1

Téma: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

http://www.vitaminsuk.com/ - je tam možné prepnúť na euro menu, aby človek videl ceny rovno v eurách.

Cena za dopravu za štandardné štyri doplnky od 4,9 do 5,6 Eur. Viac sa neoplatí, vyhodí to potom vysoké poštovné.

Niektoré ceny sa tam už približujú k iherbu, aj keď samozrejme je to stále drahšie. Lenže iherb už ponúka najlacnejšiu dopravu za 6 USD a keď to chcem skombinovať do 22 Eur, už to až také výhodné nie je a u healthdesigns to trvá dosť dlho, kým to príde - okolo troch štyroch týždňov.

Keďže je to obchod v rámci EU, nič sa nepreclieva.

Naposledy upravil: bludicka (2012-05-02 09:54:15)



2

Re: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

Vyzerá to zaujímavo.. Potom neskôr to pozriem aj ja.. Objednávala si už odtiaľ? Takže to nepodlieha ani DPH  19 % však? Takže kľudne aj na"neobmezené" objednávky..



3

Re: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

No zial nevidim velmi zmysel odtial objednavat. Namatkovo som porovnal 2 produkty s Iherb rozdiel v cenach viac ako 10 az 20 E rozdiel.
http://www.vitaminsuk.com/index.php?mai … s_id=26398
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Be … ablets/989
http://www.vitaminsuk.com/index.php?mai … s_id=10947
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … ie-Caps/30



4

Re: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

Europske ceny su vseobecne ovela vyssie.



5

Re: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

No ja som niektoré svoje produkty našla celkom v ok cene, ale väčšina je samozrejme drahšia, než v USA obchodoch, platím 6 dolárov poštovné za dva doplnky z iherbu, niekedy len za jediný doplnok, aby som sa vmestila do hranice 22 Eur s poštovným,  treba započítať aj to poštovné, na iherbe je 4,6 Eura na jednu zásielku do 22 Eur (ak sa chcem vyhnúť platbe DPH) a nepozerať len na samotné ceny doplnkov.

Objednávky na UK obchode sú obmedzené len výškou poštovného, ale nie DPH a ak niekto potrebuje rýchlo doplnky. Lebo mne napr. chodia doplnky z iherbu za 12-14 dní, niekomu z Bratislavy možno skôr, z UK tak za 4-5 dní.

Ešte aj tu býva celkom nízke poštovné, tak okolo troch libier:

http://www.thevitaminservice.com/

Objednávam si napr. často adrenálne výťažky, cena iherb a cena UK:

http://www.iherb.com/Nutricology-Adrena … -Caps/3415  51 USD
http://www.thevitaminservice.com/produc … group.aspx 35 libier

Cez iherb si to objednať nemôžem, lebo už je to nad 22 Eur a pri mojej smole mi to určite zadrží colnica.

To je skoro tá istá cena, treba si vždy pozrieť konkrétny doplnok, ja na to používam uk google a ktorý uk obchod mi vyhodí na ten doplnok výhodne, tak objednám tam, tých obchodov je veľa v UK.

Mne už colnica zadržiava veľa zásielok, stačí tri štyri doláre nad tú hranice 22 Eur a mám toho plné zuby, takže pre mňa je aj toto riešenie, aj keď namáhavejšie.

Naposledy upravil: bludicka (2012-05-02 16:55:11)



6

Re: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

Po bližšom preskúmaní musím uznať, že je to stále veľmi vysoké, oplatí sa to možno pre ľudí ktorí objednávajú vo vysokej sume (ktorý sa "nevyhýbajú clu a dph).. Ale fakt je, že cenu EU sú stále veľmi vysoké.



7

Re: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

Kto si dá viac námahy a použije google+ebay+amazon+shipito+nástroje na vyhľadávanie cien ako napr. nextag, dajú sa nájsť zaujímavé lacnejšie riešenia a obísť aj DPH. Teraz som si objednala napr. doplnky cez amazon, ktoré boli na iherbe drahé, na amazone za polovicu, na shipite som si vyplnila colnú deklaráciu sama s nižšou sumou, nedávam tam gift, lebo to sa mi zdá moc nápadné. Teraz má shipito novú službu, aktivácia virtuálnej schránky na mesiac 10 USD, potom platím za jednu zásielku nie 8 USD+poštovné, ale len 2,5 USD+poštovné, poštovné býva asi pri 4 doplnkoch 8 USD, pritom môžem spájať aj viac zásielok dokopy a ušetriť na poštovnom a aj na tom poplatku. 

Ak EU stopne niektoré doplnky výživy, UK bude jediný zdroj, kde sa budú dať zohnať, možno...

Napr. tu už píšu, že podľa nariadení EU nebudú predávať adrenálne výťažky po skončení mesiaca máj:

http://www.mandimart.co.uk/adrenal-supp … -741-p.asp

"THM EU DIRECTIVE - PRODUCT NOT FOR SALE AFTER THE END OF MAY OR BEFORE IF STOCK EXHAUSTED"

Ako sa to dá ešte obísť? Iherb už nebude posielať potom zakázané doplnky priamo do EU.

