1

Téma: Zápal stredného ucha a tinnitus

Zdravím.

Už sú vyše 2 mesiace od prekonania zápalu stredného ucha. Bol som súčasne aj veľmi chorý (40°C teploty a pod.), takže to bola nejaká baktéria, alebo vírus. Zápal sa podľa p. doktorky vyliečil (po 2 týždňoch), no ja mám stále pocit, že ešte nie je niečo v poriadku. Stále mi tam puká a píska / šumí, takže mám pocit, že je to nedoliečené. Zrejme je napadnuté aj vnútorné ucho kvôli spomínanému piskotu a šumu.
Čo by ste odporúčali na doliečenie a na to pískanie?

Ďakujem.



2

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Nuz neviem , ci top mas naozaj doliecene, lebo zrejme si dostaval atb a casto to podpori ine mikroby, co su atb vzdorne/rezistentne.Najma plesne a kvasne kultury su priamo atb podporene tym, ze atb znici probioticku floru v crevach, ktora nam normalne vyraba az 70% obrannych latok a ked o tieto prides pouzitim atb, tak sa ti vselikde v tele mozu ropzmoct rozne infekcie.
http://rng.nazory.eu/tinitus
Odporucsam ti brat hromadu mikrovlaknin a probiotika a na nedoliecenu infekciu a hlieny vo vnutornom  uchu brat GSE a najma oreganovy olej a NAC=odhlienovace co najskor. Inac sa tam moze toho nahromadit tolko, vcitane kalcifikatov, ze ti bude problem vycistit.
A samozrejme, ako kazdemu ti radim si zvysit viralnu imunitu, lebop nase vlastne telesne virusy, ktorycy mame plno vyuzivaju oslabenie imunity a rozmozu sa vselikde v tele, vytvaraju zapaly sliznic, nervopv a podobne a nemusia sa navonok ani ukazat, tj lekari ta diagnozuju ako zdraveho.
Az na to, ze ty sam vies ze tam asi nieco nie je v poriadku....



3

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Áno, dali mi ATB a to dosť silné - 2 x denne som bral Ceroxim, resp. Cefuroxim (500 mg) - bral som to 5 dní.



4

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Nuz teda sa odhlienuij a pestuj si tu svoju obrannu armadu probiotik
Mozes pouzit aj rozne protizapalove, to tam je tiez pomocne, hoci to adresuje len symptomy, nie priciny. Ucinna je davka 3 x 1500 mg curcuminoidov s 10 mg bioperinu na dobru absorbciu
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … apsules/13
Ale najviac dovery mam na dlhodobe pouzivanie tohoto silneho zdroja carvacrolu, 3 x 2 kapsule s jedlom
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731
Mam to oskusane aj na zanedbanom tinituse, samozrejme cim skor to pouzijes tym lepsie

A ber aspon 15 gramov mikrovlaknin denne, aby si podporil rozmnozovanie nasady propbiotik, ktora aj z najsilnejsich probiotickych kapsul sa musi najmenej 1000 krat rozmnozit. Na nasadu odporucam napr tierto, co su tepelne a kyselinovo vzdorne, tj naozaj sa dostanu do criev zive, nie ako vacsina inych co uz mozes kupit mrtve, lebo sa znicia casom a teplom, alebo ich znici zaludocna kyselina.
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518

Mikrovlakniny ako inulin a psylium dostanes aj doma a jedno jablko obsahuje 3 gramy pektinu triez. Takze len si tie probiotika rozmnozuj
http://www.vemica.eu/eshop/inulin-vlaknina-z-cakanky
tam maju dobre a lacne psylium aj lecitin na cistenie ciev.Niekedy je sum sposobeny aj nanosmi na cievach.



5

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Môžete mi dať prosím priamy link na kvalitné GSE a NAC (najlepšie z iherbu, alebo healthdes. - je tam viac produktov GSE a NAC - neviem si vybrať, pretože do zloženia sa nerozumiem.

Naposledy upravil: graupel (2012-08-08 10:24:59)



6

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Na NAC pozri napr
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … Caps/41653 kde mas pridane aj trochu selenu a vanadia. Pri zahlieneni odporucam 2 x 600 mg, ba i viac.
Na GSE odporucam v tekutych
http://www.iherb.com/NutriBiotic-GSE-Gr … 18-ml/4215      bezne 60 kvapiek do litra vody.
na vyssie davky a komplexnejsie nakazy mozno je lepsie brat
http://www.iherb.com/NutriBiotic-Defens … blets/4728
a to az do davok 5 x 1  denne
Ked nechces, aby to citricidal znicil probioticku floru, treba brat male davky a casto..
Ale ako som povedal, najlepsie vys;ledky s vestibularnym syndromom a tinitusom su z kombinacie oreganoveho oleja, GSE a NAC.



