene doplnky mozes bez problemov pouzivat aj spolu s kyselinami (Betain HCl), ale ten oreganovy olej pre istotu si podaj cca 15 minut po uziti Betainu HCl, tak by si uz mala mat dostatocne okysleny zaludok a tak sa lepsie vyhnes, ze sa ti ten oreganovy olej rozpusti uz v zaludku. Ale zapi ho len s malym mnozstvom vody.

Ja vseobecne zapijam doplnky, ktore beriem s jedlom len malym mnozstvom vody, aby som si nerozriedil kyseliny.

A ja osobne som tu nattokinazu pouzival pred jedlom, hoci aj na lacno.



173

Re: chlamydia trachomatis

.



174

Re: chlamydia trachomatis

Dakujem.
Pan rng, opat potrebujem poradit.
Tie doplnky sa maju zapijat len malym mnozstvom vody, coho ja schopna nie som, kedze to su zvacsa velke kapsule a teda :
1. tym, ze zapijem doplnky vacsim mnozstvom vody, aky vplyv to ma? snazim sa kazdu kapsulu zapit len jednym glgom, ale tym, ze ich beriem vela, tej vody napokon prijmem dost.
2. betaine HCL s pepsinom sa moze uzivat az 3 kapsule s jedlom, ale kolko krat za den takto mozem uzit tu kyselinu?
3. este raz zopakujem, co uzivam :
- vitamin A, 2 x do tyzdna
- zinoc, 1 kapsulu denne
- vitamin D-3, 2 kapsule denne
- lutein 1 kapsulu denne
- betaine HCL s pepsinom 2 kapsule spolu s jedlom 3 x denne
- NAC 2 kapsule denne
- oreganovy olej 2 x 1 kapsula denne
- berberine 2 kapsule denne
- citricidal 15 kvapiek na pol litra vody
- probiotika na vecer s psyllium, ktore zamiesam do 100 ml vody a zapijem 300 ml vody
- quercetin 2 kapsule denne
- k-2 2 kapsule denne
- serrapeptaza 2 kapsule denne
- cordyceps 2 kapsule denne
- nattokinaza 2 kapsule denne
a teda, ak uzijem tieto uvedene doplnky spolu s betaine HCL s pepsinom, je to dobre, ale po urcitom case, citim mierne palenie zahy, neviete mi poradit, co v tomto pripade robit? ako mam ,,utisit,, potom to palenie zahy?
Okrem toho, ako som uz v predchadzajucich spravach napisala, ma vzdy boli zaludok po tom, co si dam glg citricidalu, bojim sa, aby som si viac neuskodila, ako pomohla, kedze ste spominali aj tu otravu zaludka, alebo to, ze je nebezpecne, ak by sa mi oreganovy olej rozpustal uz v zaludku. No, som uz mierne zufala hmm



175

Re: chlamydia trachomatis

Nuz zrejme neberies dost kyseliny, ja som tiez musel zvysit na 3 kapsule s jedlom, lebo po dvoch som tiez este stale citil zaludok
Na hojenie zaludka odporucam pozut 2 tablety DGL 15 minut pred jedlom.
Mozna mas helikobakter, co poskodzuje steny zaludka. Ten sa da vyhubit pitim koloidnej striebornej vody, 4 x denne 1/4 deci na prazdny zaludok.



176

Re: chlamydia trachomatis

Dakujem!
Minuleho roku v novembri som bola na gastro vysetreni a na helikobakter som mala vysledky negativne, tak neviem.
Mam nejake otazocky opat na Vas pan rng :
1. zvysila som davku na 3 kapsule betaine HCL s pepsinom, zahu nemam, ale bolest zaludka pretrvava a tak sa pytam pan rng, mam v liecbe pokracovat?
2. mam pre istotu zacat pit aj koloidnu striebornu vodu?
3. mozu mat doplnky, ktore som uviedla vyssie v mojich prispevkoch, mat vplyv na plet?
Dakujem pan rng smile