Bude sa to dať možno obísť jedine shipitom, vyplním si do colnej deklarácie, čo chcem, jedine, žeby mi to aj tak zadržala colnica, čo občas robia aj pri nižších sumách.

Naposledy upravil: bludicka (2012-05-02 17:16:49)



8

Re: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

Mám niektorých známych v Nemecku, čo si vôbec nemôžu objednávať z iherbu veci, všetko im colnica posiela naspäť, môžu si jedine z UK objednávať, resp. v rámci EU.



9

Re: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

Nuz to je vysledok mafie zdruzenej pod heslom Codexu Alimentaris, ktory sa snazi likvidovat doplnky ako konkurenciu liekom, tj otvorene nahrava chemickemu, farmaceutickemu poistnemu a lekarskemu financnemu zaujmu, bez ohladu o ludi.

Nemyslim, ze by nasa proti doplnkom jasne zaujata FDA nechala prejst a zotrvat na trhu doplnok, kde by bola preukazana skodlivost. Prave naopak, snazia sa robit problemy aj tym, proti krorym sice dosial nenasli nic, do coho by sa mohli zadrapit, ale ich vyrobky  poskodzuju znacne zaujmuymedickeho priemyslu.

Naposledy upravil: RNG (2012-05-02 18:36:11)



10

Re: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

Viete mi niekto povedať kde na zahraničnej stránke hocktorého obchodu napr. ako lookfantastic a podobne z  EU ( nie ebay ani amazon) vždy zistím sklad odkiaľ posielajú tovar na Slovensko?  Neviete mi poradiť ako sa vždy dá dopracovať k takejto informácii ešte pred vyhotovením objednávky...??? ďakujem pekne.



11

Re: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

Dávam do Pozornosti obchod detoxpeople-http://www.detoxpeople.eu/, Ak má niekto skúsenosti s nákupom, prípadne vidí na pečiatke z akého skladu posielajú na Slovensko Prosím Vás napíšte sem všetky svoje recenzie... ja som skúsila provizorne na skúšku nahádzať do košíka a za 2 doplnky sa mi ukázalo poštovné na Slovensko ako Airmail za 3, 24 libry...Adresa-Boreham, Essex,



12

Re: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

AHOJTE Ľudkovia toto niekto skúšal???
http://www.a-herb.com/Contact-Us-a2_0.htm



13

Re: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

a-herb?   hej to je novy hoogle..... v pohode sú na určité veci... napr veci co stoja prepravne od Swansonu cca 12€ a tým pádom je cena rovnaka ale z hentoho a-herbu to mas doma na druhy den.... vravim ... individualne... ja ich mam ako zachytny bod ked mi dojde nejaky klucovy doplnok a to by znamenalo 2tyzdne z iherbu cesta..

Naposledy upravil: letto (2015-09-15 20:20:19)



14

Re: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

nový hoogle? to ako myslíš? a ako to vieš?máš to podložené?  píše sa tam že je to Anglicko...



15

Re: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

viem komunikujem s nimi a objednavam od nich vselico co na iherbe neni dostat a zo swansonu je zas vysoke postovne a cakat 2tyzdne sa mi nechce resp nemam cas big_smile a cas je drahý....... neviem preco to tak maju uspôsobené ale funguju obe stranky im.



16

Re: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

alebo jedna baba povedala...lebo si to nijak nepodložil....a mne prišiel z iherbu za týždeň aj 2-3 dni balík ...žiadne dva týždne... a tento obchod bol teraz ešte len spustený tak nemôžeš od nich objednávať...podľa toho čo píšeš vyzeráš byť na platenú reklamu jedného alebo druhého ...



17

Re: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

co ti sem mam nalepit dokazy emailove komunikacie  ? big_smile .... ja objednavam cez maily komunikujem tam s ich zamestnancom (nie som zaregistrovany a neobjednavam beznym sposobom) .. vzniklo to tak ze som chcel Aloe vera praskovu od swansonu ktoru nemaju na iherbe a so swansonu mi nejake blbe maily vypisovali nech idem do banky a nejake vypisy im poslem resp nech preukazem adresu na karte ci co (urcite mam cas na to a chut )..... tak som sa nakontaktoval na hoogle a vedeli to objednat)... sice je to drahsie troska ale tu na Slovensku som to nevedel zohnat od nijakeho ineho predavaca doplnkov ........a keby vybavim tie papiere co chcu zo swansonu aj tak by ma to stalo cca 25€ a takto z hooglu to mam za 28takze whatever smile   ......takze preto som vedel co je vlastne a-herb, kedze komunikujem s nimi smile  objednavam odtial len veci co nie su na iherbe ... vsetko ostatne objednavam samozrejme z iherb kedze tam su super ceny... (takze teraz by som mal byt plateny uz aj tretou stranou big_smile )


2-3dni ? to sa mi nestalo teda nikdy a to objednavam velmi vela veci odtial...vacsinou mi chodi z iherb za 7 až 14dní..  teda vacsinou za 10-14 co sledujem..... ked pride nahodou za 7  tak reku WAU nice yikes

Tebe to chodí fakt za 2-3 ?? to mas super !   odkial si ? Ba?

