1

Téma: "mušky" v zornom poli oka

RNG za posledny  tazky mesiac sa mi uplne zničili  a zapalili okrem ineho aj  oči dostal som nato jodid draselny a male davky kortikoidu najviac mi vadia mušky a fliačiky ktore sa velmi rozmnozili zrak mam dobry no reagujem dost nate škrvrny, čtial som ze zvyšenie proteickych enzymov no neviem či to bude stačit, prosim ta kde sa da zohnat ten roztok tej aminokysliny je to vobec mozne ?? alebo to MSM je bezpečne a je to niečo ako toto ??
http://www.naturlekaren.sk/zbozi/doplnk … Z2273.html
je to prírodny zdroj syri ?



2

Re: "mušky" v zornom poli oka

MSM sa nachadza vsade okolo nas, hoci aj v dazdovej vode. Sira ma v prirode podobny obeh, ako voda. MSM sa vstrebava aj cez kozu, inac to je moj oblubeny sposob dodavky(transdermalne) z kremov, co si miesam a natieram na bolave klby a svaly.
Cokolvek, coho sa dotkne priemysel uz nie je priamo prirodne. A doplnky vyraba priemysel. Takze aj kupeny jogurt je priemyselny vyrobok, vlastne uz aj mlieko.
MSM sa dnes vyraba chemickou cestou a je bioidenticke prirodnemu, tj ani analyticka chemia ani biologicke procesy nevedia rozoznat, ci to bol izolat s prirody alebo umelo chemicky propravene. Inac je to prakticky anorganicka chemikalia , podobne ako voda a sol.
Zapaly oci riesim najma postrekom koloidnej striebornej vody, pripadne kvapkami roztoku GSE( 6 kvapiek GSE do deci vody)



3

Re: "mušky" v zornom poli oka

Moze v tomto prípade pomoct aj kolidna strieborna voda ?



4

Re: "mušky" v zornom poli oka

Koloidna strieborna voda je antimikrobialna.
Katharakt(zakal) alebo floatersd("musky v sklovci) su bielkovinne zhluky povacsine, na co moze byt ucinne MSM ako rozpustidlo(10% roztok vo vode) alebo kvapky obsahujuce acetyl-L carnosine, s myslienkou coho prisiel dr Mark Babyzhayev.
Jeho produkt s 1% N acetyl L carnosinu je na trhu pod menom CanC u mnohych dealerov a podobne sa vyrabaju dnes aj od inych vyrobcov, lacnejsie.
http://www.claritycarnosineeyedrops.com … QAodwyxKUA
http://www.drvitaminsolutions.com/index … l&p=43
Moj brat ich pouziva uz roky, na zastavenie sirenia sa zakalu(catharact) aby tak predisiel operacii, kde vyberu zakalenu sosovku a nahradia ju kuskom plastiku.
Jemu to pracuje uz roky, , nezhorsuje sa mu to, podla dr Babyzhayeva ale vyse 1/3 sa to dokonca zlepsilo



5

Re: "mušky" v zornom poli oka

Koloidna strieborna voda je antimikrobialna.
Katharakt(zakal) alebo floatersd("musky v sklovci) su bielkovinne zhluky povacsine, na co moze byt ucinne MSM ako rozpustidlo(10% roztok vo vode)
alebo kvapky obsahujuce acetyl-L carnosine, s myslienkou coho prisiel dr Mark Babyzhayev.
Jeho produkt s 1% N acetyl L carnosinu je na trhu pod menom CanC u mnohych dealerov a podobne sa vyrabaju dnes aj od inych vyrobcov, lacnejsie.
http://www.claritycarnosineeyedrops.com … QAodwyxKUA
http://www.drvitaminsolutions.com/index … l&p=43
Moj brat ich pouziva uz roky, na zastavenie sirenia sa zakalu(catharact) aby tak predisiel operacii, kde vyberu zakalenu sosovku a nahradia ju kuskom plastiku.Obcas pouziva aj roztok MSM.
Jemu to pracuje uz roky, nezhorsuje sa mu to, podla dr Babyzhayeva ale vyse 1/3 sa to dokonca zlepsilo