7

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Na hojenie poškodených nervov / jemných vláskov vo vnútornom uchu je dobrý aj krill olej?



8

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Rozhodne neuskodi, lebo astaxanthin v nom a DHA pomahaju cirkulacii a hojeniu nervovych vlaken.



9

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Pekny den, RNG.Tu pises,ze branie atb priamo podporuje plesne. Suhlasim,lebo pocas dovolenky som nasledkom prehriatia tela a unavy(40 oC) zobudila moju kamaratku ureoplazmu a dostala som "rezaka"-kedze sme boli v zahranici, kupila som si doxicyclin,ktory mi zapal potlacil a po dvoch tyzdnoch som mala mykozu...Ako ale riesit akutny zapal,ked nie atb?



10

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Nuz ja to riesim napr GSE, oreganovym olejom, extraktom z olivovych listov a protizapalovymi, ako curcuminoidy s bioperinom. V kazdom pripade, ked pouzivas atb, musis brat v inom case hodne mikrovlaknin, jest malo cukrov a co najskor nasadit probiotika, aby si nedala tym mikrobom, com, prezili atb moznost sa rozmnozit na "otvorenom poli", tj bez konkurencie od nasich ochrannych probiotik.
Inac na ureaplazmu su atb verlmi malo ucinne, tam by som skor radil oreganovy olej a najma extrakt z olivovych listov. A NAC  a tiez Sament/prima una de gato, co je velmi ucinne na vnutrobunecne parazity, ale dost drahe na pouzivanie.



11

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

1.) Ako používať oreganový olej a NAC? Stačí kapsulu prehltnúť a zapiť veľkým množstvom vody?
2.) Vy ste mi odporučili oregan. olej od NOW FOODS, kde je 55% carvacrolu. Na iHerbe som však našiel aj výrobcov, ktorý udávajú aj viac ako 55% carvacrolu vo svojich výrobkoch - môžem aj takéto silnejšie produkty vyskúšať?
3.) Mohol by pomôcť aj ženšen? http://adaptogeny.sk/quest/tinitus-pisk … -1387.aspx
P.S.: Dnes mi dorazil balík. smile

Naposledy upravil: graupel (2012-08-30 15:50:34)



12

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

! staci
2. percento carvacrolu nie je dolezite, ale celkove mnozstvo. Musi to byt 3 x 200 mg carvacrolu dokopy denne. A to je v tych uvedenych, ale nie v mnohych inych, ked si to prepocitas. Naviac NOW ma entericke kapsulem, tj take, co sa rozpustaju az v crevach , tj nedrazdia hrdlo ani zaludok.
Zensen, cordyceps a ine adaptogeny pomahaju telu sa branit a prisposobit, ale nie su to antimikrobialne latky, takze priamo nenicia infekcia a zapalyJe ich hromada a na rozne problemy su rozne ucinne
V tvojom pripade su asi najvhodnejsie zensen, cordyceps, astragalus a reishi
http://en.wikipedia.org/wiki/User:Write … gens_table

Ale na antimikrobialne a odhlienujuce ucinky asi nic nie je tak silne, ako NAC(2 x 600 az 1200 mg) a carvacrol z oreganoveho oleja



13

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Ako max. dlho môžem brať Vami odporúčané dávky daných 3 doplnkov (GSE, NAC a Oregan. o.), resp. ich kombináciu?

Naposledy upravil: graupel (2012-09-01 22:46:27)



14

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Ani jedeno z nich nie je obmedzene na dlzku branie, na rozdiel od chemickych liekov. To je obrovska vyhoda potravinovych doplnkov , az na malicke vynimky.



15

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Čo sa týka GSE a oregan. oleja, tie ničia probiotickú flóru rovnako ako ATB?



