1

Téma: nevolnost pri cestovani

RNG, prosim, existuju nejake doplnky proti nevolnosti pri cestovani autom, busom...? dcera pri poslenej ceste dost vracala. kinedryl sice mam v zalohe, ale radsej by som pouzila nieco prirodne.



2

Re: nevolnost pri cestovani

Na to mam uz roky rokov odskusany dumbier. Moja zena ho dokonca kandizuje, tj nakraja na platky, vari s silnom cukrovom roztoku(20%) a potom susi na vosdkovom papieri pokrytom praskovym cukrom pri teplote asi 90 stupnov celzia
Vysledny kadizovany dumbier ma trvanlivost roky, pokial nenavlhne. Ja si dam do krabicky vzdy zopar kuskov pri cestovani, odhryznem kustik a drzim v ustach aj vyse hodiny, obcas do toho zahryznem.
Dumbier ukludni zaludok, syrup z varenia mozes pouzivat samozrejme tiez na vyrobu napojov, na svete su zname pod menom Gingerale.
Dumbier je aj protizapalovy a zlepsuje cirkulaciu.
Inac dostat aj dumbierove cukriky, dumbierove zele a podobne, len ja davam doma pripravenemu prednost, lebo viem , co obsahuje.



3

Re: nevolnost pri cestovani

na susenie uz nemam vela casu, ale da sa kupit v dm kandizovany. horsie je, ze dcera ma diabetes a ten cukor mi tam nevelmi vyhovuje, ked sa nehybe... existuje aj daka ina alternativa? ak nie, skusime to dako napasovat do denneho prijmu sacharidov, aj ked je to vzdy na riziko s novym potravinami - ale asi lepsia alternativa ako vracanie...



4

Re: nevolnost pri cestovani

Na diabetes mozes pouzivat napr erytritol, z toho sa 95% dostane z tela von mocom velmi rychlo a chuti velmi podobne , ako cukor.
Pripadne mozes pouzivat aj mikrovlakninu inulin, ktora je mierne sladka
Inac z pol gramu suseneho kandizovaneho dumbiera sa nemoze dostat zioadne vacsie mnozstvco cukru....
Aj ja som diabetik.
Inac mozes si ho vzat len tak ocisteny a nakrajany na kusky, lenze to nevydrzi viac, nez 2-3 dni.Nepokrajany koren chladeny v ladnicke vydrzi aj mesiac.



5

Re: nevolnost pri cestovani

RNG
uz 9 rokov uzivam kazde dva tyzdne kinedryl / 1/2 TBL / dlho cestujem a nepomaha mi nic ine, skodi tento liek nejak? Dakujem.



6

Re: nevolnost pri cestovani

Kinedril
http://pribalove-letaky.cz/kinedryl
Kedze cesky vyrobca zasadne neuvadza detailne  skodlive postranne nasledky a tato chemicka kombinacia sa nepouziva inde na svete, tak nemozem na to komentovat.
Ale iste to ma nejake skodlive nasledky.
Voci tomu dumbier je lepsi vyber, samozrejme.Dokonca nie len ucinny, ale podporujuci zdravie a cirkulaciu krvi.
Tu pouzivaju inu formulu na cestovnu nevolnost/motion sickness, Dramamine
http://chealth.canoe.ca/drug_info_detai … me_id=5922



7

Re: nevolnost pri cestovani

Rng da sa kupit aj nejaky extrakt z dumbiera alebo da sa to niekde zohnat ?
ked som dal google dumbier obrazky tak mi naso zazvor neviem preco ...
a co sposobuje vlastne nevolnost v aute a autobuse ? mne byva zle ale vo vlaku vobec ...



8

Re: nevolnost pri cestovani

Dostat rozne vyrobky z neho, cukriky, zele, kandizovany a podobne zazvor/dumbier/ginger/ingwer.
Moja zena ho obcas robi, naseka 2 mm kusky, pocari v zilne sladkej vode a obali v cukre. Veda z neho sa da pouzit na pripravu praveho Gingeralu.
Tvrdia, ze staticka elektrina v aute (gumenne pneumatiky)  a narazy to sposobuje. Tak iste na neuzemnenom lietadle.
Ale ja to mam aj na lodi, takze tam musi byt pricina pohyb lode/kolisanie.

Naposledy upravil: RNG (2016-02-15 22:45:44)



9

Re: nevolnost pri cestovani

RNG napísal(a):

Dostat rozne vyrobky z neho, cukriky, zele, kandizovany a podobne zazvor/dumbier/ginger/ingwer.
Moja zena ho obcas robi, naseka 2 mm kusky, pocari v zilne sladkej vode a obali v cukre. Veda z neho sa da pouzit na pripravu praveho Gingeralu.
Tvrdia, ze staticka elektrina v aute (gumenne pneumatiky)  a narazy to sposobuje. Tak iste na neuzemnenom lietadle.
Ale ja to mam aj na lodi, takze tam musi byt pricina pohyb lode/kolisanie.

Takze tie 4 nazvy co si vymenoval su vsetko to iste ?
ano na lodi aj ja . ale to mi bolo zahadne ze vo vlaku nie .

a ucinkuje ten Dumbier lepsie ako kinedril ?



10

Re: nevolnost pri cestovani

Mne dunbier ucinkuje vyborne, lepsie ako kedysi  omamny Kinedril.
Samozrejme treba toho pakorena zjest dost, nie len trosku v cukrikoch.
Je to vsetko to iste, v roznych reciach.

Naposledy upravil: RNG (2016-02-16 20:27:50)