1

Téma: Hemangiom

RNG prosim vas neustale ma pobolieva pečen nakoniec mi zistili ze mam hemangiom velky 6 cm pre sučasne bolesti taktiez uvazovali nad moznou operaciu v buducnosti pokial by sa to nelepšilo čo by ste mi vedeli nato poradit existuje neaka liečba tohto nezhubneho nadoru?
dakujem.



2

Re: Hemangiom

Hemagiom nie je nador, premnozena guca cievok.
Na podporu hojenia cistenia a regeneracie pecene je protokol dr Berksona,
na odstranenie krvnych zrazenin je nattokinaza a lubrokinaza,
na posilnenie stien cievok, aby sa netrhali, tj na ich spruznenie ich treba cistit lecitinom, brat aspon 3 gramy vitaminu C a bioflavonoidy(druh antioxidantov), ako rutin, hesperidin a diosmin, niekolko gramov.
Na krvacavost pri  prilis dlhom case koagulacie je vitamin K-2.  Daj si zmerat koagulaciu krvi, pre istotu.
Krehke zilky sa mozu lamat/trhat kdekolvek v tele, na mozgu je to porazka a mozna smrt, preto si je ich dobre cistit a brat dost vitaminu C ,vitaminu E, a inych antioxidantov a aminokyselin  L lysinu argininu a ornitinu na tvorbu kolagenov, ktore spevnuju celu strukturu tela, od svalstva az po vsetky organy, vcitane cievneho systemu.

Naposledy upravil: RNG (2012-06-12 17:00:01)



3

Re: Hemangiom

Čítal som o tom a ze ho radia medzi nezhubne tak potom neviem.
Takže ked je to vyron krvi na zrazeniny treba nakottinazu  na cievky lecitin vit  C a bioflavonoidy.
Mam nizku zrazanlivost trombocity mam iba 160 dlhodobo ale počul som ze sa to neda liečit, takze ten vitamin K-2. lenze ide to potom dokopi ked nakotinaza riedi krv a je na zrazeniny a ja mam nizku zrazanlivost? treba teda potom tu nakotinazu?
Taktiez vitamin E moze zevaj zhoršovat vstrebavanie vitaminu K ktory je teda natu zrazanlivost.
Je teda vhodny aj ten E.? Dakujem



4

Re: Hemangiom

Nuz ked mas nizku zrazanlivost, nemusis si krv riedit nattokinazou ale naopak postarat sa o zvysenie zrazanlivosti, tj brat vitamin K-2
Nizke tvorenie krvnych platniciek je casto vysledok zaplesnenia kostnej drene. Na to odporucam brat protiplesnove/priotikandidove, ako oreganovy olej, GSE roztok, a enzum Candex, ktory rozklada bunkove steny plesne a kvasnych kultur ako candidy.
A brat plno mikrovlaknin, tiez obcas si nasadit dobre probiotika, kedze dobre osodene creva probiotikami a krmene mikrovlakninami nam produkuju az 70% vsetkychobrannych latok v tele., Tiez odporucam menej cukrov a bielych muk a produktov z nich a varit na kokosovom oleji, co je tiez protikandidove.
Sprava, ze vitamin E potlaca absorbciu vitaminu K je falosna.
Je ale pravda, ze K1 zvysuje zrazanlivost krvi a vitamin E ju ciastocne znizuje,  najma vo velkych davkach.
Dnes ale hovorime o doplnkoch K-2 nie K-1 a tie zvysuju zrazanlivost len minimalne a doplnku vitaminu E v davkach 200 az 400 IU, co nevyvolava u nikoho krvacanlivost. Viac z vyskumu na tuto temu pozri na
http://69.164.208.4/files/Vitamin%20E%2 … roblem.pdf
Takze mozes kludne bez obav brat E a K-2 spolu.



5

Re: Hemangiom

Velmi pekne dakujem.
Zaujimavé .. veru myslim ze mam problemy s presňami.  RNG ako teda vplíva nízka zrážanlivost krvi na hemangiom? ma to neaky súvis mohla byt príčinov alebo neako dopomoct tomu?
a ta nakotinaza som čítal ze tiez obsahuje vitamin K je nevhodna aj tak pri nizkej zrazanlivosti ?



6

Re: Hemangiom

Nuz ked sa cievka pretrhne/praskne, pri nizkej zrazanlivosti to krvaca ovela dlhsie.
Priorodne zdroje maju obvykle balancovane v rovnovahach zlozky. preto natto kvasena soja obsahuje nielen narrozym na riedenie krvi,l ale aj vitamin K-2 , ktory trosku upravi zrazanlivost krvi na vyssiu. Ale oba nie su dramaticke, len ciastocne.
K-1 z rastlin ale zvysuje zrazanlivost znacne.



7

Re: Hemangiom

Dakujem vam.
Takze je vhodny aj K1 aj k2, s ktorych rastlin sa ziskava K1 ktora je takym najbohatšim zdrojom ? nemam o tomto vedomosti.