16

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Ak budes pit roztok GSE postupne po malych glgoch, cely den, tak vacsina probiotik sa v crevach neznici, ale mnohe skodlive mikroby ano. To iste plati pre oreganovy olej, ktory je hlavne ucinny na kvasne a plesnove kultury a odhlienovanie, nie na probiotika. To je velka vyhoda tychto, preto ich tak odporucam. Podobne je aj extrakt z olivovych listov, berberine, collostrum a rpozne ine menej zname.
Su aj ine antimikrobialne, ako napr graviola, velmi silne antimikrobialna a protirakovinna, ale po par dnoch bratia si musis zacat doplnovat probiotika, lebo ich potlaci, aj ked nie znici ako atb.Lenze atb casto niekltore vobec neznici a tie sa potom bez "konkurencie" druhych premnozia, ako mnapr candidy, clostridium dufficile, MRSA, VRE a podobne, co sa odborne nazyva potichu "nemocnicne infekcie/nocosomialne. A lekari sampozrejme o tychto nechcu hovorit, lebo su to nasledky ich bezhlaveho predpisovania antibiotik na vsetko.



17

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Ak kokosový olej nakvapkám do ucha (chcem uvoľniť maz. zátku), môžem olej nechať stiecť až k bubienku? Dostane sa mi olej z ucha von? Keď som bol malý, som si do ucha nakvapkal slnečnicový olej a nechal úplne stiecť - výsledkom bola návšteva ORL lekára, museli mi urobiť výplach, pretože olej situáciu ešte viac skomplikoval - na ucho som vôbec nič nepočul.



18

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Slnecnicovy olej, najma vytazovany a rafinovany moze oxidaciou stvrdnut.
Kokosovy neoxiduje a vstrebava sa cez kozu a sliznice do tela. Takze tam nemozes mat ten problem.



19

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Tinnitus sa mierne zlepšil. Naďalej ma trápi tlak v ušiach. V noci ho nepociťujem, cez deň je mierny, ale pri cestovaní je veľmi silný - mám pocit, akoby mi uši mali "vybuchnúť".



20

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Usi sa velmi slabo cistia, len cez eustachovu trubicu a ta ked je napuchbuta od najma virusov, nie je tam poriadna drenaz.

Preto odporucam kvapky roztoku GSE do nosa(odtial sa najkazy dostavaju do nosohltanu, kde usti Eustachova trubica, ) a tiez odhlienovanie(NAC, oreganovy olej)
a samozrejme pre kazdeho si zvysovoat viralnu imunitu, co zlepsi drenaz stredneho ucha.



21

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Usi sa velmi slabo cistia, len cez eustachovu trubicu a ta ked je napuchbuta od najma virusov, nie je tam poriadna drenaz.

Preto odporucam kvapky roztoku GSE do nosa(odtial sa najkazy dostavaju do nosohltanu, kde usti Eustachova trubica, ) a tiez odhlienovanie(NAC, oreganovy olej)
a samozrejme pre kazdeho si zvysovoat viralnu imunitu, co zlepsi drenaz stredneho ucha.
Nuz opakujem sa , ale zda sa, ze ludia na to velmi nepocuvaju....



22

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

S liečbou (GSE+NAC+oregánový olej pravidelne, občas aj probiotiká+mikrovlákniny) pokračujem aj naďalej (už asi 4 mesiace) podľa Vášho odporúčaného dávkovania. Som rád, že aspoň tinnitus sa mierne zlepšil, aj keď úplne nevymizol. Je to na dobrej ceste, ale lieči sa to veľmi pomaly. Problém je v tom, že som útok nezachytil včas, t.j. liečbu som začal až po 2 mesiacoch - mesiac som behal po lekároch (zbytočne, vykašlali sa na mňa), potom 2 týždne som čakal na debetnú kartu, ďalšie 2 týždne som čakal na príchod doplnkov = stratené 2 mesiace liečby. Aspoň som sa do budúcna poučil, že radšej sa budem v prvom rade obracať na alternatívnu, nie na klasickú medicínu.

Naposledy upravil: graupel (2012-11-04 14:39:35)



23

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Mám otázku ohľadom prevencie, aj keď toto už nie je záležitosť doplnkov. Sú v USA na predaj nejaké kvalitné štuple (nie slúchadlá), ktoré by ochránili sluch aj pred silnými zvukmi (180 decibelov) - delobuchy, petardy a pod.? Nie vždy je možné sa takýmto nepríjemnostiam vyhnúť. sad Ďakujem.