177

Re: chlamydia trachomatis

1. ano
2.ano
3. ano



178

Re: chlamydia trachomatis

Dakujem smile
Musim sa poopravit, zle som totiz polozila otazocku ohladom vplyvu na plet, ze vitamin A a zinoc maju vplyv na plet viem, ale :
1. zaujima ma, ci liecba : NAC, citricidal, oreganovy olej, berberine, ma vplyv na plet? a teda negativny
2. odkial si mam zadovazit tu koloidnu striebornu vodu? priznam sa, ze som o nej pocula prvy krat.
3. este ma zaujima, ak beriem 3 kapsule betaine HCL s pepsinom, kolko krat za den mozem takto uzit tuto davku?
4. a este taka pre mna neprijemna otazocka, ale tak musim, mam riedku stolicu, predpokladam,ze to suvisi prave s liecbou NAC, citricidal, oreganovy olej, berberine, je to v poriadku?
Dakujem velmi pekne pan rng smile



179

Re: chlamydia trachomatis

1. oregano potlaca candidu, tj zmensuje pravdepodobnost acni. Citricidal, tj roztok naneseny na kozu sterilizuje, tj zabranuje hnisaniu acni. Berberine brany ustne zlepsuje crevnu floru tj tiez mozu zlepsit kozu.
2.Viac okolo koloidneho striebra pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/k/koloidne-striebro
3 betainu HCl beries s jedlom tolko, kolko potrebujes, tj tolko, kolko ti nevyluci zaludok. Ja osobmne mam znicenu prakticky uplne vyrobu kyselin v zaludku, takze musim brat s kazdym jedlom 3 kapsule. Pred 2 rokmi mi stacila len jedna, ale presiel som cez 2 "zaludocne chripky" , co mi znicili vyrobu kyselin prakticky uplne
4. riedka stolica je ked sa telo snazi vyhodit rozne neziaduce mikroby z creva. Odporucam brat mikrovlakniny a probiotika



180

Re: chlamydia trachomatis

Dakujem pan rng smile
Preto som sa pytala, ci liecba, ktoru mam moze zhorsit stav pleti, pretoze vsimla som si, ze odkedy uzivam vsetky tieto doplnky, ktore som uviedla vyssie, mam vysypane cele čelo, nic len čelo, predtym som ho mala ciste a teraz vyzeram ako keby som prisla do puberty smile tak snad sa to ukludni.
Taktiez, pri brani tejto liecby, mam bolesti v podbrusku, moze to suvisiet s tym, ze tam prebieha uhynova reakcia?
Dakujem!

Este dodam, ze, ano, mikrovlakniny uzivam, beriem psyllium a samozrejme aj probiotika.

Naposledy upravil: diana5 (2015-05-01 15:27:36)



181

Re: chlamydia trachomatis

kED ZABIJAS HROMADY MIKROBOV, SPLODINY Z NICH SA DOSTAVAJU DO OBEHU A TO SA DOCASNE MOzE PREJAVIT AJ NA PLETI. tO ISTE JE PRI ENZYMATICKOM CISTENI TELA



182

Re: chlamydia trachomatis

Dakujem. Predpokladala som, ze to bude suvisiet s tymto smile Tak len dufam, ze plet sa mi da coskoro dohromady a bude, ako predtym smile
Pan rng a co tie bolesti v podbrusku? Je to kvoli tej uhynovej reakcii?



183

Re: chlamydia trachomatis

Pokial sa ti nemapravi probioticka flora v crevach tak samozrejme mozes mat bolesti v crevach, kedze tam mas este stale nejake skodlive mikroby. No a samozrejme aj uhynova reakcia, lebo ked nahradzas tie rozne mikroby v crevach, tieto musia samozrejme uhynut. Dobra crevna flora trva nasadit aj viac ako  2-3 tyzdne.