8

Re: Hemangiom

Odporucam doplnovat K-2 ,  najma vo forme MK-7,   nie K-1.
Rozne zelene rastliny obsahuju K-1



9

Re: Hemangiom

RNG,aj tu pises o K2, skade ho ziskat v potravinach a ako sa najlepsie vstrebava..Pises ze rozne zelene rastliny, moze byt aj vnat z cibule, davam ju do jedal na jar namiesto cibule..dalej pazitka,petrzlen??rovnako ucinkuju v surovom ako varenom stave? dik



10

Re: Hemangiom

K-2 je vylucne zivocisna forma.



11

Re: Hemangiom

Ak mam nizku zrazanlivost a vobec problem s krvnymi dostickami, mam zvysit obsah K1 alebo K2?



12

Re: Hemangiom

Ja odporucam vzdy K-2, lebo aj K-1 sa v tele meni nakoniec na K-2, takze doplnanie K-2 je logickejsie. A vobec nie je zaruka, ze K-1 zo zeleniny sa u kazdeho musi zmenit na K-2,
A co ked nie?!?



13

Re: Hemangiom

teda prosim, ake zdroje su v potrave pre vitamin K2?



14

Re: Hemangiom

K-2 je zivocisny, tj masa a ryby,  a maju ho aj niektore bakterie, ako napr najdes ho v produktoch kvasenia Natto(bacterium subtilis-natto)
Ja davam prednost potravinovym doplnkom s formou MK-7, co je najlepsie absorbovatelne K-2, laboratorne pripravene izolovane najma z kvasneho procesu natto.
. Ved kvoli jednemu vitaminu snad neprisposobim cely jedalny listok. A to by ma pripravilo iste o ine zivinym, co tiez potrebujem.



15

Re: Hemangiom

Takze ako zdroj K2 doporucujes doplnok s MK7,mozes nejaky odkaz na iherbe? dakujem



16

Re: Hemangiom

Nuz momentalne ja pouzivam tento
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-MK … ftgels/256
ale zrejme buduci si objednam tento
http://www.swansonvitamins.com/NWF989/ItemDetail
snad ho bude mat neskor aj iherb



17

Re: Hemangiom

ale ved iherb ho ma v ponuke http://www.iherb.com/Now-Foods-MK-7-Vit … caps/36220



18

Re: Hemangiom

RNG, bola som na kontrole u mojho lekara, koncom tyzdna budem mat testy na koagulaciu a zaujima ma aj pomer HDL a LDL a tiez pecenova testy. KOncom tyzdna to budem mat, potom Ta poprosim o konzultaciu.dik vopred



19

Re: Hemangiom

OK, ked som to kontroloval pred par mesiacmi, iherb to este nemal.
Ale viem, ze cokolvek vyrobi firma NOW je iherb ochotny predavat.
Pomer( HDL plus LDL ) deleno LDL by mal byt vyse 3, vtedy sa cievy zanasaju cholesterolom minimalne.
A daj si skontrolovat aj homocystein, ten je dovodom na zdrsnenie ciev, kde sa potom usadzuju cholesterolu a oxidovane tuky, na hladke vystelky sa skoro  nic neusadzuje.
Cholesterol znizuje policosanol(20 az 40 mg, je to vytazok z cukrovej trstinu ktory v peceni moduluje vyrobu cholesterolov)
koagulaciu znizuje nattokinaza, zvysuje vitamin K-2
Homocystein telo eliminuje procesom metylacie, kde su potrebnwe vitaminy B-6,  B-9 a B-12.



20

Re: Hemangiom

RNG nemozu vyzšie davky vitaminu C povedzme tri grami a viac sposobit ze ked sa niekomu vytvori hematon krvna zrazenina ze skalcifikuje



21

Re: Hemangiom

Nic podobne som v literature nenasiel, tie kalcifikaty z vitaminu C je loz rozsirovana na ociernenie vitaminu C
Haematom je krvny vyron a ten nemoze nijak kalcifikovat.Je to zrazenina, tj tvrdy material, ktory sa da rozpustat len na okrajoch enzymami.
Haemagioma je zase vysoka koncentracie cievok na nejakom mieste, co vyzera akoby tumor., ale nie je to tumor.
Ked sa cievky potrhaju, vznikne tam zrazenina/vyron, haematoma.. Takze to akosi vzajomne suvisi , ciastocne.

Naposledy upravil: RNG (2012-06-12 17:02:37)



22

Re: Hemangiom

Aha .. lebo musim povedat.. dostaval som injekcie a vše bolo v poriadku a neaky čas asi mesiac dva som začal brat vyzšie davky cečka od jamesonu tri grami denne max štyri minimalne dva a spravili sa mi hematomi dost tvrde, chyrurg povedal ze su s kalcifikovane



23

Re: Hemangiom

Chcel by som brat vitmin C no tet mam obavi či to ozaj nemoze sposobovat problemy aj v olbičkach napriklad aj ked pijem dost vody



24

Re: Hemangiom

Vitamin C je velmi dobre roz;lustny vo vode, tj sam nemaoze sposobovat ziadne kamene v ladvinach. A loz rozsirovana, ze sposobuje kalcifikaty v tele a mocove kamene, je len nicim nepodlozena loz.

Ja nicim nepodlozenym lziam samozrejme neverim ale je na tebe, co si vyberies