1

Téma: chlamydia trachomatis

máte s tým niekto skúsenosti? ako postupovať, čo brať proti tomu..



2

Re: chlamydia trachomatis

roztok GSE, oreganovy olej a NAC z doplnkov. Inac rozne atb a ine antimikrobialne su tiez ucinne.



3

Re: chlamydia trachomatis

brala som tri tyzdne ciprinol v kombinacii so sumamedom, ale nepomohlo. mam to asi uz chronicke, a predpokladam
ze je potrebne brat minimalne 3tyzdne doxybene v kombinacii s niecim. tak ak by niekto mal skusenost s tymto..

a ake antimikrobialne by sa dali este brat? je potrebne si robit aj výplachy?



4

Re: chlamydia trachomatis

mam doplnit napriklad aj d- manosu?



5

Re: chlamydia trachomatis

neviem ci mozem brat dalsie ant, bola mi zistena z rozboru z krvi candida v crevach, a som velmi unavena, spomalene reakcie, prave zacinam drzat proticandidovu dietu (nove temu som zalozila preto, lebo o chlamydii trachomatis tu stara nieje)



6

Re: chlamydia trachomatis

V prvom rade po silnych atb ti radim si obnovit dokladne crevnu floru nasadenim kvalitnych probiotik a jedenim mnozstva mikrovlkaknin na ich rozmnozenie a podporu. Inac sa ti rozmnozia v crevach ine, neziaduce nahodne kultury, samozrejme aj candidy.

Slovo chronicke pouzivaju lekari ako vyhovorku, ked nieco nevedia vyliecit. Doporucene doplnky to sle velmi pravdepodobne vyliecia, najma s dostatocnymi davkami odmaskovaca NAC, lebo bez odmaskovanie mnohe nakazy nase telo nevnima a ani rozne atb a antimikrobialne latky sa do nich nemozu ucinne dostat.

A to vsetko bez znicenia probiotickej crevnej flory, tj bez znizenia imunity, lebo probiotika nas ochranuju proti nakazam nielen v crevach ale aj v celom tele, kedze vyprodukuju az 70% vsetkych obrannych latok pre telo, viac nez je samotne telo schopne.

Znicenim probiotik sa casto v tele premnozia nehatene ako nasledok antibiotik rozne parazitrne kultury,ktore su na atb rezistentne, a  ktore by probiotika inac vyhubili alebo aspon ucinne potlacili, tj  atb casto podporia candidy, plesne, VRE, MRSA, clostridium difficile, rozne biofilmy  a ine tzv "nemocnicne/nocosomialne " nakazy, ako su zname  a obavane v lekarskej komunite a tajene pred pacientami.
Dokkonca atb, co utocia na plaste bakterii vytvoria podmienky pre vznik bezplastovych foriem tychto bakterii, ktore sa schovaju a obrnia v bunkach ako vnutrobunecne parazity, L-formy, ktore je velmi tazko vobec diagnizovat a este tazsie vyhubit.

Naposledy upravil: RNG (2012-09-08 22:57:37)



7

Re: chlamydia trachomatis

ano to je pravda, budem rada ked sa budem citit aspon tak ako predtym, ked som zacala brat tie ant.

tak na chlamydiu trachomatis beriem zatial toto:

GSE od Nutribiotic, 60 kvapiek do litra  vody
oreganovy olej 3x3 cps. s 55perc. cavacolu
600mg NAC

tiez beriem propolis, echinaceu, capucinku, co antimikrobialne by som mohla este pridat?
lebo budem musiet znovu objednat a ze co este k tomu.
mam pridat napr. aj d - manosu alebo nieco podobne?

Moze mat GSE uhynovu reakciu hned pri prvych dvoch troch glgoch? no ja som musela ostat doma z prace,
lebo mensia dezorientacia u mna nastala.

Ďalej mam streptokok viridans a haemophilus parainfl. a neiseria pharingis,
myslim ze kvoli tymto zacala uhynova reakcia v hrdle..

Tiež mam candidu, zacala som drzat dietu protisacharidovu..vedeli by ste poradit co v pripade takejto diety ranajkovat,
obed a veceru to sa da, ale rano sa moze napr. aspon kefir, alebo acidko z mliecnych produktov?

Takze na vsetko spolu beriem:

rano na lacno:
-best digestiv enzymes od Doctor best -2x
-probiotika Candida balanc od Symbiotic - je toto dostatocna nahrada za Candex?
-vlakninu s colostrom

potom v priebehu dna:
3x2 caps. oreganovy olej s 55per. carvacrolu od NOW
3x3c capsule extrakt z olivovych listov s 18perc. oleuropeinu od NOW
2x2 caps. ester C
2x600 NAC
2x2 krill olej
3x3 capsule kokosovy olej alebo 3 lyzice ak som doma a dam si do jedla
-medzitym vlaknina, jablcny pektin, selen, zinok, jod, vitamin E, D, chlorela, spirulina


vecer pred spanim:
-probiotika s jablkom
-vlaknina
-2x Candida balanc

Je to v poriadku takto?



