1

Téma: vitamin C-moze ublizit???

ahoj RNG, kedze som ucitelka, zase na mna nieco lezie :-/
som v 5.mes. tehotenstva a uz asi 3x som absolvovala liecbu vitaminom C-mam kupenu cistu kyselinu askorbovu,
zatial mi to vzdy len pomohlo-------3x denne zvysenu davku vit.C.
Dnes som sa vsak stretla s nazorom, ze zvysene davky vit.C mozu sposobit krvacavost, tak ze preco tak riskujem???? sad
Naozaj si zvysenymi davkami vit.C mozem ublizit, resp.babatku?
Mne sa to nejako nezda,ale radsej sa poradim s Tebou ;-)
Vopred dakujem za odpoved.  M. smile



2

Re: vitamin C-moze ublizit???

Blbost. Ani velmi vysoke davky vitaminu C nesposobuju krvacavost.A to hovorim 50 gramov a viac.
Osobne ale odporucam neutralne formy kyseliny askorbovej, vacsie davky kyselin totiz podrazdia creva a vyvolaju hnacku(tj creva nechcu byt okyslene a snazia sa kysly obsah vyhodit)
Najlepsia forma je ester C, co je velka molekula vytvorena z askorbatov vapenatych, kde sa tato zdrzuje v krvnom obehu vyse 5 krat tak dlho, ako kyselina askorbova alebo rozne askorbaty.



3

Re: vitamin C-moze ublizit???

RNG, moze 3g cistej liekopisnej kyseliny askorbovej denne skodit crevam? pre nas na SKK je dostupne si ho zadovazit za dobru cenu..



4

Re: vitamin C-moze ublizit???

Ja si davam 3 gramy do mojej vody na pitie pocas dna miesto citronu. Tak to pijem postupne a este nikdy mi to creva nepodrazdilo. Inac sa sa to neutralizovat napr sodou bikarbonou, alebo este lepsie Kalinatom(odkyslovac vin  KHCO3)



5

Re: vitamin C-moze ublizit???

dakujem, takze mozem vitaminovat aj dalej, DAKUJEM :-)



6

Re: vitamin C-moze ublizit???

Bezne, ako selen, zinok, jod, vitaminy C, E ,D-3 odporucam kazdemu, tehotnym a kojacim aj mineraly  kyselinu listovu a rybacie/krill oleje, pre vyvoj mozgu a nervov plodu a kojeneho dietata.



7

Re: vitamin C-moze ublizit???

a existuje ten Ester C aj v praskovej forme? nasla som len tabletkovu.. ;-)

Naposledy upravil: marissa.g (2012-06-11 16:04:26)



8

Re: vitamin C-moze ublizit???

Samozrejme existuje, pozri napr
http://www.iherb.com/American-Health-Es … 6-8-g/9937



9

Re: vitamin C-moze ublizit???

Pre tych, co to este nepoznaju, uvadzam tento link :

http://m.youtube.com/watch?v=Q0NMSAX1qsk



10

Re: vitamin C-moze ublizit???

Zaujimave. Rajciny obsahuju hromady mineralov, kyselina askorbova sa ne ne naviaze a tak neokysli creva. Samozrejme to predide hnackam a naviac doda rozne mineraly a ine ziviny z paradajek.\Nuz ja osobne beriel len neutralny vitamin C a to vo forme esteru C, ktory sa v tele zdrzi dlhe hodiny, tj mnohokrat dlhsie, nez obycajne neutralne askorbaty.