6

Re: "mušky" v zornom poli oka

Rng prosim ta to MSM by si mi ake odporučal alebo neake na sr či sa neda kupit čo by mohlo byt podla teba v dobrej kvalite.. a v akom davkovani ho mam vysypat do tej vody.. nemoze sa mi to zhoršit este alebo oslepnut ked je to syra? Tie konkretne kvapky sa daju objednat aj na slovensko vtych linkoch.. mam v zornom poli same flliačiky vznklo to pravde podobne z borelie preto si  davaj kolidnu vodu striebornu
dakujem ti



7

Re: "mušky" v zornom poli oka

MSM je [prirodna latka, nachadza sa aj v dazdovej vode ako sucast kolobehu siry v prirode. Kedze je to jedly doponok, neutralny, tak aj jeho roztok neskodi v ociach nijak.
10% roztok je na vahu, tj do 0.9 deci vody das 10 gramov MSM prasku.



8

Re: "mušky" v zornom poli oka

aha dakujem. Iba tak zo zvedavosti uz niekomu zabral takyto msm roztok na "mušky" zakalky v zornom poly?



9

Re: "mušky" v zornom poli oka

Zatial mi nikto nic nenapisal osobne, ale viaceri lekari to pouzivaju, reputabilni, takze nemam ziadny dovod o tom pochybovat.



10

Re: "mušky" v zornom poli oka

RNG, MSM roztok do očí je lepšie pripraviť rozpustením MSM vo vode - destilovanej alebo injekčnej alebo rozpustením MSM vo fyziologickom roztoku?



11

Re: "mušky" v zornom poli oka

MSM v destilovanej vode trosticku stipe v ociach chvilku, samozrejme vo fyziologickom roztoku nie. To je vsetko vec osmotickeho tlaku.



12

Re: "mušky" v zornom poli oka

Zdravim, tiez mam tie bielkovinove zhluky v oku. Kupil som

Doctor's Best Proteolytic Enzymes - treba brat 3x denne po 1 tablete, hodinu pred jedlom ?

Doctor's Best MSM Powder - tu urobim ten roztok 10% do destilvonej vody, t.j. 10gramov na 90ml vody ? Koľko kvapiek, koľkokrát za deň to kvapkať do oka ?

Vdaka

Naposledy upravil: Enzymer (2013-03-18 15:33:18)



13

Re: "mušky" v zornom poli oka

Mas to spravne. kvaspkaj si aspon 2-3 krat denne do oka, najma tesne pred spanim je to dolezite, lebo to posobi najdlhsie. 2 kvapky stacia, viac sa do oka aj tak nezmesti.



14

Re: "mušky" v zornom poli oka

Tu destilovanu vodu som myslel ze kupim v lekarni, ale vsade kde som bol tak to nemaju, pytal som aj fyziologicky roztok, resp. nieco kde by som si to mohol rozrobit a nic mi nevedeli poradit, do coho teda mam ten prašok rozrobit, resp. co mam pytat v lekarni ?

Vdaka



15

Re: "mušky" v zornom poli oka

Tak to daj do obycajnej vody z vodovodu, ale potom  to musis chladit, tj drzat v ladnicke a kazde 2-3 tyzdne vyrobit nove a stare vyhodit.



16

Re: "mušky" v zornom poli oka

Myslel som ze voda z vodovodu nie je na to vhodna pre chlór, ked sa tu spominala destilovana. Moze sa to kvapkat dlhodobo, az kym sa tie floatery nerozpustia ?



17

Re: "mušky" v zornom poli oka

Chlor mozes bez problemov vyvarit, cim vodu zaroven sterilizujes.