8

Re: chlamydia trachomatis

Mas toho plno, aj co sa tyka doplnkov aj co sa tyka roznych mikrobov. Takze sa nediv Herxheimerovej reakcii, na stastie to trva len par dni, lebo potom sa telo odmori a aj tych mikrobov je podstatne menej.
Candida balance je lactoferin a zmes roznych probiotik..
Candex je velmi silna zmes enzymov rozbijajucich bunkove steny candidy a roznych plesni(celulaza a hemicelulaza)
Takze su to uplne ropzdielne vyrobky s uplne inaksim ucinkom.
Drz sa a davaj pozor na tie sacharidy, a mikrovlakniny ber co najviac,rozne, to ti rozmnozi tie uzitocne probiotika z miligramov na plne osadenie criev, tj az jeden kg a pre candidu, plesne a ine nezostane miesto, lebo ich oslabene(nedozivene) vytlacia.
Inac Candex sa berie na prazdny zaludok, aby sa nevycerpal na rozklad vlaknin/mikrovlaknin, ktore tiez obsahuju celulozu a hemicelulozu .

Naposledy upravil: RNG (2012-09-10 17:24:19)



9

Re: chlamydia trachomatis

Dakujem za odpoved.
No prave som sa docitala, ze branie chloreli, ktora obsahuje zelezo, nie je dobre ak ma clovek nejake bakterie, lebo oni sa zelezom zivia a rozmnozuju sa, takze chlorelu a spirulinu vysadim. Je to naozaj tak? www.nutraceutica.sk/sk/nutaceutika_vo_vyzive/chlorella/kedy-neuzivaz-chlorellu.aspx

a co hovorite na tento rybi olej tekuty s jodom, vyzera dobre, a nieje az taky drahy, obsahuje aj vysoke mnozstva dha
www.nutraceutica.sk/sk/produkty/omega_3_rybi_olej/rybi_olej_s_organicky_viazanym_jodom.aspx

a tento jodis concentram, miesto jodu v tabletkach, som racej za tekute alebo praskove zmesi, je tento dobry:
http://www.pkr.sk/jodis_koncentrat.html



10

Re: chlamydia trachomatis

a colostrum obsahuje tiez zelezo?

tie vitaminy ako selen, zinok, atd. beriem len tak ze 2 druhy jeden den, 2 druhy den, 2 treti den, aby toho nebolo az tak vela..

a vlakniny mam inulin, psylium, pektiny, a chcem si objednat arabinogalactan a glucomanan..lebo mam aj casto odgrgavanie, takze aj na traveni musim popracovat, tam bude asi potrebne potom to DGL, triphala a aloe vera..



11

Re: chlamydia trachomatis

Zase da;lsie blbosti a polopravdy. Samozrejme vyziva funguje aj pre bakterie, nie len bunky nasho tela a prave chlorellu pouzivaju napr japonci pri roznych ochoreniach. keby to bol problem zeleza, tak nemozes jest ani maso ani rozne zeleniny, lebo tie maju v sebe plno zeleza.
Ten rybi olej s jodom je dalsi slaby zdroj jodu, predavany besne draho, kedze sa jedna o rafinovany(cisteny) rybi olej a m,alicko jopdu, aby to neprekrocilo tu mylnu oficialnu dennu  davku 150 mikrogramov  z roku 1948.
To iste sa tyka toho Jodis koncentratu kde je v litri podla opisu vyrobcu
"1liter JODIS – KONCETRÁTU obsahuje 15 000 – 20 000 µg." a v kavovej lyzicke(5 ml) teda sotva 100 mikrogramov, co je mizerne malo.
.A zlozenie je
Zloženie : artézska minerálna voda, zlúčeniny prírodného jódu (KI,NaI,KIO3,NaIO3)", tj anorganicke jodove zluceniny. Na tom nevidim nic patentovatelne ani specialne, okrem moznej registracie mena(tj patentovany nazov)

Nuz ale aj trochu je lepsie ako nic, hoci voci tomu, co napr Japonci dostavaju z jedla v priemere , co je 13.5 MILIGRAMOV DENNE, by si musela vypit skoro celu flasu toho "unikatneho patentovaneho" roztoku, ci priemyselnespracovaneho rybieho oleja.
Na seriozne doplnanie jodu odporucam najma transdermalne jodovu tinkturu, jest kelp(lyzicka kelpu=asi 3-4 gramy obsahuje od 7 do 24 miligramov jodu, podla druhu a miesta zberu kelpu.
Okrem kelpu, jodovej tinktury, ked pozres na tabletkovu formu, tak su davky az do 50 MILIGRAMOV, nie mikrogramov, pozri napr na
http://www.iherb.com/Optimox-Corporatio … lets/23905
alebo slabsi
http://www.iherb.com/Optimox-Corporatio … ets/23903, ktory obsahuje v jednej tablete tolko, co Japonci dostavaju denne v priemere.



12

Re: chlamydia trachomatis

aha, tak dobre ze som si ich potom neobjednala.

tak si objednam potom Iosol skin, a skusim na kozu to pouzivat.
je vhodna napr. tato?: http://www.iherb.com/TPCS-PT-Skin-Iosol … l-oz/15053

a ostanem pri krill oleji.