Naposledy upravil: graupel (2012-11-09 18:33:32)



24

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Najsilnejsie, co pouzivam v robote, sluchadla, (ja som z "tichehej" vyroby, s tazkotonaznymi lisami) su okolo 35 decibelov utlmu, tj ani to nie je dost na delobuchy v tesnej blizkosti. Podobne pouziva moj syn pri strelbe na strelnici.Ale to je vsetko pod 150 decibelov.Stuple do usi su este ovela slabsie, obvykle len 20 decibelov utlmu
Zvuk prenika aj cez nos a lebecnu kost, preto extremne tlmicwe na hluky 180 decibelov su kompletne prilby, kde tlmiaci material je nielen obklopujuci usnice, ale aj korok pokryvajuci cast hlavy.



25

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Asi koľko dB tlmia plastové okná? Za nimi som strávil silvestrovskú noc, našťastie to dopadlo OK.



26

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

?



27

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Asi koľko decibelov stlmia plastové okná, ak je hluk na ulici? Odkedy máme plastové okná, takmer nič nepočuť z ulice, aj zvuky petárd sú dosť tlmené, takže som si mohol užiť polnoc pri pohľade z okna bez obáv a bez následkov na sluchu.

Naposledy upravil: graupel (2013-01-07 19:22:51)



28

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

To vrelmi zalezi od konstrukcie okna, a jeho vrelkosti. Samozrejme plastove ramy a plastove okna trojite tlmia ovela viac, ako kovove ramy a dvojvrstvove skla.



29

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Tak som hľadal dlhé dni po nete nejaké kvalitné štuple a zrejme som našiel asi najlepšiu kvalitu, ktorá sa na Slovensku predáva, čo sa týka štuplí - stlmia hluk až o 38 dB! yikes http://www.ochrpomocky.sk/laverna/eshop/0/0/5/6738
Ináč je pravda, že štuple všeobecne stlmia viac vyššie frekvencie a nižšie frekvencie menej?

Naposledy upravil: graupel (2013-01-10 20:27:05)



30

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Stuple do usi uvadzaju tlmenie do zvukovodu. Hluk zoalbohu prenika aj inymi cestami, cez telo, nos usta a podobne do vnutorneho ucha. A vysoke hlucne hladiny a vibracie skodia nielen usiam, ale celkove telu.



31

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Zdravim, mne zacal tinnitus koncom novembra 2012 a je to tiez pravdepodobne z hlienov. I ked niesom oficiálne alergik vzdy som mal viac menej plny nos ci mi v nom zalahovalo snad od 15tich. Teraz mam 30 zrejme sa to tam nahromadilo. Niekedy sa mi aj stavalo ze ak som lezal na pravej strane celu noc tak mi rano zalahlo v uchu akoby som tam mal vodu alebo boli to hlieny a ked som sa postavil tak mi za par minut odlahlo. V nemocnici mi robili test s vysledkom ze pocujem ako delfin a poslali domov s ginkom. Ziadne komplexne vysetrenie nic.

Koncom decembra som zacal prestrekovanie nosa s praslickou a anyzom. Ze vraj to pomaha no zatial ziadna zmena po 3 tyzdnoch. No stale v tom pokracujem.

Teraz som si kupil som si NAC, GSE a oreganovy olej z iherb ako som nasiel na tejto diskusii. Mam otazocku ako je to stym kvapkani GSE do nosa. Vsade citam ze sa nemoze pouziva cisty roztok pri kvapkani do nosa ci ucha. Treba to riedit s niecim ci mozem naozaj pouzivat kvapky priamo do nosa, nechat rozpustit alebo potom vyfuknut?

Este tinnit kolegu z KE graupela by som sa rad opytal ako mu to ide a ci uz sa mu to zlepsilo.

Vdaka za odpoved.



32

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Roztok GSE je MAXIMALNE 10 kvapiek GSE do deci vody!!!!Viac vyvola silne reakcie a opuchliny, az spaleniny!

Nech nikoho ani vo sne nenapadne pouzivat cisty GSE na telo!!!

Je to velmi silny koncentrat, ktory treba velmi riedit na pouzitie.

Najsilnejsi roztok, na nechty na nohach()plesen) je 2%, tj 50 krat tolko vody, ako GSE. Na kozu a najma na citlive sliznice to musi byt to ale podstatne menej.

Na pitie odporucam roztok 60 kvapiek GSE do litra vody, co je  dost do nosa a oci a usi. Vyssie nikto nemusi ist (to je 6 kvapiek na deci vody), ale aj slabsi roztok je ucinny na mnohe infekcie.



