1

Téma: migrena

Dobry den. Mam 32 rokov a trapi ma migrena hlavne pred menstruaciou a pocas nej, v strede cyklu, asi mam hormonalnu nerovnovahu, existuje vobec nieco prirodne na moj problem? Asi mam vykyvy progesteronu,teda pokles ale neviem ci aj estrogen hra rolu v migrenach, mozno sa v tom vyznate viac a poradite mi nieco prirodne na udrzanie hladin bud progesteronu alebo estrogenu alebo oboch....Dakujem



2

Re: migrena

yam, tiez  pupalkovy olej, black cohosh a hodne vody je na taketo problemy dost ucinny.



3

Re: migrena

Dobry den RNG, pozerala som ten divoky yam na migrenu ale tam sa udava bolest hlavy z klimakteria,ja mam 32 rokov,klimakterium este daleko, aj tak mozem to uzivat? Ten pupalkovy olej som vyskusala uz davnejsie ale bezo zmien,toje migreny mam stale.
Este sa spytam co je najlepsie na ODKVASINKOVANIE cloveka, tipnem ze citrovital ale treba este nieco k tomu? Jedna pani hlasa ze za alergiami a ekzemami u deti a dospelych je kvasinka,ked sa clovek odkvasinkuje ma po alergii ci ekzeme. No mne sa to zda velmi zjednodusene a malo pravdepodobne...co si o tom myslite vy? A poznate gemmoterapiu? Ze aj to je vseliek na alergie,a migreny a ostatne veci, su to vytazky z bylin a pupenov. Dakujem za odpoved



4

Re: migrena

Na migreny je najlepsie pit viac vody a napravit si travenie,, najma sa jedna o podstatne viac mikrovlaknin.
Citrovital je uboha napodobnenina citricidalu ktory sa predava najviac ako GSE kvapky, prave, od NutriBiotic.
Ako sa zbavit kvasiniek, tj najma skodlivej candidy albicans pozri na
http://www.rng.nazory.eu/candida
co na dobry a rychly vysledok treba presne dodrzat. Inac je to boj na dlhe mesiace, casto neuspesny.

Gemmoterapiu nepoznam, osobne, ale vselieky vseobecne neexistuju inde, nez na ponukach roznych predajcov.



5

Re: migrena

Ja pijem vela vody ale migreny mam aj tak,vsimla som si ze u mna to vyvolava hormonalna nerovnovaha, kedze hlavne pred menstruac. aj pocas aj v strede cyklu mam migreny. Nasla som este MASTODYNON obsahuje látky: z Agnus castus (plodů drmku obecného) působí experimentálně prokázaným dopaminergním mechanismem (D2) na laktotropní buňky předního laloku hypofýzy, čímž snižují uvolňování prolaktinu. Co je lepsie ten YAM alebo MASTODYNON na moj problem?  Takze citrovital je ovela slabsi ako GSE?? Aj ked tam oba pripravky udavaju 33% citricidalu? Dakujem za rady



6

Re: migrena

Migreny su obvykle so zamorenia, tj voda a enzymi su pomoc vtom pripade. Samozrejme aj rozne protizapalove, niektorym zenam zaberie pupalkovy olej(evening primrose) pretoze ma protizapalovu zlozku GLA(gammas linoleic acid)
Neviem, ci uvolnovanie prolaktinu ma nieco spolocne s migrenami, asi nie. Yam je najucinnejsi na zniozovanie prolaktinu.
Citrovital neobsahuje pravy povodny patentovany citricidal, ale len len vytazok z grapefruitovych jadierok a supky, bez patentovanej aktivacie, ktora zvysuje antimikrobialny ucinok aj vyse 10 krat na mnohe mikroby.



7

Re: migrena

Každý človek je individuálny. Mnoho ľudí má migrénu z krčnej chrbtice. Na tvojom mieste by som deň-dva pred záchvatom išiel na masáž chrbtice vrátane krčnej ku dobrému maserovi. Možno to pomôže, každopádne tým nič nepokazíš. Pozrí si na webe heslo "migréna masáže". Mnohým ľuďom to pomohlo.



8

Re: migrena

Niekomu pomozu masaze, najma prava lymfaticka, tj jemna, niekomu akupunktura, niekomu elektrostimulacia a podobne, ale  povacsine je to nedostatok vody, co to sposobuje, alebo spomaleny traviaci cyklus.Aj destresujuce metody to casto vyriesia.



9

Re: migrena

Dobrý deň RNG, chcem sa spýtať ohľadom migreny. Tvoje odporucania ohladom nej som si prečítala, snažím sa ich uskutočnovať. Ale chcem sa spýtať na to, že som čítala, že migréna súvisí s noradrenalínom, napríklad ked poklesnu endorfíny, alebo ked má človek nízky tlak, že sa mu rozšíria cievy a uvolní noradrenalín, ktorý spustí migrénu. Nevieš čo by sa dalo použiť na zníženie tvorby noradrenalínu? A nevies ako súvisí migréna a serotonín? Ak beriem seroxat 5 mg denne, môžem si k nemu pridať aj napr. 50 mgr. HTP, aby som nedostala ten serotonínový šok? Ďakujem indiga



10

Re: migrena

Pes vie, ako vlastne seroxat v tele posobi, ale medzi skodlivymi bocnymi ucinkami uvadza aj bolesti hlavy, okrem ineho, Takze sa necuduj.
http://www.netdoctor.co.uk/depression/m … roxat.html

Ked clovek potlaca serotonin a ine hormony, co vyvolavaju aktivitu a zaroven si pumpuje adrenalin proti ospalosti, vedie to k bolestiam hlavy.
Ja to poznam napr ked si niekedy zoberiem melatonin, lebo neviem spat a ked sa prebudim skor ako za 8-9 hodin, tak mam bolesti hlavy, lebo proti ucinku melatoninu, ktory sa nestacil spotrebovat pumpujem automaticky na zobudenie povzbudzujuci serotonin, noradrenalin, adrenalin, cortizol  a ine

Co je vlastne migrena nevie presne nikto, casto sa jej zbavis pitim hodne vody alebo napravenim travenia, kde pridlho zostavajuca potrava premnozi v crevach mikroby a toxiny zaplavia telo.

Naposledy upravil: RNG (2012-09-24 10:48:01)



11

Re: migrena

RNG, Nevieš čo by sa dalo použiť na zníženie tvorby noradrenalínu? A nevies ako súvisí migréna a serotonín? Ak beriem seroxat 5 mg denne, môžem si k nemu pridať aj napr. 50 mgr. HTP, aby som nedostala ten serotonínový šok? Ďakujem indiga



12

Re: migrena

Nemam ani sajnu, co narobia kombinacie roznych chemikalii, ked ku nim pridas potravinove doplnky
. Ved aj samotne tie chemikalie sposobuju problemy, ktore sa mozu pripadne este vystupnovat.
Preto ja osobne neodporucam ziadne chemikalie, ked sa veci daju riesit lahkopristupnymi prirodnymi latkami.
Tam su totiz tie kombinacie ovela menej problematicke, lebo samotne doplnky nemaju zle postranne ucinky pre drvivu vacsinu ludi
Ak si myslis, ze tie bolesti hlavy su z noradrenalinu, co samozrejme nevidim nijak potvrdene, mozno ukludnujuce GABA vo forme PICAMILON, alebo L-theanine, by tam pomohli