13

Re: chlamydia trachomatis

Ja by som radsej zostal s tymto, kde nie je napisane, ze nie je vhodny na vnutorne pouzitie
http://www.iherb.com/TPCS-Iosol-Formula … 30-ml/4785
POtom ti hovori jasne, kolko je jodu v kazdej kvapke, tj priblizne 2 miligramy
http://www.iherb.com/TPCS-Iosol-Formula … 30-ml/4785
A ten sa da pouzvat podla vyrobcu aj na pitie.
Osobne nemam velmi doveru na produkty, ktore sa nedaju pouzivat vnutorne, lebo cez kozu sa aj tak do vnutra dostanu.



14

Re: chlamydia trachomatis

tak myslim ze to zabera, no vcera rana som mala silnu herx reakciu, bolest hlavy, zimnica s teplom, hnacka, no potom ak to vyslo von tak som zobrala psylium a preslo to za par minut.

no ak vypijem len pohar vody z toho litra kde mam uz narobene GSE co by som mala vypit akoze za cely den,
tak mam taky stav ako keby som bola opita, doma mi to nevadilo, to som bola na slnku a tak, no v praci to nieje celkom mozne, ani sa mi nic nechce, ani sa neda tak robit, je to akože tá herx reakcia?

tak a mozem to vynechat tak na dva dni kym budem v praci,
a potom znovu pokracovat cez víkend, nebude to vadit ked to takto vynecham?



15

Re: chlamydia trachomatis

alebo ak by som si to otocila, ze zacnem az ked pridem z prace a doobedu budem davat probiotika a potom poobede a vecer GSE a ostatne. (tie som obmedzila zatial na polovicu, potom postupne zvysim)

viem ze sa probiotika rozmnozuju najlepsie v noci, ale aspon zatial kym si nevybavim dlhsie volno z prace..



16

Re: chlamydia trachomatis

Zuzanna, odporucam teda, aby si znizila davku na polovicu, ale musis to pit po malickych glgoch cely den, nikdy nie naraz, lebo to ti moze znicit aj probiotika. Samozrejme 30 kvapiek menej, nez 60 kvapiek na liter vody.
Probiotika je najlepsie brat na vecer s jablkom, tesne pred spankom. Ked to prestanes brat uplne, das moznost mikrobom sa znova rozmnozit, tentokrat tym, co su odolnejsie a prezili to. Tj postupne si vyslachtis velmi odolne, a to nie je prave najlepsi napad.



17

Re: chlamydia trachomatis

Dobry den,
po tych piatich dnoch sa citim presne tak ako ked som brala ant doxy 7dni, takze mam nieco co reaguje na antimikrobialne latky, no teraz neviem ci mam herx reakciu, alebo co je to vlastne. energie mam teraz kus viac, no hlava je na tom horsie, take spomalene reakcie. GSE som uz nemohla dalej brat, lebo fakt som sa z toho uz necitila dobre, tak teraz neviem ako mam pokracovat. mozno nastal teraz prave ten cas ze sa odmaskovali bakterie a mala by som uzivat dalej aspon extrajt z olivovych listov.. no bojim sa ze by sa to mohlo este zhorsit. cakam aj na vysledky ohladom boreliozy, mala som kliesta ale bez flaku a od vtedy sa citim tak ako teraz.. lebo myslim ze kvoli tym streptokokom v hrdle by som sa necitila az tak zle, ze by to nerobilo az taku reakciu, tak asi prichazdaju do uvahy aj tie borelie. co myslite?



18

Re: chlamydia trachomatis

Nemam sklenenu gulu na to aby som vedel presne co mas, ale podla mnohych priznakov mas velke mikrobialne zamorenie , mozno aj paraziticke, lebo klieste prenasaju aj parazity a virusy, nielen boreliu, a preto tie rozne alergie a nizka imunita. A jasne prejavy uhynovej reakcie, velmi silny Herx.(teploty, malatnost, = pocity akoby  otravy alebo virusoveho napadnutia)

V konecnom dosledku teda by sok ti odporucal brat odmaskujuci aminokyselinu  NAC a extrakt z olivovych listov, od malej davky az po vysoku, podla toho, ako ti to telo a Herx dovoli..
Ine nakazy popri Borelii a prpblemy  su len sprievodne, pokial neporazis boreliu, nemozes porazit permanentne ine, lebo tieto sa v tele uchytia pre boreliozou znizenu imunitu.
Presne to iste plati aj pre chlamidie a L-formy, ciastocne aj pre mykoplazmy a niektore zriedkavejsie virusy, ako dnes pliaga HIV, ktory sa schovava v bielych krvinkach).

Naposledy upravil: RNG (2012-09-16 19:21:13)



19

Re: chlamydia trachomatis

Tak tie ostatne dufam ze nemam, mam 6 rokov toho isteho partnera, aj tie chlamydie tr. to tiez neviem ako som chytila, mozno som to mala aj skor zo sauny alebo term. bazena, aj tak sa to da vraj chytit, len potom sa to prejavilo..