184

Re: chlamydia trachomatis

Rng, pisala som nedavno ohladom mojich gynekologickych problemov, napisem cely priebeh najprv mi zistili v pošve enterokoky, e-coli liecila som to unasynom a tarofloxom, o tyzden po liecbe som dostala streptokoka agalactiae vyliecil sa penicílinom, následne klebsiellu pneumoniae liečila sa augmentinom, ale nezabral, a najnovšie mi zistili chlamýdiu trachomatis + klebsiella pneumonia tam stale je, bolo mi povedané, že chlamydia bola maskovaná všetkými tými uvedenými baktériami, prosím ta čo si o tom myslíš? beriem ciphin 500 mg 2x denne, dnes ho beriem uz 22-ty deň, od 10-teho do cca 20-dna brania ciphinu som sa cítila lepšie, ale teraz sa to nejako zhoršuje, začalo ma páliť pri močení, v pošve znova nepríjemné pocity, prosím ťa čo si o tom myslíš, pomôže mi ten ciphin to vyliečiť?  ďakujem veľmi pekne

Naposledy upravil: bebuľka (2015-05-02 01:24:39)



185

Re: chlamydia trachomatis

ATB sice nicia mnohe bakterie, ale nie vsetky, zialbohu. Niektore bakterie a ine mikroby dokonca podporia
Bezne podporia VRE, MRSA, clostridium Difficile, plesne a kvasne infekcie/candidy a tvorenie L-foriem roznych bakterii
Podporia to najma tym, ze znicia ich prirodzeneho nepriatela, probiotika. Chlamidie celkove znizuju imunitu, pre to sa cloveka chytioa aj rozne naklazy, co by telo normalne zvladlo. Takze ich vynicit je prvorada uloha.  Pozri na predosle prispevky, ako na to.
A tiez nasadit probiotika, ktore si si znicila antibiotikami a podporovat ich rozmnozovanie branim zmesi mikrovlaknin.
Popritom samozrejme mozes adresovat aj rozne sekundarne infekcie, ktore si dostala kvoli chlamidiam a ktore si si vypestovala pouzitim atb.



186

Re: chlamydia trachomatis

Dakujem.
Pan rng, taku otazocku mam, ak si dam glg toho citricidalu, ako dlho mam cakat, aby som sa mohla napit cistej vody?
Ja som doteraz v podstate hned, ako som si dala glg citricidalu, sa napila aj cistej vody a to som zrejme robila nespravne.
Dakujem.



187

Re: chlamydia trachomatis

Len celkova davka citricidalu za den je podstatna, nie jej zriedenie. Rozdelenie na vela davok je dolezite pre to, aby sa do criev nedostala naraz vysoka koncentracia, ktora by mohla poskodit niektore probiotika



188

Re: chlamydia trachomatis

Dakujem.
Pan rng, co sa tyka toho koloidneho striebra, to zafarbenie koze a vlasov je dufam docasne, ano?



189

Re: chlamydia trachomatis

Zober si napr 20 ppm striebro, tj 20 mg na liter. Na jeden gram by si musela vypit v kratkom case 50 litrov tejto vody.
Takze to je blbost, z normalnej 10-20 ppm koloidnej striebornej vody obcas pouzivanej nemozes dostat ziadnu argyriu



190

Re: chlamydia trachomatis

Pan rng, popri doplnkoch, som musela zacat brat betaine HCL s pepsinom, kedze som mala palenie zahy, zo zaciatku bolo vsetko v poriadku, zaha sa utisila, ale posledne 2 dni mam taky problem, ze, ak si zoberiem kapsulu betaine HCL s pepsinom spolu s jedlom, tak do par minut citim palenie zahy. Nerozumiem tomu. Doteraz ma palila zaha, pretoze som tu kyselinu nebrala pred uzitim vsetkych tych doplnkov a teraz ma pali zaha uz aj pri uziti kyseliny. Na zaciatok som brala len 1 kapsulu kyseliny, potom 2, ale kedze som stale citila mierne palenie, zvysila som davku na 3. Co mam teraz robit? Mam opat vyskusat znizit davku kyseliny?
Dakujem.