18

Re: "mušky" v zornom poli oka

A moze sa to kvapkat dlhodobo (mesiace?), počitam ze to nie je otazka par tyzdnov, prve floatery sa mi objavili v septembri, lekarka mi dala na to jodid draselný, vobec nepomohlo, skor sa ich vytvorilo este viac, preto hladam alternativne sposoby



19

Re: "mušky" v zornom poli oka

Hoci aj cely zivot, tak ako umele slzy.
Ale ked mas tendenciu tvorenia roznych zhlukov alebo utvarov v tele, bral by som aj silne enzymy na precistenie, pozri napr na
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … lets/39016
dve tabletky denne aspon mesiac.
A samozrejme ako kazdemu odporucam selen zinok jod, vitaminy C E D-3 a cistit si cievy lecitinom. Samozrejme plno mikrovlaknin a obcas si nasadit kvalitne probiotika, lebo aj to odmoruje telo a zvysuje imunitu.
MSM sa da brat aj ustne na precistenie tela a ako zdroj siry na klby a slachy.
Ja si ho davam 2-3 gramy do kazdodenneho drinku, mix co si robim na pitie(s vitaminom C, mikrovlakninamy, ovocnymi koncentratmi a podobne). Ak ma skrabe hrslo, pridam do neho aj citricidal,  najma teraz v obdobi epidemii,,pripadne 6 kvapiek citralu, ktory je silne antiviralny, a protirakovinny, alebo 15 kvapiek Sangre de Grado, tiez antiviralny a protizapalovy



20

Re: "mušky" v zornom poli oka

Tie bielkovinove enzymi co som kupil od Doctor best nie su silne na cistenie ?



21

Re: "mušky" v zornom poli oka

Su vyborne, ale aj hodne drahe.



22

Re: "mušky" v zornom poli oka

OK, potom dam vediet ci to pomohlo. Este sa spytam, z akeho dovodu to treba drzat v ladnicke, resp. ak budem rozrabat kazdy tyzden nove, treba to tiez chladit ?

Vdaka

Naposledy upravil: Enzymer (2013-03-25 12:51:31)



23

Re: "mušky" v zornom poli oka

Ked nemas destilovanu vodu, tak sa ti organicke latky ako MSM mozu zacat kazit.Ja by som tam dal pre istotu 2 az  kvapky citricidalu ako konzervant do 100 ml, co zaroven z toho urobi antimikrobialny prostriedok.



24

Re: "mušky" v zornom poli oka

Zdravim, RNG Ty si posielal link na kvapky od Life Extension na tie musky v oku... myslim, ze tie iste maju aj na iHerb tieto: http://www.iherb.com/Life-Extension-Bri … -each/7452

preco nepisu v zlozeni nic o tom  N-acetyl-carnosine. neni tam pisane to 1% ani ako active Ingredients.. Obsahuje to vobec tu ucinnu davku 1% ? Dakujem..



25

Re: "mušky" v zornom poli oka

Farmacia na nich zrejme zautocila, tak davaju zo strachu NAC ako neaktivnu zlozku a ani nespecifikuju, kolko toho tam je. Takze neviem./ Za roky sa jedine CanC udrzalo s tvrdenim, ze ucinna latka je 1% NAC, ostatni alebo prestali toto vyrabat, alebo sa chrania ako tito nezdoraznovanim NAC,a neuvadzanim, kolko tejto v skutku  ucinnej latky tam je.



26

Re: "mušky" v zornom poli oka

Zialbohu vyledok ziadny, bral som od jari 3x denne hodinu pred jedlom Doctor's Best Proteolytic Enzymes, aj som si kvapkal MSM, ale nic nepomohlo. Existuje este nieco co by mohlo pomoct ? Nejake silnejsie enzymi, napr. Doctor's Best, Best High Potency Serrapeptase, 120,000 SPUs, alebo zvyšenie prijmu jodu ??