20

Re: chlamydia trachomatis

Je ti jasne z tych herx reakcii na antimikrobialne, ze mas cv tele silnu nakazu a dobre zamaskovanu, pomalu, dost spabo sa prejavujucu, takze ju ani tvoj obranny system neregistruje, pokial ju neodmaskujes.
A to musis raz urobit, ak sa jej chces zbavit, aby ta casom uplne neskriplovatela.

Nie si prva ani posledna, co take rozne v tele mas, dnes to ma vacsina ludi, bez toho ze by to lekari vedeli ucinne diagnozovat alebo  liecit. U starsich pacientov to zvaluju na rozne "autoimunne", starobu atd. Vacsina mojichj proatelov v mojom veku trpi na rozne bolesti, ktore lekari kludne pripisu veku a adresuju ich maximalne NSAID(aspirin a podobne)
Pritom su to nasledky najma vnutrobunecnych parazitov, roznych mykoplaziem,L-foriem, rozneho zamorenia, oslabenej cirkulacuie a podobne.

A to vsetko sa da velmi ucinne adresovat, zialbohu nie chemickymi liekmi, ale vyberom potravin, potravinovych doplnkov a zmenou cinnosti, co samozrejme lekarov vobec nezaujima, to su veci, o ktorych nemaju casto ani sajnu.

Teda CEST VYNIMKAM je tu velmi na mieste, lebo prakticky vsetko, co tu pisem su vedomosti od tej malej skupiny lekarov, co si nasli po case iny pristup k udrzbe zdravia a lieceniu.
A to aj napriek prenasledovaniu svojich kolegov a prakticky celej lekarskej komunity, ktori by ich radi umlcali , lebo im kazia "bussiness"

Takze len ber NAC a ine, pokial nevynicis tie pliagy, co mas v tele



21

Re: chlamydia trachomatis

Dnes mi zistili histaminovu intoleranciu...a test na boreliozu som mala znovu negativny, ale bola to zase len Elisa, som myslela ze mi robia aspon WB, ale zistila som ze nie, tak ten si dam mozno este urobit pre istotu..

no ked sa na to spatne pozriem co som jedla posledny tyzden, vajcia, kuracie maso, paradajky, jogurty, orechy,
presne to co sa pri tejto diete jest nemoze, aj ked psenicu som nejedla, tak mi bolo asi aj z toho zle a GSE to uz bola asi ta bodka z coho mi bolo fakt cudne, na to mam asi potom tiez tu alergiu?



22

Re: chlamydia trachomatis

Nechapem, co zo spomenuteho nemozes jest pri chlamidiach? Dokonca ani kvasnych infekciach(tj okrem jogurtu, ktory by som pri intenzivnej protikandidivej asi neodporucil, najma prichutene yogurty. Ked ti z toho bolo zle a nebolo to z Herxheimerovej reakcie, tak mas problemy s travenim, najma nedostatok kyselin v zaludku, kde sa vsetky problemy zacinaju pre premnozenie roznych mikrobov, ktore inac kyselina znici.
Histaminovu intoleranciu ma vela ludi, ked sa vyhybas potravinam, kde sa rozmnozili rozne kvasne kultury, ktore obsahuju tie drazdive bielkoviny, tak nemusis pouzivat nic. Cerstve jedla nesposobuju potravinovu histaminovu reakciu A prinajhorsom si zober s takymi jedlami doplnok Daosin alebo Histame, co tie histaminy v potravinach rozlozia, ked uz ti telo nevyraba z nich dost.
Nezabudaj brat NAC !!!!



23

Re: chlamydia trachomatis

Dobrý večer. Po prečítaní vyššie uvedených článkov som asi dosť zámorena ktovie čím všetkým. Mala som chlamydie a mám zlatého stafylokoka. Okrem toho určite aj candidu. Neviem čo všetko este mám ale vzhľadom na moje problémy asi veľa. Diétu dodržiavam už dlho a zlepšilo sa to. Ale diéta žiaľ nestačí. Užívam vsetky vitamíny ktoré doporučujes na viralnu imunitu. Trávenie si tiež napravam. Užívam pancreatin a citrusove pektiny, na noc probiotika. Mám chvalabohu kazdy deň stolicu a cítim žalúdok ok. V čom je u mňa problém je že nedokážem užiť vašu dávku doporučenych doplnkov: oregano oil v tobolkach, olivový extrakt z listov, GSE. Dala som si do 2 dcl vody 4 kvapky a večer som cítila strašne teplo. Na druhy deň ma neskutočne bolela béla chrbtica hlavne hore ako po svalovké. Cítila som aj ľavý bedrovy kĺb až k palcom na nohe. Dnes je to lepšie len cítim akoby išla na mňa nádcha a trochu cítim hrdlo. Mám pocit že to zo mňa lezie von. Vyššie dávky sa bojím zobrať lebo neviem čo to so mnou urobí. Viete mi poradiť ako začať tak aby som to postupne zvládla. Ďakujem



