1

Téma: Mykoza vs. HPV

Zdravim. Chcela by som sa opytat, ci nahodou niektore z Vas nepoznaju nejake tabletky, resp. nejake liecivo proti mykoze? Uz skoro 1rok trpim silnou a stale vracajucou sa mi vaginalnou mykozou(candida)Neviem sa jej stale zbavit. Moj gynekolog mi uz popredpisoval kvanta cipkov, tabliet, kremikov a vyplachov ktore mi sice pomohli ale len na par dni resp. par tyzdnov a potom sa mi to opat vratilo. Prelieceny je vzdy aj moj partner takze neprenasa sa mi to od neho naspat.Lubime sa a sme obaja verny. Som zufala. Obmedzuje to nas sexualny zivot kedze mavam pri styku silne bolesti(kedze mam uz narusenu aj"sliznicu") typu palenie,pocit drania aj ked som dostatocne vlhka, citim sa ako by som mala v nej piesok...Som mlada a rada by som sa venovala svojmu partnerovy naplno, ale nemozem. Prestavam mat niekedy koli bolesti chut na sex. Pred asi tiez rokom mi zistili ze mam HPV, neviem v akom stadiu. Objavili sa mi male vyrastky, ktore mi ale odstranili a uz sa mi to viac neopakovalo.Priatel je na tom ale horsie, vyrastky sa mu stale vracaju a stale na inom mieste.Kedze koli jeho praci ma naruseny rytmus zivota,ma castokrat oslabenu imunitu co ma za nasledok ze je HPV viditelnejsie a tvori sa mu viac. Nemoze mat HPV aj nejaky vplyv na mykozu? Mate s tym niektora skusenosti? Ako sa to da potlacit, kedze uz sa to vzivote neda dostat von z tela? Prosim o radu . Velmi pekne dakujem.



2

Re: Mykoza vs. HPV

Mykozy a candidy si v sebe vypestujeme sami, ked ich podporujeme ich vyzivou  tj cukrami a jemnymi mukami a nepodporujeme dostatocne probiotika roznymi mikrovlakninami.

Ked v crevach kde je vyse 90% telesnych mikrobov, podporime mykozy a candidy na ukor probiotik, ci uz cukrami, jemnymi mukami alebo jedlami s vysokym glycemickym indexom, tak sa rozmnozia na ukor probiotik.
A podpori to aj branie antiobiotik, ktore znicia probiotika, ale nie mykozy a candidy, tj ich vlastne podporia.
A kedze probiotika pre nas vyrabaju az 70% vsetkych protilatok a probiotika su zlou dietou(a obcas aj liekmi) potlacene tak, ze nevedia potlacit ani mykozy v crevach, tak nezostane dost protilatok proti mykozam ani na absorbciu do krvi a boj proti mykozam inde v tele.
A teda aj proti inym infekciam =  znizena imunita celkove,  vcitane aj proti roznym viralnym, co zahrnuje herpesy, rozne HPV, CMV, EBV, VZV viralne plagy, ktore nosime v tele.

Vaginalna mykoza je velmi zavisla od crevnej flory, co si maloktory z lekarov uvedomuje, pre to ju nevedia miestne potlacit, lebo to nie je len miestny problem vo vaginalnej flore,  ale koren problemu je v crevach tj v crevnej flore a teda vo vybere potravin.

Odporucam brat hromady mikrovlaknin, 20 gramov plus a rozmanite, lebo aj probiotika potrebuju pestru stravu(psylium, pektiny, arabinogalaktany, inulin glucomanan...) a pravidelne nasadzat silne probioticke doplnky, tj nasadu spravnych ucinnych probiotik, ktora sa pomocou vyzivovania mikrovlakninami rozmnozi z miligramov v kapsuliach az na 1 kg v crevach.
No a samozrejme treba vylucit co najviac cukrov a jemnych muk a jest len komplexne sacharidy, aj to menej, viac zelenin, masa ryb, orechov na ukor mucnych jedal, chleba, ryze a zemiakov.
Z doplnkov proti fungalnym je citricidal/GSE, carvacrol z oreganoveho oleja, zlozky kokosoveho oleja a enzym co rozklada bunkove steny , celulozove, mykoz a candid, celulaza, co najdes napr v enzyme Candex vo velkej davke.