33

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Zdravím. smile
S tinnitom bojujem už 8 mesiacov, alternatívnu liečbu som začal až 2 mesiace po zápale stredného ucha (kedy vznikol aj tinnitus), čiže liečim sa pol roka. Tinnitus sa síce zmiernil, ale nevymizol, pretože som infekciu nezachytil včas. Treba si však uvedomiť, že liečba tinnitu je veľmi pomalá a zdĺhavá.

Naposledy upravil: graupel (2013-01-25 18:02:44)



34

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Mas 100% pravdu, tie zmeny v uchy sa len tak rychlo nezregeneruju. Naviac aj infekciu je tam velmi tazko adresovat. Ale trpezlivostou to nakoniec dosiahnes(carvacrol NAC, GSE)



35

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Vdaka za velmi rychlu odpoved, znamena to ze kludne mozem objednat dalsie krabicky NAC,GSE a Oregana a velke balenia smile . Ja som (naivne) pocital tak s dvoma mesiacmi ale asi sa budem musiet psychicky pripravit na dlhsi boj.



36

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

so psychickou prípravou to nepreháňaj, lebo sa zrútiš z tinnitu ako ja, t.j. okrem doplnkov na uši beriem aj doplnky na silné depresie a pod. (ale tiež je mi už lepšie) /// aby si do nich neupadol, dodržiavaj: (aj ja to dodržiavam)
- v prvom rade poctivo ber GSE, NAC a oreganový olej tak, ako to radí pán RNG
- vylúč solené jedlá a mliečne produkty, resp. aspoň obmedz ich
- pi veľa (najlepšie čistej vody) - pitie/gĺganie precvičuje, resp. rozťahuje Eustachovú trubicu v uchu
- snaž sa tinnitus ignorovať, nepozoruj sa
- nájdi si (neopúšťaj) svoje koníčky, destresuj, relaxuj, spi minimálne 8 hodín (skús pri tichej hudbe), neuzatváraj sa
- cvič, prechádzaj sa - najlepšie v prírode



37

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Detto
Este by som pridal aj zvysovanie viralnej imunity, lebo casto je Eustachova trubica zapchata od viralnych zapalov, podobne ako aj slinne zlazy, slzne zlazy(syndrom sucheho oka) a teda nemozu poriadne fungovat  a cistit prislusne miesta.
Na prislusne doplnky si zvol viacero z temy
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes



38

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Poprípade je vhodné brať aj D-3 s K-2 v prípade kalcifikátov vo vnútornom uchu.



39

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Definitivne to pomaha odstranovat kalcifikatyvsade v makkom vazive a presunut mineraly do kosti.

Jedna sa tu nielen  o tinitus, ale hlavne o vestibularny syndrom a  vertigo(strata balancu sposobena krystalikmi najma vapnika vo statokinetickych trubiciach)

A to maju po rokoch zapalov mnohi starsi ludia, ze vedia tazko udrziavat rovnovahu.

Tie krystaliky su miniaturne, takze sa nedaju zistit ziadnym lekarskym testom , ale az pri pitve, co je "dost neskoro"
Preto propagujem tieto vitaminy, pripadne aj chelaciu na rozne bolesti a problemy s kalcifikatmi kdekolvek v tele



40

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Zdravim, vdaka za rady. Zatial to vsetko zvladam bez antidepresiv..zatial. Najlepsie sa odreagujem pri pocitacovych hrach lebo som sustredeny na nieco ine a ubehne pri tom cas a v noci clovek zaspi lahsie.

Momentalne mi neustale zalahuje v lavom uchu a v nom mi aj viac piska, pocujem ako mi tam plave hlien alebo nieco a ked si lahnem na pravy bok akoby clovek zaklapol klapku a zalahne mi v lavom uchu, obratim hlavu na lavy bok a odlahne mi. Citim ako mi tam nieco "kysne" a nejde to von.

Ulavu miernu stale pocitujem rano 2 - 3 hodinky a potom sa to nastartuje, zalahne mi a potom piskanie je intenzivnejsie.

Vedeli by ste mi skopirovat linky na to D-3 s K-2 (netusim co to je) najlepsie z iherb lebo odtial budem urcite objednavat dalsie gse,nac,oregano.

Este otazocku neexistuju nejake kvapky ktore sa pouzivaju priamo do ucha a rozpustili mi ten stupel ktory pocitujem ze mam a sa mi tam prelieva?