24

Re: chlamydia trachomatis

Velmi zamorene telo znamena vysoka pravdepodobnost herxheimerovych reakcii. A tam nepomoze nic ine, nez na to ist pomaly, od mensich davok k vacsdim , postupne, ako ti telo dovoli.
Na zrychlenie odmorovania pomoze pit hodne vody, brat rozne enzymy, mikrovlakniny a cistit si zarioven pecen protokolom dr Berksona, lebo v peceni sa zachycuju mnohe toxiny a von z tela sa dostavaju len so zlcou a tu treba absorbovat do mikrovklaknin, inac sa dalej v crevach znovu vstreba do krvi,. Preto je trba brat kopu mikrovlaknin, pripadne aj ine absorbenty, ako bentonity, zeolity a aktivne uhlie.
Chripkove pocity su typicky Herxheimer, bolesti trela, nadcha/hlieny, bolesti hrdla(napuchnute mandle) napuchnute uzliny az mierne horucky.
A este raz zdoraznujem, nezabudni na NAC, odmaskovac, lebo mas zrejme najmenej jednu ale asi viac zamaskovanych infekcii v tele a z toho vseobecne znizenu imunitu. Tak isto ho musis brat od mensich davok, aby si nemala prisilny Herx.



25

Re: chlamydia trachomatis

Ďakujem. Este sa chcem opýtať na masáž chrbta. Bola som pred týždňom 2x za sebou na masáž. Samozrejme na druhy deň ma bolela krčna chrbtica a mala som problém otočiť hlavu do ľavej strany. Akoby som mala zacviknuty nerv. Ďalšie dni ma bolel celý chrbát ako ked máte svalovicu. Okrem toho užívam vyššie menované doplnky. Teraz neviem či je to stav liečenia alebo naopak tou masážou mi kolujú tie svinstvá v tele. Cítim to aj v bedrovom klbe až mi horia nohy. Ďakujem



26

Re: chlamydia trachomatis

A este sa chcem opýtať, čítala som Vás návrh liečby na chlamydie. Podľa mojich problémov, ako bolesť celého tela, tocenie hlavy, slabosť, búšenie srdca a teraz to brnenie v nohach. Som proste slabá ako mucha niekedy mám už aj strach čo bude ďalej. A lekári na mňa pozerajú ako na hypochondra a posielajú ma na psychiatriu. Takže preto sa chcem vyliečiť týmto spôsobom a z lekárov je mi zleeeee.... Viem že musím ísť nato pomaly moje telo neznesie veľa, len chcem poradiť ako postupovať. Okrem bežných vitamínov a enzymov na vrátenie, mikrovlaknin. Čiže najprv ten NAC podľa toho koľko znesiem a potom jeden deň oreganovy olej a na druhy napríklad olivový? Alebo zvoliť iný postup? Vďaka



27

Re: chlamydia trachomatis

Nie olivovy olej, ale extrakt z olivovych listov, tj jeho zlozku , oleuropein.
Nuz a musis to brat postupne viac a viac, kolko ti telo znesie a dlhodobo, inac tieto "tvrdohlave" skryvajuce sa infekcie nevybijes.
No a rozne protizapaloce a najma enzymi ti pomozu tie toxiny dostat z tela von. Az potom sa telesna obrana moze spamatat a bojovat na plno. Nezabudaj na levi prispevok probiotik, treba ich nasadit, a zivit ich pocas celeho zivota mikrovlakninami, aspon 15 gramov denne, lebo spoliehat sa dnes na obsah tychto v nasej strave je naivne.



28

Re: chlamydia trachomatis

Este sa vás chcem opýtať, ak mi viete poradiť, ako rozpoznam na sebe, či sa jedna o liečenie (teda reakcia čistenia a ničenia chlamydii), alebo naopak, že sa množia. Totiž tak ako som písala nedokážem vziať naraz vami doporučene dávky, musím ísť nato pomaly. Ak si vezmem extrakt z olivových listov 1 tbl. po niekoľkých hodinách cítim zhoršenie stavu, ale dá sa to zniesť. Na druhy deň hlavne ku večeru je to dosť silné. Okrem toho kazdy deň beriem vitamíny čo doporučujete, pancreatin, 4 tbl. pektiny. Ďakujem



29

Re: chlamydia trachomatis

4 tabletky pektinov nijak neurobia 15 gramov . Tam je prvy problem. Mikrovlakniny totiz nielen zivia probiotika, co nam pomahaju bojovoat proti roznym nakazam, ale aj ako absorbenty vynasaju z tele von rozne toxiny.Takze tam budes muset pridat
Pozri napr na zmes psylia, ovsennej vlakniny a inulinu, lyzica kopcom s velkym poharom vody.
http://www.vemica.eu/eshop/vyrobky-s-vlakninou
A samozrejme si musis nasadit dobre probiotika, pozri napr na tieto, ktore sa nenicia casom ani teplom ani kyselinami, tj sa ti zarucene prebojuju zive do criev.
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … aps/19518.
A aby boli naozaj ucinne, musia sa rozmnozit aspon 1000 nasobne, tj z malek kapsulky az do vahy 1 kg. Az potom pocitis, ze vyrobia kopy protilatok  proti roznym mikrobom, vcitane chlamidii.