191

Re: chlamydia trachomatis

Ked nemas ziadnu kyselinu, nema co palit. ked si zoberies primalo, tak uz ma co pal;it. ked si zoberies dost, tak kvasenie a hnitie v zaludku sa nekona, uzaver medzi zaludkom a pazerakom sa pevne uzavrie, tj nemozes mat ani bolest zaludka zo zapalov  ani palu v pazeraku.
Problem je naj,a, ked s jedlom hodne pijes, lebo to rozriedui kyseliny pod koncentraciu, kde sa udrzia v zaludku kvasne mikroby a tak kvasenim vyvinu plyny co cez nedobre uzavrety ucaver pretlacia obsah zaludka do pazeraku.
Skus brat betaine tesne pred jedlom, aby sa jedlo nedostalo do nekysleho zaludka, aj ta kapsula potrebuje vyse 10 minut, aby sa rozpustila. A nepi s jedenim, alwe az 0 3 hodiny neskor a to hojne a len cistu vodu, podla moznosti.Aby si nanesenim mikrobov s napojom nezacala znova kvasny alebo hnilobny proces.



192

Re: chlamydia trachomatis

Dakujem!
Pan rng, to po kazdom jedle nemam pit nasledne 3 hodiny, alebo len po hlavnom?

PS : ano, pijem len cistu vodu.



193

Re: chlamydia trachomatis

Ked nepijes s jedlom, mas o to hustejsie zaludocne kyseliny. A tie znicia vsetky mikroby na jedle, tj kvasenie a hnitie v zaludku sa nekona.
Nuz neostava ti nic ineho, ako skusat a zistit kolko a kedy si potrebujes doplnit. Ja som si kedysi doplnoval len 1 kyselinu s hlavnym jedlom, ale minuly rok som presiel cez dve zaludocne chripky a teraz si musim doplnovat az 3 kapsule s jedlom a to aj dokonca mensim. Jedine, co sa odvazim jest bez kyselin je jedno jablko, bez pitia vody. Takze urcite minimum kyselin sa mi este predsa len musi vyrabat.
Ale vacsie jedlo, najma bielovinne bez kyselin zmamena velke paly a dokonca otravu zaludka a neskor samozrejme hnacky, ked sa tu nahnitu zmes jedla snazi telo vyhodit.
Nuz je to patalia, poriadna



194

Re: chlamydia trachomatis

Dakujem Vam.
Budem teda skusat, dnes som opat zacala s jednou kapsulou betaine, tak uvidim.
Este pan rng potrebujem vediet, ako to je s tym pitim vody, pisete, ze po jedle nemam pit vodu 3 hodiny, myslite tym ale len po hlavnom jedle, alebo po kazdom jedle? pretoze to si neviem predstavit, aby som po kazdom jedle nepila 3 hodiny, to by som len velmi malo tekutin prijala a ja denne vypijem tak 2 a pol litra cistej vody. Tak ako to teda mam robit?
Dakujem!



195

Re: chlamydia trachomatis

Nuz ked pijes vodu pred jedom tesne alebo po jedle, tak si rozriedis kyseliny natolko, ze ti nevytlcu rozne mikroby, co dostavas na surovych jedlach.
Samozrejme tym myslim hlavne jedlo, lebo mensie jedla nie su problem, kdeze je menej jedlam,v zaludku a teda netreba na to tolko kyselin.
Ale ked aj tak chces pit alebo jest polievky, tak si musis dat o tolko viac kyselin, aby si predisla rozmnozovaniu sa mikrobov v zaludku.