Naposledy upravil: RNG (2012-07-22 23:23:07)



3

Re: Mykoza vs. HPV

Mila Lienka, dlho som trpela mikozami aj ja, upravila som stravu, mam jedneho partnera, pravidelne cvicila a nic mi nepomahalo. potom som bola u svojej imunologicky a zufalo ju prosila o radu,kedze gynekolog mi taktiez len dokola predpisoval cipky, maste.. a poradila mi uzasne probiotikum SUPER DOPHILLUS. odkedy ho beriem, naozaj mam mikozu velmi zriedka,vňcsinou po antib. liecbe. berem ho uz pol roka kazdy den,musi sa skladovat v chladnicke. stoji 15e,ale za nase zdravie to stoji naozaj zato! poradila mi aj vagin. tab. Maldion,tie uzivam po navsteve sauny, bazenu a tak..preventivne raz za cas. neviem ako je to mozne,ale naozaj mi to pomohlo,vyskusaj aj ty a snad aj tebe pomoze..vela stastia, mikoza je velka pliaga a naozaj nicitel radosti zo sexu..



4

Re: Mykoza vs. HPV

Aj najsilnejsie probiotika prichadzaju len v niekolkostomiligramovych kapsuliach a musia sa rozmnozit az do vahy 1 kg, co je obsah dobre obsadenych criev probiotikami. Preto ich treba zivit co najlepsie, kombinaciou roznych mikrovlaknin,
psylium,
inulin,
arabinogalaktany
pektiny,
glucomanan a ine.
Najmenej odporucam 15 gramov denne a je dobre to robit cely zivot, ked chcete mat vyssiu celkovu imunitu a telo lepsie odmorene od roznycn toxinov.Nestaci len jedno, aj probiotika potrebuju pestru stravu, nielen my. A zialbohu v dnesnej strave toho nedostanu dost v ziadnom pripade.



5

Re: Mykoza vs. HPV

Dobry den,

tiez mam podobny problem. Pred cca 2 mesiacmi mi gynekologicka diagnostikovala rozsiahle mykozy, candida, v testoch sa nasli nejake plesnove bakterie, herpesovy virus, chlamydie sa -chvalabohu- nepotvrdili, zapal krcku maternice a neviem co vsetko.

Pred dvomi tyzdnami som po takmer roku (pred rokom silny zapal oblicky) prekonala silny zapal mocovych ciest - gynegologicka tvrdi ze aj oblicky a po mesacnej kontrole sa mi na maternici objavili bradavice - ako dosledok znizenej imunity a HPV virusu. V Moci sa nasli este stopy staphylokoka. Prvy krat bol nasadeny Ofloxin a teraz Monural 3g gro por 3 vrecka vecer pred spanim.

Gynekologicka navrhuje tieto bradavice vypalit pod celkovou anestezou uz buduci tyzden (nalez 19.8.2015), posledna kontrola 19.7.2015 - vtedy bradavice diagnostikovane neboli. Bradavice su 4-5 mm velke a ich pocet je zhrua 7-8, co vraj tvori asi 1\3 maternice.

Nasadila som probiotika, Super Dophillus a bunkove soli - Ferr Phos (Rastlinné polyoly 98,4%, stearan horečnatý (rastlinný) 1,5%, účinná látka: difosforečnan železitý (0,5 mg v jednej tablete) a Antioxidant (Rastlinné polyoly 98,4%, stearan horečnatý (rastlinný) 1,5%, účinné látky: chlorid zinočnatý, selén, síran mangánatý, síran meďnatý (po 0,0005 mg v jednej tablete).
http://vickywall.sk/nasa-ponuka/bunkove-soli/

Mam pocit, ze sa stravujem dobre, je to skor prejav stresu a prace so sebou, takisto nechraneny styk.
Chcem sa preto opytat, ci si myslite, ze zakrok je nutny. Gynekologicka ho odporuca vzhladom na rozsah, ja mam vsak respekt. Alebo by bolo dobre najprv posilnit imunitny system a stav sledovat?

Prosim, poradte!

Dakujem



6

Re: Mykoza vs. HPV

Tie bunkove soli, na to by som sa velmi nespoliehal, je tam toho primalo a v zlej forme, aj tak..Antibiotika ti znicili probioticku crevnu floru a tym si stratila vyse 70% imunity. Takze v prvom rade ber silne probiotika a MIKROVLAKNINY. Totiz aj najsilnejsie probiotika sa musia minimalne 1000 krat rozmnozit, aby dobre osadili creva, kde ich je az 1 kg.
Co sa tyka nizsej viralnej imunity, zozen si napr monolaurin, selen, praskove colostrum a zautoc na ne. Vypalovanie znici len bradavice, ale ani ti nezvysi viralnu imunitu, anui nema vplyvna virusy hpv inde v tele. Tj kesd si neZvysis viralnu imunitu tak ti znova a znova budu robit skody v tele, co moze viest aj k rakovinam.
Inac monolaurin colostrum, aj berberine su ucinne aj na rozne urinarne infekcie