30

Re: chlamydia trachomatis

Práve tie probiotika užívam kazdy večer jednu s jablkom. A pektiny mám grapefruitove 1 tbl ma 500mg. Čiže je to malo?



31

Re: chlamydia trachomatis

Kedze probiotika sa zivia najma mikrovlakninami, tie 2 gramy  potravy pre ne ti tak rychlo nedaju celkovu vahu probiotik 1 kg ! A jablko obsahuje asi 3 gramy pektinov, aj to nie je este 15 gramov plus, ako odporucuju rozni lekari. Dokonca tabuky odporucaju az 35 gramov, hoci nerozlisuju medzi hrubsimi vlakninami a mikrovlakninami , alebo ako sa casto nazyvaju "rozpustne" vlakniny/soluble fiber.
A aj probiotika potrebuju pestru potravu, nielen pektiny, ale aj ine mikrovlakniny, ako psylium, inulin arabinogalaktany a podobne. A cast z tych mikrovlaknin musi z cloveka aj vijst, aby vyniesli z tela do nich  nasiaknute rozne toxiny a zlc.



32

Re: chlamydia trachomatis

Dobrý večer. Tie mikrovlakniny beriem už tak ako ste mi kázali, myslím že je to lepšie. Chcem sa Vás vsak opýtať, čo ma najviac trápi je chrbtica, boli ma hlavne medzi lopatkámi, krk, a ide to až dole k bedrovému kĺbu. To mi výstreluje do ľavej nohy. Podľa môjho laickeho názoru si myslím že je to bolesť z vymierania tých chlamydii. Alebo sa mýlim? Je niečo na uvoľnenie tých bolesti?



33

Re: chlamydia trachomatis

Podobne bolesti su z roznych dovodov, najcastejsie je to zalezitost roznych zamoreni v tele, alebo cinnost virusov pri telesnom oslabeni.
Po case uvidis, nic neide prilis rychlo. Medzitym by si mohla na tie poskodene nervy brat nejake to DHA, povedzme 1 gram denne, na trhu je novy doplnok, ktory obsahuje az 500 mg DHA na kapsulu, pozri napr
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ma … ftgels/252
Uvedom si, ze liecenie chlamidii je dlhodoby proces a medzitym mas imunitu znacne oslabenu, vcitane viralnej, takze sa budes muset vsemozne branit voci nie len samotnej chlamidii, ale aj roznych sekundarnych infekcii, co sa ti v tele rozmozu pre znizenu imunitu.



34

Re: chlamydia trachomatis

Chlamidii trachomatis sa mi podarilo nastastie zbavit, bola som na vytere na urologii a ok.
Brala som GSE a tiez ant. No hlavne ze tam uz niesu.

No zistili mi enteroccocus faecalis a streptokok viridans z vyteru na urologii.

Mam tiez take palenie pri vchode do posvy, skor na dotyk je to bolestive,
skor s tym mam problem, lebo to zneprijemnuje aj sexualny zivot aj pohodlie.
Neviete z coho to moze byt, ci to moze byt z tych bakterii co mi nasli? su tieto dve oblasti prepojene,
gynekologicka a urologicka? takze najprv mam preliecit tie bakterie alebo ako mam postupovat aby
mi presli aj tie akoze gynekologicke problemy.

na tie bakterie mi dali ant, ale tie uz nechcem brat, aby sa nepremnozilo nieco dalsie z oslabenej imunity.

skusim brat vsetky tie doplnky co odporucate na mocove cesty,
ale GSE je pre mna dost silne, mozem to vynechat?, mam ciastocne aj HIT,
takze grepfruitove veci mi nerobia az tak dobre,
myslite ze aj HIT moze oslabovat zensku sliznicu?, pocula som uz aj taky nazor,
ze pri tejto intolerancii su oslabene sliznice vseobecne, neviem..

a tiez by som sa chcela spytat na vitaminy, ktore su viazane na kvasinky alebo nieco take, a vraj sa tak lepsie vstrebavaju,
su dobre, co na nich hovorite? PHARMA NORD Bioaktivní Selen+Zinek FORTE 60 tablet



35

Re: chlamydia trachomatis

Nenalet na reklamu Bio alebo Bioaktivne a najma na farmaceuticke vyrobky. Doplnkovy priemysel ma lepsie zlozenia aj ceny ako farmacia.
Najma sa sustred na branie mikrovlaknin a nasadenie kvalitnych probiotik.
Na urinarne infekcie je dobry berberine,  davka 2 az 3 x 1 gram. Pozri v Swansonvitamins.
A nezabudaj brat odmaskovac NAC  2 x 600 az 1200 mg(na Slovensku acc) lebo hodne z tych infekcii sa neda odstranit, lebo sa brania maskovanim a spajanim sa do biofilmov



36

Re: chlamydia trachomatis

zuzanaa napísal(a):

Chlamidii trachomatis sa mi podarilo nastastie zbavit, bola som na vytere na urologii a ok.
Brala som GSE a tiez ant. No hlavne ze tam uz niesu.