Naposledy upravil: letto (2015-09-17 07:49:21)



18

Re: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

.



19

Re: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

letto napísal(a):

co ti sem mam nalepit dokazy emailove komunikacie  ? big_smile .... ja objednavam cez maily komunikujem tam s ich zamestnancom (nie som zaregistrovany a neobjednavam beznym sposobom) .. vzniklo to tak ze som chcel Aloe vera praskovu od swansonu ktoru nemaju na iherbe a so swansonu mi nejake blbe maily vypisovali nech idem do banky a nejake vypisy im poslem resp nech preukazem adresu na karte ci co (urcite mam cas na to a chut )..... tak som sa nakontaktoval na hoogle a vedeli to objednat)... sice je to drahsie troska ale tu na Slovensku som to nevedel zohnat od nijakeho ineho predavaca doplnkov ........a keby vybavim tie papiere co chcu zo swansonu aj tak by ma to stalo cca 25€ a takto z hooglu to mam za 28takze whatever smile   ......takze preto som vedel co je vlastne a-herb, kedze komunikujem s nimi smile  objednavam odtial len veci co nie su na iherbe ... vsetko ostatne objednavam samozrejme z iherb kedze tam su super ceny... (takze teraz by som mal byt plateny uz aj tretou stranou big_smile )


2-3dni ? to sa mi nestalo teda nikdy a to objednavam velmi vela veci odtial...vacsinou mi chodi z iherb za 7 až 14dní..  teda vacsinou za 10-14 co sledujem..... ked pride nahodou za 7  tak reku WAU nice yikes

Tebe to chodí fakt za 2-3 ?? to mas super !   odkial si ? Ba?


týždeň + 3 dni je desať dní....nauč sa lepšie čítať niekoho text a až potom odpisuj chytrák ....



20

Re: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

Ty mi ides rozpravat ze som chytrák ? Ty sa preber, ja som pisal 2tyzdne zhruba a to ma ani len nenapadlo ze niekto mi ide mudrovat a napise ziadne 2tyzdne preboha ale tyzden + 3dni big_smile.. to uz je teda MARKANTNY rozdiel fakt ako big_smile  ... ta mi ide vypravat ze ja som chytrak a ona tu splieta ze som zaplatena reklama dvoch strán ci co big_smile .... keby si bola taka chytracka ako sa hras klikla by si na moj ,,nick'' a zistila by si v rychlosti  ze mam 538prispevkov co je NEmálo a boli smerované k chorobám a riešení problémov rôznych (stacilo by si pozret pár ,samozrejme by si ich 538nečitala) .... takze tak...kokos clovek chce poradit a dostane takuto spätnú väzbu co je to s tymi ludmi dnes ?????!!!!  big_smile .... no nech sa Ti darí & prajem TI stastie a zdravie & ahoj.



21

Re: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

.



22

Re: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

kTO Z TOHO a-herb.com OBJEDNáVA ? JE TO lepšie na Dobierku alebo cez účet? kto mi kde garantuje že mi nezmiznú peniaze z účtu? to si môže hocikto vymysleť obchod - a nič nové - pár krát sa mi to už stalo že peniaze zmizli bez stopy....iherb je spoľahlivý....viem že na hoogle už pár krát špekulovali v sekcii Doprava a Platba. Myslím že dôveryhodnosť predajcov je 95 % ICH zisku.... Tí čo si potrebujú iba kopnúť tých viac nečítam.... ďakujem....
Pekný deň.



23

Re: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

Madonna napísal(a):

kTO Z TOHO a-herb.com OBJEDNáVA ? JE TO lepšie na Dobierku alebo cez účet? kto mi kde garantuje že mi nezmiznú peniaze z účtu? to si môže hocikto vymysleť obchod - a nič nové - pár krát sa mi to už stalo že peniaze zmizli bez stopy....iherb je spoľahlivý....viem že na hoogle už pár krát špekulovali v sekcii Doprava a Platba. Myslím že dôveryhodnosť predajcov je 95 % ICH zisku.... Tí čo si potrebujú iba kopnúť tých viac nečítam.... ďakujem....
Pekný deň.

ked viem tak hoogle je uz ponovom aHerb , vlastne som si pisal s prevadzokovatelom stranky jedna pani , a ta mi to povedala ze hoogle uz je vlastne aherb a ak hoogle este nieco predava tak preto ze to chcu dopredat asi



24

Re: Zaujímavý UK obchod, bez DPH, cla, lacné poštovné, rýclo

.