27

Re: "mušky" v zornom poli oka

Kazde z uvedenych moze pomoct, ale zialbohu nic nie je ani zarucene, ani 100%. Ale cim viac pouzivas, tym mas vyssiu sancu.



28

Re: "mušky" v zornom poli oka

RNG, aj ja mam tie musky. Nie je ich vela, ale su velmi dlhe. Casto silno smrkam asi zo zlozvyku, mohli mi tie musky vzniknut aj z toho, ze tam potom vznika nejaky tlak a zacnu sa vytvarat?



29

Re: "mušky" v zornom poli oka

Musky v oku mozu byt aj z olupovania malych ciastociek sietnice a to najma pri narazoch a tlaku.
Ale to vsetko sa da rozpustit len branim  enzymov  a enzymotvorneho jodu a spriehodnenim ocnej bulvy roztokom MSM,, pripadne branim N-acetycysteinu, ako je ucinne napr na zakal sosovky, kde 1% kvapky (CanC) mnohym pomohli.

Naposledy upravil: RNG (2013-09-04 20:26:18)



30

Re: "mušky" v zornom poli oka

Myslis, ze castym silnym smrkanim mi to mohlo vzniknut? Olupovanie malych ciastociek sietnice nie je nebezpecne? Ten NAC mozem brat aj v tabletkovej forme, ci to musia byt kvapky?

Naposledy upravil: Failder (2013-09-05 14:33:34)



31

Re: "mušky" v zornom poli oka

Mohlo. Literatura to spomina, ale neviem , na kolkom je to nebezpecne.

Viem len, ze ked sa to olupuje prilis, tj sietnica sa odlupi od vrstvy, ktora ju vyzivuje, nervy zacnu odumierat a to sa nazyva makularna degeneracia. Ale to je skor sposobene praskanim drobnych cievok  v oku alebo zlou cirkulaciou krvi v oku, cim sa ta vela vrstva na spodu oka podvyzivi a zacne rozpadat pre zlu regeneraciu.

N-acetyl cystein(pozor na chybne zameny s NAC=n-acetyl carnosine), dochadza len v kvapkach,pozri vyrobok napr pod menom CanC,  v tabletkach mas len formu L-carnosine, co nie je vodorozpustna forma a z tabletiek sa dostane z neho do oci len malicko.



32

Re: "mušky" v zornom poli oka

Teraz neviem, co by si mi odporucil. Ci zlepsit cirkulaciu krvi v oku, vycistit si cievy, brat karotenoidy, serrapeptazu alebo aj kvapkat to CanC. Chcel by som mat dobru sietnicu, ktora by bola dobre zivena a pricom by sa predchadzalo nejakemu nedokrveniu a odlupovaniu, ale zaroven trocha aj potlacit vzniknute "musky", lebo mam dve dlhe, ktore vidim skoro stale pred sebou a nemozem sa sustredit na ine veci. Snad som si s tym mojim zlozvykom nespravil nejaku skodu, ale mat taketo zakalky v uplnej mladosti, tak nieco asi v poriadku nie je.



33

Re: "mušky" v zornom poli oka

Najlacnejsie na to je si urobit kvapky roztoku MSM.
Karotenoidy odporucam brat kazdemu, tak isto cistit si cievy lecitinom. nAk mas prilis zrazanlivu krv(to sa da zistit koagulacnymi testami krvi) aj tak musis brat nieco na rioedenie krvi, ako nattokinazu, serrapaptazu alebop lumbrokinazu, treda ked pre to chces naozaj nieco spravit a nie uspokojit sa len slabo ucinnymi liekmi na to, co maju plno skodlivych ucinkov, alebo vyckavat, co je este horsie.Lebo sa mozes velmi lahko "dockat". VCyse polovice ludi dnes zomiera totiz na zapchate cievy(podazky, infarkty, zlyhania organov) a tomu sa da lahko predist riedenim krvi, rozbijanim krvnych zrazenin uvedenymi enzymami a cistenim stien ciev lecitinom, pripadne lipazou, a samozrejme nizovaniom skodlivej hladiny homocysteinu branim vitamnov B-6, B-9 a B-12
Na hladke stenu ciev, nezdrsnene homocysteinom si prakticky nic nevie trvalo nasadat. Toto sa ale velmi malo propaguje, lebo dnes idu za "skodlivym cholesterolom", lebo nan chcu predavat lieky.