No zistili mi enteroccocus faecalis a streptokok viridans z vyteru na urologii.

Mam tiez take palenie pri vchode do posvy, skor na dotyk je to bolestive,
skor s tym mam problem, lebo to zneprijemnuje aj sexualny zivot aj pohodlie.
Neviete z coho to moze byt, ci to moze byt z tych bakterii co mi nasli? su tieto dve oblasti prepojene,
gynekologicka a urologicka? takze najprv mam preliecit tie bakterie alebo ako mam postupovat aby
mi presli aj tie akoze gynekologicke problemy.

na tie bakterie mi dali ant, ale tie uz nechcem brat, aby sa nepremnozilo nieco dalsie z oslabenej imunity.

skusim brat vsetky tie doplnky co odporucate na mocove cesty,
ale GSE je pre mna dost silne, mozem to vynechat?, mam ciastocne aj HIT,
takze grepfruitove veci mi nerobia az tak dobre,
myslite ze aj HIT moze oslabovat zensku sliznicu?, pocula som uz aj taky nazor,
ze pri tejto intolerancii su oslabene sliznice vseobecne, neviem..

a tiez by som sa chcela spytat na vitaminy, ktore su viazane na kvasinky alebo nieco take, a vraj sa tak lepsie vstrebavaju,
su dobre, co na nich hovorite? PHARMA NORD Bioaktivní Selen+Zinek FORTE 60 tablet


Chcel by som sa opýtať, ako je možné, že tejto pani po takmer 5 mesačnom braní doplnkov ako: oreganovy olej,  extrakt z olivovych listov,NAC,krill olej ...... atď a to v dosť vysokých dávkach zistili po 5 mesiacoch enteroccocus faecalis a streptokok viridans??



37

Re: chlamydia trachomatis

Neviem, ake davky brala a co myslis pod vysokymi davkami.
Ale nikde tam nevidim spomenute najsilnejsie obranne , ako probiotika a mikrovlakniny, co nam vyrobia az 70% obrannych latok v tele a je tam spomenute, ze GSE prislusna pani neberie. A prave ro je mimoriadne ucinne na strep. viridians.
Enterococcus faecalis je bezny obyvatel criev, bezna podna bakteria s vela variaciami, ktory nase probiotika hravo potlacia, ale stane sa nebezpecne premnozenou kulturou po pouziti atb, ktore potlacia jeho konkurenciu=probiotika. Tj je nebezpecny ako tzv nemocnicna/nocosomialna infekcia. Uplne ho vyhubit je skoro nemozne, kedze je na znacnej casto surovych jedal, zelenin aj ovoci.



38

Re: chlamydia trachomatis

5 mesiacov som to urcite nebrala, to by bolo prilis dlho na mna v takych davkach, mam čiastočnu HIT, co ma dnes skoro kazdy, takze beriem aspon len tie probiotika a mikrovlakniny, a ine miernejsie doplnky, to vtedy som to skusala na asi dva tyzne, chcela som len napisat ze tych chlamidii trachomatis sa da zbavit, ako pise aj rng, ci uz ant, alebo tymi doplnkami..



39

Re: chlamydia trachomatis

urcite sa daju brat aj taku dobu tie doplnky, no ja mam 50kil, takze by som asi znizila trochu ten objem keby ze zacnem zase nejaku kuru.. no nikdy som nic predtym nezvykla brat, takze telo kym si zvykne, kazdy to ma tiez individualne..niekto ma silnu herx a musi znizit, niekto nie a moze pokracovat aj vo vyssich..

ja som do 20-tky u gyne ani nebola, ziadny problem som nemala, mam 7 rokov toho isteho partnera ale fakt neodporucam ani ziadne termalne kupaliska s teplou vodou, odtial to tiez moze byt..ja sa kupem uz len v mori a samozrejme si dat pozor ak ma clovek noveho partnera.



40

Re: chlamydia trachomatis

OK



41

Re: chlamydia trachomatis

Ja by som sa chcela opytat, ako dlho treba brat to gse/citricidal na tie chlamydie? Staci tyzden alebo ako mam zistit, ze uz je vsetko v poriadku? Kedze mam vytok a palenie a pocas uzivas gse nemam ani hlien, ten mi nabehne az par dni po dobrati a znova vytok a palenie, neviem, ako to rozoznat...Moze byt to palenie popripade aj reakcia na gse, ak ma z toho pali pri piti aj hrdlo a celkovo mam posvove prostredie oslabene branim viacerych vaginalnych liecieb...



42

Re: chlamydia trachomatis

Citricidal na potlacenie roznych infekcii treba brat, pokial ich nevynicis. To moze byt od tyzdna az po dlhe mesiace, ako je to pri chlamidii pneumoniae.
Ked sa ti palenie vrati, znamena ze mas slabu imunitu a nakazu si si celkom nevyhubila.

Potravinove doplnky nemaju ziadne skodlive nasledky, to je podmienka na ich schvalenie lekarskymi a hygienickymi komisiami, an rozdiel od chemickych patentovanych liekov.