41

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Zialbohy to prelievanie a tinitus je vo vnutornom uchu, tj za bubienkom. Takze kvapky do ucha na to nepomozu.
NAC a carvacrol z oreganoveho oleje pri dlhsom pouzivani ale pomoze, lebo sa tam dostane s krvou, dokonca carvacrol ako aromaticky olej sa zo sliznic odparuje a dostane sa aj do dutin, kde sa krv nedostane.
Vitaminy D-3 a K-2 mozes dostat z roznych zdrojov pozri napr
http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitamin- … gels/22335  davka 1 denne
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-MK … ftgels/256     davka 1 denne
Na garantovanu davku carvacrolu odporucam napr toto
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731   davka 3 x 2 s jedlom



42

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Akú náhradu za nové GSE odporúčate? Môže to byť strieborná koloidná voda z Lučenca? Alebo existuje ešte nejaká firma, ktorá aj naďalej predáva kvalitné (horké!) GSE v kvapalnej forme?

Naposledy upravil: graupel (2013-01-29 19:32:38)



43

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Zatial este neviem. Nahradit ucinny citricidal nebude tak lahke.
Este skusim adresovat povodneho vyrobcu, BioChem research z nadejou, ze mozno sa este aspon oni nedali kupit.



44

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Mám nové GSE prestať používať, vymeniť ho za ústne probiotiká?



45

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

V tom ti neporadim, ale ustne probiotika su tiez jeden sposob ako bojovat proti roznym nakazam. Ja jedno prave cumlem



46

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Zdravym, ake nove GSE? Nieco mi uslo ? Ja som si ho nedavno objednal z iherb spolu s dalsim Oreganom a NAC.



47

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

dssium napísal(a):

Zdravym, ake nove GSE? Nieco mi uslo ? Ja som si ho nedavno objednal z iherb spolu s dalsim Oreganom a NAC.

nove gse nie je horke, ale kysle, a zrejme neucinne, lebo sa na to stazuje uz vela ludi. Zaujimave je, ze na iherbe ho momentalne ani nemaju na sklade. Pozri sem do tohoto vlakna
http://rng.uforum.sk/topic/1850/gse-nova-formula/



48

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Nuž nahradiť citricidal bude ťažké (ako píše RNG), takže neostáva nám nič iné, len si kvapkať to nové GSE do nosa, v opačnom prípade sa infekcie v prínosných dutinách hromadne rozšíria, takže radšej aspoň niečo kvapkať - menej účinnú látku ako nič. Iná možnosť nie je. Nové GSE úplne neúčinné nie je, ale na druhej strane je menej účinné ako predtým. Podľa môjho názoru, keby bolo úplne neúčinné, FDA by pokutovala výrobcu za podvod a doplnok vyradila/zakázala. Uvidíme, ako je kvalitný český citricidal, poprípade citricidal od amerického BioChemu, ak dá niekto na tomto fóre vedieť. V prípade českého však cena produktu bude dvojnásobná oproti americkému.

Naposledy upravil: graupel (2013-02-11 11:00:10)



49

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Dakujem za objasnenie, to som ani netusil, graupel urcite daj vediet ak na nieco prides. Mne uz bolo cca tyzden celkom fajn, samozrejme zivot by nebol o tom ak by sa to neskomplikovalo a ja som ochorel, teraz v kuse soplim mam teplotu a vsetko sa vratilo do starych kolaji aj s T, mam pocit ze cela mesacna kura je v .....*** a chyta ma tak trosku depka.



50

Re: Zápal stredného ucha a tinnitus

Zialbohu FDA je v sluzbach farmacie, potichu a kludne dovoli predavat uplne neucinne doplnky.
takze este dufam, Ze povodny citricidal firmy BioChem research je ucinny a ak nie, tak musime prejst na ine, ako koloidnu stiebornu vodu, NAC, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov, mozno aj berberine a monolaurine tu budu ucinne. Ja sam to osobne skusam, kedze po mesiacoch kazdotyzdennych nakaz od mnojich vnucat sa mi zacal objavovat tinitus
Aj ine antimikrobialne existuju, lenze ja som z pohodlnosti a kvoli nizsim cenam zostal u svojich oblubenych. Nuz asi budem musiet menit, teda ak ten citricidal v povodnej sile a formulacii zmizne.