196

Re: chlamydia trachomatis

ďakujem veľmi pekne RNG, na chlamýdiu v pošve som brala ciphin 500 mg dvakrát denne po dobu 35 -tich dní a chlamýdiu stále mám aspon teda podľa výsledkov,  a ani ja sa necítim dobre, páli ma aj pri močení aj v pošve, chcú mi nasadiť doxyhexal, prosím porad mi aký interval má byť od dobratia poslednej tablety ciphinu a začatím doxyhexalu, niektorí tvrdia, že tri dni prestávka medzi atb, lebo by mi mohla chlamydia spôsobit napr. streptokoka ako predtým, iní hovoria, že týžden má byť pauza medzi atb, ako by si prosím odporúčal? teda na ktorý deň od dobratia ciphinu by som mala začať brať doxyhexal?  a ako dlho, koľko dní? aby to už konečne vyničilo tú zákernú chlamýdiu trachomatis? Ďakujem veľmi pekne



197

Re: chlamydia trachomatis

Nuz ja osobne atv neodporucam vobec ale nahradzam ich roznymi prirodnymi antimikrobialnymi, najma citricidalom (35 kvapiek toho praveho do litra vody)
a extraktom z olivovych listov(3 x 300 mg oleuropeinu),
pripadne monolaurinom (2 x 5 gramov)
a berberinom ( 2 x 1 gram)
samozrejme s odmaskovacom serrapaptazou, inac sa rozne maskovane infekcie nedaju znicit.

Atb ti znicili nasu prirodzenu obranu, probiotika, ktore nam vytrabaju az 70% vsetkych obrannych latok, takze si ich co najskor obnov nasadzanim silnych probiotickych doplnkov a branim zmesi mikrovlaknin, aby sa rozmnozili probiotiak aspon 1000 nasobne s tej malickej kapsulky az na vahu 1 kg, co maju normalne osadene creva.



198

Re: chlamydia trachomatis

Dobry den pan rng smile
Tak, po dlhsej dobe sa Vam ozyvam.
Onedlho idem na preventivu ku gynekologovi, tak som zvedava, ci budu vysledky na chlamydie pozitivne. Snazim sa uzivat vami poradene doplnky, okrem inych, na tie chlamydie ten citricidal, ktory, pripominam, si davam 14 kvapiek do pol litra vody + NAC - 2 kapsule denne + Berberine - 2 kapsule denne + oreganovy olej - 2 kapsule denne
Uzivam to uz nejaky ten cas, zatial sa necitim uplne dobre, niekedy mam bolesti v podbrusku, caste svrbenie, niekedy pocitujem aj palenie, tak teda uvidim, ako dopadnu tie vysledky.
Pan rng mam zadovazene tieto enzymi http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=5 neviem, ci som zvolila spravne, poradte mi prosim, ako ich uzivat,aby som ich brala spravne? chcem ich uzivat na precistenie.
Dakujem!



199

Re: chlamydia trachomatis

pan rng, prosiiim, asi ste na mna zabudli smile prosim prosim, odpovedzte mi na moju predchadzajucu spravicku, ak budete mat na to priestor, dakujem! smile



200

Re: chlamydia trachomatis

Ahoj Diana,

tie enzymy co si kupila su urcene hlavne na podporu travenia. Ale nevadi, daju sa pouzivat aj na cistenie tela, ale s tym rozdielom, ze ich nedavas spolu s jedlom, ale musis ich dat na prazdny zaludok.
Cize vysvetlim, kedze davka na ucinne cistenie tela je 12 gramov pankreatinu za den, a v jednej kapsule je 2 gramy pankreatinu, tak to vychadza 3x2 kapsule za den.

Takze rano nalacno si das 2 kapsule zapijes poharom vody a najskor o 1,5 az 2 hodiny sa mozes najest. A takto to robis podobne pocas dna, cize ked sa naobedujes, tak aj o dve mozno az tri hodiny si das znovu 2 kapsule pankreatinu a o 1,5 az 2 hodiny sa mozes najest, a takto vlastne dalej pokracujes.