43

Re: chlamydia trachomatis

Dakumem velmi pekne za odpoved.



44

Re: chlamydia trachomatis

Ja odporucam na rady roznych lekarov co sa z vlakninami zaoberali najmenej 15 gramov zmesi roznych mikrovlaknin denne.



45

Re: chlamydia trachomatis

Drahy RNG,

studujem priebezne vasu stranku a teraz si neviem rady, lebo neviem nakombinovat spravne doplnky na moje problemy.

planujeme s partnerom dieta, ale ja uz by som bola ako starsia prvorodicka, avsak po vysetreni u gyn mi prisli vysledky, ze mam ureaplazmy a chlamydie sad  gyn mi predpisal atb (DOxyhexal mne100mg /12h, aj partnerovi ma 100kg -tak jemu 200mg a12h)...
rozmyslala som, ze cim podporit liecbu, citala som vela o wobenzyme - zatial som ho nekupila.. ale mam doma aj GSE a oreganovy olej v makkych kapsuliach, lebo tie casto odporucate, tak ich mam doma preventivne uz - iherbu.
prosim, ja by som chcela babatko cim skor, preto sa chcem rychle preliecit, partner do toho pojde samozrejme so mnou. Velmi pekne vas prosim, poradte mi ake pripravky a kedy brat, aby som bola co najskor fit : ((((
som totiz z toho v strese a bojim sa, ze sa nam nepodari vyliecit a nebudem moct mat dietatko.

zaroven na jednom vajecniku mam cystu 3,5cm - zatial sa len sleduje.

dakujem Vam

Naposledy upravil: sophie (2014-08-14 18:52:46)



46

Re: chlamydia trachomatis

Sledovanim ti ta cysta neodide sama. Znizenim prebytku estrogenu(doplnok DIM, 2 x 100 mg) a branim silnych entericky pokrytych enzymov sa tio to moze podarit odstranit. Pomaha aj progesteronovy krem  a na enzym odporucam napr tento enzym
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … l&ic=1
ma ekvivalent 15 krat tolko pancreatinu ako stary a slaby wobenzyme.
Nezabudni si okamzite po dobrani atb obnovit probioticku crevnu floru, tj mikrovlakniny(15 gramov plus denne) a nasadit si kvalitne, teplovzdorne a kyselinovzdorne probiotika ako napr tieto
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=1



47

Re: chlamydia trachomatis

dakujem za odpoved RNG

a na tie vysledky ureaplazmy a chlamydie nam staci ten doxyhexal brat? nemame si pred uzivanim atb alebo po este brat GSE (a kolko) alebo oreganovy olej v kapsuliach? atb budeme brat az od septembra, kvoli slnku nam neodporucal skor.

ten solgar som uz vyguglila, ze ste pisal na zdravie ako lepsi pripravok, tak uz ho mam aj v kosiku smile



48

Re: chlamydia trachomatis

Ureaplazmy su maskovane infekvcie, ktore treba najprv odmaskovat, aby na nu boli rozne antimikrobialne(tj aj vcitane antibiotik) ucinne,,tj aby do nich mohli preniknut.
Odporucam NAC alebo este lepsie,  serrapeptazu
Na ureaplazmy je ucinny tiez oreganovy olej a extrakt z olivovych listov.
Citricidal je sice uvedeny ako nedostatocne ucinny, ale mozno po odmaskovani sa jeho ucinnost prudko zvysi.



49

Re: chlamydia trachomatis

RNG napísal(a):

Ureaplazmy su maskovane infekvcie, ktore treba najprv odmaskovat, aby na nu boli rozne antimikrobialne(tj aj vcitane antibiotik) ucinne,,tj aby do nich mohli preniknut.
Odporucam NAC alebo este lepsie,  serrapeptazu
Na ureaplazmy je ucinny tiez oreganovy olej a extrakt z olivovych listov.
Citricidal je sice uvedeny ako nedostatocne ucinny, ale mozno po odmaskovani sa jeho ucinnost prudko zvysi.


prosim este poslednu radu, ako davkovat ten solgar - pancreatin a serrapeptazu a ako dlho?

Naposledy upravil: sophie (2014-08-18 18:12:49)



50

Re: chlamydia trachomatis

Sol;gar pancreatin, silna davka na odmorenie je az 2 x 6000 mg ekvivalent pancreatinu, a to mas v uvedenom vyrobku teda 2 x 2 tabletky. Kedze pancreatin v tych tabletkach je ochraneny proti zaludocnym kyselinam(entericky) tak ho mozes brat s cimkolvek, okrem alkalizatorov.
Serrapeptaza sa davkuje 3 x 120 000 IU intenzivne.
Ako dlho, na to ti neodpoviem inac, len dovtedy, pokial to je potrebne, tj pokial  mas nalez infekcie. Moze to byt aj niekolko tyzdnov, dokonca mesiacov
Najhorsia infekcia je chlamidia pneumoniae, ta sa moze tvrdohlavo znova a znova objavovat aj vyse roka aj pri lieceni.
Tam by som pouzil aj extrakt z olivovych listov a kvapky samento, coumanda a banderol.