1

Téma: Zapáchajúci moč

Dobrý deň milý RNG, keďže ste už raz priateľovi ako jediný pomohli s jeho zdravotným problémom, obraciam sa na Vás aj tentokrát.
Už rok mu zapácha moč po čpavku. Má za sebou niekoľko vyšetrení moču, krvi, nič mu však nenašli. Musí mať však v tele zápal, lebo tentokrát mu aj napuchlo a zčervenalo koleno a má ho celé teplé a nedokáže už na neho ani nastupovať. Viete mi prosím poradiť, v čom to môže byť a aké prípravky prípadne má požívať, keďže lekári nie sú schopní/ochotní riešiť jeho problém? Ďakujem za pomoc.



2

Re: Zapáchajúci moč

Protizapalove su curcuminoidy, dumbier, boswelin, MSM,  vitamin C a rozne enzymy.
Samozrejme v dostatocnych davkach. najviac odporucam curcuminoidy s bioperinom na zlepsenu absorbciu,  3 x 1500 mg, pozri napr tento
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … apsules/13
davka 3 x 3 kapsule
Nuz co je za tym, aka pricina, to sa neda len tak hadat. Ale ked je to mikrobialna pricina, odporucam najma GSE, oreganovy olej a extrakt z olivovycyh listov. Tieto tri by mali adresovat velku vacsinu roznych mikrobov v tele.
Niekedy su opuchliny aj z ukladania sa kyseliny mocovej v tele, na to pomoze alkalizacia tela, najma ked ma moc pod 6 PH(to sa da namerat volnopredajnymi lakmusovymi papierkami)



3

Re: Zapáchajúci moč

Ďakujem pekne. Myslíte si, že takéto niečo môže byť prenosné pohlavným stykom? Viem, že keď neviete, čo to môže byť, je mi ťažko na to odpovedať.

Naposledy upravil: auriane (2012-06-11 14:57:57)



4

Re: Zapáchajúci moč

Tu mas viac na ten cpavok/amonia
http://www.buzzle.com/articles/ammonia- … women.html
To je sice na zeny, ale znacna cast plati aj na muzov
Tu je to rozvinute na sirsie
http://www.localhealth.com/article/urine-odor
Moze to byt len z nedostatku pitia, kysleho tela, ale moze to mat hromadu mikrobialnych povodov/
Odporucam pit hodne vody a pripadne brat rozne antimikrobialne a pit zaj z byliny Chanca piedra, ktory okrem cistwenia ladvin a rozpustania kamenov je aj mierne antimikrobialny.
Mnohym pomaha pit stavu z brusnic a oregon grape, lebo obsahuju antimikrobialny berberie. Kedze dostat Berberine HCl cisty v kapsuliach radsej odporucim 2 x 500 mg berberinu, nez "babske" recepty



5

Re: Zapáchajúci moč

zdravim Vas,
tiez mam jeden dotaz ohladom zapachajuceho mocu....trapi ma asi tristvrte roka, silne pachnuci ani neviem k comu to prirovnat - cpavok? je casto tmavy, hlavne rano, ale aj v priebehu dna a to si davam pozor na pitny rezim, pijem iba cistu vodu, kavu 2x denne slabu, teraz zacnem pit bylinkove caje, nieco z minulosti:
od roku 2004 prekonavam pravidelne zapaly mocovych ciest, ktore sa stupnovali, naposledy som mala silnejsi zapal v 12/2012  kde som to nevydrzala a dala si predpisat ATB, odvtedy som ho mala v 1/2013 ale iba chvilkovy ked mi zostalo zima na nohy, bez ATB iba s uzivanim brusnic a urinalu to bolo po tyzdni ok /tento zapal bol aj znesitelny/
odvtedy som v podstate zapal necitila, riadila som sa aj vasimi radami a uzivala D manosu (3 dni kazde 3 ci 4 hodiny nepamatam si to teraz presne) a uzivanim GSE a defense plus, odvtedy este koloidne striebro 3krat denne 2 tyzdne (3x cca 0,4dcl denne) a aj uzivanie grapefruitoveho oleja od  biopurus /100% za studena lisovany/
zapaly som nemala, nutkania po toalete pretrvavali obcas, teraz ako klesla vonku teplota pod 20stupnov Celzia znova prisli studene nohy a chodim aj o nieco viac na toaletu a citim aj take to mierne nutkanie znova ist na toaletu, tyka sa to vsak cca  4cm casti mocovej trubice
obcas mam zenske problemy - nepachnuci slaby vytok, mierne svrbivy

som veganka /par mesiacov, dovtedy vegetarianka/ zdravotny stav mam bezproblemovy, cvicim, pravidelne vyvazene jem /davam si na to pozor kedze som veganka/ ziadne ine problemy nemam, ba naopak mozem povedat, ze sa citim lepsie ako kedykolvek predtym, na podrobnejsom rozbore krvi som bola v 5/2012 a bol ukazkovy, mozno vsak este spomeniem, ze mam problemy s pletou - vyhadzuju sa mi bolave pupaky obcas, zostavaju po nich flaky az jazvy, a zevraj mi trochu viac padaju vlasy, neviem to vsak posudit kedze necitim, zeby mi zredli, avsak ludia s kt byvam ma na to upozornili, moj vek je 31

za akekolvek rady, alebo dotazy, budem vdacna!!!



6

Re: Zapáchajúci moč

Ako kazdemu ti odporucam si doplnovat zinok, selen jpod, vitaminy C E a D-3, kazdodenne brat zmes mikrovlaknin a obcas si nasadit kvalitne probiotika. Toto vsetko rozne posilnuje telo, ci uz v normalnej cinnosti, ci uz v imunite a regeneracii.
Hed telo nieco vyhadzuje cez kozu, tak toznamena nedostatok nejakeho enzymu, lebo enzymy precistuju telo tak, ze sa rozne nepotrebne latky vylucuju normalnou cestou, tj cez moc a zlc(stolica). Enzymi sa samozrejme daju doplnit, odporucam enzymaticke precistenie tela.
Ked sa to pri tom vyhadzovani cez kozu zapali a hnisa, znamena ze sa tam dostali nejake mikroby, najma stafylokoky, ale tie sa daju pomerne lahko znicit vlastnou telesnou obranou a najma obrannymi latkami, co v dobre osadenej crevnej  flore pre nas produkuju probiotika.
Ak by ani to nestacilo, odporucam pit roztok citricidalu, ktory je velmi ucinny na stafylokoky. Pripadne pouzivat aj napr krem zvrchu, co obsahuje citricidal, lebo tento prenika dovnutra aj cez kozu. Pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/p/prirodna-kozmetika
pripadne aj na
http://rng.nazory.eu/rubriky/z/zapal-hn … a-striebro

Inac este spat k tym zapalom, na rozne urinarne a crevne problemy odporucam brat berberine, 2 x 1 gram, zhruba.



7

Re: Zapáchajúci moč

dakujem mockrat za radu a prajem vsetko dobre :-)



8

Re: Zapáchajúci moč

OK