34

Re: "mušky" v zornom poli oka

Dobre RNG, dakujem ti.



35

Re: "mušky" v zornom poli oka

OK



36

Re: "mušky" v zornom poli oka

Tiez mam skusenost s tymi "muskami" v oku. Je to dost neprijemne hlavne, ked sa pozerate na svetle pozadie.  Mal som najprv jednu a potom dve. Ocna lekarka mi vysvetlila, ze je to normalne,ze to ma aj ona. Kedze robim na pocitaci, tak som chcel oci nejako podporit a tak som zbieral lesne cucoriedky a spravil si zasobu do mraznicky na rok.

Tieto "musky" mi zmizli priblizne za 1/2 az 3/4 roka. Nesledoval som to, kedze to mizne pomaly.

Vtedy som ine doplnky pravidelne nebral len cca kazdy druhy den 100g cucoriedok v kokteily alebo musli.

Tak ak to niekomu pomoze.



37

Re: "mušky" v zornom poli oka

Cucoriedky su vynikajuci zdroj enzymov a antioxidantov, najma ked su neznicene, tj mrazene.Malo z ovoci a zelenin je tak kvalitnych a zdravych pre nas. Ine spomeniem surovu cviklu(brrr, nechutne) mrkvu, cierne ribezle ananas a papaju, pripadne aj kiwi. Samozrejme vsetko surove.



38

Re: "mušky" v zornom poli oka

RNG, ktorý enzým alebo enzýmy sú najúčinnejšie na ničenie sklovcových zákalov, aká je pravdepodobnosť, že to pomôže a za ako dlho asi? Treba to kombinovať s kvapkami MSM alebo CanC, prípadne s bilberry a carotenoid doplnkami? Už si to tu asi často písal, ale také zhrnutie by bolo ideálne asi pre všetkých, ktorí sa sem ešte pozrú. Ďakujem.



39

Re: "mušky" v zornom poli oka

Nuz ziadne skutocne casy ti tu nemozem dat, je to velmi individualne, ale menovane zbrane su proti tomu jedine.



40

Re: "mušky" v zornom poli oka

Dobry den. Je prosim mozne pouzit na vyrobu kvapiek toto MSM?
https://www.swansonvitamins.com/swanson … grams-pwdr
Jedna sa o cistu formu? Dakujem



41

Re: "mušky" v zornom poli oka

Samozrejme je to cista forma, kedze neuvadzaju ziadne ine latku pri tom. Ja top pouzivam osobne na vsetko, od klbov cez ocne kvapky az po vnutorne, do mojej vody na pitie.



42

Re: "mušky" v zornom poli oka

dakujem pekne za info. vedeli by ste mi prosim este poradit ako odhadnut 10 gramov? k tomu MSM nebola ziadna odmerka. dakujem.



43

Re: "mušky" v zornom poli oka

10 gramov su asi 2 kavove lyzicky. Ale to nemusi byt az tak presne



44

Re: "mušky" v zornom poli oka

dakujem pekne za odpoved. tak to skusim namiesat. a nahodou by ste nevedeli poradit nieco na glaukom?



45

Re: "mušky" v zornom poli oka

Acetyl L -carnosine tam pomaha, 1% kvapky. Najdes ich pod menom napr CanC
A samozrejme ako proti vsetkym bielkovinnym zhlukom pomahaju ustne brane  bielkovinne enzymy(protease) ako napr entericky pokryty pancreatine, serrapeptase a ine